Skocz do zawartości

Randomowe promki na sprzet


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

  • KLICEK pinned this temat

kurde chcialbym tego Xpena albo hujona, ale nadal troche za malo ludzi to ma i troche sie cykam. Wiecie moze czy moze oni maja taka sama opcje jak wacom, ze mozna przetestowac sprzet i jak nie bedzie lezal to odeslac? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KLICEK napisał:

kurde chcialbym tego Xpena albo hujona, ale nadal troche za malo ludzi to ma i troche sie cykam. Wiecie moze czy moze oni maja taka sama opcje jak wacom, ze mozna przetestowac sprzet i jak nie bedzie lezal to odeslac? 

Na bank nawet mali jutuberzy testowali i odsyłali, ale nie wiem czy na warunkach normalnego konsumenta czy przez ten mini fejm w social mediach 😄 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm w sumie racja przez neta mozna, ale wiesz (ja nie mam firmy i tak) nie wiem czy bym sie czul z tym ok 🙂 albo czy np. nie robiliby mi problemow 🙂 nie powiem 24 cale taki fake cintiq kusi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze dwa lata temu zastanawiałem się czy nie wziąć jakiegoś hujona, jednak się nie odważyłem i wziąłem Cintiqa 16, nie pro. Do moich domowych zastosowań styka. Naczytałem się wtedy dużo, że hujony i podobne fajne, że tańsze, że większe, ale jedno co pamiętam, to właściwie każdy kto miał styczność z Wacomem i czymś jeszcze zwracał uwagę, że feeling wacomowych piórek jest nie do podrobienia. Może coś się zmieniło przez ostatnie 2 lata.

Zawsze masz jeszcze Cintiqa 22. Tyle, że jak na tablet tych rozmiarów to FullHD trochę boli.

 

Edytowane przez blood_brother
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tru, ja mam comapniona juz nie pamietam jaka on przekatna ekranu, ale wiem jedno 15.5-16 cali to jest absolutne minimum zeby Ci sie na takim tablecie pracowalo JAKOTAKO 🙂 Dlatego jak brac to duzy. 

No co do piorek to wiesz, jak ktos uzywa tego piorka od 15-20 lat (wacomowskiego) to nie ma bata zeby sie latwo przerzucic na co innego 🙂 tym bardziej ze wacom nic z piorkiem i jego ksztaltem nie robi. Ewentualnie dodaje jakies dodatkowe poziomy nacisku itp. Takze rozumiem to i jestem w miare przygotowany na cos takiego. Tak czy inaczej 4k to nie 15 dlatego kusi 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KLICEK napisał:

kurde chcialbym tego Xpena albo hujona, ale nadal troche za malo ludzi to ma i troche sie cykam. Wiecie moze czy moze oni maja taka sama opcje jak wacom, ze mozna przetestowac sprzet i jak nie bedzie lezal to odeslac? 

No ja się odważyłem i używam od jakiegoś czasu.

Nie mogę go porównać do cintqa bo mam tylko Intuosa ale mogę powiedzieć ci moje odczucia.

 

Ekran wydawał mi się za duży ale moment się przyzwyczaiłem i ogarniam - super sprawa.

 

Kolory - nie są takie super jak reklamują - możne to wina screen protectora ale boję się go zerwać. Słyszałem, że wacom wcale też nie jest taki ekstra

Nie mam porónania ale mam monitor della za 800 zeta i ładniej wyglądają na nim kolory.

 

Screen protector szybko się rysuje. Te mikoro ryski nie przeszkadzają, właściwie ich nie widać tak bardzo ale rosą w siłę..

2 nowe screen protektory to na oficjalnym ali expres ok 160 zł już weiem, że będę musiał kupować (w sklepie jest drożej o jakieś 100 zł a w polskiej dystrybucji na razie nie ma)

 

Piórko zajebiste - takie uczucie jak w tym z Intuosa - jest jedno zapasaowe

 

Nacisk i pochylenie wydaje się działać lepiej niż na intousie

 

Express keys też fajne i jest ich dużo.  To prawdziwe guziki a nie zagumowane jak w starym tablecie, gdzie zrobiłem dziurę 😉

Czasem używam zamiast klawiatury samych keysów - ale nie można nacisnąć dwóch na raz. Czyli jak pod jednym masz CTRL a drugim SHIFT to nie zrobisz z nich CTR+SHIFT. Pisałem do supportu, odpisali, że spoko pomysł ale nie wiem czy da radę to wprowadzić w tym modelu.
 

Podstawka sztywna i stabilna i można wygodnie ustawić ekran.

 

Żadnych innych problemów. Generalnie polecam. Nie wiem jak długo pociągnie ale mam nadzieję, że chociaż tyle co mój intous 5 😛  (9lat już?)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noale to wygląda jak efekt paralaksy, a nie problem z offsetem. W moim huionie też to występuje, ale nie zdarzyło mi się malować gdzieś na krawędziach, zawsze w okolicy środka ekranu i nigdy nie zwracałem na to uwagi 😮

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takze czekam az odpisza jutro na maila i biere

@michalostrzelam ze i tak bede zywal tego jako ekrano+tablet+klawiatura, nie wierze ze da sie pracowac bez.

Powiedz mi jeszcze, Ty uzywasz tego 24? w ogole dasz rade wrzucic fote swojego setapu? bo musze przyznac ze mam male biurko i boje sie ze 2 monitory + xpen sie nie pomieszcze 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Cintiqa powieszonego z boku biurka na Ergotronie i daje radę. Na szczęście Wacom dał Vesę też do budżetowych modeli. Samo ramię tanie nie było, ale wszyscy piszą, że utrzymuje bez problemu Cintiqi 24, więc takie trochę z zapasem kupione. Niestety nie wiem, czy xpen/hujon stosuję Vesę.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, RaVirr napisał:

Noale to wygląda jak efekt paralaksy, a nie problem z offsetem. W moim huionie też to występuje, ale nie zdarzyło mi się malować gdzieś na krawędziach, zawsze w okolicy środka ekranu i nigdy nie zwracałem na to uwagi 😮

 

koles ma tam całą playliste problemów, rozjeżdżanie się kursora przy tilcie na brzegach ekranu wkleiło się z automatu, pierwsze na playlist.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, KLICEK napisał:

takze czekam az odpisza jutro na maila i biere

@michalostrzelam ze i tak bede zywal tego jako ekrano+tablet+klawiatura, nie wierze ze da sie pracowac bez.

Powiedz mi jeszcze, Ty uzywasz tego 24? w ogole dasz rade wrzucic fote swojego setapu? bo musze przyznac ze mam male biurko i boje sie ze 2 monitory + xpen sie nie pomieszcze 😕

 

Mój setup to wip bo niedawno się przeprowadzałem i mam biurko z małego mieszkania w bloku, zwykłe narożne g...
W planach regulowane biurkko, bo chciałbym sobie postać troszkę też.

 

Jestem zaskoczony ale się wszystko mieści 😉  Jak kończę pracę to zwykle odsuwam screena do monitora a klawiaturę daję z przodu, jakby żona lub dzieciaki chciały korzystać z kompa.

 

Nie da rady na samych express keysach, ale jeśli tylko coś szkicujemy to tak.

Ja mam ustawione w, r, t, y, dla transpose , potem ctrl shift  dla hide i unhide (bo nie nożna miksować dwóch klawiszy razem)

a te dolne alt, ctrl, shift i 2 customowe menusy

 

Klawiatura jest niezbędna ale częściowo mona robić na samym ekranie. Ja na razie robię częściej na klawiaturze bo jakoś szybciej mi się pracuje, ale trochę i na samych guzikach.

 

Brak opisu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dzień dobry, 

oczywiście może Pan do 14 dni od otrzymania produktu odstąpić od umowy. Produkt ma zostać zwrócony w oryginalnym opakowaniu oraz nie może nosić śladów użytkowania. Koszt przesyłki zwrotnej pokrywa Kupujący. 

Pozdrawiam/Best Regards,"

 

no i tak troche nie wiem, bo to proszenie sie o klopoty 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jeśli produkt będzie nosił ślady użytkowania nasz rzeczoznawca wyceni ewentualne szkody i wskazana kwota zostanie potrącona od całej kwoty zamówienia. Do śladów użytkowania zalicz się również odklejenie naklejek ochronnych z produktu. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok na razie na szybko day 1, pozniej zrobie update i dam znac co i jak.

 

Odebralem sprzet podlaczylem 0 problemow. Nie musialem idinstalowywac sterownikow od intuosa wszystko dziala bez problemu co jest MEGA PLUSEM(+).

Tablet jest podlaczony przez USBC + kabel od pradu. Steroniki i panel sterowania zywcem kopia wacomowskich sterownikow. Wszystko ustawiasz praktycznie w ten sam sposob, takze +

Faktycznie tak jak @michalomowil te 24 sa mega duze, masz wrazenie w pierwszej chwili ze tablet jest za duzy. Po kilku godzinach sie przyzwyczajasz i elo.  Takze wielkosc tez na +

Rozdzialka QHD + 

Praca w ZB +, z dalikatnym lagiem na ruchu, ale to samo ma Wacom (sprawdzilismy z kumplem)

 

Na minus: 

Test prostych linji, niestety troszke wykrzywia miejscami, nie wiem co jest powodem

i od siebie dodam ze matryca ma 60hz co dla mnie jest minusem tez (dla wiekszosci sprawa niezauwazalna)

 

Takze powiem tak, jezeli pracujesz w ZB to ten sprzet dla ciebie 🙂 na pewno lepszy niz moj Wacom companion, a juz na pewno  o wiele wygodniejszy i tanszy🙂

Jak pracujecie w PS, to albo trzeba podkrecac smoothowanie na 5-10%, albo kupic Cintiq 🙂

 

Po weekendzie jak dluzej posiedze, to jeszcze potwierdze(bo moze cos mi sie zmieni), moze cos rozwine.

 

edit: 

porownanie piorek, od lewej wacom pro, wacom zwykly i xpen

 

IMG_5343.thumb.jpg.0bf76aedd3eb0c0d1738d2488690afd5.jpg

ktos, cos mowil ze jest roznica w penach. NIE WIEM, dla mnie sa praktycznie identyko, nie czuje roznicy w ksztalcie 🙂 

Jedyna roznica konstrukcyjna jaka jest to brak gumki po drugiej stronie (nigdy nie uzywalem, wiec wali mnie to) 

No i waga piorka wg mnie na plus bo jest lzszejsze. 

Wacom pen wazy 17g

Xpen wazy 12g 

 

btw. po jednym dniu juz wiem ze nie wracam na intousa 😉

  • Like 5
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz to olac 🙂 nic a nic nie przeszkadza, jest mniej wiecej to samo co na moim companionie (ale mam wrazenie ze mniej widoczne jest na tym xpenie). Jezeli bardzo Ci to przeszkadza, to byl poczekal na nowa wersje, albo kupil 22 2gen, ktory ma laminowany ekran. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no daj znac ktorego bedziesz bral 🙂 z checia bym zobaczyl jakis revius albo porownanie do xpena albo wacoma

 

a btw. nie moge uwierzyc jak duza jest roznica na plus pomiedzy piorkami 

moj wacom ma 2048, ten xpen ma 8k poziomow mega roznica, nie spodziewalem sie tego 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no i nie ma hujona 4k, jest QHD 🙂 

a tu kilka slow o laminowanych ekranach, w sumie ciekawe: 

 

 

Moje odczucie poki co (bo mam 2x lg 27 QHD https://www.x-kom.pl/p/502255-monitor-led-27-lg-27gl850-b-nanoips-hdr10.html) to QHD jest absolutnie wystarczajace jak na 24 cale, BA powiem wiecej jest idealne. Nie widac dziur miedzy pixelami, jakosc obrazu jest bardzo dobra, tak jak na tych LGkach. 

Wiec o to w ogole bym sie nie martwil 🙂 jedyny minus moim zdaniem tych ekranow to 60hz odswiezania, ale tak jak mowie, ktos kto cale zycie pracuje na 60 hz nie poczuje roznicy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii piórek masz może porównanie z wacomowym Pro Pen 2, też 8k nacisku? Z ciekawości pytam, bo w swoim Intuosie też miałem 2k nacisku, a w Cintiqu dali już to nowe 8k  i faktycznie, niby marginalna zmiana, przecież 2k w zupełności wystarczało, a zupełnie inaczej czuć działanie piórka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, blood_brother napisał:

W kwestii piórek masz może porównanie z wacomowym Pro Pen 2, też 8k nacisku? Z ciekawości pytam, bo w swoim Intuosie też miałem 2k nacisku, a w Cintiqu dali już to nowe 8k  i faktycznie, niby marginalna zmiana, przecież 2k w zupełności wystarczało, a zupełnie inaczej czuć działanie piórka.

niestety nie mam porownania, wlasnie sprawdzilem moj stary companion ma pen PRO 1 - 2048 poziomow.

https://www.wacom.com/en-id/products/dth-w1300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ugułem mówisz, że polecasz? 🙂 A powiedz mi, sądzisz, ustawię to na biurku o głębokości 40 cm? Bo coś czuję, że może być kiepskawo.
Sorka, że tak wypytuję, ale chcę przekazać w spadku mojego huiona i rozglądam się. Chciałem kupić huion kamvas pro 20 2019, ale znalazłem ten wątek i nie wiem co myśleć 😐

 

Edytowane przez RaVirr
NIE TEN LINK
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KLICEK narobiłeś smaka. Jakiś czas temu zastanawiałem się nad XP-Pen Artist22E Pro, ma dobre opinie, ale przy tych promocjach to faktycznie 24 praktycznie jest w tej samej cenie. Pomijając ceny to oceniasz, ze 24 jest wygodniejszy do sculptu?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KLICEK pisałem do supportu o screen protector, i pan napisał mi, że

Cytat

Ekran jest laminowany i jest to pierwsza warstwa, o której mówiłem. Kolejna, która jest nałożona na nowy tablet jest warstwą, którą określiłem jako dodatkową i ona się zużywa i można ją wymieniać.

Więc, nie wiem co mają na myśli w tym 2-gim genie i czy będzie jakaś wielka różnica na plus. Trzeba by poczekać na testy.

Zerknij z tym łamaniem - bo mi łamie w affinity ale w realistic paint studio już nie
a w sketchbook pro wcale dotyk nie działa (działał z intuosem) a kreskę łamie..

w zbrushu to raczej nie istotna sprawa ale kogoś może odwieść od kupna,
chyba, że to tak mnie telepie 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności