Skocz do zawartości

adek

Administrators
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez adek

  1. Problem nie jest duży, też tak uważam, ale jest. I wiem o co chodzi. Ale jak tam bliżej się temu przyjrzeć to po prostu jest kilka osób, które zawsze takie rozmowy zaczynają (pozdrawiam Azbesty). Chociaż Azbesty nie jest osamotniony i zauważyłem, że dotyczy to głównie wątków Blender vs Max no i jeszcze Modo, a ostatnio też V-Ray nie ma łatwego życia bo teraz jest moda na Corone. Czasami mam wrażenie, że te tematy zbyt często się pojawiają i wracają w formie flame'a. Kilka z nich udało się w ostatnich dniach wygasić. Kilka z nich dzięki raportom. Jak widzicie, że coś się święci, albo ktoś troluje piszcie raportem. Czasami bardzo dużo zależy od ugaszenia dziwnej dyskusji na samym początku (nikt nie ma pretensji) niż wpadanie w środek dyskusji i wycinanie 20 postów. Minusy swoją drogą też powinny dawać do myślenia, tylko niewiele osób minusuje.
  2. Artykuł ten powstał z myślą o osobach, które chcą związać się w jakiś sposób z branżą efektów specjalnych (VFX). Merytoryczną stroną tekstu zajął się Albert Szostkiewicz, osoba z bardzo dużym doświadczeniem jeśli chodzi o pracę przy efektach specjalnych (aktualnie Sr. Effects Technical Director w ILM, wcześniej pracujący w takim firmach jak WETA, Sony). Więcej: http://max3d.pl/artykuly/6635/stanowiska-vfx-hierarchia-i-nazewnictwo-stanowisk-w-pracy-zwiazanej-z-efektami-specjalnymi
  3. Może ktoś rozjaśnić do czego ten soft jest wykorzystywany. Nie zrozumiałem na czym polega jego wyjątkowość. Soft do malowania 2D, ale co macie na myśli pisząc: "w nieskończonym powiększeniu/oddaleniu". Chcę zrozumieć :)
  4. adek odpowiedział Traitor → na temat → Animacje
    Piękne. Masz jakieś ładne stille do tego wyrenderowane?
  5. Reżyserski debiut designera i concept artysty Davida Leviego (Tron Legacy, Prometheus, Avatar 2). PLUG to 15-minutowy short, który ma być zajawką serialu telewizyjnego, który autor chciałby w takim klimacie wyreżyserować. Pełna treść: PLUG - krótki niezależny film sci-fi
  6. Mocne! Widziałem zajawkę The Foundry, zdaje się, że na jutro. Ale nie wiem specjalnie o co chodzi. Nie mam przecieków. Ale tutaj myślałem, że to nie jest do zastasowań komercyjnych, a na stronie faktycznie jest napisane, że jest. @kengi: to też mocne
  7. Zwiastun gry League of Legends od studia Elastic. Wykonany w programie Maya, V-Ray 3.0 oraz Qualoth. Pełna treść: The Harrowing - zwiastun League of Legends od Elastic
  8. Firma Blizzard zaprezentowała również zwiastun dodatku Legacy of the Void, będącego epickim zwieńczeniem trylogii StarCraft II. Pełna treść: StarCraft II: Legacy of the Void – zwiastun
  9. W momencie gdy padło, że to pozostawiona maska, podaliście sekundę, włączyłem, sprawdziłem i kupiłem to od razu.
  10. Dzisiaj zadebiutował finalny, trzyminutowy zwiastun, ostatniej części Hobbita (Bitwa Pięciu Armii), która do kin trafi w grudniu tego roku. Pełna treść: Hobbit - nowy zwiastun ostatniej części filmu
  11. Firma Next Limit ogłosiła promocją na wszystkie wersje silnika renderującego Maxwell Render (nowe licencje, upgrade, licencje edukacyjne, wersja dla SketchUpa). Pełna treść: Maxwell Render taniej o 25% do 19 grudnia
  12. Pojawiła się nowa wersja oprogramowania IPi do domowego motion capture z wykorzystaniem Kinecta w wersji drugiej. Pełna treść: IPi Motion Capture 3.0 ze wsparciem dla Kinect v2
  13. Firma Trimble wydała nową wersję programu SketchUp 2015. To druga aktualizacja tego programu w tym roku. W wersji 2015 znalazło się sporo nowości i poprawek. Pełna treść: SketchUp 2015
  14. piko84: współautorem serwisu jest le_chu, który dosyć dobrą ma reputację. Być może powinien się ustosunkować do uwag. Cięzko mi jest to tak oceniać tak jak wam. Myślę, że le_chu za uwagi również się nie obrazi.
  15. Dzięki. Wrzucam do newsa. Faktycznie to musiało być przed chwilą bo jeszcze chyba mieli 1080. Tak jedziecie po tym Elysium, a ja tak krytycznie tego filmu nie oceniam.
  16. Chyba będzie coś świetnego. Jakby ktoś trafił na zwiastun HD dajcie znać. Na razie na YT są tylko kopie z tej strony (niby-HD). Podoba mi się też to, że jak na razie zwiastun nie zdradza całej historii jak to często bywa.
  17. adek odpowiedział jaras → na temat → Animacje
    Testy przepiękne. Zmontuj z tego taki apętlony film jak kominki na youtube :) Jest moc. Chyba też niedoceniałem możliwości Vue. Zgłosili się już do ciebie po te testy do swojego reela? ps. Z ciekawości, jaką rozdzielczość uploadowałeś na vimeo? Mam wrażenie, że vimeo teraz w wersji darmowej nie nadaje się do takich rzeczy bo filmy dostają po jakości.
  18. 3dCutout to świetna kolekcja skryptów dla 3ds max i Photoshopa z pomocą, których z łatwością wykonanie wycinankowe animacje. Pełna treść: 3dCutout - narzędzia do tworzenia wycinankowych animacji
  19. Pojawił się pierwszy zwiastun filmu The Minions, którego premiera zapowiedziana jest na 2015 rok. Za produkcję odpowiedzialna jest firma Illumination Entertainment dla Universal Pictures. Pełna treść: Minionki - pierwszy zwiastun
  20. Scorch to kolejny ciekawy projekt dostępny za darmo w Laboratorium Autodesku (Autodesk Labs). Narzędzie to potrafi dokładnie zasymulować pożar - rozprzestrzenianie się ognia i dymu w szczególności w obiektach zamkniętych. Pełna treść: Project Scorch - symulacja ognia i dymu
  21. Wywiad z reżyserem: http://wyborcza.pl/1,75478,16901386,Dlaczego_w_spocie_promujacym_Polske_nie_ma_krzyza.html Ja naprawdę nie spodziewałem się, że w ogóle będzie taka burza w mediach o to.
  22. W newsie o spocie było o tym (link do wyborczej) no i kilka komentarzy też*się pojawiło: http://max3d.pl/news/6620/efektowny-klip-promujacy-polske
  23. @Reynevan: ale to nie ten spot, nie ta grupa. To spot celujący w turystykę - grupą docelową nie są też Polacy, więc mało prawdopodobne, aby gdzieś z zagranicy pojawiły się komentarze, że nie ma krzyża na Giewoncie.
  24. Widziałem ten artykuł i spodziewałem się tego. Czekam jeszcze, aż ktoś przyczepi się, że ten smok, który podpisuje umowę to też przekłamanie i jest nieprawdziwy. Fajnie zobaczyć w creditsach znajome nazwiska. Rozumiem, że odpowiedzialny za to był ten wydzielony jakiś czas temu działa Platige Post?
  25. W internecie pojawił się nowy spot promujący nasz kraj wyprodukowany przez Opus Film dla Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Za postprodukcję, reżyserię i scenariusz odpowiedzialna jest firma Platige Image. Pełna treść: Klip promujący Polskę

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.