Skocz do zawartości

Microsoft pozamiatał. Surface studio 28 cali cintiq


Maciek Jutrzenka

Rekomendowane odpowiedzi

A co gdyby tan cintiq + imac27 + zrobienie tego z głową?

 

 

tech spec:

https://www.microsoft.com/en-us/surface/devices/surface-studio/tech-specs

 

i7 do 32 giga ramu, + GTX 980M, szkoda że nie 1070. bo 1070 jest tak szybka jak dwa 980M

28 cali 4k+ 4500 x 3000

 

https://www.youtube.com/watch?v=BzMLA8YIgG0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

falgowy cintiq czyli generalnie odpowiednik tego kosztuje nowy. $2,799 natomiast microsofta zaczyna się od 3000$ ale nie raz że dostajesz wiekszy monitor z większa rozdzielczością lepszymi bajerami i funkcjonalnością to dostajesz jeszcze flagowy osprzęt.. i cały PC.

 

Racja - sprawdzilem cene na newegg.com na ktorym kupuje cos czesto ale z nieznanych przyczyn tam ten sam Cintiq co na Amazonie kosztuje prawie tysiaka wiecej...

No, tyle ze wlasnie rozdzialka tego flagowca Wacoma to 1920x1200 a tu jest... 4500x3000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz wyszły chyba nowe przenośne wacomy 15 calowe. No i największy plus dla wacom to czułość na nachylenie i więcej przycisków na piórku :)

 

ja generalnie podziękuje przenosnym wacom'ą bo to chodzi gorzej niż samsung :X

 

- - - Połączono posty - - -

 

Prawdziwym konkurentem jest imac 27 calowy bo kosztuje dokładnie tyle samo praktycznie.. no i w tej kwestii to imac został zdeklasofany do imentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, 4k usd (czyli europa 4k oreo); ale imaka z i7 chyba nie ma aktualnie i gpu tez sa jakies z xboxa 360. anyway nie moge nigdzie znalezc info o tilt i pressure, ale one w tym roku nie wyjda - liczylem ze sobie w Londynku przejazdem poklikam w list czy grudniu - wiec nie ma sie co spinac niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, 4k usd (czyli europa 4k oreo); ale imaka z i7 chyba nie ma aktualnie i gpu tez sa jakies z xboxa 360. anyway nie moge nigdzie znalezc info o tilt i pressure, ale one w tym roku nie wyjda - liczylem ze sobie w Londynku przejazdem poklikam w list czy grudniu - wiec nie ma sie co spinac niestety.

 

problem z imaci jest taki że tam jak wydasz masę kasy to będziesz miał te i7.. tylko te i7.. to max 30-40 sekund i odrazu zaczyna się throttling i masz wydajność 2 rdzeniowego laptopa.. + jeżeli stan będzie długo czyli np będziesz coś długo renderował to mogą pojawić się żółknięcia na matryce.. znajomy miał w firmie 27 5k.. flagowego.. i no tak się skończyła przygoda..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Surface studio i moho, widać tutaj jakie straszne lustro z tej powierzchni :/ drugi minus zaraz za ceną :)

 

cena jest minusem? kosztuje raptem 200$ więcej niż cintiq.. a ma dużo większą rozdzielczość, i ma w sobie wbudowany zajebisty komputer w przeciwieństwie gdzie do cintiqa musisz jeszcze dorzucić mocnego kompa żeby to jakoś działało. Okazja opór!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena jest minusem? kosztuje raptem 200$ więcej niż cintiq.. a ma dużo większą rozdzielczość, i ma w sobie wbudowany zajebisty komputer w przeciwieństwie gdzie do cintiqa musisz jeszcze dorzucić mocnego kompa żeby to jakoś działało. Okazja opór!

 

co ty za glupoty piszesz to az przykro sie czyta :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze dlaczego porownujesz ze soba tablet (cintiq) i komputer all in 1?

tak wiec :

https://sklep.wacom.pl/wacom-cintiq-companion-2-windows-8-512gb-dth-w1310h-p668

 

wacom o podobnej specyfikacji co ten mikrosftowy komputer tylko ze o polowe tanszy :) plus taki ze ma wacomowe piorko ktorego nic nie pobije + jest mobilny (2350$)

 

Minus? mniejszy ekran.

 

Nie widze zastosowania dla tego kompa od microsoftu sry, ani nie jest mobilny ani stacjonarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klicek błagam wejdź na stronę wacoma przejrzyj produkty i nie kompromituj się :)

 

Produkt microsoftu jest konkurentem tego produktu oraz imac'a podejrzewam że jednak imac'a kojarzysz więc niebędę wklejał linka..

 

http://www.wacom.com/en-us/products/cintiq-27-qhd-touch

 

nie wiem po jaką cholere wrzucasz link i piszesz o Cintiq Companion 2 który chodzi tak słabo że w sumie niby przenośny niby można coś tam poskrobać ale w sumie nic konkretnego :D bo zaraz się robi tak ciepły i zaczya się throtling.

 

plus nie jest stacjonarny? A przepraszam jaki jest xD? latający?

 

Generalnie za tą samą kasę, możesz sobie kupić cintiqa 27 cali. (sam ekran)

albo 28 calowy ekran 4K który ma wbudowany komputer na i7 16 giga ramu z możliwością do 32. i topowym GTX'em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten companion to słabe porównanie 13 cali kontra 28 no i cała reszta, zupełnie inna klasa produktu.

Cintiq 27 to już bardziej bezpośredni konkurent tyle, że cintiq to "tylko" tablet a tu masz całą jednostkę, klawę, myszkę i pokrętło w zestawie :)

Dla mnie cintiq nie ma startu do surfaca, co nie zmienia faktu,że jest zupełnie poza moim zasięgiem i jeden i drugi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary mam companiona tak jak czesc moich znajomych, nie wiem do czego uzywales tego sprzetu, ale chyba do renderowania dlatego sie grzał. Polecam Ci kupic kompa i nie pisac glupot wyssanych z dupska.

 

to mnie zmylilo " raptem 200$ więcej niż cintiq" myslalem ze piszesz o cintiq :D ale Ty pewnie mowisz o companionie hybrydzie

 

btw. 28 cali "mobilne" wez jakis oklad na glowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wezcie pod uwage, ze to jest prezentowane w pomieszczeniu gdzie lampy od gory daja. Jedna roznica w porownaniu z applem, ze oni nie daliby tak swiatel w showroomie, by nie kompromitowac urzadzenia.

Jako Studio faktycznie wyglada jakby nie miał konkurencji. Wielkosc mnie przekonuje, ale poki nie pobawie sie w showroomie i nie poczytam recek, to nie ma szans, bym w ogole sie zastanawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary mam companiona tak jak czesc moich znajomych, nie wiem do czego uzywales tego sprzetu, ale chyba do renderowania dlatego sie grzał. Polecam Ci kupic kompa i nie pisac glupot wyssanych z dupska.

 

to mnie zmylilo " raptem 200$ więcej niż cintiq" myslalem ze piszesz o cintiq :D ale Ty pewnie mowisz o companionie hybrydzie

 

nie no okej. tak zgadzam się można na tym pracować.. ale niestety no wydajnościowo jest on zasłaby aby był to twój jedyny main komputer do zbrusha np nie? czy do texturowania etc. przynajmniej dla mnie.

 

200$ mniej niż ten produkt microsoftu kosztuje 27 calowy cintiq.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rozumiem, ale nie rozumiem po co porownywac all in one do tabletu? jakim jest cintiq?

Nigdy zadne urzadzenie czy to od microsoftu czy appla nie bedzie mialo tak dokladnego i zajebistego piorka (no prawie nigdy).

 

Z mojego punktu widzenia, Mikrosoft zrobil kompa chyba nie robiac wczesniej rozpoznania dla kogo robi tego kompa, bo zrobil go nie majac targetu?!

 

za slaby zeby sluzyc jako stacja robocza, za duzy zeby byc mobilnym urzadzeniem.

 

 

btw. fakt sie na poczatku nie zrozumielismy :)hehe

 

edit:

 

ale niestety no wydajnościowo jest on zasłaby aby był to twój jedyny main komputer do zbrusha np nie? czy do texturowania etc. przynajmniej dla mnie.

 

no i dokladnie to samo bedzie z tym nowym kompem od microsoftu ma te same bebechy(poza karta grafiki) co companion, dlatego go porownuje do companiona nie do cintiq.

 

Dlatego za duzy by byc mobilny, za slaby zeby byc main pc. Komp do niczego :) do wygladania ladnie na biurku w urzedzie :) np. na poczcie

Edytowane przez KLICEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako narzędzie dla pol-profesjonalistow z narzedziami dla pol-profesjonalistow (takie co robią za Ciebie połowę i nie maja za wielu suwaków) jest idealne. Przy okazji tez da rade opędzić czesc grupy graficznej, tylko nie wiem ktory grafik zarabia tyle polprofesjonalnie by to kupowac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od tego jak będzie się na nim rysować, generalnie i w jakim stopniu będzie odbiegać to od wacoma 27 cali. jeżeli odrobinkę noto.. jest to zdecydowanie zajebista propozycja. dla wszelkich ludzi którzy chcieli by kupić 27 calowego cintiqa. ale ich nie stać a tak mogą sobie na to pozwolić bo mają w tym odrazu komputer który do cintiwa 27 musieli by wpierw kupić. wydaje mi się że wydajnościowo te 28 cali z i7 które tam jest będzie wystarczająco wydajne aby na tym móc pracować. :) weź pod uwagę że... Companion jest zamkniety w dosyć małym euti tak? tam nie ma jak chłodzić tego procesora przez co on pracuje na bardzo niskim taktowaniu..

 

 

Robimy konkurs kto pierwszy upoluje to :D i przetestuje :D? ten wygrywa licencje max'a którą klicek wyrzucił xD aby móc ją ponownie wyrzucić xD

 

- - - Połączono posty - - -

 

a teraz tak mega szczerze. Gdyby tam siedziało GTX 1070. kupiłbym to tu i teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli daloby sie to podpiac pod inny komputer PC jako tablet, to jeszcze bym to zrozumial :) Pewnie sie tego nie da zrobic.Dwa wlasnie caly myk w tym jak dziala piorko, niestety nie wiem i nie mialem okazji pracowac na surfacie. Mialem piorko od ipada pro, ale to jest takie mocne 2/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4k talarow, bo kupno tego na i5 to tak jak kupic sportowy samochod z silnikiem 1.0 :)

dwie tygodniówki UX designera, a dla takich nawet zwinne narzędzie.

 

a teraz tak mega szczerze. Gdyby tam siedziało GTX 1070. kupiłbym to tu i teraz.

Dostępne będzie dopiero po nowym roku. Jeżeli klimat się nie zepsuje (nadal będzie dobra alternatywą i jakiś portal typu iFix to przetestuje i powie czemu 4k usd ma 1rok gwarancji, to pojade do showroomu to obadac. Mi by styknęło takie coś w sumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem to technologia na Surface pro 4 jest taka sama. Bawilem sie w wola parku, maja tam chyba z 5/6 wersji. Ogolnie to zastanawialem sie na tym, ale niestety nie dla mnie(za drogi na programowanie i jako dodatkowy komp, a za slaby na symulacje). Niestety mimo, ze bardzo bym chcial studio tez nijak sie dla mnie nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest na sali ktoś kto rozumie jak działa FillRate albo przynajmniej umie obsługiwać kalkulator? ;)

Ten sprzęt renderuje 6-krotnie więcej pixeli niż ekran FullHD. Ma mobilną grafikę, czyli względem desktopowej ścinamy wydajność (optymistycznie) o jedną półkę.

 

System i proste apki na pewno będą śmigać jak trzeba. Tylko do cholery nie nazywajmy tego workstacją. W photoshopie, przy większych plikach to będzie mordęga i ciągłe lagi. Za to w przypadku Zbrusha... O panie. Jak ktoś miał do czynienia ze tym softem to wie że nawet mocna maszyna potrafi lagować jak model wypełnia cały ekran FullHD. Nie chce nawet myśleć jak źle będzie działał ten komp jeśli każemy mu renderować 6 razy więcej pixoli (w praktyce jeszcze więcej bo interface zajmie procentowo mniejszą powierzchnie). Praca z game enginami... zapomnijcie nawet. Kolejna już "stacja robocza" która niebardzo nadaje się do realnej roboty.

 

Podobna sytuacja jak pierwszy iPad z Retiną. Apple nie dało tam grafiki która byłaby w stanie udźwignąć rozdzielczość ekranu i sprzęt był kompletną klapą, dobrze działał tylko bazowy interface. Tablet nie dotrwał nawet do premiery następnej generacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i właśnie dlatego napisałem że gdyby tam był GTX 1070. bo czy to wersja PC czy mobilna chociaż mobilna jest wersją PC od GTX 10xx seri. I np laptop asusa z GTX 1070.. spokojnie ciągnie gry na 4k na ultra. :) i taka karta by elegancko to ciągneła. bez zadyszki. GTX 980M jest o 30% wolniejszy od PC'towej wersji GTX 980. i tak np. w 4k GTX 980M ma 41 fps'ów a pełen GTX 980 ma 60 fpsów..

 

Natomisat GTX 1070 jest dwa razy szybszy niż GTX 980M.. tak więc na GTX 1070 to sprzet by latał. a tak będze pewnie w miarę dawał radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olaf - Kupować sprzęt za pierdylion dolarów żeby pracować na zmniejszonej rozdziałce. Yea ;)

Maciek - Ok. Skumałem że chodzi ci o skalowanie dokumentu a nie ustawienia programu. W przypadku takiej hiper rozdziałki to przeskalowanie doca 2 razy faktycznie może zadziałać. Będą problemy z Grab Alpha i tak dalej ale do tego można na chwile wyłączyć skalowanie. Good point.

Edytowane przez Monio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupować sprzęt za pierdylion dolarów żeby pracować na zmniejszonej rozdziałce.

niby smutne, ale to raczej wina intela i nvidii, ze sprzet nie jest 4k ready.

Niemniej do designu, UI czy UX i ew. malowania prostych rzeczy jest naprawdę niezły. Zaloze sie, ze Blendek w lowpoly do mobilkow i weba da rade nawet na integrze. Osobiscie jednak doceniłbym wygode posiadania kilku appek pod okiem niz pracy w jednej w 4k - takie bardziej studio właśnie.

 

swoją drogą to taki transfer MS Surface - tego dziwacznego stołu sprzed lat - na rynek konsumencki.

Teraz Google reklamuje swoj własny whiteboard, jak zwykle kilka lat za pozno.

Edytowane przez olaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Intel i Nvidia robią przecież hardware który spokojnie sobie poradzi z takimi rozdzielczościami podczas złożonych tasków. To MS zdecydował że chce mieć takie małe pudełeczko i włoży tam 2 letnią mobilną kartę grafiki zamiast np GTX1070/1080.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale słuchajcie temat jest bardzo prosty, gdy projekt dostał zielone światło na rynku pewnie była 980.. więc wpakowali wszystko co było najlepsze na rynku tak? jest i7? jest jest 16/32 giga ramu jest.. jest topowe GPU nvidi jest można wybrać GTX 980M... wystarczy poczekać rok jak wydadzą wersje 2.. tak jak wydali surface booka 2. i będzie już GTX 1070 czy 1080 i będzie urządzenie wymiatało.. Kwestia tylko czasu...

 

meanwhile u apple nawet jak wydasz 22tyś to i tak dostaniesz entry lvl gpu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności