Skocz do zawartości

pojazd3d: jacht


Badyl

Rekomendowane odpowiedzi

ktoś (Wtorek :P) zauważył, że na forum jest posucha na pojazdy wodne i to mnie zachęciło do podłubania nad stateczkiem :=

wzoruję się na wycinance firmy shipyard, która swój model nazwwała Jacht holenderski XIII w. oto co dziś udało mi się zdziałac:

j1.jpg

j2.jpg

j3.jpg

j4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dzieki. zdaje sobie sprawe ze tekstura duzo zmieni - na korzys badz nie, dlatego staram sie robic w miare dobra siatke, zeby wkoncu dac rade cos ladnie oteksturowac. cos tam pozaokraglalem przy okazji i kolejne detale pokladowe:

j5.jpg

j6.jpg

j7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu, no prosze, chwile mnie nie bylo i juz postepy takie duze :)) Bomba, szczegolnie, jak juz wspomnieli ludzie te rzezby. Teraz dopiero sobie Ciebie przypomnialem, tzn twoje pracki inne wiec juz jestem o dalszy ciag spokojny ;) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UUUUUU ładniusie :),podoba mi się !!!! Rzeczywiście brak było prac o tej tematyce.

ps:zastanawiałeś się może aby go nie malować tylko oteksturować drewienkiem? Dla mnie malowanie drewnianego jachtu to profanacja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps:zastanawiałeś się może aby go nie malować tylko oteksturować drewienkiem? Dla mnie malowanie drewnianego jachtu to profanacja ;)

 

witam

w sumie to takie statki (czyt. statki wyższej klasy - takie statkowe mercedesy :P) były malowane w całości jakąs taka farba olejną przeciwmorskosłonowodną. ale:

-czerwony zostanie

-tam gdzie jest beż będzie drewno

-spod kremowy

-itd. :)

poki co modelowania cd.

 

ps: dzieki za pozytywy (nigdy dosyc hehe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo, brawo, na prawde przepiekny moglbys poodrasowac torche kolor i realistycznosc tego drewna na statkach nie czesto spotyka sie jasne drewno ze wzgledu na ciagly styk z woda, troche ciemniejsze powinno byc jak dla mnie, ale caly model rzadzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tnx :]

pokład jest jasny, poniewaz robiony byl robiony z jasnych gatunkow drewna i codziennie cegielkowany. a kadlub ponizej linii wodnej ma taki kolor gdyz pokryty byl mieszanina zywic, smoly i czego tam jeszcze, w wyniku czego powstawala maź o beżowym kolorze..

wogle zastanawiam sie czy nie zrobic tego w konwencji modelu na kominku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model spoko teraz dopracować teksturki,jakiś bump zabrudzenia i będzie git

 

Ps.nauczcie się korzystać prawidłowo ze słów oscylowanie jest to ruch wahadło w przen. jest to skłaniać się raz ku jednej rzeczy raz ku drugiej np. oscyluje między czymś a czymś.

To tak gwoli ścisłości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model śliczny- bez dwu zdań.

 

Z cyklu "duperele niekoniecznie ważne dla kogokolwiek" - IMHO pokład na pewno nie może być ciemniejszy- jeśli już to raczej jaśniejszy (no i bez sęków) jeśli już mówimy o realizmie. Materiały generalnie leżą i płaczą (pewnie póki co po prostu nie dotknięte) ale modelowany uroczo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem czy jestem w stanie wykrzesac z siebie cos lepszego w kwestii materiałów - tych które już są, gdyz nowo dodane elementy są jednolicie brązowe.

miło, że Ci się podoba, zwłaszcza po tym, jak to własnie Tobie bruździłem kiedyś w wątku o dziejach pewnego walenia :)

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model śliczny- bez dwu zdań.
popieram

Materiały generalnie leżą i płaczą
tu się nie wypowiem sam dopiero co uczę się "prawdziwego materiałoznawstwa" :D

modelowany uroczo.
i wszystko w tym temacie :D

 

jedna kwestia: czy rumpel nie jest za nisko? przy tej wysokości sternik kucałby albo siedział a wtedy miałby ograniczoną widocznośc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miecze burtowe czy dryfowe- Badyl pewnie będzie pamiętał lepiej. Małe jednostki miewały je dość często.

 

@ Badyl- stary, spokojnie- jeszcze taki "ahtysta" nie jestem żebym się obrażał jak ludzie piszą coś z czym się nie zgadzam. Model masz "uber cute" i nie ma dwóch zdań- trzeba by być ostatnią świnią żeby wydziwiać bo coś tam kiedyś tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna kwestia: czy rumpel nie jest za nisko? przy tej wysokości sternik kucałby albo siedział a wtedy miałby ograniczoną widocznośc.

faktycznie rumpel jest nisko nad pokładem, ale to dlatego, że w zasadzie nie sterowano nim bezposrednio, a linami przymocowanymi do niego z lewej i prawej. linki natomiast wiązano dodwóch knag zaraz koło burty. (jak zrobie to będzie jasne) :)

 

 

A co to za plaszczyzna taka duza po obu burtach?

Miecze burtowe czy dryfowe. Małe jednostki miewały je dość często.

po opuszczeniu do wody stabilizowały przechyły na lewo i prawo :)

 

 

jacht_2_b.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heyyyyyyyyyy > statek i od razu na mysl mi przychodzi > turbosquid!!!!!! > stary posluchaj rady! widzialem kiedys na http://www.turbosquid.com taki sobie modelik statku , zerknalem wyzej > cena 800$ ((((((800*3*11=26400zl!!!))))))(usmiechnolem sie > popatrzylem w ok > 11 osob go kupilo !~!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! stary! . taka kasa !!! , wiec moja rada to : wystawiaj modele na ts.com!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słoneczka owszem troche badziwne... :]

a materiały postanowiłem zrobic na końcu od nowa, albo zostawic model bez/

%kurt_hectic => bardzo to ciekawe co napisałes. przejrzałem sobie ofertę modeli i nie wiem, pomyślę...

pozdrwiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badyl nie myśl...znaczy się myśl ale o kasieeee kurcze facet dopracuj detale na maxa i patrz jak się zera mnożą. Naprawde ja bym się nie zastanawiał... jeszcze to rozreklamuj czy coś i uśmiechaj szeżej wraz ze wzrostem kasy w kieszeni...a nawt jak sprzedasz tylko jeden to zawsze jakaś dopłata (800$ fiu fiu), no i bedziesz mógł powiedzieć, że modelujesz "zawodowo" :P.

Aha i nie będe nic mówił co do modelu bo jest świetny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności