Skocz do zawartości

Shortcut Mapper - Blender, Lightroom, Photoshop


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Świetne ! Może jestem głupi, ale machnąłbym sobie z tego i z paru innych programów coś w stylu plakatów, tylko musiałbym to połączyć jakoś ładnie. geek level over 9000 ;-)

 

Swoją drogą, idzie tam jakoś dorwać wyższą rozdzielczość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja jedynie personalizuje program pod siebie? Nie mogę nigdy zrozumieć tego, że ludzie uczą sie na pamięć skrótów, później jeszcze płaczą, że dany skrót jest nielogiczny, gdy mogą zrobić wszystko po swojemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja jedynie personalizuje program pod siebie? Nie mogę nigdy zrozumieć tego, że ludzie uczą sie na pamięć skrótów, później jeszcze płaczą, że dany skrót jest nielogiczny, gdy mogą zrobić wszystko po swojemu.

 

To dość proste, gdy sie uczysz programu (a jak zgaduję, właśnie dla takich ludzi jest ten program) to skróty zostawiasz takie jakie są, z racji tego, że w tutkach podają natywny układ skrótów. Ale jak już sie naumieją i wytrzaskają ludziska, no to racja, można zmienić skróty tak aby efektywnie działać z programem :)

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja jedynie personalizuje program pod siebie? Nie mogę nigdy zrozumieć tego, że ludzie uczą sie na pamięć skrótów, później jeszcze płaczą, że dany skrót jest nielogiczny, gdy mogą zrobić wszystko po swojemu.

 

właśnie miałem napisać to samo.

 

ale druga sprawa

 

może hejt może nie hejt

 

ale przecież w blenderze jest bardzo dobrze posegregowana wyszukiwarka skrótów. i można szukać na dwa sposoby wpisując np to co skrot ma robić albo sam skrót np można wpisać samo ctrl i wszystkie skróty z ctrl się pojawiają. wiec do blendera bezsensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

ale przecież w blenderze jest bardzo dobrze posegregowana wyszukiwarka skrótów. i można szukać na dwa sposoby (...) albo sam skrót np można wpisać samo ctrl i wszystkie skróty z ctrl się pojawiają

 

Gdzie tak możesz szukać, że wpiszesz ctrl i pojawią Ci się skróty z controlem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobrze posegregowana wyszukiwarka skrótów.
Nawet nie w połowie tak dobrze poukładana jako to, przecież wizualnie ta lista to bajzel. Nie wiem jakim cudem ci się urodziło że można dzięki temu coś sprawniej znaleźć niż w tym bajerze z newsa. Nie ma też żadnego filtrowania po wciśniętych klawiszach modyfikatorach. Nie masz też graficznie pokazanego gdzie jest jaki skrót a to jest ważne do szybkiego wynajdywania skrótów. Wiele narzędzi po prostu nie ma żadnej normalnej nazwy tylko wyjście do API... Serio co ci mówi "Context Set Enum" powtórzone 10 razy? Nie czaje zupełnie jakie widzisz w tym plusy. Edytowane przez Monio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma też żadnego filtrowania po wciśniętych klawiszach modyfikatorach

 

y 2 screen?

 

nie jest poukładana? masz wszystko ładnie posegregowane kategoriami. wpisujesz co myślisz albo szukasz w danej kategori i masz znaleziony shortcut. po rozwinieciu context set enum jest napisane co to jest. i to chyba jedyny taki przypadek

 

tym czasem na tamtej stronie. masz nazwy na klawiszach wiec musisz latać oczami po całym ekranie w poszukiwaniu tego szukanego.. zoomować stronę bo mniejszego fonta się nie dało

 

 

 

Nie masz też graficznie pokazanego gdzie jest jaki skrót a to jest ważne do szybkiego wynajdywania skrótów.

 

no tak bo ty wiesz jak skrót wygląda przed jego znajomością hahaha no błagam to chyba żart,

 

 

 

kolejna sprawa tamta strona pokazuje domyślne skróty a jak ktoś sobie pozmieniał jak większość i nie pamięta bo mu wyleciało to buh wchodzi i ma a tam lipa

Edytowane przez Azbesty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja jedynie personalizuje program pod siebie? Nie mogę nigdy zrozumieć tego, że ludzie uczą sie na pamięć skrótów, później jeszcze płaczą, że dany skrót jest nielogiczny, gdy mogą zrobić wszystko po swojemu.

 

W domu, czy na prywatnym sprzęcie można sobie robić co się zechce. W pracy przeskakuje między kilkoma komputerami, tak jak inni pracownicy. Dlatego niezmienione skróty to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

y 2 screen?

Nie wciśniętych, musisz ręcznie wpisać nazwę klawisza. Czyli wstukujesz kolejno "c,t,r,l, spacja a,l,t" zamiast naciśniecia controla i altu. Serio nie widzisz różnicy?

 

po rozwinieciu context set enum jest napisane co to jest. i to chyba jedyny taki przypadek

Takich nieopisanych opcji jest mniej więcej kilkaset bo dotyczą każdego menu popup, toggle butonów, dropdown list i innych. Dodatkowe klikanie żeby zobaczyć co jest w każdym z kilkudziesięciu i odgadywanie co oznacza komenda z API na pewno nie jest wygodniejsze niż przeczytanie od razu co masz na jakim klawiszu.

 

Wf6G9AP.png

Jak uważasz że to jest wygodniejsze i czytelniejsze to ja dalej nie będę się kłócił. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty, sam o tym pisałeś post wcześniej. Inaczej nie ma możliwości zobaczenia co robi dany skrót bo wszystkie nazywają się "Call Menu".

Jak dodasz do tego narzędzia które z innym skrótem wywołują inną jego opcje, a w hotkeyach nadal wszystko ma taką samą nazwę, to wyjdzie ci że musisz to sobie sprawdzać w ponad połowie skrótów blendera. Szalenie wygodne... Twój argument jest inwalidą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azbesty taka forma jest duzo wygodniejsza, przynajmniej dla poczatkujacego . Zmieniasz tryb , ktory Cie interesuje i masz graficzna forme ulatwiajaca zapamietywanie.

 

Wysłane z mojego KF012 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie metody sprawdzenia skrótów (Blender i ten zewnętrzny program) się różnią. I dobrze. Jednym pasuje to, drugim tamto. Po co się spierać co jest lepsze? Ważne, że mamy wybór, prawda? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem gdzie ty tam masz połowę skrótów ale ok.
Może na przykład wszędzie.

 

1ZBUu8X.png

 

Mallow- Ja nikomu nie zabraniam używać jednego czy drugiego ale mówienie że to co jest w blenderze jest wygodniejsze czy lepsze to wierutna bzdura. N-razy więcej kliknięć we wpisy typu "Call menu" żeby tam czytać "INFO_MT_add"? No to może plusem tego rozwiązania będzie wpisywanie co chcesz znaleźć tak jak tłumaczył Azbesty? Nie będzie bo jak wpiszesz w wyszukiwarkę "add" to nigdzie nie znajdziesz "Add menu" ponieważ ta opcja nazywa się "Call Menu", tak samo jak dokładnie 50 innych skrótów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności