Skocz do zawartości

amd 3900x


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

 

7 godzin temu, Maciek Jutrzenka napisał:

Ja tam lubie sprzęt... więc osobiście jak będę robił teraz swoją stację roboczą to chcę ją zbudować na metalowej płycie.. którą może powiesze na ścianie albo po prostu położe na biurku

 

Możesz rozwinąć temat? Jakieś przykłady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KLICEK napisał:

ej jeszcze jedno, bo jednak nie bede zydzil 🙂

dodac duze chodzenie czy aio? warto dorzucic?

https://www.x-kom.pl/p/427317-chlodzenie-procesora-nzxt-kraken-x72-rgb-3x120mm.html

Noctuna DH15 czy jakoś tak jest najlepsza lepsza od AIO ale 3 wentylakowe AIO są też sztosem bardzo blisko są siebie ogólnie 😛 AIO ma plusy takie że lepszy airflow w obudowie i niema problemów z ramem wysokością

Edytowane przez Maciek Jutrzenka
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, KLICEK napisał:

ja juz zamowilem 😄 i czekam, do clego zestawu dorzucilem krakena 🙂 jezeli sie bedzie sprawdzalo to w przyszlym roku jak ceny spadna dorzuce 3950 i 128 gb ramu. Dzieki za pomoc ludziksy z farcikiem 🙂 

swoja drogą namawiam na linuxa bo.. w ostatnich testach z przed kilku dni typ zrobił test 15 różnych spraw typu rendering viewport czas odpalania programu czas wczytywania sceny FPS'y symulacje etc linux był 49% szybszy

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ale teraz na linuxie można zajebiśćie grać naprawdę.. wszystko chodzi elegancko jest steam i wszystko.. i co więcej dużo lepiej przeskakuje się miedzy grą a pracą... bo nie ma tego całego clsuterfucka z alt tabem... po prostu masz 2 virtualne jakby desctopy i zmiana miedzy nimi to jest 1 milisekunda... więc wink wink... xD

Natomiast ja też odrzuciłem wiele aplikacji... żeby było śmieszniej ja kilka dni przed przejściem na linuxa kupiłem licencje affinity... a na linuxa przeszedłem będąc na lekkim rauszu wracając z imprezy patrząc że windows update właśnie wykrzaczył mi moją 2 dniową symulacje.. No tak się wkrw. że zainstalowałem linuxa o 4 w nocy. po wielu drinach xD I w sumie nie żałuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurła, nigdy nie miałem takich dramatów z win10 jak to ludzie opisują. Zewsząd dookoła słyszę jak to update rozpierniczył im to czy tamto. Ja mam autoupdate wyłączony, nic się nie stenie chyba, że potwierdzę.

Na linuxa kilka razy się szykowałem ale jakoś mnie martwi spadek wydajności przy emulowaniu windowsa. Nie wierzę, że to tak działa pięknie jak mówisz.

 

Maciej, dobra historia 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMD jest teraz jak blender w cg, dzięki niemu w końcu coś zaczęło się dziać w procesorach i warto ich wspierać 🙂 

Ja kupiłem 1950x niecałe dwa lata temu za 4,5, na początku tego roku procek mi padł, kupiłem na szybko drugiego za 3,5, na wymianę gwarancyjną czekałem ponad miesiąc a potem nie mogłem sprzedać tego z wymiany aż w końcu po dwóch miesiącach poszedł za 2500, 1 tys straty na samym procesorze nie wliczając innych zawirowań z pracą i dodatkową płytą i ramem jaki kupiłem bo nie wiedziałem co padło a w serwisach to "tak egzotycznego sprzętu nie mają jak przetestować" najgorsze, że chwilę później na amazonie była wyprzedaż i za 2800 był 2950x.

Intel tak zostaje w tyle, że też zaczął po tylu latach mocno ceny obniżać żeby jego procki 14nm++++ były jakoś konkurencyjne, zaraz będzie premiera Threadripperów 3 i podobno mają mieć nawet 64 rdzenie, 16 rdzeni weszło "pod strzechy" w zwykłych ryzenach 3950x, od bardzo dawna nie było takich zawirowań na rynku CPU, z jednej strony jest się z czego cieszyć ale z drugiej ceny kupionego sprzętu bardzo szybko spadają i mój 1950x bardzo szybko z perełki wydajności i ilości rdzeni zmienił się w starego pierda 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności