Skocz do zawartości

Teczka 3D: Mortom


Mortom

Rekomendowane odpowiedzi

@Bacry No tak to cienie chmurowe 🙂 Ale bez nich jest jeszcze gorzej IMO bo wszystkie te budynki wybijają się na pierwszy plan i jakoś tak mi nie pasowały. A tak uzyskałem swego rodzaju "gradient" który nieco uspokaja ten milionowy szczegół w tle.

Z reguły robię 2-3 warstwy i potem sklejam to w shopie. Ale tym razem render trwa śmiesznie krótko, więc odpuściłem sobie rozbijanie sceny i tylko maski dodatkowo wyrenderowałem 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z jednej strony super a z drugiej gubi sie ten samolot troche na takim detalu. Troche jak namalowac tygrysa skradajacego sie w trzcinie 😄 Ale zle nie jest i do Ciebie nalezy decyzja czy nagniesz sie do publiki i rozmyjesz troche tlo czy odwaznie stawisz jej czola i dodasz jeszcze kilka dachow zeby podkreslic swoja niezaleznosc i dominacje. The choice is yours! 😉 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

A więc... jako totalny ignorant, niezbyt dobry człowiek i wieloletni sk******n xD wziąłem po uwagę to co napisaliście. Zjadłem obiad, popiłem soczkiem jabłkowym z wiśnią od lokalnego rolnika i zidentyfikowałem CHYBA problem 🧐🐒

Dodałem tego powietrza i usunąłem zaciemnienie na rogach - to ono było głównym winowajcą!
 shame-go-t.gif

Dodaje eksperyment cartoonowy 😄 Efekt niepowalający... Ale szukam swojej drogi! 🙂 

Vienna_AnsaldoSVA9_C2_cartoon_wynik.thumb.jpg.b94d57e6932ee550d292f48e63d139f5.jpg

Vienna_AnsaldoSVA9_A_2_wynik.thumb.jpg.9cbcea86767ea8d45a812065f3974d8b.jpg

Vienna_AnsaldoSVA9_C2_wynik.thumb.jpg.ff9529b0e7279b4a2dbe73a290faca15.jpg

Vienna_AnsaldoSVA9_D2_wynik.thumb.jpg.8ad883502b82fea34919163c40bee4cb.jpg

Edytowane przez Mortom
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widoczność bez porównania lepsza, ale nie wiem czy nie za bardzo oddestarurowane tło jest teraz 😛 Efekt cartoonowy na komórce jest zupełnie niewidoczny a na kompie wygląda jak siatka drzwi dopiero na powiększeniu na cały ekran widać taki jakby halftone 🙂
Ten drugi samolot to tylko na drugim jest w dobrze widoczny, w pozostałych mocno gnie,  nie jest głównym bohaterem i może tak to zostawić, kto zobaczy to jego a kto nie to nic nie stracił 😛 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

@Destroyer A idźcie wy wszyscy w do.... raz za mało raz za dużo! 😡 
Tzn. chciałem napisać:
Buk zapłać za dobre rady. Dodałem maskę na Ansalodo SVA5 (ten z drugiego planu) Dostał osobna korektę kolorów i wyłonił się z lasu krzyży... 

   znaczy domów! 

 

Edytowane przez Mortom
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyzwoity render i ciekawa historia.

Tylko ulotki na obrazku mało widoczne, może niech wiatr porwie kilka sztuk w stronę kamery żeby były lepiej widoczne? Tak jakoś w DOFie na pierwszym planie?

I ujęcie mało dynamiczne jakoś, samolot upoziomowany centralnie i z równym odstępem od rogów obrazka. Warto by jeszcze nim trochę pokręcić, przechylić, bo wygląda grzecznie jak model na półce.

Perspektywa powietrzna powinna ogarnąć tylni samolot żeby trochę zlał się z tłem i nie odciągał wzroku. Ten tylni mógłby być nawet ucięty brzegiem obrazka. Teraz taki wklejony trochę na siłę w miejscu gdzie było najwięcej miejsca, z równym odstępem od rogów obrazka i pierwszego samolotu...

Tak dla przykładu jeśli chodzi o dynamikę. Na pewno wymyślisz jeszcze lepszą opcję jak pokręcisz modelem i kamerą. mortom.jpg.1aeac9c29bfd6894406a46a0285be8fc.jpg 

Edytowane przez Ania
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wygląda teraz fajnie, ale faktycznie ten drugi samolot trochę ginie. Może dać za nim trochę tego cienia z chmur, skoro i tak padająna miasto to może równie dobrze pojawić się za tym samolotem, będzie czytelniejszy. Może też dorzucić te ulotki na bliższych planach (wiem, że pewnie to mało realistyczne, ale byłoby widać co to jest). I może trochę podkręcić i ocieplić barwy na samolotach,żeby mocniej odcinały się od tła? Tak sobie zgadauję, nie znam się to się wypowiem 😛 

Vienna_AnsaldoSVA9_D2_wynik.jpg.9ddd0105c17cc788e0cad89d21c45945aaaa.thumb.jpg.3feffcbb939cdc282d62b50955547dcf.jpg

Można też tak 😛

Vienna_AnsaldoSVA9_D2_wynik.jpg.9ddd0105c17cc788e0cad89d21c45945aa.thumb.jpg.a6ea43e8db60500b807b9ee233137288.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Kureczkę, dziękuję wam @SebastianSz i @Ania za wspaniałe poprawki kadru.
Bardzo mi się podoba to przeniesienie samolotu  na lewą stronę obrazka. Niby mam już zaakceptowane te ujęcia. Ale wydawca się nie obrazi jak dostanie jeszcze jedno lub dwie dodatkowe opcje. Na szczęście mam czas do końca miesiąca, bo książka ma obsuwę z racji, że przybyło woluminów i z 3 zrobiło się 5 książeczek 🙂 Co mnie niezmiernie raduje bo mam 2 dodatkowe okładki do zaprezentowania 🙂 

Pomysł z ulotkami na pierwszym planie jest świetny! Choć już teraz jak mi się zaplatały 3 bliżej samolotu to dostałem odpowiedź że jak już są to OK ale w prawdziwości jednak by sie  to nie mogło wydążyć bo SVA leciały w "płaskim" kluczu (tu nagiąłem prawdę aby nie pokazywać reszty miasta z racji A) nie kupiłem całego Wiednia, B) za dużo by mnie to pracy kosztowało aby ponaprawiać dachy 😄)
Większość serca idzie w samą "budowę" modelu samolotu i jak dochodzi do sceny śnią mi się już linki, śrubki lub podłużnice 😄 Idealnie było by odstawić na parę dni model ze sceną i zająć się innym projektem a potem wrócić i z nowym zapałem dospawać scenkę. No ale jeść trzeba i na takie ekstraawagancyjne podejście mnie nie stać 😭

ALE jako, żem "artysta" to mogę sobie po kłamać ustawieniem samolotów A jak już kłamać to i z ulotkami też za szachraje!  Najwyżej nie wezmą nowszej wersji okładki i tyle. A do portfolio i tak coś wpadnie 🙂 

I jeszcze raz bardzo dziękuję za uwagi i matepatingi! I jak tu nie lubić max3d.pl! Nigdzie tak nie doradzą fachowcy... i to jeszcze całkiem za darmo! 😉 
Musimy to forum zachować! Bo nie wiem jak sobie bez was poradzę!

Poniżej podsyłam to co poszło do wydawcy. Pan wybrał sobie A2, D2 i E. W pierwszym odruchu mocno dodałem saturacji na samolotach ALE wyszło za cukierkowo więc bardzo subtelnie tylko dodałem saturacji. 


A2Vienna_Ansaldo SVA9_A2.jpg

C2Vienna_Ansaldo SVA9_C2.jpg

D2Vienna_Ansaldo SVA9_D2.jpg

E2Vienna_Ansaldo SVA9_E.jpg

E3Vienna_Ansaldo SVA9_E2.jpg

i jeszcze taki roboczy widok...
Ansaldo_F.thumb.jpg.5d2849c35b892f5a9341fe2b954843eb.jpg

Edytowane przez Mortom
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedmówcy mieli bardzo fajne rady, @SebastianSz najprostszą w produkcji ocieplić samolot, ochłodzić tło i fajnie się odetną, obrazek na plus a roboty mało 😛 

Tu w tym widoku z góry skala nie siedzi, sprawia wrażenie jakby to były zabawki a miasto było dużo mniejsze. Myślę, że to przez zaciemnione dolne skrzydło które na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie że to cień samolotu a przez to jest 5 cm nad miniaturowym miasteczkiem 🙂 Jakby je doświetlić byłoby chyba lepiej. I druga sprawa dolne skrzydła są krótsze ale w tym drugim samolocie już są takiej samej długości co sugeruje że i w tym pierwszej takie są a przez to w widoku z góry można odnieść wrażenie, że jest obiektyw mocno szerokokątny skoro aż tak pomniejszyło skrzydła a miasto jest blisko jak w teleobiektywie i dlatego wydaje się że coś ze skalą nie siedzi i jest makieta. 

Ostatnie ujęcie fajne, dynamicznie i wlatując w ten bardziej pusty plac na dole robi się trochę miejsca na odpoczynek dla oka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mortom

Ergo, żebyś się nie zgubił to podsumuję dotychczasowe rady - zmień samolot, zmień tło, zmień kolory, zmień skrzydła, dodja ulotki na pierwszym planie, ale nie dawaj ulotek na pierwszym planie, ociepl, schłódź, pomniejsz miasto, powiększ miasto, dodaj detal, odejmij detal i zmień ujęcie, i w ogóle zrób inaczej i lepiej, zmień pracę, przynieś żywopłot 😄 Ni!

  • kekw 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, Mortom said:

@Destroyer Nostradamus czy co?! Skąd wiedziałeś?! 🤔🧐😐😞🤯😵

Bo ja siedzę tak 

hPvJQYF.jpeg

a wielkie umysły myślą podobnie XD 

Nogi na biurku, klawiatura na kolanach, dzbanuszek z herbatą z jednej myszka z drugiej, biurko zawalone wszystkim żeby wszystko było pod ręką bez ruszania, ręka na myszce cały czas wyciągnięta w przeproście i się dziwie, że już z półtora roku ręka w łokciu boli i stan zapalny nie mija mimo, że już przecież wszystko wyeliminowałem co mogło powodować urazy XD 😄

 

Edytowane przez Destroyer
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Na koniec ciekawostka. Istnieje szansa że pojawi sie ten kręciołek w filmie o Orlińskim (kolo który wyleciał z Warszawy i postanowił z kolegą Kubiakiem polecieć do Tokio... ot taki mały "spacerek", po drodze niemal nie zgineli i nie zatarli silnika w drodze powrotnej 🙂)
Mie mam żadnego obostrzenia odnośnie publikacji bo to w sumie mój prywatny klip, to sobie pozwolę wam pokazać 🙂 

Doopy nie urywa... ot zwykły kręciołek... nawet teraz widzę że wychylenia samolotu są zbyt delikatne względem osi y. No ale ujdzie w praniu przy przymkniętych oczkach 😄 

Edytowane przez Mortom
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Destroyer said:

a wielkie umysły myślą podobnie XD 

male umysly rowniez 😞 Jak poznalem druga czesc to mi zepsulo humor. Ale co prawda to prawda...

"great minds think alike, fools seldom differ"

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Nezumi said:

male umysly rowniez 😞 Jak poznalem druga czesc to mi zepsulo humor. Ale co prawda to prawda...

"great minds think alike, fools seldom differ"

 

ssszz większość nie zna drugiej części i tak jest zabawnej 😄 

  • Wow 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaje kolejną kupkę złomu do kolekcji.
Tym razem buduję model samolotu SAML S2.
Jako że samolot ma odkryty silnik to zacząłem właśnie od niego.
W swojej zapalczywości zdecydowanie przesadziłem z ilością szczegółów... bo sam korpus silnika jest schowany w metalowej owiewce a i tak nadal nie skończyłem wielu detali 😄 
Ale sobie tak pomyślałem: a co mi tam będzie jako dodatkowa siatka do samolotu na artstacje. 

Silnik nosi wdzięczną nazwę Fiat A12. W pewnych momentach części nawiązują do silnika Fiata S12 Bis - z racji że jakiś wariat w okolicach  1918 roku wsadził silnik lotniczy do samochodu a samochód z silnikiem przetrwał do dzisiaj. Niestety bolid ma wersję Bis tej jednostki wiec ma parę większych zmian w układzie rur i chyba gaźnika, nie wiem co to za część... no to co łączy rury do cylindrów. Jak by ktoś chciał sobie poszukać samochodziuku to nazwywa się: Fiat Botafogo - kupił go Leno... wiec jest w nienagannym stanie technicznym 🙂 

Na razie to wszystko za świecące wyszło... ALE DLA BAJERU wypolerowałem to i owo 😉 

01.thumb.jpg.71b830881831178d0dcf887ca3cbd9c1.jpg02.thumb.jpg.29e183c147a24e00fd12592c8c187b6d.jpg05.thumb.jpg.a50c38fde8b2bcac7d237c2831796092.jpg03.thumb.jpg.98ea811f829adf067485287f19294dfa.jpg04.thumb.jpg.131b24e773d23d3260c22d45f3e18db7.jpg

  • Like 10
  • Wow 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Mortom napisał(a):

Dodaje kolejną kupkę złomu do kolekcji.
Tym razem buduję model samolotu SAML S2.
Jako że samolot ma odkryty silnik to zacząłem właśnie od niego.
W swojej zapalczywości zdecydowanie przesadziłem z ilością szczegółów... bo sam korpus silnika jest schowany w metalowej owiewce a i tak nadal nie skończyłem wielu detali 😄 
Ale sobie tak pomyślałem: a co mi tam będzie jako dodatkowa siatka do samolotu na artstacje. 

Silnik nosi wdzięczną nazwę Fiat A12. W pewnych momentach części nawiązują do silnika Fiata S12 Bis - z racji że jakiś wariat w okolicach  1918 roku wsadził silnik lotniczy do samochodu a samochód z silnikiem przetrwał do dzisiaj. Niestety bolid ma wersję Bis tej jednostki wiec ma parę większych zmian w układzie rur i chyba gaźnika, nie wiem co to za część... no to co łączy rury do cylindrów. Jak by ktoś chciał sobie poszukać samochodziuku to nazwywa się: Fiat Botafogo - kupił go Leno... wiec jest w nienagannym stanie technicznym 🙂 

Na razie to wszystko za świecące wyszło... ALE DLA BAJERU wypolerowałem to i owo 😉 

01.thumb.jpg.71b830881831178d0dcf887ca3cbd9c1.jpg02.thumb.jpg.29e183c147a24e00fd12592c8c187b6d.jpg05.thumb.jpg.a50c38fde8b2bcac7d237c2831796092.jpg03.thumb.jpg.98ea811f829adf067485287f19294dfa.jpg04.thumb.jpg.131b24e773d23d3260c22d45f3e18db7.jpg

Jesteś Mistrzem Świata! Rewelacja!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach przerwy od pracy pociągnąłem leciutko projekt z Savoia S.21 - Porko Rosso.
Ale tym razem z polot twistem! Zamiast idealnego odwzorowania samolotu - zgodnego z wyśmienitym projektem samego mistrza Miyazaki, postanawiam przerobić nico projekt tak aby sprawiał wrażenie czegoś co mogło by faktycznie być skonstruowane i autentycznie latać (i właśnie dlatego nastąpiła drobna zmiana w nazwie na: Savoia S.21B🙂 Ale jako, że nie jestem projektantem lotniczym, więc będzie to raczej wariacja na temat, niż rzeczywiście coś co jest zgodne ze sztuką projektowania maszyn latających. 
Co uważniejsi może wyłapią dotychczasowe lekkie zmiany, a jak ich nie widać to i nawet lepiej 🙂 

Wiele jeszcze przede mną, no ale działam sobie powolutku - bo nikt mnie tu nie pośpiesza! 🙂 
 

Savoia S. 20_www2.jpg

Savoia S. 20_2_www2.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bacry napisał(a):

Co raz szybsze te samoloty.😁 A na serio to czekam na resztę konstrukcji.👍

Jest to wyścigowa! Więc musi szybko latać 😉 
A i jeszcze jedno... a ja czekam dalej na twojego czołga! 

@Nezumi nom wspaniale poprzerabiali samolociki. 
Np. Savoia S21 to niemal kropka w kropkę Macchi M.33
r/WeirdWings - Macchi M33. The one that Inspired the Porco Rosso plane

Choć miejscami inspirowany też Macchi MC 72 który uważam za jedną z piękniejszych sylwetek lotniczych na jakie było mi dane zobaczyć (wspaniała rekordowa maszyna napędzana 2 silnikami!) 
Vaizdas:Macchi MC.72 MM181 (6414164503).jpg – Vikipedija

Lub Macchi 67
File:Macchi M.67 right 2009-06-06.jpg - Wikipedia

Czy Macchi M39
MM76 Macchi M.39-II [5] (Museo Storico dell'Aeronautico) V… | Flickr

Piękne sylwetki! Kiedyś muszę sobie je wymodelować do kolekcji! 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności