Skocz do zawartości

Save renderingu czy to możliwe ?


natas

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Temporal bo po 18 godzinach człowiek zaczyna się nieco irytować podczas gdy to 18 z 30 nie licząc 2-uch wcześniejszych przebiegów. Niestety to tylko Phenom II 925 2,8 GHz i 4GB ram-u więc gdybym chciał zrobić wizkę i użyć jakiegoś forest paca to było by to mało efektywne. Wiem, że jeszcze nie do końca potrafię optymalizować ustawienia i wiem, że można fake-ować różne rzeczy czy wklejać w postprodukcji. A po drugie bo to ciekawe czy od strony technicznej pomimo iż mamy rok 2015 jest to niemożliwe z jakiś przyczyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ten swiat sie kreci bez tego ficzera, to oznacza, ze chyba nie jest taki potrzebny. Jak mamy do policzenia cos bardzo skomplikowanego, a sami w u siebie w domu mamy jeden sredni komp, to zawsze zostaja renderfarmy oferujace swoje usugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ten swiat sie kreci bez tego ficzera, to oznacza, ze chyba nie jest taki potrzebny.

Skoro ten ficzer jest w niektórych silnikach to znaczy, że ktoś stwierdził, że się może przydać. To, że ja nie wykorzystuje w 100% chociażby wszystkich ficzerów worda to nie znaczy, że ktoś nie stosuje to samo tyczy się maxa/blendera i wielu innych programów...A po części to myślałem, że czegoś takiego nie ma bo coś tam od strony programistycznej czy sprzętowej jest niemożliwe itd a dobrze było by umieć logicznie odpowiedzieć na takie pytanie chociażby zniecierpliwionej żonie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekiedy (jeśli wiadomo przedtem że będzie renderować długo) warto podzielić sobie opcją "render region" np. na 2 albo 3 części dogodniejszej wielkości i złączyć później w sofcie do 2d albo do compositingu. Da się tak w Vray i Cycles na pewno, i przypuszczam że w wielu innych silnikach też.

 

Warto też postawić komputer poza sypialnią (jeśli jest taka możliwość), żeby sobie renderował przez noc.

 

Ficzer tego typu byłby jak najbardziej przydatny, ja też już miewałam kilkudniowe rendery które niekiedy się wieszały pośrodku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekiedy (jeśli wiadomo przedtem że będzie renderować długo) warto podzielić sobie opcją "render region" np. na 2 albo 3 części dogodniejszej wielkości i złączyć później w sofcie do 2d albo do compositingu.

Tak o tym też wiedziałem. Kiedyś gdy nie było tego w blenderze to korzystałem z jakiegoś skryptu który dzielił na np 4 części tylko jakiś bug był w tym bo niby nie było zmian ustawień a wychodziły w różnych nieco odcieniach...ale to dawno było i na razie ćwiczę maxa i vray-a ale na pewno do corony kiedyś zajrzę i gdy już wyjdzie ta obiecana darmowa wersja rendermana to może też potestuję. W każdym razie dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ciastuch a oświetlenie masz do pliku zapsiane? Bo w przeciwnym razie będą delikatne wyskakiwać zmiany w oświetleniu...

 

Co do vraya, też się da. Render do pliku, a po cancelu/crashu wczytujemy obrazek do Vray FB i region render i włala ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ciastuch a oświetlenie masz do pliku zapsiane? Bo w przeciwnym razie będą delikatne wyskakiwać zmiany w oświetleniu...

 

Co do vraya, też się da. Render do pliku, a po cancelu/crashu wczytujemy obrazek do Vray FB i region render i włala ;)

Jak to działa, jakiś screen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczasz RENDER TO VRAY RAW IMAGE FILE w VFB i zapisujesz plik na dysku. Po cancelu wczytujesz ten plik, zaznaczasz region gdzie się nie wyrenderowało i renderujesz dalej. Światło dobrze zapisać do pliku w tym wypadku, co by w/w przebarwień nie było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności