Jump to content

megusta

Members
 • Content Count

  63
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by megusta

 1. Czy zarobi się na umowę o pracę jako arch modeler oraz vehicle modeler? Do kogo można się zgłosiić z takim czymś?
 2. megusta

  Korepetycje z 3ds Max

  Chętnie udzielę lekcji z maxa. Napisz mi na priv więcej info ok?
 3. Czy mogę zainstalować plugin o którym mowa w tytule, na innym kompie, nie mając dostępu do niego dostępu? (np z powodu wyjazdu)
 4. megusta

  zmiana np biegów

  Witojta, przekopałem pół internetów w poszukiwaniu mojego świętego graala, i nic nie znalazłem. Chodzi mi o to jak zrobić rig dla skrzyni biegów? Wiem jak zrobić by zębatki się kręciły (jak są jedna obok drugiej) jak się zazębiają, ale nie wiem co zrobić by po zmianie biegów nastąpiła zmiana obrotów. Jak bym zrobił skrzynię biegów to chciałbym ją poruszyć ale nie wiem jak zrobić rig 😕 3ds max 2016
 5. zaznacz klikając je, potem delete na klawiaturze btw zacznij przeglądać tutoriale od podstaw potem zakładaj wątki. na yt jest ich masa, po PL, ENG i inne języki, lub jak chcesz mogę cię pouczyć ale za hajs xD
 6. Dość rzadko kupuję jakiś soft w necie i mam dość małe doświadczenie w tej materii. Otóż chcę sobie kupić multiscatter - i tu mam kilka pytań: 1) Jak mam wybrać do jakiej wersji go potrzebuję? Przed dokonaniem wpłaty czy już po? 2) Czy po dokonaniu wpłaty otrzymam go na meila czy może dostanę link do pobrania? 3) To będzie link do całego softu razem z licencją, czy tylko do licencji, a sam soft mam pobrać oddzielnie? 4) Po jakim czasie będę mógł z tego korzystać (kiedy/po jakim czasie będę mógł go pobrać)?
 7. Jak zrobić jakikolwiek obrazek/(model?) żeby wyglądał tak jak by był uszyty grubą nicią? pomyślałem o tym
 8. Ja to bym zrobił tak: Wyśrodkowujesz całą scenę na współrzędne xyz = 0, potem robisz export do fbx i import do maxa. Z czego podczas importu musisz coś zaznaczyć podczas wczytywania fbx-a - nie pamiętam co.
 9. Nie mam żadnych warstw w menadżerze warstw - próbuję to naprawić reinstalką/obawiam się robienia formatu. Pytanie brzmi jak to naprawić? Jeżeli reinstalka zawiedzie bez formatowania systemu? wywala mi taki komunikat: błąd NAPRAWIŁEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Reinstalka nie wystarczyła, należy wejść w menadżer warstw kliknąć prawym przyciskiem w dowolnym miejscu będąc we wspomnianym menadżerze, wybrać: 1) unhide all - to i tak nic nie da 2) potem filters invert obejct filters 3) zmienić z powrotem use object filters nie wiem czemu ale naprawiłem właśnie tak i działa. Może to się komuś przyda.
 10. A powiesz na co ci stara wersja?
 11. Jak w tytule, jak zresetować/przywrócić ustawienia domyślne w render setup? 3ds max 2016 x64 vray 3.60.03 x64
 12. megusta

  Ivy bez generatora

  Metod modelowania bluszczu jest wiele, po za tym ivy gen jest darmowy
 13. pokaż to lub zapraszam na priva
 14. W menadżerze warstw są obiekty nie do usunięcia mają symbol miarki są nieaktywne i nie da się ich aktywować oraz usunąć, i tak jest w prawie każdym nowym projekcie. Oraz zawsze to są dwa obiekty zawsze o tej samej nazwie: iixyxu x(tu jest litera której nie potrafię wpisać)xu nad literami x y oraz u są "ptaszki/kreski" jak by to nie były PL symbole
 15. Witam mam problem z trawą. Otóż używam 3ds max 2016 x64 oraz v-ray 3.60.3 i multiscatter 1.3.6.9. W viewporcie widać trawę w jako kwadraty (tak jak ustawiłem) a na renderze pustka. Jeszcze dziwniejsze jest to że, raz działa raz nie, raz działa na dużych powierzchniach, raz na małych. WTF?
 16. Zrobiłem trochę inaczej - zainstalowałem maxa na innym kompie (na moim jeden plik się nie otwiera z niewidomych powodów) i na tym innym kompie się otwiera - korzystając z okazji zrobiłem od razu export do fbx-a
 17. Czy jest jakiś program co mi przerobi plik z maxa 2016 do fbx? Wiem że są online - ale są ograniczone co do wielkości, a ja mam duży plik (ponad 200 mega) do przekonvertowania. Czy jest jakiś zewnętrzny soft lub strona online, który-a, mógł by do tego posłużyć?
 18. O ja je**e - ale realizm - kiedy ja tak będę umiał xD
 19. Witam, wiem moje pytania są na niskim poziomie ale rzadko się pojawiają (tak mi się wydaje). Ale do rzeczy :) Jestem po formacie i nowe instalki od nowa wszystko i nowe problemy. Otóż (3ds max 2016 x64) mam problem z texturą - nakładam texturę (blueprint samochodu) na plaina i ona od razu jest x razy zagęszczona - głowię się i głowię i nie mam pojęcia co zrobić aby ta textura wyświetlała się raz i nie zagęszczała się z automatu. Dzieje się tak nie zależnie od ustawionego silnika. Proszę HELP :)
 20. Znalazłem kilka tutoriali i jak na razie to testuję. Jak skończę to się odezwę ;) I w tedy pochwalę się co mi wyszło.
 21. Dzięki ludzie - jest w czym wybierać.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy