Skocz do zawartości

scena 3d: wizja piekla-->Omaha beach


KoMic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, juz od dluzszego czasu pracuje nad scena do warsztatow na 3dr.org, w temacie wizja piekla. Moja wizja piekla jest ladowanie aliantow w normandii, scena ma byc w klimatach mocno Ryanowych. bo ten fil stanowi moja glowna referencje na nim opieram sie tworzac postacie itp.

 

Niestety moc mego kompa nie jest porazajaca, zwazywszy na to ze bedzie dosc bogata w modele cena ich jakosci, moze nie beda to super lowpoly, ale bede sie staral ograniczac liczbe trojkatow do minimum.

 

do tej pory stworzylem nieotexturowana barke kilka broni(2) i zolnieza.

a sprawa tak oto sie prezentuje...

 

Barka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

czekaj czekaj ;) ktos tu juz robil desant w ohama bicz ;) tylko Who ? jak ktos pamieta to niech przypomni

 

jak narazie zolniez jest wyyeb ;) pokaz jakas poze ... bo widze ze zrigowany ;) zobaczymy jak sobie poradzisz z wodą i ta jakze trudna do wykonania pianą falową ;)

 

 

---EDIT---

 

a juz znalazlem ;) To pjonjer robil ....

 

tu masz linka

 

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=5123&highlight=normandia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie,,, Pionier czynil w tym temacie, ale chyba urwal mu si ewatek, ma zdecydowanie dokladniejsza barke, ale mi taka niepotrzebna bo i tak bedzi ewidac tylko burty, no nic dzis moze skoncze wojsko, co do tex drewna w broniach ok moge je sciemnic, ale sama faktura mi sie opdoba, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof Kucharz--> thx zobaczym moze bede si ejeszcze w tym gmeral narazie nei mam czasu: \, jeszcze raz thx: ]

 

Pionier--> hehe wolne zarty, kto od kogo ma sie uczyc, hehe, a tak na serio to skoro juz troche zasmakowales w tym to bardzo licze na ewentualne rady i uwagi...

pozdro

 

no i skonczylem swa wesola kompanije: ], w koncowym ujeciu bedzie troche wiecej osprzetu, np saperka radio, narzie nie chce si edlubac bo wiele sie jesczze zmieni do finalu, ale ludki beda mniej wiecej takie jak widac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uncle-->Thx, hehe pozy, no wlacha tu leze bo to moje pierwsze postacie i pierwszy ring. ale dzieki o to chodzi, poprawie: ]

 

Krzysztof Kucharz-->co do zarostu to hmmmm oni nie plyneli tydzien przez ten kanalek tyko chwilke wiec zbytnio nie zarosli, a nawet jesli to medyk ma brzytwe i ich ogolil,,, no sam pomysl, tworzysz historie wlasnie masz zamiar jechac w goscine, no i co nie ogolil bys sie : ], ja jadac do babci zawsze sie gole heeh: ], Na helmach beda jeszcze oznaczenia wlasnie kapitan i medyk reszta taka sama: ] faktycznie jakies dziwne te masencje jakies takie powyginane nienaturalnie,

 

MC-Maxim--> hehe racja: ]zawsze cos jest i nigdy nie wiadomo kiedy skonczyc: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci panowie wyzej to powiedz mi czy oni beda robic za mieso armatnie czy modele na 1 planie?. Jak to 2 to chyba sa za malo dokladni (textury i modeling). Moge Ci dac referki ktore zebralem jakis czas temu ale watpie zeby Ci sie przydaly, jakby nie bylo pewno juz je znalazles na www. Generalnie to ciezko cos napisac bo nie wiem jaka jest Twoja wizja koncowa tego wszystkiego :). Z 2 strony na razie idzie Ci calkiem niezle wiec czekam na upday :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ich prostota jest celowa bo beda dosc mali, niby 1planowi ale 1 plan bedzie oddalony od kamery. plan jest taki kamera jest ustawiona na krawedzi wody z plaza, wlasnie barka przybila do brzegu klapa otwarta, ludzie wydostaja sie wszelkimi sposobami z niej bo ostrzal jest zabujczy, czesc wychodzi burtami duzo rannych, na dalszym planie wybuch kule. Modele beda 1 planowe ale na tyle odlegle aby nei bylo widac ze sa straszliwie prosci..hmmm barka ma byc 1/9 sceny, a wielkosc ludzi mozna dopasowac, ujecie panoramiczne pewnie 2:1 lub jesczze bardziej rozplaszczony,,, ehhh zreszta jeszcze zobaczymy, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie ale:

 

- daj wiecej lodek w tle,

- przeszkody w postaci tych krzyzy ;D tez niech bedzie ich wiecej az tam hej daleko do horyzontu,

- hm skoro lodka jest tam gdzie jest to wybiegajacy zolnierze beda gdzies po prawej strony kadru?. Tak chyba nie ma byc?. Chyba ze dasz w srodek jeszcze jedna lodz.

- wstaw tu jakiegos ochotnika zeby mozna bylo odczytac proporcje sceny, wydaje mi sie ze przeszkody sa troche za male,

- lodzie desantowe nie podplywaly az tak blisko brzegu, ja bym ja lekko cofna do tylu,

- mozesz pokazac mi siatke tego krzyza?

 

Na razie tyle, zapowiada sie ciekawie. Tlo (chmurki, dym i ogolnie wszystko na horyzoncie) bedziesz malowal w 2D? czy walczyl z tym w 3D?.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pionier--> ehh duzo tych pytan: ], ok po koleji.na wstepie thx za te pytania

 

Ludek bedzie wiecej, krzyzy zraszta tez: ], co do pozycji tej barki w scenie to fakt za bardzo na srodku, no i fakt ze krzyze sa za male, co do zbyt glebokiego wejscia w l;ad to lekko przesadzilem ale niewiele

Referka: http://www.drv.it/Arca/cinema/cinema9900/savingprivateryan/SPR_008.jpg

a siatka krzyza bedize tylko wroce do domu: ] pozdrawiam i dziekuje za ocene sytuacji, bardzo przydatne sa twe rady: ].....aaa i tlo co do tla to jescze decyzji nie podiolem ale pewnie 2d, to ze wzgledu na sprzet: [ (i umiejetnosci) cze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh hoh... może być ostro. używaj tekstur jak największej jakości i nie żałuj mocy mentala, brazila, czy czego tam używasz.

 

ciekaw jestem, jak rozwiążesz pianę wody, uderzającej o brzeg i inne z nią związane niuanse...

 

aha - nie dawaj tego pnia z referki, trochę denerwuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dlozszej przerwie spowodowane eeeeee sprawami rodzinnymi i prostata... ok koniec zartow, Brak weny i nieudolne proby wykreowania klimatu oraz spojnej sceny ktora by sie trzymala kupy,

 

po tym czasie kwarantanny nadeszla pora zmian i mysle ze na lepsze,ok nei ma co jezora strzepic jpg pokaza wszytko aaa sory za jakosc

 

oto krzyze dla Mr Pioniera (lekko zmodernizowane bo poprzednio nei mialy tych wzmocnien u dolu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety musze cie zmartwic...na omaha beach lądowali amerykanie, przedewszystkim z karabinami M1 albo Garandami, enfieldy byly na wyposarzeniu brytyjczykow, roznily sie MASA rzeczy, chocby tym, ze po kazdym strzale trzeba bylo przeladowac dzwignia, a karabiny amerykancow byly polautomatyczne. Naprawde to drazni niemilosiernie....

 

Po 2, zolnierze mieli mase sprzetu na sobie. waga dochodzila do 20kg. na modelu tego nie widac

 

po3 gdzie oni maja pas amunicyjny, granaty itd???

 

thompsony mieli tylko oficerowie, 90% zolnierzy uzywalo karabinu m1 i garanda.

 

a zolnierze mogli byc nieogoleni, przed desantem czkeali w barkach 3 dni, lacznie z nieudanym wyplynieciem i powrotem 5czerwca.

 

pozdro\

 

EDIT:

 

Spojrzalem na nowe redendery i pare rzeczy:

 

stalowe jeze byly rowniez w wodzie, w miare przyplywu coraz wiecej z nich pokrywala woda.

 

gdzie sa te setki min przyczepionych do nich???

 

barki na Omaha nie podplywalypod sama plaze, wysadzaly zolnierzy srednio 40 metrow od brzegu, kanal jest tam plytki, okolo 1-3 metrow, dlatego wielu z nich utonęło albo wyrzucalo caly swoj sprzet zeby sie ratowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tulli--> eeee az mnei zadkalo, pewnie masz racje z tego co pokazales znasz sie troche na tym, ja opieram sie tylko na Ryanie i kilku fotkach, miedzy innymi na tej -->

http://www.drv.it/Arca/cinema/cinem...yan/SPR_008.jpg

juz ja wczesniej opkazywalem tu barka wyplynela i sadzilem ze tak ma byc,

Raczej nie zmeinie koncepcji i tego co sobie juz zrobilem bo byla by to glupota, ale prosze abyc doradzil jak mam zmeinic temat aby pasowalo: ]

pozatym reszta referek

 

http://www.drv.it/Arca/cinema/cinema9900/savingprivateryan/SPR_009.jpg

http://www.wvip.co.uk/images/dvd/SavingPrivateRyan/SavingPrivateRyan_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam, pewien czas temu robilem (tzn bylem organizatorem 20 osobowego teamu) gre na ten temat, mam mase fotografii, informacji, troche modeli. Narazie projekt upadl, ale fotki, mapy, plany itd spokojnie moge dac. Potrzeba mi tylko ftp (to jest okolo 10-15 mb).

 

a co do informacji - moge sie dzielic nawet i teraz, a wiec:

 

 

przedewszystkim zmienilbym model broni. naprawde enfield nie pasuje-proponuje Garanda albo M1 carabine...albo zmienic plaze, wtedy byliby to brytyjczycy, ale musialbys tekstury zolnierzy zmienic.

 

co do umundurowania i generalnie modelu postaci:

 

-hełmy nie miały tego wywinięcia przy krawędzi, takie cos mialy tylko niemieckie garnki.

-dodalbym jakies dystynkcje na ramionach.

-wiele czasu zajelo mi znalezienie zdjec mundurow do mojej gry, wiec wiem jak trudno realistycznie oddac ich ubrania. chetnie Ci je przekarze, bo te sa zupelnie nierealistyczne

-buty-byly ciezkie, masywne i duzo wyzsze, conajmniej 5-6cm.

---------------------------------------------------------------

-co do pewnego glosu o BAR'ach - tego bylo naprawde niewiele, jeszcze mniej niz thompsonow. o ile dobrze pamietam po 1 na druzyne (12 osob w armii USA) i po 2 na druzyne z kompanii broni ciezkiej. Ale reki co do tego drugiego sobie uciac nie dam :d

 

te barki sa super, ale gdzie sa silniki, rumpel sternika i jego miejsce siedzace?:) oni potem wracali do wiekszych jednostek i zabierali kolejna fale zolnierzy i sprzetu.

 

 

co do samego obrazka: mysle ze ciekawie byloby dodac czolgi DD-czyli shermany ze specjalna konstrukcja umozliwiajaca im plywac. poszukam zdjec :)

wprawdzie wiele nie zawojowaly ale za to jak wygladaly!!hehe:d

 

no i dodalbym jeszcze pare przeszkod na plazy:

 

-wielkie betonowe "zeby", czyli 8 kąty, zwęzone na górze. Byly to zapory przeciwczolgowe, ale okazaly sie swietna oslona dla aliantow:d

 

-zwoje drutu kolczastego w miejscy gdzie konczy sie plaza a zaczyna brzeg.

 

a co do samego klimatu:

 

po kolorystyce widac ze to okres raczej poczatkowy, wiec z pewnosci na piachu powinna lezec masa sprzetu porzuconego przez zolnierzy, ciała itd, oraz przedewszystkim leje po ostrzale artyleryjskim (kal 88 mm) , ktore trwalo nawet do 3 dnia inwazji (sic!) i malutkie "fontanny" piasku wzbudzone przez serie z karabinow maszynowych (glownie mg42).

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam to M1 i Garand... to ten sam karabin który nazywa się M1 Garand ;)

Jeżeli moge podrzucić jakąś uwagę to bym spróbował zmieścić w kadr [nie wiem czy sie da przy takim] jakąś sylwetę okrętu w tle - wszak cała artyleria wtedy przypłynęła ;) nie będzie to specjalnie trudne a może dać fajną

 

 

 

głębię.

 

 

ogólnie superaaaaście :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności