Jump to content

amd 3900x

Recommended Posts

to kup mi w pierwszym rzucie ta 3950 😉 juz mi sie niechce czekac i tka grzecznie czekalem 3 miesiace prawie 😄 tak to bede czekal i czekal i czekal i zawsze cos nowego sie pojawi 😛 mysle ze ten 3900 na 3-4 lata styknie na spokoju do moich zastosowan, czyli do obracania szarego modelu 😉

• Replies 193
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

https://pclab.pl/news82600.html

Od kilku dni mamy w ofercie i 3960x i mocniejszego 3970x. Choć cena niejest niska a z dostępnoscią bywa ( jak to na początku) róznie  ,  to nie mam wątpliwości że te procesory  to najwydajniejszy a pr

Wytrzymaj Klicek! Jesteśmy z Tobą! Całe forum żyje Twoim kompem 😄

Posted Images

6 godzin temu, Maciek Jutrzenka napisał:

dysk 1TB NVMe PCI 4.0 kosztuje dokładnie tyle samo co flagowy Samsung 1TB NVMe PCI 3.0 więc po co za te same pieniadze kupować stary sprzęt? 

no ale adata z tymi samymi (praktycznie) osiagami kosztuje polowe tego 😉 mam 2 dyski samsunga i 3 adaty aktualnie, nie wiedze roznicy pomiedzy sprzetem. Jezeli chodzi o trwalosc to juz jednego samsunga zatopilem 😉

Bardzo fajny zestawik, składałbym 🙂

Jedyne o czym możesz jeszcze pomyśleć to jakieś dodatkowe wentylatory do obudowy, bo z tego co widzę w zestawie są tylko 2, a w ciężko pracujących stacjach roboczych dobra wentylacja jest szczególnie ważna. Mógłbyś się pokusić o 1 dodatkowy na przód i 1 na górę, choćby taki: https://www.x-kom.pl/p/165773-wentylator-do-komputera-silentiumpc-zephyr-120-136-dba.html

• Like 1

Mogę zapytać dlaczego jednak wybrałeś Gigabyte 1TB M.2 PCIe Gen4 NVMe AORUS?

Druga sprawa, nie lepiej zainwestować w lepszą obudowę bo jednak ta obudowa do tak drogiego zestawu trochę lipa :P 3900x nie jest najzimniejszym procesorem... Chyba że wolisz wyciszanie obudowy niż niższe temp na CPU.

Edited by brain
  • Like 1

juz odpowiadam, obudowa za 300 zl to jak dla mnie juz HI madafakin end 😉 ta widzialem ze jest cicha i nie wyglada jakby wlasnie przyleciala z marsa. Czyli jest super prosta i ladna. Wiec ja biere. 

Oczywiscie, jezeli masz jakies sugestie, albo mozesz podrzucic cos fajnejszego to z checia popatrze i poczytam. Tylko musi wygladac jak ta, czyli mega prosto.

Dysk biore tak na przyszlosc, nie moglem sie zdecydowac tak naprawde. Wiec biore jeden na duze pojedyncze ciezkie pliki, a drugi na syf 😉

Tylko nie zapomnij o podkładce 🙂

Obudowy Fractala też mi się najbardziej podobają chyba już blisko 10 lat kupuję tylko takie ale od dłuższego czasu XL R2 głównie dlatego, że większych już nie mają 🙂 Proste, eleganckie, minimalistyczne ze smakiem a do środka kula disco, maszyna do pary i stroboskop zgodnie z aktualnymi trendami 😉 

• Like 1

ogladnij sobie ten filmik

Dodali dużo ulepszeń.

Kosztuje 600zł z tego co pamiętam, ale warto!

Do tego jeszcze weź jakieś dobre chłodzenie np. Dark rock 4 pro albo Noctua nh-d15, do tego CPU musisz kupić najlepsze chłodzenie, zwłaszcza przy takiej obudowie wycisnaszniej. Ryzen z komentarzy, które czytałem (i filmików) wychodzi na to, że daje najlepsza wydajność im lepsze masz chłodzenie (im mniejsza temp.)

Edited by brain
3 godziny temu, KLICEK napisał:

przeciez to to samo z dodatkowymi wiatrakmi, chyba ze cos mi umyka? 

Lepsza technologia produkcji - mniejsze luzy, modularność przekładająca się na lepszą cyrkulacje. Wygłuszenia, filtry kurzu. Oczywiście mimo dwukrotnie wiekszej ceny, obiektywnie dwukrotnie lepsza nie jest:)

W sumie jeśli cie nie wkurza wizja obudowy za normalny hajs - to lepiej dla ciebie. Wiesz jak to jest - jak już kupisz droższe, to nigdy nie będziesz chciał tańszego:)

• Like 1
2 hours ago, deshu said:

Wiesz jak to jest - jak już kupisz droższe, to nigdy nie będziesz chciał tańszego:)

Też kiedyś się zastanawiałem po co ludziom obudowy za więcej niż 200-300zł a jk już kupiłem to było " o to dlatego" 🙂 Niby nie potrzebujesz bezśrubkowego montażu, czy możliwości wyjmowania większych elementów i dopasowania do swoich wymagań ale wystarczy raz spróbować lepszej jakości i nagle wszystko inne trąci stolcem 🙂 Kilka lat temu przymierzyłem skórzaną kurtkę za 3tys i do tej pory wzdycham do tego jak dobrze leżała i jaka była przyjemna ale niestety nie stać mnie na takie fanaberie 😕

no wlasnie ogladam video 😄  

sluchajcie jak ja zloze tego kompa, to tylko pozniej go otworze zeby wrzucic ram, nawet nie bede go odkurzal w srodku bo mnie to wali 😄 nadalbyscie polecali dolozyc hajs do obudowy? 

ja absolutnie nie podlaczam nowych rzeczy, nie wyciagam, nie odkurzam, nie sprawdzam czy procesor siedzi na miejscu itp. Ufam ze jak dziala to spoko 😄 Dla mnie w ogole te kilka stopni w ta czy w ta, tez mnie nie obchodzi 😉 ale lubie oszczedzac hajs na pierdolach ktorych nie potrzebuje 😉

Nie ma wiekszego znaczenia imo z CL.  Ładuj ramu ile wlezie, będzie dobrze 😄
Oby dysk Ci długo sluzył. Samsungi drozsze, ale jednak bardziej wytrzymale - opinia wielu, w tym moja 😄
Kurde zainspirowałes mnie do zmiany kompa, na AMD rowniez. Jednak moj i7 5820k jest niewiele wart i az zal go sprzedawac ;/