Skocz do zawartości

Randomowe promki na sprzet


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

4 minutes ago, michalo said:

najbardziej boli mnie jak włączam benchmarki i porównuję sobie z tym co mam teraz. 

ALe wstrzymam się to może i procka kiedyś zmienię. 

a 4090 ma być dwa razy szybsze od 3090 i brać do 600W 😄

https://technave.com/gadget/Nvidia-GeForce-RTX-4090-leaks-show-that-it-will-be-two-times-faster-than-the-RTX-3090-28987.html

  • Confused 1
  • Haha 1
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, daromir napisał:

W takim przypadku do ceny karty trzeba będzie doliczać koszt jej utrzymania;)

jak odkurzacz prawie... poebalo 

Ja czekam na cg-pass - softy, renderowanie modelowanie rzezbienie w chmurze na hi-endach na smartfonie na kiblu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Destroyer napisał:

No i widzisz, ja kupiłem tego 3080, w rezultacie okazało się, że to takie monstrum, że nie zmieścił się w moją dotychczasową obudowę i do tego muszę jeszcze wymienić zasilacz bo też za mao mocy 😐 

Edytowane przez RaVirr
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, RaVirr napisał:

No i widzisz, ja kupiłem tego 3080, w rezultacie okazało się, że to takie monstrum, że nie zmieścił się w moją dotychczasową obudowę i do tego muszę jeszcze wymienić zasilacz bo też za mao mocy 😐 

klasyg XD mialem to samo jak kupilem 1070. Przyszlo i zrobilem pikaczu ze karta 2x dlzusza niz moja obudowa XD ale nie kupowalem nowej obudowy XD wycialem kombinerkami koszyki na dyki a dyski polozylem luzem 😄 no 🙂 i jak juz sie cieszylem ze wszystko super, to sie okazalo ze jeszcze zasilacz XD

  • Sad 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, RaVirr napisał:

No i widzisz, ja kupiłem tego 3080, w rezultacie okazało się, że to takie monstrum, że nie zmieścił się w moją dotychczasową obudowę i do tego muszę jeszcze wymienić zasilacz bo też za mao mocy 😐 

 

6 minut temu, KLICEK napisał:

klasyg XD mialem to samo jak kupilem 1070. Przyszlo i zrobilem pikaczu ze karta 2x dlzusza niz moja obudowa XD ale nie kupowalem nowej obudowy XD wycialem kombinerkami koszyki na dyki a dyski polozylem luzem 😄 no 🙂 i jak juz sie cieszylem ze wszystko super, to sie okazalo ze jeszcze zasilacz XD

Widać, że tylko Apple idzie w miniaturyzację i niskie TDP;)

Ja do swojej 3080 dostałem w zestawie "podpórkę";)

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, RaVirr said:

No i widzisz, ja kupiłem tego 3080, w rezultacie okazało się, że to takie monstrum, że nie zmieścił się w moją dotychczasową obudowę i do tego muszę jeszcze wymienić zasilacz bo też za mao mocy 😐 

A widzisz bo kupuje się obudowę tak żeby dwa komputery weszły, wiesza się karty jak ryby a jak tylko robi się cieplej to wypieprza się komputer na balkon żeby nie wył 🙂 Swoją drogą miałem więcej szczęścia niż rozumu (czyli jak zwykle)  z tym wszystkim bo kilka razy deszcz padał i było ok ale raz przyszła taka nieoczekiwana nawałnica, że całym balkonem woda płynęła a ja dosłownie chwilę wcześniej komputer zabrałem z balkonu 🙂

Ale jaki komfort pracy gdy komputer za niemal zamkniętymi drzwiami balkonowymi 🙂

gFMyIj7.jpg

af1BmYJ.jpg

HNnBVXe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Sebazx6r said:

na polsce pisze ze nie sla

 

Można kupić przez pośrednika np takiego jak poniżej, zamawiasz do niemców a oni za 3 dyszki przesyłają do Polski. Zotacka rejestrujesz na ich stornie i masz wydłużoną gwarancje producenta do 5 lat więc można oddać w razie czego do serwisu w polszy a nie bazować ja sklepowej rękojmi. 

https://bodycar1.com/22-wysylki-paczek-de-pl--pl-de

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak do tego Intel w końcu ma wydać swoje Xe 30 maraca dla laptopów ale w 2 kwartale ma być dla desktopó w końcu a ich ai super resolution nie wygląda źle

https://www.gpumag.com/intel-arc-alchemist/

a chińczyki wydają swoje karty

https://www.tomshardware.com/news/china-fenghua-no1-gpu-certification

stany znoszą dodatkowe podatki na sprzęt importowany z chin

https://www.tomshardware.com/news/us-lifts-chinese-import-tariffs-hitting-gpus-motherboards

i nie ma już takiego paraliżu z dostawami jak po wybuchu pandemii.

Jeśli wojna, zablokowany transportowiec w jakimś kanale czy inne szlaki nie zostaną zablokowane to ceny powinny jeszcze bardziej spadać więc jak ktoś może to jeszcze bym się wstrzymał.

Ceny kart są najniższe od ponad roku, takie ostatnio zanotowałem więc można sobie ważyć czy się już opłaca czy jeszcze nie 🙂

3090  8900zł; 3080ti 6200zł; 3080 4600zł; 3070 Ti 3600zł; 3070 3444zł; 3060 2200zł

jZJTsJa.png

ZCZKSfx.jpg

 

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to ich pojebalooo już. To ma przecież praktycznie non top chodzić. Już widzę te rachunki a planeta umrze w ciągu miesiąca funkcjonowania kopalni krypto ..

 

Ja to bym mógł wszystko w chmurze robić. Gorzej jakby neta odcięło XD 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minutes ago, michalo said:

Ale to ich pojebalooo już. To ma przecież praktycznie non top chodzić. Już widzę te rachunki a planeta umrze w ciągu miesiąca funkcjonowania kopalni krypto ..

 

Ja to bym mógł wszystko w chmurze robić. Gorzej jakby neta odcięło XD 

Ale to maksymalny pobór pod obciążeniem, tak jak procesor gdy jest w idlu albo używasz do przeglądarki to nie wali na 100% czyli np w threadripperach nawet do 280W tylko dynamicznie obniża się taktowanie i mnożniki i tym samym i pobór, z kartami jest podobnie na idlu jak robisz coś lekkiego to pobierają małą część energii dopiero jak puścisz render czy jakieś bakowanei to wentyle zaczynają wyć jak odrzutowce 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Destroyer napisał:

Ale to maksymalny pobór pod obciążeniem, tak jak procesor gdy jest w idlu albo używasz do przeglądarki to nie wali na 100% czyli np w threadripperach nawet do 280W tylko dynamicznie obniża się taktowanie i mnożniki i tym samym i pobór, z kartami jest podobnie na idlu jak robisz coś lekkiego to pobierają małą część energii dopiero jak puścisz render czy jakieś bakowanei to wentyle zaczynają wyć jak odrzutowce 🙂 

Nie no tak, ale graj na takiej karcie sobie parę godzin albo renderuj czy rób cokolwiek co ja obciazy. A niektórzy kupią se 4 żeby blender jako tako chodził:) 

Edytowane przez michalo
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo, jak na twiterach byłem aktywny przy wybuchu nft to widziałem jakiegoś ludka który sprzedawał swoje animacje za setki tys co sobie kupił renderfarme z 4 kompów po 4 karty 🙂 Do tego to już chyba trzeba mieć specjalne przyłącze od dostawców prądu jak to wszystko pójdzie razem w renderowanei przez wiele godzin. 

Inna sprawa, że jak grasz to już niekoniecznie karta musi chodzić na 100%, czasami pobiera z połowę tego bo nie musi się tak wysilać. Dawnej gdy redshift był stabilniejszy to renderowałem i obok grałem w jakieś prostsze gierki w międzyczasie i dawało radę bo były wolne moce przerobowe 🙂 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Destroyer napisał:

No wiadomo, jak na twiterach byłem aktywny przy wybuchu nft to widziałem jakiegoś ludka który sprzedawał swoje animacje za setki tys co sobie kupił renderfarme z 4 kompów po 4 karty 🙂 Do tego to już chyba trzeba mieć specjalne przyłącze od dostawców prądu jak to wszystko pójdzie razem w renderowanei przez wiele godzin. 

Inna sprawa, że jak grasz to już niekoniecznie karta musi chodzić na 100%, czasami pobiera z połowę tego bo nie musi się tak wysilać. Dawnej gdy redshift był stabilniejszy to renderowałem i obok grałem w jakieś prostsze gierki w międzyczasie i dawało radę bo były wolne moce przerobowe 🙂 

Wiem, mam 1080ti i tez nie jest zawsze na 100% w starszych gierach, cp, horizon.

Nawet nie pozwolisz dramatyzować. Człowiek nie ma się jak wyżyć wcale. CHyba przywalę komuś na ulicy bo tutaj gasisz mnie pod każdym "marudnym" postem. AAAAa

 

Szukam sobie powodów, żeby nie dać się porwać spadającym cenom i nie kupić zaraz karty.  Z tyłu głowy mam, ze najpierw procek szybszy bo mi zb jak kupa chodzi.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michalo haha no to daje powód żeby nie kupować - będzie jeszcze taniej. Podobno nvidia ustawiała proces produkcyjny i jest mniej odpadów i podobno (znowu) ma być z kopaniem eth coś na gpu gorzej bo tam coś, tak ma być od 4 lat ale ja tam nie wiem, nie interesuje się 🙂 kurs eth i bitcoina trochę teraz rośnie jak sprawdziłem teraz ale mimo wszystko ceny powinny spadać nadal. Ja tam będę czekał nadal zobaczymy po premeirze 3090Ti i Xe na lapkach jaka będzie sytuacja. 

 

 

Edytowane przez Destroyer
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3090Ti już jest takie ciężkie że nie dają w zestawach tylko podpóki ale i smycz żeby z góry też trzymało 😄

te bydlaki zajmują3,5 slota 😄

 

Przy takich potworach to chyba najsensowniej już robić build z płytą na płasko ale brać pci risera i montować kartę w pionie a nie na płycie głównej 🙂

Edytowane przez Destroyer
  • Confused 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zachowaj 3700, serio 🙂 Generalnie ja mialem tak ze rozpedzone zegary dzialaly ok, zawsze system sie wieszal, bluscreenił i robil rozne dziwne popierdolone rzeczy jak schodzil z zegarow (boostow) do standardowych predkosci.  Zeby to sprawdzic puszczasz render w cinebanchu na 1 rdzeniu na 30 min i pozniej jak konczy to bedziesz wiedzial czy ok czy nie. 

Zostaw tez kompa na noc i zobacz czy nie wywala.  AAAAAAA i najwazniejsze, wszystkie testy rob w duzej wydajnosci, dlatego ze potrafi procek udawac ze jest git jak masz ustawieone na oszczedzanie energii

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sa ustawienia ryzenowe ale se pozmienislem. Myslalem pusci AID... 

Mi ststemy zawieszal bluetoogh na usb... 

Teraz mi sie dzwiek na bluetooth w karcie wifii przywiesza... Na zdzwonkach wpadam momentami w monolog a ze lubie mowic xD

Moze nowsza partia bedzie okiii

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4400zł za 3080, ja już się trochę łamię, chcę w końcu pozbyć się tych starych, zdychających kart i mieć jendą jeszcze żwawą 🙂 jak cena spadnie do 4 to już się chyba nie powstrzymam, najniżej byłą za 4360 a to już prawie 🙂

https://www.mindfactory.de/product_info.php/10GB-Palit-GeForce-RTX-3080-Gaming-Pro-LHR-Aktiv-PCIe-4-0-x16--Retail-_1376483.html

9vxcZDj.png

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najtaniej od Niemców to było już poniżej 2k a w Polsce to tradycyjnie pierwsi żeby podnieść cenę albo anulować zamówienie po niższej a ostatni żeby obniżyć 🙂

Poniżej moje historyczne ceny jakie zanotowałem, ładnie to spadło 

5FzbOEr.png

 

Niestety to mergowanie ethernum co miało zabić kopanie na gpu zostało przesunięte z czerwca na jesień, pierwszy raz o tym mówili już z 50 lat temu wiec możemy nie dożyć ale jakby w końcu do tego doszło i żaden inny gównocoin nie zajął jego miejsca to jest szansa na normalność w gpu

https://www.coindesk.com/business/2022/04/13/ethereum-merge-no-longer-expected-in-june/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasach gdy firmy zabijają się o to żeby uchodzić za ekologiczne, zrównoważony rozwój, zero emisji i inne marketingowe badziewie często nie mające wiele wspólnego z rzeczywistością Nvidia ma inne podejście:

"our new gpu will rip your electric bill a new asshole" 😄

testują gpu z poborem 900W 😄 dopiero czu czytałem jak ludek z 4x3090 i 64 rdzeniowym threadriiperem pisał że ma do tego dwa zasilacze prawie 4KW a co dopiero do nowych kart 😄 

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-40-graphics-card-rumors-ad102-gpu-for-rtx-4090-24-gb-ad103-gpu-for-rtx-4080-16-gb-ad104-gpu-for-rtx-4070-12-gb-titan-class-up-to-48-gb-900w/

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Destroyer napisał:

No i pewnie będzie piękna cena, ale to raczej na zimę i można spokojnie kamienice bez ogrzewania wynajmować 🙂 jak 2-4 takie karty to nawet i bez okien, gorzej latem 🙂

 

no fajnie by  bylo ale pewnie bedzie tk samo jak z 3090 i 3080 TI

AMD's Radeon RX 6800 Cards Sell Out Instantly, Sparking Cries of 'Paper  Launch' | PCMag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, KLICEK said:

no fajnie by  bylo ale pewnie bedzie tk samo jak z 3090 i 3080 TI

AMD's Radeon RX 6800 Cards Sell Out Instantly, Sparking Cries of 'Paper  Launch' | PCMag

Jak dowalą 20tys zł i LHR to spokojnie nie będzie 😄

Swoją drogą co te obniżki tak wyhamowały, wcześniej tak leciały karty a teraz to 4,5tys za 3080 co najwyżej można wyrwać 😕 A jeżeli plotki serii 4000 się potwierdzą to 4080 będzie miała mniej więcej tyle rdzeni do 3080Ti ale 16GB, ale są już3080 z 12gb więc nie wiem czy będzie taki wielki skok technologiczny jak z serii 2000 na 3000. Ale jak ceny będą tak stały to już będzie można te wakacje przemęczyć i od razu na nową serię czekać 🙂 

A żeby nie ryzykować że znowu zabraknie to można kupić 3-4 sztuki w różnych sklepach i szansa, że wyślą będzie większa🙂 najlepiej z płatnością przy odbiorze osobistym 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Sebazx6r napisał:

si

https://www.olx.pl/d/oferta/gigabyte-rtx-3080-ti-gaming-oc-12gb-CID99-IDORrsY.html

Jakby co jestem w B-stoku xD moge posredniczyc.... 
Myślałem kupić ale w sumie tyle wydam na adwokata za rozdzielnosc + potem dojdzie rozwód więc...

 

nie no jak jest na gwarce to imo warto 🙂 nie bede sie wcinal 😄 ja juz doczekam az bedzie 5090 TI xxxL 😄

  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności