Skocz do zawartości

Serwery Adobe Creative Cloud nie działają


splasz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Co za partacze! Najpierw wyciek danych z numerami kart. Potem kłamstwa na temat pudełkowej sprzedaży CS6 która miała trwać do końca świata (Czyli według Adobe czerwiec 2014). Teraz jeszcze to... Co następne? Podwyżki 300% za tą cudowną "jakoś" usług?

 

Niech mniejsze firmy i ludzie od open source zabiorą się za kopiowanie ich softów i niech Adobe zapadnie się pod ziemię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się zgadzam z tym że takie wpadki nie służą ani firmie ani nam użytkownikom, to nie do końca zgadzam się z tym co piszesz Monio - tzn... krytyka jest ok, ale naginanie faktów już nie koniecznie.

Więc gwoli ścisłości:

- wyciek danych to duża wtopa - tu się zgadzam

- cs6 miał być do końca świata - a gdzie coś takiego przeczytałeś? Kto Ci tak powiedział? Z tego co wiem nigdzie firma Adobe czegoś takiego nie powiedziała... jedyne co mówili to to że w tej chwili (czyli w momencie wprowadzania CC) nie mają planów zakończenia sprzedaży CS6

- koniec CS6 w czerwcu 2014 - gdzie coś takiego przeczytałeś? Tzn. wiem gdzie ponieważ sam próbowałem wyprostować tę nieścisłość w newsie opublikowanym tu na forum, ale widać się nie udało. Nigdzie Adobe nie napisało że od 1 czerwca nie będzie można kupić CS6. Wyjaśnienie tej nieścisłości znajduje się tu: http://motionfreaks.pl/teksty/artykuly/item/900-czy-adobe-cs6-zniknie-1-czerwca-polemika

 

To tyle sprostowań, a teraz wracając do tematu... mam nadzieję że Adobe się nauczy czegoś na tych błędach i wpadkach bo jeśli nie to niestety dużo stracą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

splasz- Bardzo chciałbym ci podesłac linka do strony adobe gdzie tłumaczyli że po narzekaniu użytkowników na chmurę zdecydowali się nie wycofywać ze sprzedaży CS6 (ale tylko w formie downloadu, nie będą robić do niego fixów i updateów). Jednak "tłumaczyli" nie bez znaczenia ma tu czas przeszły bo ta informacja znikła ze stron Adobe. Czytałem to sam, nie musisz mi wierzyć ale swoje stanowisko mam.

 

Jedyna informacja jaką udało mi się teraz wygooglać to to:

http://photofocus.com/2013/03/14/adobe-has-not-discontinued-creative-suite-just-physical-boxes/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytanie co do Adobe CC - obecnie posiadam Adobe CS4 wersja komercyjna - do końca miesiąca muszę zakupić pakiet dla pracownika i teraz czy wybrać CC w cenie około 1900zł netto na rok / czy lepiej wydać więcej kasy i kupić CS6 ? ale tu cena już większa i waha się od 5000-6000 zł netto.

 

Może ktoś coś doradzi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup nowej wersji to zarazem rozwiązanie na otwieranie plików zapisanych w nowszych programach - bo na CS4 nie odpalisz nic co było zapisane powyżej - a dla nowego pracownika potrzebuję minimum photoshop oraz illustrator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie najbardziej opłaca się kupić tyle licencji CS6 ile uważasz że będziesz miał stanowisk na stałe. Dla reszty osób czyli dorywczych pracowników, stażystów czy ludzi na okresie próbnym kup clouda.

 

Ale to teoria. Adobe zrobi wszystko żeby pakiety CS6 stały się nieużywalne przez brak kompatybilności i zrobi to bardzo szybko. Obstawiam że najpóźniej za 2 lata już nie otworzysz w CS6 plików z CC. To jest czas po jakim koszta subskrybcji chmury stają się większe niż jednorazowe kupienie licencji CS6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monio i tu masz rację - co do dorywczego trybu pracy - bo teraz ciężko jest kogoś ogarnąć na stanowisko grafika - tak by był ogarnięty :) w Łodzi jak na razie jest słabo :( potrzebuje kogoś do tworzenia rzeczy do druku , jakieś reklamy zewnętrzne , projekty logo i szablony pod allegro - i ciężko :) - np. ktoś do mnie przychodzi na rozmowę i pyta się czy paint - będzie ok jako znajomość programów graficznych :) - ręce opadają - albo znajomość tylko photoshopa :( masakra - a wymagania jak by każdy program znali jak własną kieszeń . Chyba zdecyduję się na CC na rok i zobaczę co będzie się działo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności