Skocz do zawartości

Obiekt 3D: lampka.


Baton

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Pytanie z ciekawości: Nie o czas mi chodzi, lecz o precyzję - mianowicie czy wszystkie elementy tego modelu trzymają oryginalną skalę? (czy np. 1cm oryginału = 1jednostka modelu?)

To ciekawość i tylko ciekawość - chciałbym zdawać sobię sprawę jaki cel sprawia, że modelujemy takie rzeczy w odpowiednio-odpowiednim czasie.

 

A co do renderu: w takiej sytuacji pionowy przedmiot pokazujemy w orientacji pionowej - Portretowej, weź to pod uwagę na przyszłość.

Jakość renderingu i treść przekazu = 100% neutralna - to w sumie dobrze i źle - jedni zarzucą nudę inni pustkę, a jeszcze inni pochwalą za niczym nie zakłócony pokaz przedmiotu -> opcje do wyboru.

Dla mnie praca zupełnie obojetna - jak muzyka która jest wyłącznie tłem podczas intensywnej pracy (porównanie własne).

 

Pozdro

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... może przesadziłem, ale to było raczej pytanie, bo 3 noce troszkę.... no dobra, nie będę dochodził co on w tym czasie robił ;]

i jeszcze jedno - nie jestem "wymiataczem", ciąglę się uczę, jeszcze minie troszkę czasu zanim ujrzycie moje portfolio....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

salvator, nie kajaj się, bij równo! i od razu powiedz, żeś smród i gówno i nie pojmujesz prawdziwej sztuki oświetleń. bedą klaskać!

 

nie każdy musi byc wymiataczem. nie każdy musi wrzucać tu pracek. nie każdy musi odpowiadać i komentować.

 

którą droga podążysz? wróżka zofia ci podpowie, zadzwoń.

 

salvator! robimy akcję! modelujemy (w wings, oczywiście) lampki rozmaite i wrzucamy! masowo! założymy nowy topic! speed lampka modelling ! bedziemy awangardą! będziemy świecić!

 

przesadziłem.

 

znowu.

 

prawda jest taka - należy trzymać równowagę. pracka ta to nie jest gówno. pan ma jakieś-tam umiejętności do modelowania. ale jedno, czego zabrakło to - pomysł. po co wrzucać jakieś ćwiczenia? przecież tu nie ma co komentować. lampka, ćwiczenie - ok. ale to każdy pierwszy lepszy zenek potrafi zrobić z tutoriala lampkę, ryj lub inną pierdułke. słabość tej pracy tkwi w braku inwencji. na to cierpi max3d.pl. super modelerów tutaj nie brakuje. ale ludzi z pomysłem, nie kopiujących w kółko fantasy-gollumów, czy sci-fi-robotów jest malutko.

 

i to jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchaj mCh to ze ktos wybiera inna droge to nie znaczy ze gorsza ! mi na przyklad najbardziej podchodza prace designerow i w tym kierunku chcialbym podazac. Oczywiscie modelowanie ciagle tej samej lampki zaczyna byc troche nudne (czytaj cholernie nudne) ale rozumiem ze jest to swietne cwiczenie - jesli nie potrafisz wymodelowc istniejacej lampki to jak chcesz zaprojektowac wlasna ?!?!?! Podobna zasada tyczy sie samochodow, lazienek itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności