Skocz do zawartości

VFX - Dieta dla super mózgu


Jacek Lamont

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

pierwszy raz pokazuję coś na tym forum dlatego jeżeli źle umieściłem wątek to proszę o przeniesienie.

 

Ostatnio skończyłem robić efekty do pierwszego odcinka kanału LoveDiet który tworzę wraz z moją narzeczoną, wszystko co było robione od strony wizualnej zrobiłem sam, jeśli chodzi o dźwięk kilka osób mówiło, że coś jest z nim nie tak - i ja się z tym zgadzam, niestety udźwiękowienie też sam robiłem i był to mój pierwszy raz dlatego wybaczcie, następne odcinki będą lepsze :)

 

W filmiku starałem się zrobić tak by było jak najbliżej amatorskich wideo z YT typu "gadające głowy" + coś dodawałem extra od siebie :)

sztuki czy perfekcyjnej kompozycji albo idealnego oświetlenia próżno szukać w tym wideo, ponieważ nie taki był mój cel, niemniej i tak zapraszam wszystkich do obejrzenia go i wypowiedzenia się co się najbardziej wam podobało, a co najmniej oraz co zmienić w kolejnych filmikach by były jeszcze lepsze?

 

Soft: 3dsmax, Vray, Nuke

 

 

Być może komuś ta dieta pobudzi jeszcze bardziej szare komórki tak by tworzyć jeszcze ciekawsze prace :D

 

 

 

Mam też do was pytanie, ponieważ zauważyłem, że kompresja na YT jest masakrycznie mocna (nawet przy Full HD) - czy ktoś zna najlepszy kodek lub sposób na render tylko pod YT tak by, obraz tracił jak najmniej na jakości?

 

 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Jacek Lamont
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardzo dobra robota :) zważywszy że to wasz pierwszy odcinek. Ogląda się go z przyjemnością i te graficzne wstawki robią bardzo dużą robotę, pozwalają wam się wyróżnić na tle innych kanałów o podobnej tematyce. Proponował bym też wrzucać graficznie kluczowe hasła (objętości, procenty, nazwy witamin itd). Co do dźwięku to proponuje zainwestować w jakiś mikroport. Gratulacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę dobrze wyszło od strony graficznej. Ale uważam podobnie jak Jakub - takie kluczowe hasła, liczby dodatkowo wyróżnione byłyby dobre.

 

Co do dźwięku. No cóż. Faktycznie najsłabsza strona filmu. Koniecznie musicie zainwestować w mikroport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajne. zawyzacie poziom i wpędzacie innych jutuberow w kompleksy ;)

Poprawi się chyba samo z kolejnymi odcinkami. Moze dzwiękowa strona troche niedomaga w porownaniu do obrazu, ale jest na przyzwoitym poziomie.

 

Napisz cos o czasie produkcji, bo jezeli robiles to po godzinach to troche musiało zająć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za takie pozytywne komentarze :)

Dźwięk na 100% w kolejnych odcinkach będzie już poprawiony, będą też krótsze odcinki oraz mniej efektów ale bardziej jakościowe i spójne ze sobą.

 

Olaf - faktycznie robiłem to po pracy po 6h dziennie, łącznie zajęło mi to 398h pracy z tym, że trzeba doliczyć dwa razy tyle na naukę i testowanie jak coś zrobić, kolejne odcinki będą już dużo szybciej szły :)

Generalnie przez lata pracowałem tylko przy full 3D, a te odcinki traktuję jako poduczenie się VFX, co jak się okazuję jest całkiem inną bajką i jak wszystko się samemu robi to trzeba pamiętać o tysiącach rzeczy od storyboardu, kręcenia, aż po końcową obróbkę i to wszystko sprawia że nie robi się niestety tego szybko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne, podobalo mi sie. Poza tym co inni juz powiedzieli od siebie chcialem dodac ze lepiej jakby odcinki byly krotsze, nie przekraczaly 5 min. Ale widze ze sami juz doszliscie do tego. Wow 398h :O. Gratuluje wytrwalosci, mam nadziej ze odniesiecie sukces bo przy tej jakosci wykonania jak i kontentu nalezy sie wam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności