Jump to content
  • 0

3dsmax co jakiś czas kręci się kółko zajętości

Question

Witam forumowiczów, mam taki problem, że od wersji 2015 i testowanej w tej chwili 2017 co jakiś czas kręci się kółko wskaźnika i nic nie można zrobić, zawiecha....... mam bardzo mocny sprzęt i nie sądzę żeby to była jego wina, ale jest to bardzo denerwujące gdy co jakiś czas przez chwilę nic nie można zrobić i trzeba czekac...... aż jakby się coś zapisało i można te 15 minut znow plynnie dzialac... czy to kwestia ustawien? od czego to zalezy?

7 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Czy Twoja scena zajmuje dużo miejsca?

Możesz wyłączyć autozapis kopii zapasowej w customize/preferences/files/auto backup ale jeśli max się zawiesi mozesz stracić niezapoisane postępy.

Lepszym wyjściem będzie przeniesienie projektu na dysk SSD, albo linkowanie do obiektów z innej sceny XREF

• 0

na 100 % masz ustawiony autozapis co 5 min. Zmień ten czas powiedzmy co 30 min lub wyzej, a w miedzyczasie zapisuj scenę "ręcznie" Oczywiście, takie rozwiązanie wiąże się z wiadomymi problemami / konsekwencjami

• 0

Szczerze powiedziawszy, to ja mam SSD Samsung 950 PRO, który ma prędkość zapisu 1gb/sec i przy większych projektach też mi te kółeczko potrafi na te 3-5sec wyskoczyć(gdy oczywiście projekt jest mniejszy niż 3-5gb, powiedzmy 1gb), czyli 3ds musi mieć jakiś problem z wydajnością po swojej stronie :)

Edited by Dziuba