Skocz do zawartości

Jinxy Jenkins, Lucky Lou - film animowany


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@jacekszy0: no chciałbym, aby kiedyś nastąpił taki moment. Niestety nie stanie się to szybko. Francja to potęga jeśli chodzi o animację i szkoły. Nie wiem jak to się stało, ale od dawna już wypracowali sobie niezłe ścieżki edukacyjne. U nas coś się ruszyło, ale jeszcze nam daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, uważam, że problemem jest system kształcenia; rokrocznie oglądam filmy studentów Gobelins i poza fenomenalną wręcz jakością jestem pod wrażeniem unikalnego charakteru każdego shorta. Szkoła nie kształci taśmowo, ale wspaniale kształtuje każdego artystę w jego własnej wybranej stylistyce; efektem jest wysyp doskonałych autorskich krótkich metraży, których reżyserzy pewnie z marszu dostaliby angaż w największych firmach świata. Sądzę, że u nas nie ma ani takich placówek, ani kadr, może przyjdzie to z czasem, kiedy dotychczasowe szkoły okrzepną i nabiorą doświadczenia w kształceniu. Póki co zdają się uczyć tylko warsztatu, zamiast być hybrydą, czymś w rodzaju 3D ASP.

 

Animacja fajna, bardzo pomysłowa, moment, w którym bohaterka obraca się, patrzy na bohatera, a on po raz pierwszy zdaje się być nią zauroczony, jest autentycznie piękna.

 

WWWoj - gratulacje! Jak tylko będziesz mógł, pochwal się całym dziełem na forum!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super ta animacja. :)

Co do polskich dzieł. Poza brakiem odpowiedniej edukacji jak dla mnie jeszcze dochodzi podejście do tworzenia. W polskich dziełach nie ma lekkości. Jak już coś robimy to często musi to być chorobliwie ambitnego, smutnego, długiego, najlepiej żeby dotyczyło trudnych tematów o kondycji człowieczeństwa bo inaczej nie będzie mogło być uważane za "prawdziwa sztukę". Po prostu nie dorośliśmy jeszcze żeby móc być dziećmi i robić takie ładne proste animacje. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monio : Haha :D Normalnie jakbyś pisał o mojej animacji. Człowiek chce stworzyć coś indywidualnego od serca a wpisuje się idealnie w standardy i smuteczek :p, ale co tam... w sumie cieszę się z tej swojej polskiej natury :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności