Skocz do zawartości

Call of Duty Advanced Warfare - zwiastun kampanii


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ciekawe kiedy scenarzyści wrócą do starego konfliktu czerwoni vs. NATO. Czas już jest odpowiedni.

Zgadza się :/

 

Co do samej gry jednak podchodzę bardzo sceptycznie. Gram w CODa od części czwartej i z czasem jest tylko gorzej. Ostatni Ghost choć ładny i całkiem grywalny jest po prostu nie do grania w Multi. Laguje przeokropnie, a każdy nowy update to nowe problemy ze stabilnością gry. Activision obiecuje dedyki, ale to cały czas jedynie kiełbasa wyborcza. W najnowszej odsłonie najbardziej podoba mi się udział Kevina Spacey i to moim zdaniem czyni z tej gry marketingową torpedę. Pytanie co się stanie jak torpeda dotrze do celu, może się okazać niewybuchem :) Jednak dla Activision ważne jest pierwsze wrażenie, które skłoni nas do wydania kasy na grę. To co będzie dalej już ich podejrzewam nie interesuje.

Edytowane przez smiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olaf- Zmęczone oczy masz. ;) Przypatrz się uważnie. W tym trailerze są wstawki CGI z Kevinem jak i elementy realtime. Minie jeszcze sporo czasu zanim kompy będą miały moc żeby udźwignąć tak złożone oświetlenie sceny, jakość SSSa, włosów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domysły? Come on. Nie potrzebuje żadnych making offów żeby odróżnić co jest realtime a co jest renderowane offline.

Rendery: 0:23 - 0:40 / 1:42 - 1:54 / 1:57 - 1:59

Ja wiem że ta gra ładnie wygląda ale serio nie widzicie rozstrzału jakościowego w oświetleniu, materiałach, ilości geometrii, rozdzielczości tekstur? Nie zauważyliście braku flickeringu i lepszego AA w renderach? :) Wystarczy porównać Kevina w drugim renderze i potem na końcu filmiku w 2:27 już na silniku gry. Bez porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy CoD fo grawa żywcem wyjęta z gameboya mono a Crysis 3 renderował grafikę za pomocą realtimeowego pathtraceingu więc spokojnie by udźwignął te GI i SSSy. Pewnik.

Pozwól że odświeżę ci pamięć. Najbardziej zaawansowany graficznie tytuł na PS2 wyglądał tak: http://i.imgur.com/CMkcOCG.jpg

Trochę daleko ci do autorytetu w temacie jakie możliwość graficznych sprzętów starych, obecnych i nadchodzących. Raz piszesz jako to komórki już za chwile już za moment prześcigną PS4 a kilka newsów potem porównujesz wypasione graficznie gry z PS4 do grafiki z PS2. Kupy się to nie trzyma. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, mówisz, nikt nie powinien mnie traktować jak autorytet w realtimowej grafice.

Poniżej moje skojarzenie. Nie twierdze, ze PS2 wyswietliłoby taką grafę jak ps4 ale tak odbieram niektóre sceny - to pewnie wina rezysera, a nie developerów czy jakości sprzętu. Traktując dosłownie każde zdanie skończysz z pasem C4 pod swetrem.

http://blue-box.com.pl/klienci/samples/callofshitty.jpg

 

Pisałem, że za półtorej roku dogonią ps4. To wypada w 2015 i od strony technicznej wyglada prawdopodobnie, tylko ze rozdziałki ekranów nie pozwolą tego pokazać (np. android teraz nie wspiera nie-natywnych rozdzielczości). PS3 nie pociągnęłoby Trine 2 w 1536x2048px, K1 ciagnie, a quallcom twierdzi ze pokaze cos znacznie lepszego niż Tegra K1. Ale wystrzepilem sobie jezyk poprzednio ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek - Render poza ostatnią sceną.

 

Olaf- Z czym dogonią PS4? Z jakością generowanej grafiki czy gigahercami i super-duper-flopami które nie mają żadnego znaczenia? Zakładasz że gry na PS4 pokazały już ostateczny poziom tego co da się wycisnąć z tego sprzętu? Zdajesz sobie w ogóle sprawę że konsole mają biblioteki graficzne i API pozwalające na dużo więcej niż tablety i komórki? (PSVita vs iPhone5. Identyczna architektura, możliwości iPhone są okrojone z niektórych instrukcji. Sprawdzone przez naszych programistów)

 

Poza tym jaki sens będzie miało w 2015 porównywanie najnowszego cacka za 3 tysiące do 2 letniej konsoli która wtedy będzie kosztowała pewnie 1100 pln? Takie gadanie się kupy nie trzyma. Nieudany trolling z tym Blackiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładasz że gry na PS4 pokazały już ostateczny poziom

Mam nadzieje, ze nie - wciąż czekam na fullhd 60fps.

Rozkładałem na części Unity (szukam silnika 3D dla moich gier). Decydowała jakość wizualna (specular, lightning, shadows). Niestety Unity będzie zawsze kilka generacji za rozwiązaniami 'custom made' więc i mobilki są bardzo odległe od tego co można faktycznie z nich wyciągnąć. Zdecydowanie bliższe ps4 już teraz.

 

możliwości iPhone są okrojone z niektórych instrukcji

Normalne. Chipy sa na zamówienie, jeżeli gamingowe tablety zdobędą rynek będą obsługiwać instrukcje potrzebne game developerom.

 

Poza tym jaki sens będzie miało w 2015 porównywanie najnowszego cacka

Mam nadzieje, ze żaden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkładałem na części Unity (szukam silnika 3D dla moich gier). Decydowała jakość wizualna (specular, lightning, shadows). Niestety Unity będzie zawsze kilka generacji za rozwiązaniami 'custom made'
No niestety gołe Unity jakościowo nie kładzie na kolana jeśli mówimy o shaderach, ale te "custom made" rozwiązania możesz sobie kupić w Asset Storze :D

Jeśli zależy Ci na jakości to musthavem jest Marmoset Skyshop:

Do tego Shader Forge i masz edytor materiałów niczym z Unreala.

Niestety trzeba na to wyłożyć jednorazowo ~200$ ale warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wciąż czekam na fullhd 60fps.
Piszesz jakby nie było gier które działają z taką rozdzielczością i frameratem. Jest ich już masa i wcale nie są to minecrafty tylko takie tytuły jak nowy MGS, Wolfenstein, Tomb Raider, FIFA. Skoro inni potrafią wykorzystać możliwości sprzętu to to że jakaś firma nie potrafi nie świadczy niczego o tym sprzęcie.

 

Rozkładałem na części Unity (...) Niestety Unity będzie zawsze kilka generacji za rozwiązaniami 'custom made' więc i mobilki są bardzo odległe od tego co można faktycznie z nich wyciągnąć.
Unity ma wyśmienitą wydajność w rednerowaniu grafy i obsługuje niemal w pełni OpenGL ES 3.0. W tym tak abstrakcyjnie złożone obliczeniowo rzeczy jak proceduralne tekstury 3d. Problem jest w tym że nawet najnowsze komórki są zwyczajnie za słabe żeby odpalić te zaawansowane rzeczy tak żeby fillrate się nie zakrztusił.

Można pisać customowe shadery które będą działały równie wydajnie jakbyś pisał je we własnym silniku 3d. Ale oczywiście nie trzeba bo wszystko co sobie wymyślisz jest już od dawna na asset storze. Coś ci się nie udało "rozłożyć" tego unity.

 

Zdecydowanie bliższe ps4 już teraz.
Twój poziom ignorancji mnie zwala z nóg. :) Ty CHCESZ żeby jakiś scenariusz był prawdziwy a ludzie którzy w przeciwciśnienie do ciebie znają się na grafie WIEDZĄ że jest nieprawdziwy. Z czym tu dyskutować. Szybka piłka- Udowodnij mi jak to OpenGL ES 3.0 z najnowszego iPhona przebija "stary" OpenGL 4.0 z PS4?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ci się nie udało "rozłożyć" tego unity.

Nie wiesz co analizowałem nie wiesz jak więc nie masz pojęcia z czego wynikały wnioski. Ponieważ wiesz lepiej nie znając sensu wypowiedzi, odpuszczam.

 

Udowodnij mi jak to OpenGL ES 3.0 z najnowszego iPhona przebija "stary" OpenGL 4.0 z PS4

Zdecydowanie bliższe nie oznacza lepsze, tylko zdecydowanie bliższe. Jak potrzebujesz prostszych zdań, to mów. Ale to następnym razem. Nie odblokuje zadnego achievementa za tą rozmowę wiec nie ma sensu sie męczyć.

 

No niestety gołe Unity jakościowo nie kładzie na kolana jeśli mówimy o shaderach, ale te "custom made" rozwiązania możesz sobie kupić w Asset Storze :D

Dzieki robi wrażenie, ale na mobile się nie nadaje niestety - za duzo obliczeń. Potrzebuje większych możliwości ingerencji w obiekty/uv/tekstury i parametry 'in-game' niż moge znaleźć w Unity. Takie mam wrażenie. Na chwilę obecną światła/cienie/specular robiony na silniku Adobe daje znacznie lepsze efekty na single-core niż moglbym osiągnąc w Unity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie bliższe nie oznacza lepsze
Zagalopowałem się z tym "przebija". Chodziło mi o ogólne porównanie możliwości i wydajności. Jeśli znałbyś się na hardware i grafice to nie pisałbyś bzdur z porównywaniem mobilków do PS4.

 

Porównując z najnowszym iPhonem, PS4 oferuje prawie 25 krotnie większą wydajność GPU (76.8GFlops vs 1.84TFlops). Fill rate na pleju jest prawie dziewięciokrotnie większy niż na iP5s (26 GigaPixeli/s vs 3 GigaPixele). Ale to nie wszystko bo w głównej mierze liczą się instrukcje, tutaj porównanie jest jeszcze bardziej druzgocące bo możliwości tych sprzętów dzielą lata. Na pleju możesz uzyskać dużo więcej efektów przy mniejszym obciążeniu procesora graficznego. To są mierzalne dane a nie mokre sny które zwykłeś tutaj wypisywać.

Jeśli trend rozwoju mobilnych GPU nie zahamuje (w co wątpie bo już zaczynają się problemy) to nadal będzie potrzeba poczekać pół dekady aż konsumenckie sprzęty dogonią możliwościami i wydajnością PS4. Tylko że wtedy Sony zapowie już nową konsolę która wyjdzie rok później. ;) Nie przeskoczysz fizyki. Jedyną rzeczą która może zmienić tą sytuacje na korzyść mobilków będzie rewolucja produkcji pół-przewodników opartych na graffenie lub podobnych rozwiązaniach.

 

Potrzebuje większych możliwości ingerencji w obiekty/uv/tekstury i parametry 'in-game' niż mogę znaleźć w Unity.
Serio słabo szukałeś. W Unity możesz animować każdą możliwą własność shadera, obiektu, tekstury... Dokładniej każdą wyeksponowaną zmienną dowolnego skryptu. Czego niby ci w tym brakuje? Podaj chociaż jedną rzecz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki robi wrażenie, ale na mobile się nie nadaje niestety - za duzo obliczeń. Potrzebuje większych możliwości ingerencji w obiekty/uv/tekstury i parametry 'in-game' niż moge znaleźć w Unity. Takie mam wrażenie. Na chwilę obecną światła/cienie/specular robiony na silniku Adobe daje znacznie lepsze efekty na single-core niż moglbym osiągnąc w Unity.
Skyshop ma mobilne wersje tych shaderów.

Skyshop’s shaders are battle-tested and optimized for Unity’s standalone (desktop – Mac and PC), web player, and mobile applications. While we have not tested first hand on consoles, end users are up and running beautifully with Skyshop-powered projects on all major consoles, too.

 

Skyshop comes with a complete set of mobile-specific shaders, compatible with both iOS and Android. Skyshop has been tested on the latest generation of iOS devices, and Android 4.1+ (Jelly Bean).

 

Skyshop does not support deployment to Flash, and Windows Phone is widely untested.

 

Co do silnika Adobe to nie wiem, bo nie używałem, wiec ciężko mi porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok mokre sny sobie odpuszczamy, skupmy się na konkretach, moze faktycznie słabo szukałem.

Silnik Adobe pozwala mi gererować tekstury (lub tworzyć miksy bitmap jako nowe bitmapy) a następnie wprowadzać je dla obiektu. To spora wygoda, bo sprawia, ze mam dostepne w silniku nieskończone ilosci tekstur bez ograniczeń vramu. Niskobudżetowy 2core tablet wykonuje operację tą operację bez spowalniania gry w 30fps, 1rdzeniwy fon za 200pln ma wtedy mały skok (ok 200ms).

Ponieważ interesują mnie tylko 1-2rdzeniowe urządzenia nie mówię tu o operacjach na teksturach >512px.

 

Dodatkowo modyfikowanie UVmapy (nie znalazłem tego w Unity, byłbym szczęśliwy gdyby było) pozwala mi wyświetlić znacznie lepsze specular/shadow mapy na 1rdzeniu od tych jakie wyciąga się normalnie na iphonie 5s czy galaxy 4s w Unity (nie deprecjonuje Unity, mowie co widze w gameplayach innych firm).

 

Mówiąc, że bliżej mobilkowm do ps4 niż ps3 mam na mysli nowszą (co oczywiste) architekturę pozwalającą min wykorzystać olbrzymi w porównaniu do ps3 Ram by trzymać kolosalną ilosc prerenderowanych efektów czy tablic z obliczeniami.

 

Skyshop ma mobilne wersje tych shaderów.

A jest gdzies preview? Nie doszukałem się. Ciekawi mnie jak to wyglada na low-endach, a widze tylko świetne - ale nie realne na mobilkach efekty.

Edytowane przez olaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik Adobe pozwala mi gererować tekstury (lub tworzyć miksy bitmap jako nowe bitmapy) a następnie wprowadzać je dla obiektu.
Texture combinery. Dostępne od początku w Unity.

Niskobudżetowy 2core tablet wykonuje operację tą operację bez spowalniania gry w 30fps

Te z Unity działają z powodzeniem na iPhone 3GS i wszystkich urządzeniach z OpenGL 1.0 i OpenGL ES 1.1.

Dodatkowo modyfikowanie UVmapy (nie znalazłem tego w Unity, byłbym szczęśliwy gdyby było)
Oczywiście dostępne w Unity od zawsze. Nie wiem jakich dokładnie efektów potrzebujesz ale wszelakie rotacje, translacje, skalowanie jest dostępne od najstarszych wersji OpenGL ES.

Przykład tego jak "nie da się: w Unity modyfikować UVmapy:

shaderforge_uvrespect.gif

http://www.acegikmo.com/shaderforge/nodes/

 

Mówiąc, że bliżej mobilkowm do ps4 niż ps3 mam na mysli nowszą (co oczywiste) architekturę pozwalającą min wykorzystać olbrzymi w porównaniu do ps3 Ram by trzymać kolosalną ilosc prerenderowanych efektów czy tablic z obliczeniami.

PS3 miało 256 mega video ramu gdy najnowszy iphone ma gigabajt zunifikowanego ramu. Czyli wycinasz sporą cześć na podtrzymywanie systemu. Dodatkowo ram z PS3 ma 2,5 raza większa przepustowość a iPhone ma najszybszy ram na rynku.

Załóżmy że pomijamy wydajność pamięci podtrzymywanie systemu - Masz 4 razy więcej RAMu na iPhone.

 

PS4 natomiast ma 8 giga zunifikowanego ramu o przepustowości podobnej co w PS3 i dodatkowo 256 mega na podtrzymywanie systemu.

W porównaniu do iP5S dostajesz, w praktyce, ponad 8 razy więcej ramu o dwukrotnie większej przepustowości. Pod tym względem komórkom zupełnie nie jest bliżej do PS4. Można niby liczyć androidy gdzie topowe modele mają teraz po 2 giga ramu, tylko w takim przypadku dobrze by było brać pod uwagę jak android pochłania połowę tego ramu na podtrzymanie systemu i spyware z facebooka. ;)

 

Komórki dogonią konsole obecnej generacji w wydajności, tu się zgadzamy. Tylko że ja wtedy będę grał w nowego Killzonea na PS5.

Edytowane przez Monio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietne przykłady. Co do tekstur - szukam czegoś co pozwoli mi malować tekstury in-game. Np. wypalając nowe obiekty - rysy, dziury po kulach, rozne fejki - jako grafik-programista moge wiecej niż programista + grafik (zespół) w kwestii oszukiwania oka.

 

a jeżeli chodzi o UV - czego nie moge znaleźć w Unity - tu poniżej masz bardzo prosty przykład zastosowania. Mozliwosc zmiany koordynat kazdego vertexu na UV map - chetnie zaczalbym bawic się w Unity, ale bez tego nie mam przewagi nad innymi teamami. To daje grafikowi-programiście spore pole do popisu w kwestii oszukiwania oka i pompowania ogólnego efektu wizualnego.

dynamicUV2.jpg

 

p.s. przestukałem sobie cały sajt dot. operacji na UV - bardzo fajne ale to nadal operacje na macieżach - moze sie mylę ale to troche zbyt ambitne zadanie na realtime i mniej wydajne od przesuwania verteksów.

Edytowane przez olaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu spieranie się ludzi, którzy tak naprawdę nie mają pojęcia o czym piszą, ale chcą pokazać jacy są fajni. Naprawdę niektórzy z was nie mają życia i próbują sobie odbić w internecie? Zawsze te same nicki i zawsze ci sami kolesie którzy jeszcze nigdy nie udowodnili swych racji, ale piszą pod każdym newsem, używają wyszukanego słownictwa i robią wszystko by przekonać innych, że znają branże najlepiej jak się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Temporal: o widzę kolejny zły tydzień (bo coś ostatnio bardzo krytycznie, jeśli to można tak nazwać)? Nie wiem skąd to obrażanie, ja widzę techniczną dyskusję, gdzie to spieranie?

 

olaf pisał w innym wątku, że jest coś takiego jak ignoruj. Nie będziesz widział wpisów tych użytkowników, których dodasz do listy. Nie są o tym powiadamiani. Mniej nerwów będzie.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności