Skocz do zawartości

Tomasz Gr


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 290
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ale ekstra wrzuta ziom :d co do szkicow twarzy, to wydaje mi sie, ze powinienes obejrzec sobie raz jeszcze tutki proko, bo za kazdym razem dajesz ucho nie tam gdzie trzeba. jakby te postacie zobaczyc z profilu, to by mieli uszy na potylicy xdxdxd to farbami to akryle czy akwarele? najbardziej mi sie podobaja bo najlepiej czuc bryle, najlepiej uproszczone no i dlatego ze ja tak nie umeim xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze to studium. Chodziło mi o uchwycenie światła. Tak, model miał takie nogi;p

Drugie to gigant z tpsu. Spędziłem przy nim trochę więcej czasu. Jak zwykle wszelkie uwagi i rady w cenie

 

7yHKQvJ.jpg[/img]

 

2OBedWK.jpg[/img]

Edytowane przez Tomasz G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Jak następny dzień zobaczyłem ten rysunek to widzę. Poza tym ,ma jeszcze poliki niesymetryczne. Jak szybko rysuję to nie widzę wielu rzecz;/.

Poza tym mam problem, wciąż mam problemy z malowaniem na kompie. W farbach jest ok. Tutaj wychodzą takie, nie wiem brudy...

Nie bardzo wiem z czego to wynika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje, ze za krotko spedzasz czas nad rysunkiem liniowym. i chyba nie mierzysz za duzo przy rysowaniu ;/ popróbuj trójkątami rysowac. no i staraj sie bardziej postrzegac rzeczy jako bryly. Proko, hampton. mam nowy telefon, zgrywam sobie hamptona na niego i w szkole bede robil. mam duzo ksiazek i wreszcie bede je mogł poprzerabiac c:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale wygląda to tak jakby nakładały się ślady pędzla na siebie, tworząc paskudny efekt. W ogóle nie mierze, ale mówię tutaj bardziej o samym procesie nakładania. Czy nie wiem jak to nazwać. Chociaż masz rację, warto mierzyć itd. wiadomo. Ale nie o tym mówię Rozpu. Gdy maluję farbami to nie ma efektu tego syfu. Może są jakieś metody jak unikać tego typu rzeczy. Można by powiedzieć, że zaczynasz od prostej bryły, później dodajesz szczegóły itd...ale mówię, w realu robię tak samo jak na kompie i jest ok.

Fa forum widziałem już osoby ,które robiły tak samo. Taki nakładający się syf.

Ja mam telefon z klawiaturą i małym wyświetlaczem;p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem o co ci chodzi, z tym syfem.

 

Myślę że wynika on z tego że stosujesz barwy w świetle i cieniach które sa zbyt blisko siebie w kole barw. Ciężko mi to dokładnie wyjaśnić ale wygląda mi to tak:

 

robisz cień ściemniając kolor, czyli dodajesz czarnego

jeśli poszedłbyś w schemat pomarańcz-zieleń albo pomarańcz - "nienasycony pomarańcz czerwony(cienie)" albo pamarańcz niebieski (cienie) byłoby spoko

to co wiadać na screenach to coolorus, polecam warto wydać te 13$

mieszasz na niskiej opacity, a ps jest tylko biedną imitacja tego co mamy w malarstwie tradycyjnym, stąd też może być ten brud

 

zwróc też uwagę na suwaki RGB, oba kolory w świetle i ciemniu są pomiędzy konkretnymi kolorami

 

 

sięgnij do teorii koloru i planuj ją mniej więcej przy każdej pracy, kradnij palety od mistrzów, każdy tak robi, serio.

 

no i sceerny

 

VBdpa6L.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po samym przeczytaniu mozesz sie przeintelektualizowac i dojdzie do tego, ze bedziesz myslal o wszystkim a nic nie bedziesz rysowac. trzeba kazdy podpunkt przecwiczyc (czego sam jeszcze nie zrobilem, ale rera robie hamptona wiec mam usprawiedliwienie xd) i to pomoze uniknąć chocby tych błędów ktore tam sa opisane c:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja niedawno sie dopiero skapnąłem.. naczytalem sie o tym jak sie kolory mieszają, jak pada światlo z atmosfery, jak odbite itd. a nigdy nie namalowalem obrazka po prostu lokalnymi kolorami przyciemnionego zwyczajnie czarnym i rozjasnionego białym. z jednej strony fajnie, ze sie nie ma w "kartotece" takich wykroczen, a z drugiej tak mysle.. ze tego sie nie da tak do konca przeskoczyc i trzeba przez pewien czas jednak pocwiczyc ten walor zanim sie zacznie dodaktowo myslec o kolorach itd. dlatego w bw teraz troszke wrocnąłem ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rzucałbym tekstem że "nadal nie umiesz"

 

moim zdaniem idzie to w dobrym kierunku pod względem malarskości, kolory i uproszczenia

 

oczywiście pojawiają sie blędy, ale jesli bedziesz ćwiczył na pewno będzie coraz lepiej. Może poświęć więcej czasu na analize.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja widze progress, zaczałes faktycznie myslec brylami, mierzyc, proporcje i perspektywa sie zgadza, ponadto lepsze kolory, czysciej jak chodzi o pedzle, najbardziej podoba mi sie ten w lewym dolnym rogu portret, fajnie czuć bryłe, podoba mi sie rozjechane smudgem tło i uproszczone ubranie. włosy troche nie jak wlosy, włosy mają bardzo silne hajlajty, ale nawet dało to fajny efekt xd w tej babce fajnie zestawiony ten odsycony błekit z brązem. w górnym lewym rogu nie podoba mi sie nos, jest niepotrzebnie otoczony konturem, wystarczyłoby troche grubszych ruchów pędzla. nawet teraz PO malowaniu możesz wziąć wiekszy pędzel i uproscic sobie to co niepowinno byc za skomplikowane https://farm3.staticflickr.com/2638/5714127976_0757112b85.jpg

 

na tej babce w górnym prawym rogu widze ze robisz to samo, co jeszcze niedawno sam robilem np tu https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfa1/t31.0-8/s960x960/1658302_318036748380981_6006825840386758521_o.jpg

próbujesz trafić w barwę, ale nie uwzględniasz jej tła. pamietaj, że na ciepłym tle chłodna barwa wydaje sie zawsze troche chłodniejsza i na odwrót. zwlaszcza gdy są odsycone. co za tym idzie gdy chcesz na czerwonym tle namalowac żółte światlo - maluj odsyconym pomaranczem. to naprawde dziaa. a jesli zajdzie potrzeba to po protsu poprawiaj kolor do skutku po "kapnięciu" w miejsce po ktoryhm chcesz malowac, zanim pociągniesz pędzlem bardziej ;dddd elo elo jest progress fajnie fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest duzy progress od poczatku teczki, fajnie czuc bryle tej twarzy, martwa tez ma ciekawie ograniczone ruchy, choć osobiście nie malowalbym tak oteksturowanym pędzlem szklanej butelki, bo przez to nie wygląda na gładką. to wlasciwie marwtwa czy zdjecie przemalowane? ;DDd pozdro i sorry ze dawnotu nie zagladalem xd ograniczam troche przegladanie maksa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Przerobiłem znów tego typa,ale tym razem poświęciłem trochę więcej czasu. Strałem się zrobić jak najlepiej potrafię.

Jeśli macie uwagi ,wskazówki itp. to można pisać.

Drugi to speed.

 

uXbBOAu.jpg[/img]

 

 

XNNAZQX.jpg[/img]

Edytowane przez Tomasz G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zle mnie zrozumiales, w sumie dlatego, ze to nieczytelnie przekazałem xd to ciebie porównałem do wojtka fusa, bo łun też sporo tych babków tego Marcina malował. Nazwiska fotografa nie znalem, ale wiedzialem, ze to nie fusowe zdjecia ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności