Jump to content

asdf

Members
 • Content Count

  51
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by asdf

 1. trochę offtop, ale trochę nie https://www.youtube.com/watch?v=uApWoQNnOAI
 2. Tyle że nie proxy a xref, ale jest też opcja scalenia więc będziesz mógł zrobić proxy. Jest jeszcze to: http://connecterapp.com/ ale nie używałem.
 3. Dzięki, ale już daje sobie z tym projektem spokój. Postać mnie trochę przerosła (nigdy nie robiłem), anatomii nie przeskoczę i nie w tym kierunku chce się rozwijać. Następnym razem wezmę sobie model z DAZ Studio dla spokojności, a teraz siadam do Majki :] Dorzucam jeszcze pierwszą wersje sukni:
 4. Wrzucam opis z Artstation: It’s my biggest and longest project so far, it survived overwriting encrypted partition and disc format :]. Scene is illuminated by lights coming for the lamp area that shine with different intensity and temperature on various objects plus two HDRs: one from noemotion that comes through curtains, and second from sIBL Archive mainly for spec reflections (affect diffuse set to 0,1) on dresser and everything on it. Base female mesh was generated in blender addon ManuelBastioniLab, and then edited in Zbrush. Skin texture done in Mari, for shading i used AlSurface shader Haircut done using fibermesh with hair and fur modifier on top. Dress used in scene is called "Diamond Horseshoe" from Elizabeth Hawes 1936. Triple dresser and mirror was recreated from collection Palais Royale, Michael Amini AICO. Bouquet was generated using free PlantStudio (not to be confused with PlantFactory). Dresses, lampshade and curtains done in Marvelous Designer. Rendered in Vray. Czas na obrazki!
 5. asdf

  Loop

  Myślałem, że wrzuciłeś swój breakdown compo w Nuke :]
 6. Minusy tylko minimalizują posta. Używajcie raportowania, ja robię to często i prawie wszystkie moje raporty spowodowały usunięcie reklamy w ciągu kilku minut/godzin.
 7. http://www.colinsenner.com/scripts/relink-bitmaps W polu "find in material" wpisz nazwę, albo część nazwy tekstury, włącz compact material editor i wciśnij find. Powinno zamienić początkowe pola na teksture/materiały które jej używają.
 8. http://ngplant.org/webplant/webplant.html na dole strony masz przykładowe drzewa
 9. Nie ma nic, bo nie ma czego zmieniać, wrzuć modyfikator "editable poly".
 10. Embree działa w procesorach AMD (Embree is optimized for Intel CPUs supporting SSE, AVX, AVX2, and AVX-512 instructions, and requires at least a CPU with support for SSE2). Nie spodziewałem się, że aż tyle w Cinebenchu wyciągną.
 11. Może wyłączcie możliwość edycji sygnatury poniżej x postów.
 12. Ktoś w scenie ustawił automatyczny zapis po wyrenderowanu, ale na Twoim komputerze taka ścieżka nie istnieje. F9/ Common/ Render Output/ odznacz "Save File"
 13. file/ references/ asset tracking w okienku prawy przycisk myszy/ remove missing assets
 14. skalpel3d bo pytał jak ominąć limit w pierwszym poście :]
 15. Siedziałbym. Chociaż lepszy chyba by był jakiś IRC i na głównej obok forum link do podstrony z jakimś webowym klientem bez rejestracji/ściągania.
 16. skalpel3d ale na tym filmie nie przeskakuje limitu 32768 px, może tylko go podzielić na mniejsze taski i wyrenderować po kawałku. Metoda którą opisałem pozawala na obejście limitu, output size nie oznacza rozmiaru całego rendera tylko to w jakiej rozdzielczości ma być wyrenderowany jeden region.
 17. Możesz zrobić tak: https://knowledge.autodesk.com/support/3ds-max/troubleshooting/caas/sfdcarticles/sfdcarticles/Rendering-High-Resolution-Images.html Są 2 problemy: 1) blowup region ma limit 10000px (nie mylić z przestrzenią o której wspominam dalej) 2) przestrzeń blowup region powinna być taka sama jak output size, ale odświeża się dopiero po wciśnięciu guzika render. W sensie jeśli miałes ustawione render output na 20kx2k i zmieniłeś na 10kx1k to przestrzeń (x i y) w blowup region nadal operuje w zakresie 20k i musisz wcisnąć render żeby się odświeżyło i dopiero ustawiaj dokładnie region. Zrób kilka testów z czajnikami to zrozumiesz.
 18. Czy Twoja scena zajmuje dużo miejsca? Możesz wyłączyć autozapis kopii zapasowej w customize/preferences/files/auto backup ale jeśli max się zawiesi mozesz stracić niezapoisane postępy. Lepszym wyjściem będzie przeniesienie projektu na dysk SSD, albo linkowanie do obiektów z innej sceny XREF
 19. Ja używam tego: https://www.1-4a.com/rename/download.htm nie trzeba isntalować.
 20. Uruchom menedżer zadań (prawy guzik myszki na windowsowy start, albo ctrl+alt+del). W zakładce procesy rozwiń 3dsmax.exe (po lewej od nazwy jest ">"). Pokażą Ci się pewnie 2 rzeczy, jedna to max druga to okno rendera, kliknij prawym i wybierz "przełącz na" albo "przesuń na wierzch" nie pamiętam dokładnie.
 21. W PF dodaj position object, zaznacz density by materiali i wybierz grayscale. Czasem się nie odświeża.
 22. http://polycount.com/discussion/137096/tutorial-hoarders-dump-collage-of-tutorials-hoarded-over-time https://www.google.pl/search?q=polycount+tutorials&oq=polycount+tutorials&aqs=chrome..69i57j69i65.5576j0j1&sourceid=chrome&ie=UTF-8
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy