Jump to content
KLICEK

amd 3900x

Recommended Posts

Zwróćcie tylko uwagę, że to ceny netto przy zakupie 1000 sztuk, więc ten 18-sto rdzeniowy Intel pewnie będzie kosztował ok. 5000zł 😉

• Like 2

no ja mam plan taki jak mowilem, teraz 3900 bedzie. Jezeli bedzie wszystko ok, nie bedzie z nim problemow, to w przyszlym roku update do 3950x i bedzie 32 watki 😉

• Like 1

Przy intelu warto brać jeszcze pod uwagę to, że to intel i 
Meltdown
Spectre
RIDL
ZombieLoad
Fallout
Spoiler
SWAPGS 
NetCAT

🙂

• Confused 1

Powiem tak Wow super fajnie że intel obniżył ceny na poziom AMD... jest tylko jeden problem xD... to dalej jest bez sensu xD tzn ok dzisiaj ma to sens. ale za chwile AMD wypuszcza.. nowe threadrippery które będą 70% szybsze od obecnych... więc ten tego.

• Thanks 1

no i elegancko 🙂 Amd zrobilo zajebista robote 🙂 o to chodzi to mi sie podoba. 

• Like 1

I to jest piękne jak od jakiegoś czasu coś się dzieje w procesorach, po kilku latach stagnacji i karmieniu nas malutką łyżeczką prze intela w końcu rozwój cpu nabrał tempa i teraz to intel goni amd, do czego to doszło 🙂

• Like 1

TDP intela i sposób w jaki oni je podają jest dosyć dziwny. o ile pamiętam jest to najniższe TDP procesora, ale w rzeczywistości zazwyczaj jest prawie x2

stary mam dostac kompa w nowym roku 🙂 nic nie mowilem bo troche juz siara 🙂 ale chyba wycofuje sie z amd i kupuje i9. Daje im jeszcze tydzien

• Sad 1

no ja tez i mnie troche dupsko boli, ale niechce mi sie czekac pol roku na kompa 🙂 po prostu procki sa tak dobre, ze ich nie ma 😄

26 minut temu, KLICEK napisał:

no ja tez i mnie troche dupsko boli, ale niechce mi sie czekac pol roku na kompa 🙂 po prostu procki sa tak dobre, ze ich nie ma 😄

Serio? Nie da się nigdzie kupić?

nie wiem, moze sie da ale nie w xkomie 😄 mowia mi ze maja liste ludzi i kazdy dostaje w kolejnosci skladania zamowienia, takze tego AAAAA i lista jest tajna XD

hm... no jezeli to problem z procesorami to nieśmiało wspomnę że mamy od ręki.... niestety u nas tylko cały zestaw 🙂

AMD jest teraz jak blender w cg, dzięki niemu w końcu coś zaczęło się dziać w procesorach i warto ich wspierać 🙂 

Ja kupiłem 1950x niecałe dwa lata temu za 4,5, na początku tego roku procek mi padł, kupiłem na szybko drugiego za 3,5, na wymianę gwarancyjną czekałem ponad miesiąc a potem nie mogłem sprzedać tego z wymiany aż w końcu po dwóch miesiącach poszedł za 2500, 1 tys straty na samym procesorze nie wliczając innych zawirowań z pracą i dodatkową płytą i ramem jaki kupiłem bo nie wiedziałem co padło a w serwisach to "tak egzotycznego sprzętu nie mają jak przetestować" najgorsze, że chwilę później na amazonie była wyprzedaż i za 2800 był 2950x.

Intel tak zostaje w tyle, że też zaczął po tylu latach mocno ceny obniżać żeby jego procki 14nm++++ były jakoś konkurencyjne, zaraz będzie premiera Threadripperów 3 i podobno mają mieć nawet 64 rdzenie, 16 rdzeni weszło "pod strzechy" w zwykłych ryzenach 3950x, od bardzo dawna nie było takich zawirowań na rynku CPU, z jednej strony jest się z czego cieszyć ale z drugiej ceny kupionego sprzętu bardzo szybko spadają i mój 1950x bardzo szybko z perełki wydajności i ilości rdzeni zmienił się w starego pierda 🙂 

41 minut temu, KLICEK napisał:

no cos czuje ze nigdy tego kompa nie kupie XDDDDDD

dzisiaj do polski przyszło 40 sztuk twojego procka. więc możliwe że się załapiesz :D!

Ale z prockami tak było zawsze. Z podnietą patrzyłem na swojego pentiuma 200 mhz mmx 🙂 a dosłownie za chwilę był, chyba 233 😕

6 minut temu, Maciek Jutrzenka napisał:

dzisiaj do polski przyszło 40 sztuk twojego procka. więc możliwe że się załapiesz :D!

no wlasnie widzialem twoje komentarze na xkomie 😄 mowie kurde 40 prockow, ja jebix 😄

1 minutę temu, KLICEK napisał:

no wlasnie widzialem twoje komentarze na xkomie 😄 mowie kurde 40 prockow, ja jebix 😄

ale jaka będzie radość jak go dostaniesz :D niczym supercar/hypercar robiony na zamówienie :D