Skocz do zawartości

Krita na Kickstarterze!


Monio

Rekomendowane odpowiedzi

Fundacja Krity uruchomiła na Kickstarterze kampanie zbierania środków na przyśpieszenie rozwoju tego świetnego programu.

Dorzućcie się parę dolców bo jak to się uda to za kilka miesięcy będziemy mieli niekwestionowanego króla programów do Digital Paintingu! :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Krita wygląda obiecująco i pewnie w przyszłości w wielu kwestiach wygryzie Photoshopa...ale jednak myślę , że takim "niekwestionowanym królem programów do digital Paintingu " zostanie w przyszłości jednak to :https://www.youtube.com/watch?v=HpNknBscMPc

Digital painting zawsze mnie odrzucał bo jakoś to strasznie dziwnie sie malowało- zupełnie inaczej niż mediami naturalnymi-takie miałem odczucia zawsze pełnie rozczarowania ....ale po zderzeniu z Verve chyba zmienię zdanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również ich wsparłem. Te 15 tysięcy to faktycznie marna kasa ale moze wystraszyli się po ostatniej wtopie Blenderowców więc dali totalne minimum. Jak na razie w 2 godziny zebrali 800 dolców więc przebiją ta kwotę bardzo szybko.

 

operonxyz- Verve to świetny program ale nie wiem czy gość w ogóle ma ambicje tworzyć coś tak wielkiego jak PS czy Krita. Byłoby cudownie jakby się dogadali i gość przeniósł swoją technologie do Krity w formie kolejnego silnika pędzli. ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma najmniejszej przeszkody by fluidy dodac do Krity, by uzywać tak jak się uzywa adjustments layer do photoshopa. To tylko prosta biblioteka w służbie fajnego pomysłu. Verve na pewno zasługuje na uwagę jako ciekawe zastosowanie do szerszego wdrożenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisuje sobie statsy. 1800 euro w ostatnie 25 godzin. Oby kampania jeszcze przyśpieszyła a nie zwolniła to zrobią wszystkie stretch-goale. Obsługa makówek (goal za 75 tysięcy euro) szalenie by się przydała temu programowi bo na zachodzie mak dla grafików 2d to bardzo częsty wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze wspieracie. Ja juz sobie nie wyobrazam PSa wlaczac do paintingu czy szkicowania.

Krita daje do przodu - najpierw na Steamie, teraz Kickstarter. Podoba mi sie ich podejscie "no-nonsense" w przeciwienstwie do Adobe ktore dodaje do swojego softu coraz to dziwniejsze i coraz mniej potrzebne funkcje (one click 3D printing? Ciekawe kto tego uzyl kiedykolwiek w Photoshopie...).

Co do Verve - Tyron rozmawial juz z Boudewijn'em zaraz po ukazaniu sie Verve. Na razie z tego co wiem nie ma zadnych planow laczenia tych softow ale sam fakt ze te dwa mozgi sie spotkaly pozwala miec nadzieje na rozowa przyszlosc obydwu produkcji. Verve wychodzi co chwilke nowa - rozwalil mnie ostatnio obracajacy sie samoczynnie canvas :D Niby nic a tona zabawy z tym.

 

Mysle ze nie beda mieli problemu z osiagnieciem celu na Kickstarterze. Trzymam kciuki i... do zobaczenia na splash screenie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego mialoby nie byc? Jak jeszcze przestaniemy moc reklamowac dobrowolny zbior datkow na projekty opensourcowe to na prawde zostanie tylko Adobe ze swoja chmura i "wspanialymi" nowosciami z serii "drukowanie 3D w Photoshopie".

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowości, nowościami, mogliby ponaprawiać błędy, które już teraz są. Niestety nie ma na co liczyć w tej kwestii. Wiele razy miałem problem z czymś w ps, znajdowałem temat na forum adobiego i zero odpowiedzi, albo nic nie dająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiórka wyhamowała i to mocno. Teraz poniżej 500 euro dziennie zbierają. Chyba już nie ma co liczyć na drugi stretch goal. :/

 

Adkuuuu. Proszę, umieść to na głównej. Uważam że to po stokroć ważniejsze info niż np przejęcie Bitsquda przez Autodesk czy kolejny trailer gry/ filmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet wazniejsze od filmiku z mysza machajaca fiutkiem. Gleboko artystycznego oczywiscie.

Nie panikowalbym jednak - maja polowe zebrana a pozostalo jeszcze 21 dni.

 

 

@makak_ - dopiero teraz zakumalem, ze nie jestes przeciwko a wrecz przeciwnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko dodać, że został udostępniony build z kilkoma bardzo ważnymi poprawkami/ficzerami ułatwiającymi życie:

- w końcu można zaznaczyć kilka warstw na raz w layer browserze! na prawdę uciążliwe było przenoszenie po jednej warstwie do grupy. Niestety, na razie, nie działa to z move toolem.

- smudge brushe działają poprawnie na półprzezroczystych warstwach (wcześniej sporo artefaktów zostwiały, co wymuszało prace z nimi na jednej warstwie)

- nowy stabilizator - super gładkie linie pozwala osiągnąć - rysuj jak pro :)

 

Do tego inne poprawki ale te były najbardziej rzucające się w oczy. Pozatym krita na kicstarteże przekroczyła 10k euro. 16 dni do końca zostało na osiągnięcie kwoty 15k euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności