Skocz do zawartości

Monitory 4K


Raiden8

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim.

 

Z gory przepraszam za brak polskich znakow, siedze na szwajcarskim macu :(

Ostatnio mocno sie napalilem na zakup monitora 4K do pracy w programach wektorowych (3Ds, CADy, PS rowniez ale jako architekt nie potrzebuje mega dobych kolorow, i tak zawsze idzie sporo probnych wydrukow itp.) oraz czasem do gier.

 

Ostatnio pojawilo sie kilka produktow w coraz bardziej osiagalnej dla mnie cenie. Najpierw zastanawialem sie nad Thunderbold Display od Apple, ale ta retinka ma 'tylko' ok. 2500pix w szerokosci wiec do 4K jeszcze sporo jej brakuje (wiem ze na Display Port kamera i glosniki beda w dodatku bezuzteczne). Poza tym ten apple kosztuje niemal dwa razy wiecej niz np takie gadzety:

Monitor 28'' Samsung U28D590D

 

http://allegro.pl/monitor-28-samsung-u28d590d-4k-1ms-2xhdmi-139zl-i5058948496.html

 

Monitor 28'' Philips 288P6LJEB PIVOT

 

http://allegro.pl/monitor-28-philips-288p6ljeb-pivot-ultrahd-4k-i5033416683.html

 

 

no i wlasnie, polecicie ktorys z tych monitorow czy sa one za tanie/slabe jak na range 4K?

oraz czy wystarczy, ze podlacze ten monitor pod display port 1.2 w moim GTX 660 i powinien smigac czy to nie takie hop siup z tym 4K?

 

chodzi o PCta z i7 3770 K (3.5), 16GB ramu, Samsung SSD 256GB, GF GTX 660 od Gigabyte jesli dobrze pamietam.

z gory dzieki za podpowiedzi,

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Napisał człowiek w pierwszym zdaniu, że przeprasza za brak polskich znaków (z wystarczająco mocnym argumentem) i i tak dostał opr... Na prawdę tak ciężkie jest przeczytanie tekstu bez polskich znaków? Bez problemu można przeczytać tekst z wyrazami, w których są poprzestawiane litery (pewnie każdy coś takiego już widział, tu przykład - http://www.crazynauka.pl/tekst-z-poprzestawianymi-literami/), więc tekst bez polskich znaków to i dziecko zrozumie...

 

Odnośnie monitorów - a rozważałeś opcję zakupu na przykład dwóch monitorów 24 cale? Za takie pieniądze spokojnie kupi się coś z matrycami IPS lub AMVA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę mnie nie deprecjonować, spędziłem tydzień na rozszyfrowaniu tego skomplikowanego kodu. Musiałem się posiłkować Crib-based decryption do złamania tego szyfru. czaaje mimo, że czaji, nie zrozumiał, biedny próbował ratować sytuację prosząc autora o deszyfrację.

A ty mi tu imputujesz, że dziecko zrozumie. A ja się aż spociłem deszyfrując tak skomplikowany tekst.

 

A tak na poważnie, po pobieżnym poczytaniu review ww monitorów, też bym poszedł w dwa na isp czy mva. Niby jeden z tych monitorków wyświetla miliardy kolorów, ale po przejrzeniu nawet pobieżnym dostępnej literatury, od razu rzuca się w oczy rozmiar marketingowego bullshitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kengi ma klawiature ktora sama mu wciska polskie znaki niezaleznie czy chce, czy nie. Nie ma wiec opcji by pisal inaczej i dlatego tak sie denerwuje:)

 

Mnie zastanawia to czy monitor 4K zjada duzo wiecej procka i pamieci z karty. Ktos cos wie jak to jest w praniu?

 

ps. Kengi: Uprzedzajac co odpowiesz. Tak wiem, ja mam myszke bez rolki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał człowiek w pierwszym zdaniu, że przeprasza za brak polskich znaków (z wystarczająco mocnym argumentem) i i tak dostał opr...

Czyli jak zadzwoni do Ciebie kumpel z zagranicy i będzie mówił tak jak napisał to kolega Raiden to też nie będzie dla Ciebie problemu?

 

Też mam angielski system i jakoś używam polskich znaków(istnieje też coś takiego jak słownik i podkreślanie w przeglądarkach) i nie jest to żaden mocny argument. Może przesadzam i gdy powiem ,,to jest Polska" to stwierdzicie, że jestem idiotą, ale...to jest Polska i polskie forum. A teraz zapraszam do dawania minusów;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kengi za sprawdzenie błędów, nie mogę uwierzyć w brak ortografa. Teraz specjalnie dla Ciebie męczę się i piszę tego maila na telefonie. Na służbowym maKu nie potrafię uruchomić polskich znaków plus polecam pisanie na szwajcarskiej klawiaturze (nie mylić z niemiecką).

 

A teraz merytorycznie.

Przepraszam ze linki do monitorów są do allegro. Miałem nadzieję, ze nadmierna ilość marketingowego syfu nikogo nie odstraszy. Ale Wciąż nikt mnie nie przekonał, że rozdzielczość w CADzie to nie wszystko więc nadal obstaje przy tanim 4K. W niemieckim MM ten samsung kosztuje 430euro.

 

Ale czy wszystko powinno działac (4k 60Hz) jeśli użyję Display Port?

 

No i dobre pytanie o spadek mocy wraz z wzrostem rozdzielczości, nikt tego nie testował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś spotkałem się z opinią, że 4k w 27-28" interfejs niektórych programów może się robić nieczytelny. Kwestia zbyt małych ikon. Nie wiem czy na przykład 3dsmax ma opcję skalowania interfejsu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.digitaltrends.com/monitor-reviews/dell-p2715q-review/

Dell to jednak dobry wybór. Jak tylko będzie dostępny to się w niego zaopatrze natychmiast.

100%sRGB przy czym po kalibracji wyciągneli 80% adobeRGB co już jest dość dobrym wynikiem dla monitora w takiej skali cenowej. Color accuracy po kalibracji 1,39, więc daje rade. Cena też nie jest porażająca bo tylko 550 euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności