Skocz do zawartości

HEAD AND NECK wydane.


gryzon

Rekomendowane odpowiedzi

Head and Neck

Właśnie ukazała się długo oczekiwana trzecia książka autorstwa Uldis Zarins pt. "Head and Neck". Wielu z was doskonale zna autora z jego dwóch poprzednich pozycji tj "Anatomy for Scultptors" oraz "Anatomy of Facial Expressions". Ja na gorąco tylko napiszę że książka trzyma bardzo wysoki poziom tak jak poprzednie pozycje. Jest wydana w twardej oprawie na bardzo dobrym papierze, identycznym jak druga książka autora. Jaka zawartość? Na 221 bogato ilustrowanych stronach przedstawiono sposób konstruowania głowy i szyi począwszy od prostych modeli matematycznych poprzez coraz bardziej szczegółowo rozrysowywane formy. Jest tu przedstawiony każdy aspekt głowy. Od konstrukcji czaszki poprzez oko, usta, ucho, nos, otyłości twarzy, starzenie się, proporcje głów w zależności od wieku i w końcu szyja. Na uwagę zasługują szczegółowo omówione zmiany starzenia się głowy, inne rasy i różnice w budowie np. oka. Książkę kończy zbiór skanów różnych twarzy w różnym wieku i pochodzeniu etnicznym. Mógłbym pisać i słodzić dalej jak cenna jest to pozycja dla każdego character artysty, zamiast tego polecam wam ją kupić. 

 

IMG_0525.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, blood_brother napisał:

O, to i tak lepiej, bo jak patrzyłem na amazonie to 35$ za sam shipping. A pytam właśnie pod kątem wysyłki, bo coś mnie zawsze boli w środku jak muszę zapłacić stówkę za dostawę 😛

Włąśnie tam wyjdzie ze stówka za wysyłkę.

Można też pdfa kupić, wtedy jest o tą właśnie dostawę mniej. Bo cena chyba jednakowa lub prawie jednakowa.

 

Ja po Stonehouse Anatomy nie śmiem już nic więcej kupić i walę się z plaskacza w gębę jak tylko wpadnie mi to do głowy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym posiadl 10% wiedzy z ksiazek, ktore juz mam to bym mogl dawac lekcje takim kolesiom jak Hossein Diba, Kris Costa czy Grasetti 😄
Niestety posiadanie nowych ksiazek i posiadanie wiedzy w nich zawartych sa ze soba luzniej powiazane niz myslalem...

Edytowane przez Nezumi
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, alex3d said:

Szkoda, że przerwał te tutoriale na youtube - też były na wysokim poziomie. Chyba robił je z okazji lockdownu bardziej.

Wiesz, jakby wszystko zrobil na YT to by malo kto kupil jego ksiazki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, alex3d napisał:

Fajne info, dzięki. Szkoda, że przerwał te tutoriale na youtube - też były na wysokim poziomie. Chyba robił je z okazji lockdownu bardziej.

Też żałuję. Wspaniałe te lekcje są. Może wróci do tego. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KLICEK napisał:

e tam, jutubery sprzedaja szit kontent ksiazki non stop 😄

Tacy zawodowi to tak, ale jak czasem jakiś pros spróbuje zostać youtuberem to można ciekawe tipy wyłowić.

Tak czy siak lepiej już inwestować w tematy, które są w polu naszego zainteresowania bo szukanie gemów na youtube to trochę strata czasu. Przynajmniej z mojego starczego punktu widzenia.

Kiedyś, parę latek temu, pożerałem cały kontent jaki mogłem znaleźć i w zasadzie nic mi to nie dało poza błędnym rozumieniem pewnych rzeczy.

Konkretna wiedza pochodzi z książek no i wspomnianych wyżej kursów, co już nie jest za free.

Tak jak w tym Stonehouse co wspomniałem, że moja ost. książka o anatomii- jeszcze całej nie przeczytałem ale niektóre teksty, rys. poglądowe potrafią zmienić o parę stopni sposób rozumienia pewnych rzeczy. Co już jest warte parę tych złociszy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zasadniczo odeszlismy od tematu glownego, ktorym jest ksiazka "Head and Neck". A jako ze mialem ostatnio okazje ja widziec, to pozwole sobie na krotka recenzje:

Podobnie jak poprzednie ksiazki "Anatomy For Sculptors" i "Anatomy of Facial Expression" -  zajebista.

Edytowane przez Nezumi
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nezumi napisał:

Ale zasadniczo odeszlismy od tematu glownego, ktorym jest ksiazka "Head and Neck". A jako ze mialem ostatnio okazje ja widziec, to pozwole sobie na krotka recenzje:

Podobnie jak poprzednie ksiazki "Anatomy For Sculptors" i "Anatomy of Facial Expression" -  zajebista.

Krótka ta recenzja ale lubię ją, bo treściwa 🙂

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności