Skocz do zawartości

Obiekt 3d: Ubrania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałabym pokazać efekty mojej niedawnej zabawy programem Marvelous Designer do symulacji ubrań, nie wiem czy to nie za mało na galerię, ale jestem ciekawa waszej opinii :)

 

renderowane w mental rayu, ubrania oczywiście w Marvelous Designer.

 

Pozdrawiam

 

 

render_roz_przod.jpg

 

render_roz_tyl.jpg

 

render_3.jpg

 

render_plisy.jpg

 

render_czerwony.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jaki miły sofcik :) Ubranka bardzo fajnie wyszły, natomiast mam pytanie czy ten manekin też jest z tego programu? Na tutach pokazują wszystko na przykładzie pozycji "T" a przecież, takie samo ułożenie ciała zmienia cały odbiór na +

 

pozdrawiam

Edytowane przez JmTm00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morphe, oprócz tego tutka, którego wkleił Grave warto też obejrzeć ich demka tutaj: http://www.marvelousdesigner.com/Marvelous/Demo.aspx :)

 

JmTm00, tak manekin jest z tego programu i tutaj jest kolejny ogromy plus softu, ponieważ mamy do dyspozycji jeden model kobiety - standardowo w t-posie, na którym układamy sobie ubranka, bo tak jest najwygodniej, a potem można wczytać jedną z 3 dodatkowych póz (m.in. powyższą), można też wczytać swój model, a potem jego morpha żeby ustawić finalną pozycję. W linku, który podałam można też zobaczyć wykorzystanie programu do animacji, co prawda nie działa to jeszcze perfekcyjnie, bo można zaobserwować momenty kiedy ubranie przecina się z ręką modelki, ale wygląda obiecująco :)

 

Dagonet, zajrzyj w podane linki, tam jest wiele informacji, no i ogólnie na samej stronce sporo na temat programu jest.

 

dla zainteresowanych, jeszcze taka ciekawostka, wykrój sukienki z 2 pierwszych obrazków, screen z programu:

 

screen.jpg

 

te kolorowe krawędzie to miejsca szycia, w ten sposób zaznacza się co z czym ma być połączone

Edytowane przez mały królik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda świetnie, ciekaw jestem jak wygląda siatka po eksporcie :). Sam efekt jest bardzo konkretny i jako narzędzie dla projektantów być może będzie miało wzięcie - oglądając tutorial można mieć wrażenie, że soft jest przyjazny i łatwy w obsłudze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pozwoliłem sobie zajrzeć na stronkę producenta softu, no i muszę stwierdzić ze programik genialny. Czyli tworzenie ubrań w 3ds maxie może przejść do lamusa. W maxie trochę to trwa a tu podgląd real time. Im dalej w przyszłość tym ciekawsze softy...

 

A co do twoich kreacji to również sympatyczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna sprawa. :]

Ciekawy soft: interesujący sposób pracy, daje niezłe efekty i możliwości. Podobają mi się Twoje projekty. Różowa sukienka jest stylowa :)

Coś nowego na Forum.

 

Mam nadzieję, że będziesz pokazywała kolejne interesujące projekty.

Edytowane przez CzAk1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miło mi, że się podoba :)

 

program rzeczywiście jest łatwy w obsłudze, większą trudność sprawia samo "krawiectwo" i dobór odpowiednich parametrów materiału żeby ubranie odpowiednio się układało.

 

velopl, spoko loko, jeszcze się za niego zabiorę.

 

CzAk1, póki co nie mogę powiedzieć, że to moje projekty, bo bazowałam na gotowych wykrojach krawieckich, chociaż i tak trzeba było się trochę nagimnastykować żeby dopasować ubranie do modelu, niestety to nie takie hop siup jak się początkowo wydaje ;)

 

max_1989, siatka wygląda nie najlepiej, ale za to mapowanie to cud, miód i orzeszki, ponieważ wygląda dokładnie tak jak wykrój. Programik chyba nie tylko dla projektantów i mam nadzieję, że nie tylko pod tym kątem będzie się rozwijał, na razie świetna zabawa jak dla mnie, ciekawa jestem co się z tego wykluje :)

 

Inky, nie wiem czy tak od razu do lamusa, ze względu na wspomnianą już siatkę, ale na pewno w wielu przypadkach może się przydać.

 

przykład siatki:

 

siatka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siateczka zamieszczona przez Ciebie wygląda identycznie jak w przypadku modyfikatora 3ds max 'Garment Maker'. W załączniku screen z maxa. Zwykły splajn Rectangle z tym modyfikatorem. Taka siateczka jest idealna do symulacji ubrań za pomocą modyfikatora 'Cloth', aczkolwiek nie bawiłem się tym osobiście, ale podejrzewam że nie kłamie w swym stwierdzeniu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunuś, mapowanie, tak jak już wspomniałam to bajka - wygląda dokładnie tak jak wykrój ubrania.

 

Tores, polecam, fajna zabawa ;)

 

Inky, przyznam szczerze, że nie bawiłam się nigdy w ubrania w maxie, czyli w takim razie pod tym względem chyba nie ma róznicy. a podobno w jakiejś kolejnej wersji programu planują zrobić siatkę z kwadratów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności