Skocz do zawartości

Mitsubishi Evolution Lancer VIII - Work in Progress


Kir4

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, dawno nie robiłem samochodu w 3D. Chciałbym podwyższyć umiejętności w tym temacie. Nie będę unikał detali, w EVO zauważyłem że przód będzie ciężki i możliwe że będę miał problem z nim, dlatego stwierdziłem że muszę go wymodelować. Gdy skończę model będę używał 3 rendererów do zrobienia i wyrenderowania studia dla Lancera, głownie to Vray. Corona i C4D. Dodam że nigdy nie próbowałem stworzyć świateł do samochodu, za pewne będę miał multum pytań, więc jeśli macie jakieś porady na początek chętnie wysłucham, cenie sobie szczerą krytykę i porady. Pozdrawiam i trzymajcie kciuki :)

 

25ksd1v.jpg

 

2irkdat.jpg

Edytowane przez Kir4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Widzę że chciałeś pójść na skróty z tą felgą, modelując fragment i duplikując wraz z rotacją. Jeśli już tak robisz to w pierwszej kolejności zadbaj o brzegi obiektu dodając odpowiednią ilość podziałów. Jak to zrobisz to będziesz mógł wyciąć klin i powielać. Po za tym jak już duplikować to z instancjami. W ten sposób od razu zobaczysz jeśli dojdzie do zakrzywień. Staraj się unikać trójkątów, możesz spokojnie podzielić środek felgi tak by otrzymać quad poly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za tak wielkie zainteresowanie tematem ! :) Na wstępie Felgi poprawione. Nie są już " po przejściach " :P

Bartosz Piasecki, nie ma żadnych trójkątów w moich modelach nigdy nie było i nie będzie. Dziwny masz sposób, pracuję w C4D i nie muszę duplikować z instancjami.

 

 

Render bieżnika:

 

2s162qc.jpg

 

Siata:

 

fodris.jpg

 

Poprawiona felga:

 

2i6dpn8.jpg

 

 

 

Na bieżniku się zagalopowałem jutro poprawę prawą końcową część bieżnika bo zrobiłem ją falowaną z myślą że doda to jakiegoś uroku, lecz niestety się myliłem i jutro to będę musiał poprawić. Znaczy się dzisiaj jak znajdę czas :D a postaram się znaleźć.

 

pshzhujevtxsgwtngqbgnddzaxttzcqgoggyedsucmaezeihdsoghislpiyjbqescqezpvidxhebcyzwpmqgnkzgnvjwfislhhbizirhklizdriqibuoaxfsqxmumlyp

 

Siatka z przybliżeniem tego do poprawy.

 

smfrtqlwveejszoaodkesbzjvmvtosiombwgrbsfabraoebsrugqegoqnwvgurhdvqxrdhimledrjzurlcctlrjfmgtvglkitoeyhjpjmufzdxgnbevsonregrewonfz

 

Później jak zakończę bieżnik, myślę nad detalem na obok opony. Muszę poszukać refki na której wzorowałem się na oponie bo było tam napisane jaki to był model opony i gdzieś mi uciekła ta refka. Na niej były fajnie widoczne detale między innymi loga. Po czym zacznę modelować tarczę hamulcową z klockiem. Pozdrawiam ! I zachęcam dalej do udziału w temacie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe jak dodałeś tamtą felgę to od razu mi się odechciało robić bo myślałem że źle zrobiłem :P

 

ftptsybaemayxljryqnahdcrcqdghqabqwstlrdrudxdyaicxbcrkvabrxqcvvtolyhbsqfgnvfdfytchaifniruwrbobawzkjrzshjhvwdoqwwtenuumnadhmebprem

 

Z tego się wzorowałem na feldze.

 

Póki co tak na razie to wygląda

 

2v9ayhd.jpg

 

Tarcza

 

gvzlmxuyflmsjgdtpaseqnfrkibabviyskdnczuuvkfkvoqyfinxjkotphbdvuwjdozzcqrpfyighvvvscvsikoivkxuyqybovghprvoryrlbilumglszdbtzrdsswqo

 

eervlwglwooaybjwzvezbfcpnneerorpoeujctdskgfryugnmprywclzbchxscthwymuhztfrmpvzlqtgqrcxttlsviamgaimyuzilgmvlhknqzplnqbkrkdfacmqstl

 

zdanzmlfxrnddjxohabxxmjcszhwzzqzxhnxnwkysrisqikrpxzostbmtyuzepgybngvwzalqcffdqmjppgczbhdgadpbktdlkrdcpupwoxqovjdmlkpidyzgdowwljg

 

Właśnie zaczynam robić klocek hamulcowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe dzięki Kliment, już prawie brakowało abym się zdemotywował :)

 

Myślę że teraz powinno być ok. Nie zauważyłem wcześniej ranty... ;f

 

2agrv4.jpg

 

Myślę teraz jak dobrać się do bocznej ranty żeby uzyskać detale loga / napisy itp. Macie jakiś pomysł ? Normalnie mographem to zrobić czy modelować wszystko ? Ew. przenieść wektory i przylepić je do opony po czym minimalnie extrudować ? Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem powinienem zacząć od podstawowego meshu, sprawdzę czy mój sposób będzie dobry. Zmiana nazwy tematu na Lancer VIII.

 

dsepjdiktfpfjhxymjzjiwzmspuztblarptdmwlbrdasjimxpkdtwhohtswujirrtpotnumqxysfwgdjdxjixsdjbmktzrrilizutskvynvypikmpnrlziualesajsqg

 

jiraowjkwnqikkjtmjzghcejumymljzzwsddhonvrttkoyykoeqjdcihdifbywynnrlrhgmywdpoitvwooygtpvtkwzzilxuugxxngchrrmznuykmjnjysuyvrhlhnqk

 

sprawdzanie turbosmooth po extrudowaniu czyli patrzenie topologi siatki.

tkstkqrovemerfigbgfieqsgntuwohaszlhxymbjsjplkjfprlwwlnucrlfrvuzodtffykhpewquahwenffdkdgmrefngjoxjbiqezqgehspxzbkpbeppwdzmtotetiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zacząć od bazy, którą później sie zagęszcza. Po tym wycinasz drzwi, wloty, lampy, etc. Jak dla mnie jest to najlepsza metoda na uzyskanie równej powierzchni, ale na początku nie będzie łatwo.

http://max3d.pl/forum/threads/76184-Modelowanie-Audi-A4-1999

 

Warto też subskrybować kanał Philipa na yt, nie bawem mają się pojawić tutoriale dotyczące modelowania.

https://plus.google.com/u/0/110710146108529365534/about

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak zacząłem swoja ferarke i to był błąd :) Później masa poprawek ( niełatwych) żeby doprowadzić t odo porządku :)

 

Hymm.. w sumie patrzyłem czy daje radę już z topologią siatki, i sposób robiłem na speeda. Ta maska i kawałek meshu to jakieś 30 minut były, sprawdzałem czy dobrze rozprowadzałem siatkę i jak będzie zachowywać się po extrudowaniu.

 

Może to jeszcze bardziej cie zmotywuje do pracy moje ujecie lancera jak byś potrzebował mam stworzony własny model;)

Dzięki za motywację, ale obejdzie się bez modelu ;)

 

Polecam zacząć od bazy, którą później sie zagęszcza. Po tym wycinasz drzwi, wloty, lampy, etc. Jak dla mnie jest to najlepsza metoda na uzyskanie równej powierzchni, ale na początku nie będzie łatwo.

http://max3d.pl/forum/threads/76184-Modelowanie-Audi-A4-1999

 

Czyli najpierw zrobić basic mesh i jeżeli będzie baza dobra wtedy zagęszczam i tne model ? Czy baze tne i dopiero extruduje po czym zagęszczam ?

 

 

 

Warto też subskrybować kanał Philipa na yt, nie bawem mają się pojawić tutoriale dotyczące modelowania.

https://plus.google.com/u/0/110710146108529365534/about

 

Slim ma rację, przy tego typu kształtach lepiej zrobić sobie bazę i pójść później w szczegół. Bez bazy to można robić np. Lamborghini, które jest w kantkę. Nie bój się bazy i tego, że początkowo model wygląda nieefektownie, to tylko pozory.

 

Masz rację, demotywuje czasami mnie b.m. ale muszę przywyknąć i dobrze sobie wyobrazić co będzie później, ew patrzeć co jakiś czas jak wychodzą wgniecenia.

 

Od ogółu do szczegółu.

 

Prawda ;)

 

Dziękuję Koledzy za wysokie zainteresowanie tematem, mam nadzieję że nie zawiodę i zadziałam coś w najbliższym czasie. Zrobię Podstawową bazę całą jak Ją wykonam to wyślę do oceny i się poprawi w razie w. Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności