Skocz do zawartości

Teczka 3D: Mortom


Mortom

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra dawno niczego nie wrzucałem.. ani wam ani sam 😜 
W odskoczni trochę od tych potworeczków, miziam sobie takiego filma pełnometrażowego inaczej 😉 
Ale nie wiem... jakoś tak to nieteges wychodzi 😞 I jakoś tak tandetnie 😞 
W planach teoretycznych jest dodanie kolumny wojskowej idącej tam koło lasku. Ale nie wiem czy mi starczy pary. 

 

Edytowane przez Mortom
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie wygląda bardzo dobrze ale kamera jest bardzo statyczna, jest wrażenie, że wszystko stoi tylko tło w dole się przesuwa. 
I trwa to ponad 30 sekund przez co ogląda się to jak odyseję kosmiczną Kurbicka jak przez 10 minut chłop się przeciska z jednego miejsca na drugie i sapie do mikrofonu 🙂  Spróbuj śmielej kamerą operować, pokazać przestrzeń jej ruchem, zrobić cięcia, krótsze ujęcia, bardziej dynamicznie. Znajdź jakeś refki jak to jest zrobione w filmach czy shortach i spróbuj pokopiować ujęcia, pacę kamery, poeksperymentować w podobny sposób. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dawno nie zaśmiecałem "naszego" forum... więc postanowiłem zmieć ten stan rzeczy 😄 
Jakiś czas temu dostałem zleconko na Spada XII - wiec dłubie sobie takiego dziubaska 🙂 
Szału ni ma wim i z poziomem detalu musze przystopować z racji budżetu zamawiającego - Nad modelem siedzę półki co 20h i planuje poświęcić mu jeszcze 10-15 nie więcej. Choć pewnie przekroczę swój budżet czasowy ale może znajdę jakiegoś nabywcę na niego w przyszłości.. więc zrobię sobie go porządnie. 
Kolorki to taka prowizorka abym mógł pokazać jak idą pracę zleceniodawcy, ostatecznie ma być w ładniutkim kamuflażu 🙂  

spad 12_004_a.jpg

spad 12_004_b.jpg

A w między czasie przerabiam RWD 5 bis na 2miejscówkę... półki co to jest na mapach z jednomiejscowej wersji.. staram się nie babrać w UV mapkach.. ze średnim rezultatem... ale niemal nie widać ingerencji.. NIEMAL (chyba) 😄

RWD5-ALX.thumb.jpg.d2de6c5a0b9b2dbbff0d3a6bece3fd23.jpg 
 

Edytowane przez Mortom
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 godzin temu, Nezumi napisał(a):

SPAD.. Taka troche niefortunna nazwa dla samolotu 🤭

Looking good !

No fakt... Leciał, leciał i SPAD 😆 ale kto to tam pojmie tych Francuzów 🤪

P. S. 

Nezu gratuluję koronacji. Mam nadzieję że feta była huczna! A mocne trunki lały się litrami. 🥳😁🍰🍹🍸🍺🍻🥃🍷🍾

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Mortom said:

Nezu gratuluję koronacji. Mam nadzieję że feta była huczna! A mocne trunki lały się litrami.

Kolega weteran mowi o koronie forumowej jak roumiem? Gorace kakao lalo sie litrami! 😄

  • bogactwo 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, Nezumi said:

Kolega weteran mowi o koronie forumowej jak roumiem? Gorace kakao lalo sie litrami! 😄

😄 

--

Na samolotach się nie znam ale na moje oko fajnie nabiera kształtów 🙂 

W tym RWD 5 czy tam jest coś nie tak z mapowaniem czy tak ma być, że napisy i grafika jest ucinana drzwiami? 

 

  • kekw 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Nezumi napisał(a):

Kolega weteran mowi o koronie forumowej jak roumiem? Gorace kakao lalo sie litrami! 😄

Mi to panie kolego weteranie 😉 to całkiem przypadkowo wbiło koronę... i zdecydowanie nie zasłużenie. ALE korzystam dopóki się władze forum nie skapną. Wiesz tu darmowa wejściówka na mecz Polska - Anglia lub darmowy komp od Nvidii. Czy może wułczer na tydzień w Arłamowie itd. 😉 
Ale dziwię się że taki macher jak ty dopiero od niedawna dostąpił koronacji i to na pewno jakaś pomyłka, że dopiero teraz 🙂 

5 minut temu, Destroyer napisał(a):

 

--

Na samolotach się nie znam ale na moje oko fajnie nabiera kształtów 🙂 

W tym RWD 5 czy tam jest coś nie tak z mapowaniem czy tak ma być, że napisy i grafika jest ucinana drzwiami? 

 

Nom jeszcze nie mapowałem rejestracji więc literki walają się z poprzedniego modelu 🙂 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, Nezumi said:

@Destroyerhahaha ZF Skurcz? Moja ulubiona produkcja to ich wysokobudzetowy film gangsterski "Bandziorno" 😉

Można się śmiać, że to 4 rozmazane piksele ale niemal pierwsze ujęcie po intro to sztandarowy efekt Micheala Baya 🙂 Top Cinematic Quality right there! 😄 

 

  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Mała przymiareczka SPADzika do warunków bojowych 🙂 
W arciku ma być jeszcze Niemiecki LVG CVI ropżiany od steru wydłuż kadłuba aż do silnika, strzałem z działka (37mm) ze SPADa. A że to było półautomatyczne działko i ładowanie odbywało sie niemal ręcznie to do strzału wg. pewnych dla mnie źródeł, przycelowywało się przednim KMem - tzn. Strzelało się nim, a jak naboje (smugowe) docierały do celu waliło się z działka (niemal jak z czołgu, bo kaliber srogi). Eksperyment z tego typu uzbrojeniem na pokładzie ówczesnych maszyn totalnie się nie powiódł, bo wd. opisów po strzale pojawiała się chmura dymu w kabinie co źle wpływało na widoczność, a przeładowywanie do kolejnego strzału zajmowało tyle czasu że było to totalnie nie używalne 🙂 

 

SPAD_XII_test_001.jpg

Edytowane przez Mortom
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mortom napisał:

Mała przymiareczka SPADzika do warunków bojowych 🙂 
W arciku ma być jeszcze Niemiecki LVG CVI ropżiany od steru wydłuż kadłuba aż do silnika, strzałem z działka (37mm) ze SPADa. A że to było półautomatyczne działko i ładowanie odbywało sie niemal ręcznie to do strzału wg. pewnych dla mnie źródeł, przycelowywało się przednim KMem - tzn. Strzelało się nim, a jak naboje (smugowe) docierały do celu waliło się z działka (niemal jak z czołgu, bo kaliber srogi). Eksperyment z tego typu uzbrojeniem na pokładzie ówczesnych maszyn totalnie się nie powiódł, bo wd. opisów po strzale pojawiała się chmura dymu w kabinie co źle wpływało na widoczność, a przeładowywanie do kolejnego strzału zajmowało tyle czasu że było to totalnie nie używalne 🙂 

 

SPAD_XII_test_001.jpg

SUAJ RENDER BARDZO ŁADNY ALE SZKODA TEGO SZKSZYDŁA NIE BĄDŹ TAKI NIE UCINAJ BĄDŹ DOBRY

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RaVirr Wielokrotnie podkreślałem, nie jestem dobrym człowiekiem. No ale czułem że te ucięte skrzydełko będzie takie se i obrońcy praw lotniczo-zwirzątkowych zaczną wypominać mi niepotrzebna przemoc wobec wyżej zapostowanego. Miałem nadzieję że zbalansuje to cięcie kawałkiem LVG ale nadzieja jest matką... Na szczęście kadru jeszcze nie prezentowałem zamawiającemu więc jest jeszcze nadzieja na poprawę 😇

Dzięki za feedback. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam za dobre słowa 🙂 I tak jestem sadystą! I ucinam samolotom skrzydła! TRUDNO! Ale w sumie zaraz je przyklejam... i zaraz ponawiam znowu proces 😈
Poprawiłem kadr aby obrońcy praw samolotniczych 😉 nie czepiali się, że tu jakieś drastyczne sceny prezentuje. Dodałem "efekty specjalne" rodem ze Star Warsów - piu, piu pif paf... xD  W sumie bardziej tak na próbę.
No ale pan z wydawnictwa zadowolniony z progresu 😃 wiec luzik! 
No i nie byłbym sobą gdyby na obrazku nie było jakiegoś zwierzaczka! A więc będzie sobie jelonek w lesie 🥰 taki bambik, jak to teraz młodzież mówi 🙂 Ciekawe czy sie skapną że tam będzie 😄 najwyżej usunę... choć wolałbym nie!

SPAD_XII_test_001_.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym co pokazał ostatnio @SebastianSz to nawet mi wstyd coś pokazywać 😞 
No ale jak każdy "artsta" szukam widowni 😉
 
Skończyłem wreszcie tą 2miejscową wersje RWD 5ki 🙂 z podtytułem Legun - czyli legionista, a uściślając żołnierz Legionów Polskich z okresu pierwszej wojny światowej 🙂 Ot taka ciekawostka.
RWD5Legun_002_m.thumb.jpg.90f68c5b6275bb9230aada69502a6be8.jpgRWD5Legun_001_m.thumb.jpg.68b62722c5f97f88eb449d97f334b750.jpg
Który bardziej do was przemawia? (o ile w ogóle 😐)

Tak mnie to żołniersko nastawiło że dorobię malowanie zmobilizowanej RWDy z 1939 r. Ale to szybko pójdzie bo tam tylko szachowniczka i zielony wojskowy mat 🙂  

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fanie wyszło! Super wygląda. Dla mnei lepsza wersja z żołnierzem na koniu który robi sobie zdjęcie komórką na selfie sticku 🙂 My czytamy z lewej do prawej więc i ten kierunek wydaje się bardziej natualny dla oka niż samolot lecący na spotkanie 🙂 Ale oba spoko wyglądają 

Za sterami siedzi ten znany youtuber którego nie znam na tyle żeby wiedzieć jak się nazywa? 🙂 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolna jest fajniejsza IMO (może dlatego że skrzydła nie kłócą się z terenem w perspektywie (w górnym shocie wygląda jakby były przechylone)- jest spokojniej i bardziej naturalnie, PLUS lepsza kompozycja kadru (złoty podział and all that jazz).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrde mam spada do sklejenia w plastiku od 6 lat ponad. I leży a i w 3de chciałbym tak umic. Za dużo chce chyba a za mało robie xD. Będzie trzeba się wziąć do roboty. 

Że też tak robicie te rzeczy i nie czuć ile to czasu Wam zajmuje. To obrazek tam obrazek i już xD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tych wszystkich wspaniałościach jakie zobaczyłem ostatnio na naszym forum, to aż mi smutno że tylko taki szajs pokazuje. Ale co tam... zwykli ludzie tacy jak ja też istnieją na tym świecie i też chcą się od czasu do czasu "pokazać" od tej, powiedzmy, lepszej strony 😉 

A więc pierwsze to bombowiec Caproni Ca3 na misji zwiadowczej w Alpach. Jeszcze parę detali brakuje, choćby załogi i linek w łącznikach skrzydeł 😄 Na razie to samolot widmo - coś ala Piraci z Karaibów tylko w wersji lotniczej 😄 O KURDE mam pomysł na franczyzę! xD 

caproniCa3_v4.thumb.jpg.4dd42bd00027a0bda36e79794043aada.jpg

Drugo to takie zauroczenie starym filmem Ghibli - Porco Rossa 🙂 Niedawno sobie odświeżyłem i znowu się zakochałem w tym czerwonym skurczybyku! 🙂 
Tu prace są na samiusieńkim początku (jak widać). Ale starałem się maksymalnie trzymać tego co w animacji a nie modelu do sklejania który wszyscy powtarzają, jak by to było idealne odwzorowanie - tu spojer - nie jest nim! Choćby sam kształt kadłuba i wycięcie pływaka jest w zupełnie innym miejscu.
Dla porównania kadr z filmu i boczny rzut modelu - jak dla mnie to są dwa różne samoloty!

Savoia-S.21-bok_p.png.e1a46d64f120f95371f0ea14fcabd708.png

DjYtC43WsAAXJQM.thumb.jpeg.0a9cdf81c380e1806056ceea89ebbaa8.jpeg

Zrzutekranu2023-06-22100507.thumb.jpg.15f752aa4ea4f59ace59eb6c0d772e23.jpg

Savoia-S.21-bok.png.3cbc8edd47fa0f253280ad2d78fb7eed.png

Savoia-S.21-gora.png.f800a2ee351652e8e97243584c350646.png

 

Wielki minus to to że sylwetka zmienia się z kadru na kadr, co nieco utrudnia odwzorowanie tego w 100%
Plan mam taki aby zrobić to maksymalnie tak aby wyglądał jak prawdziwy sprzęt z przed wybuchu 2 wojny światowej. Te otarcia czerwonej farby teraz są przerysowane, bo to maska z proceduralnego materiału blendera.

Zrzutekranu2023-06-27222649.thumb.jpg.61f1f16a6b84b7a90ca105c5a02038c7.jpgZrzutekranu2023-06-27222526.thumb.jpg.26f9edd6aafc511a225a6bee3911c9aa.jpgZrzutekranu2023-06-27222601.thumb.jpg.9f8764846ee4c915a3f75937b7f5e7fe.jpgZrzutekranu2023-06-27222620.thumb.jpg.d6b6c2366cdadb7d952dd997e404c30d.jpg


No i tyle, wracajcie dalej oglądać smoka @RaVirr czy złoty tron od @Nezumiiego 🙂👍

Edytowane przez Mortom
  • Like 5
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bombowiec bardzo fajny ale te słupy świateł chyba za mocne i za bardzo tną kadr. Spróbuj bardzie wyeksponować sam samolot np dać ciemniejsze tło ze słupami świateł ale też delikatniejszymi i zanikającymi z odległością wtedy samolot powinna się bardziej wybić a i sam kard nie będzie taki pocięty bo nie wiadomo na co patrzeć 🙂 Chyba nawet ten na środku by wystarczyło wywalić, i chyba skala jest nie teges bo te słupy światłą wychodzą z gór w oddali a przy takeij grubości to by wypadało że mają ładnych kila metrów średnicy 🙂 

Ambitne z tym samolotem Ghibli, podoba mi się, że już od samego początku modle siedzi w chmurach a nie na jakimś smutnym szarym tle 🙂 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, SebastianSz said:

Jeszcze można by coś dorzucić moim zdaniem:

caproniCa3_v4.thumb.jpg.4dd42bd00027a0bda36e79794043aadaaaa.jpg.dad20ee249080205a6241b290829eccb.jpg

xD

jakby zrobić z tym animacje jak te światła latają dynamicznie w jedną i drugą stronę, jakieś ostrzały i wybuchy to by jeszcze można było ujęcie wzbogacić o coś w tym stylu 🙂

dancing-rave.gif

get-it.gif 

giphy.gif?cid=ecf05e47kdbav2s98jc0a3665i

no i muzyczka dobra do tego, a jak dobra to wiadomo, że techniawa 😄

 

 

Edytowane przez Destroyer
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za garść pomysłów! Przedstawię je autorowi książki - czuje że to będzie TO! 😄 
@SebastianSz A co do pomysłu z batmanem - o kurde! Już wiem jaki następny nierealny samolot "wybuduję" po Szkarłatnym Pilocie! JEST MOC! Dziękuję za inspiracje 🙂 

@Destroyer Uwielbiam zapach techno o poranku! No i wideo z takim tancerzem daje +100 do zajebistości muzy!😄 Przyznam nie tego się spodziewałem otwierając dzisiaj ten wątek! 😄 

Ale wracając do Capronieo Ca 3 to uspokoiłem nieco obrazek - i już widz nie jest na kwasie 🙂 CHYBA! Bije się z myślami czy ten ogienek nie zamienić na podświetloną chmurkę szperaczem albo dodać płonący kościółek - tylko kto wybudował by tak wysoko kościółek? 

caproni Ca3_v5.jpg

Edytowane przez Mortom
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mortom teraz jest zdecydowanie lepiej, samolot wybija się na pierwszy plan. Może jeszcze bardziej go wyciągnąć? ciemniejsze nocne tło i mniejsza skala szperaczy w oddali?

gMYbv1r.gif

 

3 hours ago, blood_brother said:

Grecy. Co prawda nie kościoły, ale monastyry na Meteorach.

Damn nie wiedziałem, że grecy mieli tak rozwinięty przemysł kosmiczny i budowlany🙂 i to jeszcze na meteorze budować, magia 🙂 Nic już chyba nie zostało po tej dawnej greckiej potędze, tylko długi, może właśnei przez to, za ambitnie było 😛 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DestroyerDzięki brachu! Świetnie mi to zoverowałeś! Niechciałem przesadzić z mrokiem bo to do druku pójdzie a obwoluty na tytuł z tego co wiem będą chyba czarne i nie chciałem aby się to zlewało. ALE przekonałeś mnie do mroku! Brew for YOU my friend! 🍺

Skala szperaczy też w punkt!

Edytowane przez Mortom
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Greków - no Ahajowie to dość zaawansowana cywilizacja była - po posmakowaniu paru ich serów można rzeczywiście na jakiś meteoryt wystrzelić 😉 Także i moastery na meteorytach mogły by być możliwe! Dziwne tylko, że z tak zaawansowaną technologią kosmiczną zostali podbici przez ciemniaków z logiem złotego orła, do tego machającymi króciutkimi mieczykami. Ale może to efekt masy ludzkiej która zalała okolice Grecji 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze myślę, że ten ogień na górze to by raczej już nie oświetlał samolotu, za daleko, pewnie tylko światło księżycowe by go głównie oświetlało. 

Co do monastery to nie na meteorycie tylko meteorze miała być a to już bardziej ezoteryczna wiedza magiczna żeby to zrobić 😛 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Destroyer napisał(a):

Tak jeszcze myślę, że ten ogień na górze to by raczej już nie oświetlał samolotu, za daleko, pewnie tylko światło księżycowe by go głównie oświetlało. 

Co do monastery to nie na meteorycie tylko meteorze miała być a to już bardziej ezoteryczna wiedza magiczna żeby to zrobić 😛 

Ehh... masz racje... jak zwykle porażam stanem swojej wiedzy 😞 
A co do światła z pożaru - NIE! To duży pożar i będzie świecił tak ja JA mu każę! 😉 
A tak serio to chyba jednak zrobię "świecącą" chmurkę 🙂 Powiedzmy, że to alternatywna historia i katastrofa w Czarnobylu wydarzyła się przed 1918 roku 🙂 A co... jak zrobili film "Jeszcze raz Perl Harbor" to i ja mogę sobie powyobrażać co by było gdyby 🙂 Tak BTW bardzo lubię opowiadania / filmy / książki alternatywnych historii świata - typu dinozaury podczas I wojny światowej czy przegrana Aliantów podczas II wś. itd. 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się to się wypowiem. IMHO- ciemniejsze ALE bez tego lewego szperacza (te z ziemi są bardzo spoko). Może płótno ODROBINĘ bardziej beżowe? Jak będzie cieplejsze to ładniej "wyjdzie" z tła. Szperacz odciąga uwagę w bok i do rogu, łamie perspektywę która bez tego bardzo ładnie siedzi. W jasnym za dużo rzeczy jest w tym samym walorze, przez co to co najważniejsze trochę się "gubi" dla oka.

A tak poza tym- zajebiste te Twoje modele ❤️

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RK Dzięki za miłe słowo 🙂👍 Macie racje zrobiłem bardziej nocną NOC i odrazu samolot zyskał na szyku 🙂

Dodaję screeny z budowy - takie vieportowe bez raytecera bo mi sie nie chciało oświetlenia zmieniać specjalnie 😉 Najgorsze w tym wszystkim jest to, że te wszystkie detale zaginą w renderze xD No ale jak ma być dobrze to musi być detal! Jedyne co mnie pociesza to zapewnienie klienta, że ten samolot dostanie jeszcze jedną okładkę 🙂 

P.S.
Gdzieniegdzie są babole wymagające poprawy i UV mapy 🙂 Stan silnika woła o pomstę do nieba.. ale oh well.... strzelać z tego nie będę xD I bez bicia przyznam się że niektóre szczegóły są austriacko-węgierskiej roboty wyciągnięte z Albatrasa D3 xD Choćby śruby rzymskie... ale były na tyle blisko że nie miałem serca przemodelować ich jeszcze na włoskie odpowiedniki 🙂 Mam nadzieje że bogowie lotnictwa odpuszczą mi ten grzeszek 😛  

Zrzut ekranu 2023-07-01 003434.jpg

Zrzut ekranu 2023-07-01 003458.jpg

Zrzut ekranu 2023-07-01 003525.jpg

Zrzut ekranu 2023-07-01 003553.jpg

Zrzut ekranu 2023-07-01 003612.jpg

Zrzut ekranu 2023-07-01 003636.jpg

Zrzut ekranu 2023-07-01 003702.jpg

Zrzut ekranu 2023-07-01 003725.jpg

Zrzut ekranu 2023-07-01 003803.jpg

Zrzut ekranu 2023-07-01 003822.jpg

Zrzut ekranu 2023-07-01 003930.jpg

Zrzut ekranu 2023-07-01 004004.jpg

Zrzut ekranu 2023-07-01 004108.jpg

Zrzut ekranu 2023-07-01 004153.jpg

Zrzut ekranu 2023-07-01 004222.jpg

Zrzut ekranu 2023-07-01 004259.jpg

Zrzut ekranu 2023-07-01 004325.jpg

Zrzut ekranu 2023-07-01 011141.jpg

Zrzut ekranu 2023-07-01 010938.jpg

Zrzut ekranu 2023-07-01 011004.jpg

Zrzut ekranu 2023-07-01 011043.jpg

Zrzut ekranu 2023-07-01 011105.jpg

Edytowane przez Mortom
  • Like 6
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności