Skocz do zawartości

[Kryzys] Arka


RaVirr

Rekomendowane odpowiedzi

Arka

Opis:

Przyszłość. Najnowsze zdobycze techniki są wszechobecne i wszech dostępne. Ludzie bez przerwy siedzą w swoich domach, przy komputerach, pozbawieni życia prywatnego. Moja praca ukazuje moment przełomowy w życiu pewnego dziecka, które traci swoją "Arkę". To zdarzenie zwiastuje rychłe zaadaptowanie się do tego smutnego świata pozbawionego rozrywek.

Bardzo proszę moderatora o przetłumaczenie;)

Praca:

Krysys21koniec.jpg?t=1298402493

Duży rozmiar 300dpi:

http://i186.photobucket.com/albums/x316/RaVirr/Krysys21.jpg?t=1299521410

Edytowane przez RaVirr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dobra, historia przedstawia się tak:

Świat przyszłości. Najnowsze zdobycze techniki są wszechobecne i wszechdostępne. Ludzie bez przerwy siedzą w swoich domach, przy komputerach, pozbawieni życia prywatnego. Jest wyjątek. Pewne dziecko dzień w dzień przychodzi do starego, zniszczonego domu by pobawić się wybudowaną przez niego samego "Arką", mając przy tym złudną nadzieję na normalne dzieciństwo.

Może trochę przegadane, ale tak mi jakoś przyszło do głowy ;)

Pierwsze dwa szkice, które wykonałem wczoraj:

szkic-2.jpg?t=1294090421

Kolor:

szkic2-1.jpg?t=1294090422

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda bardzo obiecująco, budynek w centrum jest fantastyczny, mogę tylko pozazdrościć wyobraźni. Jedyną rzeczą, która przykuwa moją uwagę in minus jest czerwony balonik i umieszczony na nim napis, zbyt pretensjonalny, jak na mój gust.

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaras-Dzięki ;)

lucek- a może i szybciej ;D Muszę się sprężyć bo sesja za pasem, a gdy skupię się na jednej rzeczy to nie daje rady myśleć o innych...

mookie-Jeszcze się zastanowię co do samego balonu, aczkolwiek w zamierzeniu tylko on miał sugerować Kryzys z tematu:) Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłe tempo. Świetnie wygląda ta budowla.

Osobiście trochę nie pasuje mi rozkład jasny-ciemny-jasny (od lewej do prawej), postawiłabym coś wysokiego ciemnego po lewej. Ale to tylko takie moje odczucie, i tak wygląda bardzo dobrze.

Zgadzam się z mookim co do napisu na balonie (kolor moim zdaniem jst dobry)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o bracie widzę spać nie możesz :), mnie mocno kłuje jeden szczegół a w zasadzie jego minimalizm. Cała masa detali otaczającego świata, i w zasadzie nie rozpoznawalny chłopiec, który wg opisu ma być sercem całej historii. Imo powinieneś przyjacielu nieco popracować jeszcze nad tą nieco szalejącą kompozycją.

btw. fajne kolorki.

 

Powodzenia w Bitwie

 

//Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim, bardzo mnie cieszy zainteresowanie wątkiem :)

Wyeksponowałem chłopca, zlikwidowałem napis i teraz zastanawiam się czy nie zastąpić balonu latawcem (jak sugerował mookie w poście, który znikł:P ).

Krysys12.jpg?t=1294158791

Na dzisiaj absolutnie koniec ponieważ śpię na siedząco..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimat i kolory ekstra :D

Na kompozycji jeszcze średnio się znam, ale jakoś przeszkadza mi ten moloch w samym centrum obrazu - a jakby go tak trochę w lewo? I to podświetlenie pod rurą ciągle przyciąga mój wzrok.

Sorry jeśli gadam głupoty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna praca.

Moim zdaniem samolot z balonami po lewej trochę przeszkadza w odbiorze idei pracy. Chłopiec sięga do archaicznego elementu (tak jak wcześniej opisałeś) z tęsknoty, potrzeby w tym stechnicyzowanym świecie, a tu takie samo stare urządzenie przy jakimś samolocie, który powinien swoim designem należeć do tej złej części świata na rysunku. Trochę mi się to kłóci.

W skrócie: bez balonów po lewej. Sam samolot ;]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za podpowiedzi! Bardzo mi pomagają :)

Co sądzicie o takim zabiegu:

Krysys12-2.jpg?t=1294248823

Póki co zlikwidowałem te promienie (faktycznie były..złe były:P), kadr z lewej leciutko przyciąłem i całkiem wymazałem statek powietrzny. Chyba dzięki temu kompozycja się ciut bardziej uspokoiła, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasnowidzem nie jestem, więc nie mówię co masz zrobić, tylko co masz spróbować. Pobaw się tą machinerią. Przesuń w lewo, albo nawet w prawo. W tej chwili jest zbyt ważna. Tak mi się wydaje, a chcesz pokazać chłopca wśród wszechobecnej nowej technologi, a nie samą technologie.

 

A tak poza tym, pozazdrościć kreski. Mam nadzieje, że pomogłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się natomiast b.podoba pomysł z balonem. Latawiec jest zbyt banalny, a balon sprawia, że praca jest dla mnie ciekawa. Z sugestii to arka powinna być dla mnie b. majestatyczna, teraz nie wydaje się zbyt duża. Może jakbyś dał chmury na pierwszy plan i zasugerował, że to co widzimy jest wysoko w powietrzu zrobiłoby to większe wrażenie. Te rury na pierwszym planie wyglądają nie tegez jakby perspektywa była skopana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta rura z przodu średnio się prezentuje (nieciekawa w porównaniu z resztą).

Plan tylny teraz lepiej pasuje, co prawda poprzednia wersja też miała swoje uroki, ale teraz lepiej wygląda obrazek jako całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość אליהו

to moze temu chłopcowi tez dac jakis czerwony detal. Oko przykuje.

ewentualnie poprostu na 1 plan takiego wiekszego. i sznurek dłuszszy wtedy.

 

Pracka bardzo mi sie podoba. Tak 3maj !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko enviro, natomiast podobnie jak Ty u mnie nie skumalem na poczatku pomyslu ;) dopiero po opisie, myślę, że pasowałoby zrobić dzieciaka w dynamicznej pozie - coś jak np. bieg przy wznoszeniu latawca, tylko tam na dachu nie bardzo jest miejsce na bieganie :) może więc chociaż napręż linkę i zaprzyj dzieciaka nogami, żeby było czuć, że walczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mant-raz, wróciłem po sesji, patrzę na ten malunek i sam skłaniam się ku twierdzeniu, że mój pomysł jest mocno naciągany i nie jestem do końca przekonany co do niego;) Prawdopodobnie zacznę coś nowego, a to zostawię tak jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciągany czy nie, pracka bardzo fajna... razi mnie jednak zdziebko jaskrawość tego balonu. całość jest bardzo stonowana więc balon nie musiałby być aż taki czerwoniutki żeby się wyróżniać, jest trochę spoza obrazka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulujemy nominacji w Bitwie! Tym samym życzymy powodzenia w dalszej "bitwie" o nagrody!

 

Przypominamy, że ostateczna praca, zgodna z wymogami regulaminu powinna pojawić się najpóźniej 22 marca (a dokładniej 22 marca, do godz. 23:59:59).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności