Skocz do zawartości

Teczka 3D: Mortom


Mortom

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogłem się powstrzymać, dodałem dźwięki aby podtrzymać zapał do robienia filmiku 😄 i TAK animacja KULEJE, że aż zęby bolom!  😞 
No ale uczę sie? Right? - Ciekawe do kiedy będzie to jeszcze wymówką? 😜 

Czekam na konstruktywną krytykę! Z inną to mi wypie... znaczy też przyjmę - ale mniej entuzjastycznie 😉 

 

Edytowane przez Mortom
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Destroyer 10 min xD mam tego na kopy... choć w sumie jak by wliczyć szukanie i przesłuchiwanie dźwięków z dysku to pewno kolejne 15-20min. A dźwięki to z humbla i z darmowych bibliotek cc0 z netu 😄 
Muzyczkę mam z tego o https://mixkit.co/license/

Ograniczenie to TV i DVD oraz gry - no ale social media i youtube is allowed - więc I'm saved 🙂
Dzięk (woom, woosh) wziołem z humbla 😄 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dałem fizykę na kości kitki hełmu i uszka. I chyba przegiąłem z tymi płatkami xD  

P.S.
Starałem się jakoś wygładzić te krzywe ruchów - ale nadal to nie Pixar quality 😄I raczej przez najbliższe lata (o ile w ogóle) nie będzie.
TAK! Teraz zakatuje was tymi animkami xD Nie chcieliście tego... trudno! Ale je dostaniecie!

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna parówa, taka Berlinka. Tak sobie myślę, że może niepotrzebnie go mięśniujesz, zostaw taką prostą rurę i doklej nogi+ręce. Będzie się łatwiej animował. A co ma nie tak z oczmi?

Ten jego ryj, będzie Ci się ciężko riggował - jeśli w ogóle. Takie wyj...ne koncepty są od czapy jeśli chodzi o późniejsze riggowanie. No, chyba że pracowałeś przy Transylwanii 😉

Edytowane przez Monument3de
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Monument3detak pysk to problem. Ale przed modelowaniem zadałem sobie pytanie: czy muszę w pełni rigowac głowę? I odpowiedź brzmi nie. Choć neutralny wyraz "twarzy" muszę dodać. Spróbuję szczęścia z blendshapami. Jak nie wyjdzie to prznicuje mu pysio pod rig i już. Animacja smoka ma być przede wszystkim prosta, bo całe to animowanie to takie proste dlamnie nie jest 😵

Co do umiesniowania to próbowałem dopasować styl do pieska, który szczególnie ma wyraźny detal na hełmie. Ale może faktycznie poszedłem o krok za daleko. Choć chciałbym też maksymalnie oodalic się od berlinkowej prostoty modelu 😆 

A z oczami to sam nie wiem, coś mi w nich nie gra, ale nie wiem co - wielkość, kształt... Może jak dodam źrenice to może się polepszy? 

Edytowane przez Mortom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo charakterny stworek 

Co do oczu to może bliżej do konceptu tj bez powiek i po jednej stronie głowy jak peppa?

funny-clay-concept-of-character-design-w

A co do animacji to nie powinno być żadnego problemu żeby animować taką postać 🙂 

 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Destroyer wow ten ring kotka jest mega! Niektóre rozwiązania dało by się przemycić do blendera 🙂 

z oczkami spróbuje choć chciałem uniknąć buisy worku z przenoszeniem oczek względem punktu widzenia kamery. Ale w sumie filmu nie planuje, wiec może nie ma się co tym tak przejmować.

Dzieki za Feedback!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z geometry nodes takie scalanie geometrii ciała do oczek tj powiek czy rączek jak jest w kotku można chyba już dość łatwo zrobić bez takiej gimnastyki jak w tym rigu w majce sprzed ładnych kilku lat 🙂 

Ale zrobić takiego riga te kilka lat temu to trzeba być niezłym wizardem a potem weź to zaanimuj ładnie jak masz z pół tysiąca kontrolek 😄  

Jeszcze jedna inspiracją 🙂

 

 

 

 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Destroyer napisał(a):

No z geometry nodes takie scalanie geometrii ciała do oczek tj powiek czy rączek jak jest w kotku można chyba już dość łatwo zrobić bez takiej gimnastyki jak w tym rigu w majce sprzed ładnych kilku lat 🙂 

Ale zrobić takiego riga te kilka lat temu to trzeba być niezłym wizardem a potem weź to zaanimuj ładnie jak masz z pół tysiąca kontrolek 😄  

Jeszcze jedna inspiracją 🙂

 

 

 

 

Hhahaha świetna animacja! Kurde jakie fajne rzeczy ludzie robią! Nie to co te moje wypociny 😞 

A co do rigu, to jak dla mnie to nadal poziom grand wizzard master, aby zrobić coś takiego. Ba nie wspominając już o animacji 🙂 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie kiedyś, ktoś napisał o oczach, że moje postaci mają takie kropeczki małe czarne w środku, a to świadczy o wredności postaci i jest nieprzyjemne w odbiorze. No nie wiem, może tak, może nie. W sumie to nie wiem, czy to pisał zawodowiec, czy ktoś, komu się tylko tak wydaje.

 

 

 

Edytowane przez Monument3de
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @Monument3de Czy małe źrenice to oznaka wredności? Szczerze nie wiem ale chyba nie - ale aby wykluczyć taka możliwość to powiedzcie który ma taki bardziej SILLY wibe? Bo w taka cechę próbuje go poprowadzić

Test japy - małe wredne oczka 😄 


Japa 2 - Cutness x300! - Sillyness minus 1000 😉      Jeszcze taka opcja pomiędzy:  

 

 

Edytowane przez Mortom
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Monument3de Nom to smoczysko straszeczne przeciez jest! 
A tak serio to masz podobną reakcje jak ja, jak zobaczyłem TO 😄
https://sandrarose.com/2023/01/martin-luther-king-jrs-family-hates-10m-penis-statue/

Nie potrafię sobie wyobrazić aby wpaść na pomysł aby uhonorować człowieka pomnikiem z ku***em w roli głównej. No chyba że się go bardzo nie lubiło z jakiegoś powodu... bo innego nie potrafię sobie wyobrazić.  
 

Edytowane przez Mortom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Monument3de xD ok faktyczne widzę teraz że padłem ofiarą czytania samego nagłówka xD Jak zapytałem wujka googla to faktyczne ta rzeźba ma kształt dłoni i tylko pod pewnym kątem przypomina pewna "wstydliwą" część ciała.  Nauczka na przyszłość - czytac dalej tekst i skonfrontować info w innym źródle... tylko jeszcze żeby mi sie chciało 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez nie bardzo widze penisa, ale Lutera Kinga tez nie 😄 Przekombinowali niepotrzebnie. To wyglada jak jakis prywatny projekt kolesia a nie pomnik ku czci kogos konkretnego, ktory powinien byc rozpoznawalny na pierwszy rzut oka. Bo wynosisz na piedestal ta konkretna osobe a nie tylko jakies idealy. Ale pewnie koles pomyslal ze da upust swojej artystycznej duszy - myslal bardziej o tym jak tu zaistniec samemu niz jak upamietnic Kinga i mamy poskrecane rece zamiast Kinga. Inny ciekawy temat to ze budzet wyniosl okraglutkie 10 milionow dolarow. Tak sie robi na czarnych interesy. Szefowie BLM nieruchomosci piekne pokupili sobie za pieniazki przez naiwniakow dawane na walke z rasizmem, tutaj pan sie artystycznie wyzyl i peklo 10 MILIONOW DOLAROW. Dobry biznes ta walka z rasizmem - mozna niezle doic.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pomnikami jeśli chodzi o finasowanie publiczne chyba wszędzie przewały leco - u mnie już dobre paręnaście lat temu w pobliskiej mieścinie postawili to:
cos.jpg.33763501b6331dd7807f00c877480e9f.jpg

O ile dobrze pamiętam instalacja kosztowała grubo ponad 20 tysi i to jeszcze w czasach jak takie kwoty miały wiesze pokrycie w wartości pieniądza - choć i dzisiaj bym nie pogardził  😉 
I ja rozumiem artystycznie się wyżyć i pyknąć sobie rzeźbunie ku uciesze oka... ale to?
No ale ja tych wszystkich nowoczesnych instalacji nie pojmuję więc pewnie nie jestem wystarczająco kompetentnym osobnikiem aby je oceniać. 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszedzie sie znajdzie takie cus. W Mexico City mamy wielka "rzezbe" "Caballito" czyli "konik".
800px-SculptureTorreCaballito3.jpg

I straszy takie cos w centrum. Ale w miescie Meksyk jest cala masa na prawde znakomitych rzezb, gdzie nie trzeba sie zastanawiac "co ja pacze" 😉 Nie wiem po co taki badziew postawili. Tez pewnie ktos ladna kase zebral... Inna sprawa, ze tez nie znam sie na tego typu sztuce.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich projektów jest pełno np ławki za 100tys

https://noizz.pl/spoleczenstwo/patriotyczna-lawke-za-100-tys-zl-uszkodzil-deszcz-schodzi-z-niej-farba/lsg6lgs

kosze na śmieci co 3m

https://krowoderska.pl/park-reduta-ile-kosztowaly-kosze/

platforma widokowa

https://zielona.interia.pl/polityka-klimatyczna/polska/news-platforma-widokowa-posrodku-niczego-smieje-sie-z-niej-cala-p,nId,6419407

droga rowerowa

https://bikefun.pl/content/43-poznanska-droga-rowerowa-najkrotsza-na-swiecie

i masa innych projektów jak przejebać publiczne pieniądze i napchać sobie kieszenie.

Brakuje powrotu do pięknej francuskiej tradycji z wyciąganiem gilotyny i zabaw pełnych tańców i śmiechu 🙂 

 

Edytowane przez Destroyer
  • bogactwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak, że jak zleca coś jakiś urząd to ceny dla nich są dużo większe niż dla osób prywatnych.

Urzędnik zlecający ma, powiedzmy, wywalone na koszta, chyba, że bardzo mu zależy ale kasa idzie z kieszeni podatników więc..

Może nie w każdej branży ale druk/reklama na bank.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, michalo napisał:

To jest tak, że jak zleca coś jakiś urząd to ceny dla nich są dużo większe niż dla osób prywatnych.

Urzędnik zlecający ma, powiedzmy, wywalone na koszta, chyba, że bardzo mu zależy ale kasa idzie z kieszeni podatników więc..

Może nie w każdej branży ale druk/reklama na bank.

Dodam od siebie, jako byłego urzędnika i obserwacji, że czasem taki urzędnik się krótko mówiąc "zapomni". O co mi dokładnie chodzi? Zazwyczaj kwoty przetargów są grube, wielomilionowe i jak tacy urzędnicy operują gigantycznymi kwotami to one z czasem mega powszednieją (mimo, że zazwyczaj zarabiają niewiele więcej niż najniższa krajowa)- więc jak wchodzi jakieś zamówienie za "marne" 20k to ta kwota wydaje się jak splunięcie 🙂 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mortom napisał:

No zaciekawiłeś mnie! A teraz opowiadaj... Może jakaś anegdotka? 🙂 

Miałem takiego ulubionego projektanta, który bardziej się skupiał na sklejaniu modeli niż projektowaniu. Pewne małżeństwo przyniosło projekt od niego wraz z zestawem dokumentów. Złożyli, sprawdzam, połowa wymaganych rzeczy nieuzupełniona, część rzeczy źle, ale po około miesiącu udało się to dograć na tyle, że otrzymali pozwolenie na budowę. 
Myślałem, że temat zamknięty bo nawet wydałem dziennik budowy, oni złożyli to w nadzorze i dopiero jak wjechał wykonawca to okazało się, że oni chcieli rozbudowę istniejącego budynku gospodarczego, a projektant zrozumiał że chcą nowy budynek...zupełnie w innym miejscu...o zupełnie innym przeznaczeniu xDD
Skończyło się tak, że projektant zaparł się i powiedział, że póki nie zapłacą za drugi projekt to nic nie zmieni, oni straszyli go sądem, jakoś się w końcu dogadali i wszystko przepisaliśmy (bo byliśmy dobrymi, bezproblemowymi urzędnikami xD) i w zamian dostałem toffifee które zjadłem całe, na raz 😄 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RaVirr Zastanawia mnie jak wyglądała komunikacja pomiędzy Projektantem a klientem 😄 Bo przyznam trudno pomylić projekt nowego domu z rozbudową xD 
No ale toffi zasłużone! A to takie z orzeszkiem czy bez orzeszka było? 😜 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mortom napisał:

@RaVirr Zastanawia mnie jak wyglądała komunikacja pomiędzy Projektantem a klientem 😄 Bo przyznam trudno pomylić projekt nowego domu z rozbudową xD 
No ale toffi zasłużone! A to takie z orzeszkiem czy bez orzeszka było? 😜 

On często cyrki odstawiał i myślałem, że za mojej "kadencji" już przejdzie na emeryturę- i przeszedł, ale niestety wciąż projektował.
Wiem jak wyglądała komunikacja z klientem jak się spotkali (przynajmniej według relacji klientki)- akurat kobitka poszła się z nim wykłócać, on się oburzył, zamknął chatę od środka i powiedział, że jej nie wypuści póki mu nie zapłaci xD Ona z kolei darła mordę, że dzwoni na policję i afera jak diabli xD

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minutes ago, RaVirr said:

i w zamian dostałem toffifee które zjadłem całe, na raz 😄

No i wydało się, tradycyjnie urzędnik połakomił się na łapówkę, też akurat wczoraj toffifee opitoliłem na raz bo była promka przy zakupie 2 w biedronce to szkoda żeby  się zmarnowała 😛  

  • Haha 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superr wygląda. Ogon może być za ostry do brykania na nim ale i tak jest git 😉 

 

Podobają mi się te oczy, a raczej ich osadzenie. Niby wyjęte z 2d ale świetnie oddane w 3d. Kiedyś chciałem dog mana zrobić i poległem ale może wrócę do tego i ściągnę trochę od ciebie 😉 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KLICEK Ej NO! Kradzieje! nie kadzić mi tu gradientów Mam smoka i nie zawaham się go użyć!
wachingyou.jpg.dd674f5d567a9bfb48840288effec988.jpg

A tak to serio to dzięki chłopacy 🙂 A kradnijcie se... co będę wam żałował 😄 

@michalo No z Dog Manem może być ciężko z wierną translacją na 3D.. bardzo prościutka forma. Co czyni to sporym wyzwaniem. Ale panie! Jak taki macher nie da rady?! To kto da? No kto!?

  • bogactwo 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale serio ten SSS na włosach, oczach i miękkie materiały bardzo fajnie wyglądają 🙂

Zakres ruchu kamery trochę za duży bo oka mu za bardzo uciekają z przodu kadru:)  i bardzo mi brakuje jakiejś fajnej animacji tymi fikuśnymi skrzydełkami 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Monument3de Po primio: to jest stylized chose a nie błąd! 😉 I mówię to jako Art Director - renomowany i znany... no z w sumie z niczego jeszcze ale ZNANY w specyficznych kręgach OK?! Kręgów nie ujawnie bo przestana być specyficzne. No ale jak Art Director tak mówi, to musi być prawda! 😄 KROPKA!
Ale w sumie w rigu można nadać zmniejszony infuance na powieki aby tak nie łaziły za gałami, albo nadać jakiś mechanizm aby to jeszcze można było wprowadzić globalną korektę kontu patrzenia... hmmm musze pokminić aby nie robić pierdyliarda kości dla "głupich" oczu xD 

Edytowane przez Mortom
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności