Jump to content

sly

Members
 • Content Count

  2,358
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

Everything posted by sly

 1. Sprzed 2 lat, nie wiem czy było ale zostawiam to tutaj. :) Dawn of the Planet of... making-of
 2. Świetna robota. Na koniec animacji uśmiechnąłem się szczerze. Pozdro.
 3. Z tym gadżetem Mikołaj w tym roku nie zaprząta sobie głowy uniformem. :) Pozdrawiam.
 4. Pomyślałem że się podzielę: Przy eksporcie do sekwencji PNG podałem złą nazwę pliku docelowego - render był poprawką do istniejącej już sekwencji. W rezultacie kilkaset plików miało inną nazwę. W windowsie brakuje narzędzia do masowej zmiany nazw, jest ono jednak w darmowym Total Commanderze, "Narzędzie Wielokrotnej zamiany..." Pozdrawiam.
 5. A, spoko spoko. Miałem na myśli komplement [że profesjonalna robota] - nie wytykanie "amatorstwa". Swoją drogą "amator" to piękne słowo, oznacza kogoś kto darzy coś miłością. :)
 6. Wow. Super reklama w klimacie komedii. Reżyseria i montaż można by dopracować, ale reszta elementów i model obcego świetny. Scenariusz MEGA fajny. michalo nazwał Cię amatorem [w kontekście profesjonalizmu] - myślę że błędnie :D Pozdrawiam.
 7. sly

  Reel 2016

  Jedwabisty reel.
 8. Pani z Salem - świetna. Pozdrawiam i powodzenia.
 9. Slate Material Editor spowalnia pracę, zmiana parametrów powoduje lag? [np. przy użyciu Quicksilver Renderer + fraktalnych map, Falloff map itd.] Okno Material Editor -> Options -> [odznacz] Enable Global Rendering. Pozdrawiam.
 10. Bardzo fajnie mi się oglądało taką reklamę w oczekiwaniu na 2 minutowy poradnik kulinarny. :D Bardzo ładne kadry. Pozdrawiam.
 11. Świetna robota. Gratulacje. Pozdrawiam.
 12. Kilka dni minęło ale: Ja mogę polecić Ci RSMB [RealSmartMotionBlur] - plugin doda motion blur tylko tam gdzie będziesz potrzebował w momentach tego szybkiego ruchu kamery. Ustawisz sobie na klatkach kluczowych natężenie i czułość itd. Plugin może zgadywać ruch z sąsiadujących klatek albo z informacji wyrenderowanych jako "vector" pass z 3d. Renderując animację do pliku RPF będziesz miał możliwość zapisania passów typu vellocity, z-depth itd w jednym pliku a jakość obrazu w passie podstawowym-kolor jest jak TIFF. Pozostaje spowolnić ruch kamery. Pozdrawiam.
 13. Adku, wszystkiego najlepszego. Dużo zdrowia. - - - Połączono posty - - - P.S. zapomniałem o confetti... :)
 14. Kurczę przeszukałem i nie znalazłem większości tutoriali jakie przygotowałem kiedyś. Muzzy z tego co wiem archiwizował tutoriale. :) powodzenia.
 15. Troszkę późno, sorry. Nie pisałeś jaki to tablet dokładnie. Tutaj źródło driverów: http://download.pentagram.eu/en/drivers/graphic_tablets/ Polecam co jakiś czas użyć "CCleaner" - skan -> rejestr - usuwa konflikty wpisów itd. pomaga unikać błędów skonfliktowanych driverów.
 16. mlubera - mam nadzieję że tutek pomógł. Witaj na forum.
 17. Sorry że tak późno. Podobnież to rozwiązuje problem: http://forums.creativecow.net/thread/2/1007820#1043229 link z posta: http://blogs.adobe.com/aftereffects/2013/08/solutions-for-problems-with-quicktime-files-in-after-effects-cc-12-0-because-of-conflict-with-dvcprohdvideoout-quicktime-component.html
 18. 2, 4, i 9 step najciekawsze IMHO. siemanko.
 19. Osobiście uważam że wspomniany "dark zero.." jest słaby, oglądać go było mi ciężko - rozumiem też postawę "nie oglądam bo wiem że mnie nie interesuje" - ja tak traktuję ponad 50% filmów. Tym bardziej jeśli trailer utwierdza w przekonaniu że to film nie dla mnie. michalz00 - autor wcale precyzyjnie nie relacjonuje, to nie jest obraz bez komentarza. Przecież oprócz ujęć film budują dialogi, sprytnie zaprojektowane. Ale rozumiem że to był twój odbiór. Film z pozoru nie posiada narracji z poza planu - bo jest sporo ciszy. Poza tym radzę żebyś uzmysłowił sobie ze te materiały "bez komentarza" też są montowane, a dobry montażysta potrafi robić cuda z ludzką percepcją, jak iluzjonista.
 20. Django Unchained - nie zawiodłem się - tylko podczas seansu jakieś 15 latki z tyłu gadały przez telefony... w konsekwencji, szukam filmu na blue-ray. Muzyka jest fajna, choć nie tak epicka jak do Pulp Fiction. No a fabuła, dla mnie to film o tym że przemoc jest usprawiedliwiona jeśli bronisz tego małego państewka które stworzyłwś wokół siebie, gdziekolwiek nie idziesz. Zero Dark Thirty - po tym co czytam od Bagińskiego, mam wrażenie że oglądałem jakiś inny film, może tanią podróbę turecką albo kanadyjską o podobnym tytule... od samego początku filmu, czułem swąd propagandy, przebranej w film pod tytułem "rozgrzeszamy się i prosimy o pokutę" - tak wynikało z zapowiedzi które widziałem wcześniej. Okazało się że film wcale nie ma na celu moralizować czy dobrze jest zabijać, lub poruszać wątków dyplomatycznych i ekonomicznych... ma za zadanie pokazać bohaterstwo jakiejś pani, która jest dzielna oglądając tortury... która poświęca kilka lat życia żeby namierzyć araba który się ukrywa - pokazuje szczegóły pokerowej zagrywki - może to ten dom, a może nie ten dom, przecież stać nas na podjęcie ryzyka i rozwałkowanie wszystkich - na koniec tylko trzepot amerykańskiej flagi i gotowe. Podsumowując - fabuła tego filmu mogłaby się znaleźć na pasku w telewizji newsowej ale po kiego grzyba robić z tego film akcji? Dla propagandy. Wszelka nagroda dla tego filmu to kolejny gwóźdź do trumny moralności. Drogówka - zapowiadało się jak głęboka analiza problemu społecznego - skończyło się jak ksiądz Mateusz - doczekaliśmy czasu kiedy na zgniliźnie w organach władzy można zrobić pieniądze - produkując film akcji zamiast wyraźnie piętnować "oj oj oj, tak nie wolno". Czuję się oszukany, bo idąc na film miałem cichą nadzieję że zobaczę wszystkich ziomów skazywanych przed niezawisłym sądem - ale to byłby film sci-fi. :)
 21. Lubię takie muzyczne określenie "tłuste bity [beat'y]" - w tym kontekście wnioskuję o powołanie idiomu "Tłusta teczka", taka soczysta, niedopinająca się, pękata, ociekająca wyuzdanym kolorem, prowokacyjną kreską i perspektywą wściekłej ważki. Zobaczyłbym chętnie więcej kart z pieczątką "ściśle tajne" albo "niepoprawne politycznie" - jestem przekonany że gdzieś się tam chowają po dysku. Narysujesz coś o likwidacji OFE? [w ostatnim ujęciu, drugi łuk brwiowy wygląda jak dodatek do twarzy]
 22. Trailer jak dla mnie jest kontynuacją filmów serii X-men - zastosowanie w tytule czcionki Bank Gothic z jakimiś zadarciami zamiast oryginalnej z komiksu jest dla mnie jakimś nieporozumieniem. Efekty pokazane w trailerze nie powalają estetyką, a nie pójdę do kina na film akcji dla fabuły. Dla osób które nie rozumieją że kinematografia ma jak medal dwie strony, a raczej jak Oskar przód i zadek. Roman Polański w dwóch odsłonach. Jako opryszek w swojej etiudzie - "Dwaj ludzie z szafą" (1958): i jako policjant w filmie "Godziny szczytu 3" (2007): Kto jest dobry a kto zły? Gdzie jest artyzm a gdzie kicz? Sprzedawczyki-karierowicze za dolary i artyści-wystawiennicy za kieliszek wernisażowego wina? Czy jest coś pomiędzy? Wolverine zajmuje miejsce na biegunie filmów akcji ale słaba to pozycja raczej - osobiście czekam na film-komiks który zachwyci jak Sin City. Pozdrawiam.
 23. [ ] [ ] [ ] Minecraft [ ] [ ] [ ] [sphax HD texturepack daje radę]
 24. Wracam po przerwie na forum i pierwsze co widzę to Hans Kloss i Funky Koval? blee... mniam.. sam nie wiem... brakuje tam tylko k. Żbika. Pozdrawiam.
 25. Naprawdę nieźle zmontowane. 100 Greatest Internet Videos In 3 Minutes [2009]
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy