Skocz do zawartości

Pojazd 3D : Ferrari F40


Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Wreszcie jest, po długim czasie praca skończona :) Oczywiście najdłużej zeszło tam gdzie myślałem, że zejdzie najkrócej, czyli w postprodukcji :) Jako że etap ten był dla mnie kompletną nowością, zdecydowałem wypróbować kilka programów i rozwiązań nad którymi trochę się namęczyłem. Ostatecznie doszedłem do wniosku że łatwo można przedobrzyć i ograniczyłem kręcenie suwakami do minimum :)

Z efektu jestem zadowolony, choć wiadomo że jeszcze sporo przede mna.

 

Chciałbym podziękować wszystkim za pomoc, opinie i rady które zostały udzielone mi w wątku WIP http://max3d.pl/forum/threads/96415-Pojazd-3d-Ferrari-F40 dzięki nim miałem siłę i chęci by nad tym dalej pracować :) Dzięki raz jeszcze i liczę na Wasze opinie co o tym myślicie :)

 

Soft: 3ds max, vray, Nuke

 

o6zB98T.jpg

 

3SgY93A.jpg

 

X58ctcU.jpg

 

fIEVp99.jpg

 

AnjH6Y6.jpg

 

1jXkheD.jpg

 

VJARLlA.jpg

 

MLHI4Lv.jpg

 

TVEZCzt.jpg

 

UhyKUkE.jpg

 

gyFL5fM.jpg

 

2tJfGk4.jpg

 

ZofvFY7.jpg

 

XH7AJwz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki!

 

Reynevan, fakt że wnętrze długo robiłem ale wiedziałem co trzeba zrobić i jakoś szło do przodu, a po wyrenderowaniu próbach obróbki bywało że po miesiącu wywalałem wszystko do kosza i tak w kółko :) Dlatego sie to strasznie dłużyło, ale nauka w las nie pójdzie :)

 

bolitic, myślę nad sceną na torze wyścigowym i w jakiś włoskich kamienicach ale najpierw je muszę zrobić więc trochę zejdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę pięknie wyszło :) Mi się podobają rendery z zewnątrz jak i wewnątrz. Widać ogrom pracy we wnętrzu, każdy piktogram i wskaznik dopieszczone, Bardzo podoba mi się materiał deski rozdzielczej, czuć miękkość. Oczywiście jest kilka rzeczy które bym poprawił :P ale to zawsze tak jest, np. materiał opon wydaje mi się że sąciut za jasne. I ten znaczek F40 widać że zrobiłeś go jednak bumpem a nie modelem, ledwo go widać i tu chyba widzę najwiekszy minus. Ale ogółem mega, na fronta z tym ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

 

theSZ, gałka rzeczywiście za duża, już ja zmieniłem w pliku, ale tutaj już musi zostac :)

 

maciek.m, przede wszystkim dzięki za pomoc, no i fajnie usłyszeć że końcowy efekt Ci się podoba :) Byłoby jeszcze pare rzeczy do poprawy ale trwało by to w nieskończoność, a tak będe brał to wszystko pod uwagę przy nowych pracach :) Grunt że coś z tego wyszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz bardzo duży talent w ogarnianiu modeli 3D. Jestem absolutnie pod wrażeniem, bo to jedno z moich ulubionych Ferrari - baaaaardzo odległe marzenie. Mam kilka uwag. Kadry wyglądają bardzo dobrze, materiały również są poprawnie dobrane, ale martwią mnie felgi. Niestety ich wielkość nie odpowiada wielkości tych z rzeczywistego samochodu. Dodatkowo z renderów mógłbyś wyciągnąć jeszcze sporo.

Na szybko:

stavsky_f40.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym autem to jest tak, że niektórzy je kochają inni nienawidzą. Ja zdecydowanie jestem w pierwszej grupie :) Takie połączenie agresywnych kształtów i "surowości" nadaje charakter jakiego ze świecą można szukać :)

 

Co do modelu, felgi faktycznie mogłyby być ciut wieksze. Studio starałem się upodobnić do jednej sesji zdjęciowej i ogólnie zrobić je raczej spokojne. Na eksperymenty przyjdzie czas :)

 

Dziękuję za opinie i fronta!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności