Skocz do zawartości

Newsy, ciekawostki i rozmowy sprzętowe


Destroyer

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, KLICEK napisał:

To cos jak z drogimi samochodami, wiesz ze jedzie z pkt A do pkt B tak samo jak twoj opel, aczkolwiek no chcialoby sie miec porshe 😄

tak czy inaczej ciekawe, cza poczekac 🙂

 

Klicku - chciałbyś Porsh -a? Już nie musisz czekać! Przedstawiam Ci oto samochód na miarę dzisiejszych standardów ekologicznych i energetycznych! Nie zużywa energii elektrycznej! Nie spala oleju napędowego czy benzyny! Samochód w przystępnej cenie i osiągalny dla niemal każdego śmiertelnika! Ekolodzy kochają i popierają tego typu konstrukcje! Twoja dziewczyna / kochanka / żona zakocha się w jakże przystępnym i niekomplikowanych pojeździe! Nie dość że trudno zarysować, to przy awarii pojazdu samemu można go przepchnąć do domku! Bez lawety! Bez problemów! Kup dzisiaj 2! A na 3ci dostaniesz rabat w postaci bonów do Biedronki! 

Nie wiem jak wy? Ale ja szarpałbym ten samochód jak komornik meblościankę 😜  Nie wspominając o fejmie na dzielni / ulicy. 

diy-porsche.jpg.7af790e449c205cd30d6b0b084c9d214.jpg

O ku...a! Rzucam robotę grafika! Idę do marketingu! 😛 

A dla ludzi bardziej technicznych - nie mających co robić z furą kasy... przedstawiam produkt którego absolutnie nie potrzebujecie! Ale musicie go mieć! Czy wasze stare porsche kurzy się w waszym wielopoziomowym garażu? Czy znudziło się wam kupować to samo auto od 20 lat z lekkim liftingiem? A więc to coś dla was! Przedstawiam skomplikowaną lecz wspaniałą maszynę... która nie zawiezie was nigdzie! Która w przedziale cena - jakość nie ma sobie równych! Ustąpcie miejsca na biurkach na tego potwora rodem z kwadratowej odlewni cementu i plastiku! Przed wami LEGO!
cf601cc54f6b98d0a06136ea0f2f

Nie wybierzecie koloru, ani dodatkowej klimatyzacji czy tempomatu, BO ICH NIE MA! Koniec z wielogodzinnymi debatami w głowie nad wyborem koloru karoserii! 
Udaj się do najbliższego sklepu z zabawkami, posmakuj ekscytacji z zakupu który absolutnie niczego nie wniesie do twojego wyłożonego dolarami życia! Przepal kasę na duperele! Niech biedota jeszcze bardziej ci zazdrości! Kup 2 a do trzeciego dopłacisz 300% ceny nominalnej! 

Edytowane przez Mortom
  • kekw 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazywam nie Tomasz i jestem RTXoholikiem.
Witam wyszkach! Uzależniłem się od Nvidii już w wczesnych latach młodości. Na początku był to niewinny flirt z Gefroce-m 550 GTX. Zażywałem drivery od tak dla zabawy. Wszyscy tak robili, więc i ja zacząłem.
Niestety, po czasie same sterowniki już nie wystarczały. Zacząłem robić benchmarki i mierzyłem ilość FPSów na sekundę. Były to mroczne czasy! Zacząłem szukać w Internecie jak zwiększyć moc karty graficznej! Szukałem i aplikowałem różnego rodzaju boostery mocy do Windowsa! Było groźnie! Zdążało się nawet wyłączać antywirusa aby dostać 2 lub 3 dodatkowe klatki na sekundę! Dni mijały, a ja żyłem w cyfrowym świecie wykresików i najnowszych driverów do karty. Aż nadszedł ten dzień i moje upodlenie sięgnęło dna, zacząłem chodzić po ludziach i głosiłem że jedyna i ostateczna mac obliczeniowa drzemie krainie Nvilandii! Gdzie moc jest nieskończona a wykresiki z ilością Fps mają wartości trzy liczbowe! Byłem upodlony, naćpany ilością fpsów w że nawet przestałem patrzeć na TV! TAK, gdzie nie popatrzyłem tam wydziałem zielone OKO boga gamingu! 

Podzielcie się ze swoją historią, jak uzależniliście się od zielonej zmory naszych czasów. Zapraszam 😉 

 

Edytowane przez Mortom
  • kekw 4
  • bogactwo 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Mortom said:

Podzielcie się ze swoją historią, jak uzależniliście się od zielonej zmory naszych czasów. Zapraszam

Smichy-chichy ale po prostu nie ma wyboru. Renderery takie jak Arnold czy Redshift na PC (bo na macu jakos sie dalo wspierac Radeona...) i inne softy uzaleznily siebie od CUDA a tym samym nas od NVidii. Gierki mam gdzies - dawno bym kupil GPU of AMD bo giery smigaja. Ale jak jest tak ze na zielonym gpu ci dziala wszystko a na czerwonym juz niektore rzeczy nie i trzeba niczym z linuksem "szukac alternatyw" to ja pieprze taki "wybor". Jeszcze mialem nadzieje ze Intel cos namiesza na rynku GPU ale z tego co widze to nie ma co liczyc na to teraz a w przyszlosci to tez watpliwe. I bedzie jak zawsze - bedzie do "wyboru" NVidia w ch*j droga na ktorej wszystko smiga, Radeon na ktorym rzeczy pod CUDA pisane nie dzialaja i jakis absurdalny potworek od Intela co to chcialby ale nie umie. Jak chcesz miec swiety spokoj to kupujesz NVidie i tyle. Niby jest konkurencja a tak na prawde jej nie ma.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę i zaczniemy modować PS 5 aby śmiagał na nich Window$ i to może będzie tańsza alternatywa 🙂Tak jak swego czasu łączyli Plejaki w klastry i robili farmy obliczeniowe 😄 No tylko teraz Linuxa będzie trudniej zainstalować, nie wspominając o Windowsie 😄 No ale poczekajmy... ludzie są zaradni. Choć cena Plejaka chyba tez skoczyła, więc nie wiadomo co się bardziej teraz opłaci. 

P.S.
Ja nadal czekam na odblokowane ukryte możliwości PS3 i jej mocarnej jednostki obliczeniowej. Która to miała zmażdżyć konkurenta samą siłą woli obliczeniowej! 😄 A tak serio 😉 nadal mam moje kochane PS3 na półeczce! Moje ty haci haci... choć do pana... nie piszcz, pan da ci trochę prądu i jakąś płytkę Blu-ray'a na kolacje 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i panowie mozna znowu powiedzieć "tanio" to już było. Wcześniej pandemia zerwane łańcuchy dostaw, inflacja, wybuch zainteresowania krypto i nft a teraz wybuch zainteresowania zarabianie dużych pieniędzy przez producentów 🙂 inflacja, wybuch zainteresowania AI i ban na sprzedaż chipów do chin od września 2023 więc do tego czasu będą tam robili zapasy do oporu czego się da a nvidia przenosi produkcje z 4090 na bardziej lukratywne H100

https://wccftech.com/nvidia-allegedly-shifts-geforce-rtx-4090-gaming-gpu-production-to-hopper-h100-ai-gpus/

https://www.purepc.pl/nvidia-skupi-sie-na-produkcji-ukladu-hopper-h100-to-zle-wiesci-dla-entuzjastow-polujacych-na-geforcea-rtx-4090

 

---

https://www.hardwaretimes.com/nvidia-next-gen-rtx-titan-heatsink-spotted-canceled-for-crossing-safe-specifications-rumor/

bpBKVQy.jpg

QWoIIzf.jpg

uQM7VaD.jpg

Edytowane przez Destroyer
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, KLICEK said:

no jak to zobaczylem co sie odjannie pawlilo z cenami to pomysalem "a ch** mi w dupe" i kupilem 3090 za 5k, przepraszam 🙂

za 5 czy 5500? gdzie kupiłeś? w sumie to 3090 to można połączyć z drugą i mieć 48gb dzielonej pamięci więc nawet do mało zoptymalziwoanych AI fajnie zadziała i renderingu dużych scen, 4090 nvlinka nie ma:/ 

Wątpię żeby po premierze nowych kart  amd cokolwik miało się zmienić, pewnie w nowym orku możę będzie jako taka dostępność a przy nowej serii to pewnie trzęsienia ziemi na terenach fabryk z pamięcią i powodzie fabryk z chipami, pożar w innej albo 3 wojna i zimna nuklearna i ceny będą jeszcze wyższe 🙂 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, KLICEK napisał:

no jak to zobaczylem co sie odjannie pawlilo z cenami to pomysalem "a ch** mi w dupe" i kupilem 3090 za 5k, przepraszam 🙂

Dokładnie o tym samym pomyślałem i nie wiem czy tego nie zrobię- znając życie zaraz będą znowu po 10k kurwa

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Destroyer napisał:

za 5 czy 5500? gdzie kupiłeś? w sumie to 3090 to można połączyć z drugą i mieć 48gb dzielonej pamięci więc nawet do mało zoptymalziwoanych AI fajnie zadziała i renderingu dużych scen, 4090 nvlinka nie ma:/ 

Wątpię żeby po premierze nowych kart  amd cokolwik miało się zmienić, pewnie w nowym orku możę będzie jako taka dostępność a przy nowej serii to pewnie trzęsienia ziemi na terenach fabryk z pamięcią i powodzie fabryk z chipami, pożar w innej albo 3 wojna i zimna nuklearna i ceny będą jeszcze wyższe 🙂 

wzialem d tego chopa tu:

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-zotac-rtx-3090-trinity-oc-24gb-12706505602

 

widze ze juz mu ssztukas zostal XD chyba wiecej osob pomyslalo ze jednak a ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Destroyer napisał:

sprzedawca: Komputer_była, odważnie, ja od byłej bym nic nie kupował 😛

jak cos zaplacilem kredytowka przez neta, allegro daje teraz taka mozliwsc 🙂 to jak przyjda ziemniaki to zrobie cashbacka XD

image.png.05dfc44c035ee0fde5c7fa949f84d63b.png

niby podroz sie zaczela zobaczymy XD

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minutes ago, KLICEK said:

jak cos zaplacilem kredytowka przez neta, allegro daje teraz taka mozliwsc 🙂 to jak przyjda ziemniaki to zrobie cashbacka XD

image.png.05dfc44c035ee0fde5c7fa949f84d63b.png

niby podroz sie zaczela zobaczymy XD

Nie no pewnie będzie spoko ale nazwa niepokojąca, z drugiej strony ja przez lata na allegro miałem nick half life 2 i jak kupowałem kartę graficzną to sprzedawca raz zagadał że half life 2 na pewno pójdzie 😄

Teraz chciałem kupić ASUS GeForce RTX 4090 TUF bo ma dwa HDMI to bym sobie mógł telewizor/ monitor i tablet z wyświetlaczem na raz podpiąć a większość kart nie ma 2 hdmi tylko jedno. Ale 10k to jednak mało żeby wygrać w loterii. W skalpach mają 2-3 karty i o którejś tam godzinie jest "wyprzedaż", wtedy strony się blokują przez ruch i trzeba jeszcze cpatache wypełniać, że sienei jest botem i szukać na szybko na którym zdjęciu jest konik czy lew. A w międzyczasie boty wykpią całe "zapasy" magazynowe 🙂 No cyrk i szkoda życia na takie pierdolety. 😕 

Poza tym kupować ponad 2 letnią kartę i się jeszcze cieszyć, kurrrw ale czasy nastały, dawniej było lepiej 😛 

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, KLICEK napisał:

no jak to zobaczylem co sie odjannie pawlilo z cenami to pomysalem "a ch** mi w dupe" i kupilem 3090 za 5k, przepraszam 🙂

jak to szło?

  

W dniu 20.10.2022 o 12:42, KLICEK napisał:

no ja nie kupilem nic, czekalem na lepsze czasy ale widze ze lepszych czasow nie bedzie 🙂 mam starego rtx 2070 i next karta to bedzie amd za 2-3kloce na 100%

XDDDD

  • Sad 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, KLICEK said:

to jest juz nowy model marketingowo/sprzedazowy 🙂 pozdro 600, karty z serji 5xxx beda po 20-30k, bo bedzie ich malo BO CHINY NIE DAJOM RADY!!!!1111

No wiadomo, że to marketingowe i pr-owe pieprzenie, jak tylko właściciel farmy by zaproponował zaku 50 palet kart płacąc o 2% więcej niż sklepy to śpiewka by była taka" oczywiście królu złoty, statek już płynie" and what about gamers? Fuck them that's what 🙂

 

A tak poza t pierwszy przypadek stopionego pinu w 4090 

https://wccftech.com/nvidia-16-pin-connector-on-geforce-rtx-4090-graphics-card-burns-up-melts-the-cable-plug/

Edytowane przez Destroyer
  • bogactwo 1
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale SPOKOJNIE! Komputery kwantowe już tuż tuż 😄 kupimy se takiego, to na lata starczy a i jeszcze zostanie hajsu na nowy monitor czy tam okulary AR 🙂 A jak co to zostaje jeszcze klaster mocarnych PS3! Wojsku Amerykańskiemu starczyło?! No to nam tez powinno 😄 
overheating.gif 

A tak serio... dzisiaj święto narodowe Chin jest winne. A jutro spadnie deszcz w Banglaszesu i też będą przerwy w dostawach. Dlaczego będą? A H*J wie czemu... kliencie nie pytaj bo zamiast za 128 dni dostawa karty zostanie przełożona do 256 dni z możliwością odstąpienia od umowy przez nas! 
business-man-business.gif  the-lego-movie-lord-business.gif

Edytowane przez Mortom
  • Like 1
  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co w x-kom jest Gigabyte RTX 3090Ti GAMING OC 24GB za 6499, ale jak wbijemy kod rabatowy robi się już 5999. 

Ja się trochę napaliłem, ale później okazało się, że prócz karty musiałbym wymienić również zasilacz bo to żre jak 4090😉

ale może kogoś to zainteresuje😉

Edytowane przez daromir
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam taki plan przesprytny i przeoryginalny, zeby... poczekac 😄 Po pierwsze niech wyjdzie 4070 a moze nawet 4060 i zobacze ceny. Wtedy zdecyduje czy ktoras z nich czy 3060 z 12MB ktora mi wystarczy spokojnie.

Po drugie chce zobaczyc z AMDka ten procek Ryzen 7 7700 bez X - bo podobno ma zasysac 65W wiec nowy procek ale nie jakis pop****dolony jesli chodzi o zuzycie energii a wiec pewnie i temperatury a na bank mi starczy jego wydajnosc. Tez ciekawe te 3D procki ale pewnie beda w ch...olercie drogie.

Spokoooojnie, wdech, wydech. Jak nie kupie nic nowego jutro to mi glowa nie wybuchnie 🙂

Edytowane przez Nezumi
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Destroyer napisał:

sprzedawca: Komputer_była, odważnie, ja od byłej bym nic nie kupował 😛

dobra, karta  doszla 🙂 wszystko zaplombowane na 100% nowa 🙂 mozna polecic tego sprzedawce 🙂 

ide spsem, jakwroce to wrzucam ja  w bude w sensie karte graficzna nie psa 🙂

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra hopy zawal WYCIAGAM STAROM KARTEM:

 

image.thumb.png.ce5c4e1581450bbce80434d498e7fdd5.png

mowie do eweliny dzwon na pogotowie, mam zawal moje AIO przecieka 😄  ale patrze z kazdej strony kurde, nie ma leakow nie ma kropek, rozprysniec nic 😄

Kumpel mowi ze tak renderowalem w unrealu ze sie karta spocila 😄 no i wchodze w neta, pacze:

image.png.1622516fae7e625d31563e9cd9ad6943.png

 

no i rzeczywiscie sie spocila od renderowania w unrilu XDDD

  • Like 2
  • kekw 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, KLICEK napisał:

dobra hopy zawal WYCIAGAM STAROM KARTEM:

 

image.thumb.png.ce5c4e1581450bbce80434d498e7fdd5.png

mowie do eweliny dzwon na pogotowie, mam zawal moje AIO przecieka 😄  ale patrze z kazdej strony kurde, nie ma leakow nie ma kropek, rozprysniec nic 😄

Kumpel mowi ze tak renderowalem w unrealu ze sie karta spocila 😄 no i wchodze w neta, pacze:

image.png.1622516fae7e625d31563e9cd9ad6943.png

i co to był 2080?

za ile ta twoja stara karta 😛


Daj znać jak ci chodzi ten potworek nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minutes ago, KLICEK said:

dobra hopy zawal WYCIAGAM STAROM KARTEM:

 

image.thumb.png.ce5c4e1581450bbce80434d498e7fdd5.png

mowie do eweliny dzwon na pogotowie, mam zawal moje AIO przecieka 😄  ale patrze z kazdej strony kurde, nie ma leakow nie ma kropek, rozprysniec nic 😄

Kumpel mowi ze tak renderowalem w unrealu ze sie karta spocila 😄 no i wchodze w neta, pacze:

image.png.1622516fae7e625d31563e9cd9ad6943.png

 

no i rzeczywiscie sie spocila od renderowania w unrilu XDDD

Zobaczyła jakie ciężkie siatki importujesz i ze strachu popuściła 🙂 

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, michalo napisał:

i co to był 2080?

za ile ta twoja stara karta 😛


Daj znać jak ci chodzi ten potworek nowy

dobra bangla wszystko ladnie 🙂 jest git 🙂 cicha karta itp ilosc ramu sie zgadza itp, wiec raczej nie podjebka 🙂 

z ciekawostek 730 w w unrealu jak renderujesz

i 650 w painterze przy texturach 4k 🙂 

idle - 376 xd

image.thumb.png.21304427094eccbfe1fea1033ec10258.png

painter - 700

image.thumb.png.984c8d673971b6563500ebc416498964.png

 

unreal z prosta scena XD 

image.thumb.png.35b050e0c86666d48a13fdc498ae8950.png

 

 

z ciekawostek, z miejsca wywala mi ups przy takim obciazeniu musialem przepiac kompa na osobne gniazdko 🙂 

image.jpeg.81d22acc755927e2a9022c5c35ef4752.jpeg

 

  • Wow 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, KLICEK napisał:

dobra bangla wszystko ladnie 🙂 jest git 🙂 cicha karta itp ilosc ramu sie zgadza itp, wiec raczej nie podjebka 🙂 

z ciekawostek 730 w w unrealu jak renderujesz

i 650 w painterze przy texturach 4k 🙂 

idle - 376 xd

image.thumb.png.21304427094eccbfe1fea1033ec10258.png

painter - 700

image.thumb.png.984c8d673971b6563500ebc416498964.png

 

unreal z prosta scena XD 

image.thumb.png.35b050e0c86666d48a13fdc498ae8950.png

 

 

z ciekawostek, z miejsca wywala mi ups przy takim obciazeniu musialem przepiac kompa na osobne gniazdko 🙂 

image.jpeg.81d22acc755927e2a9022c5c35ef4752.jpeg

 

Nieźle to wcina. 

No ale coś za coś. Trochę zazdraszczam ale jednocześnie winszuję 😉 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, KLICEK said:

dobra hopy zawal WYCIAGAM STAROM KARTEM:

 

image.thumb.png.ce5c4e1581450bbce80434d498e7fdd5.png

mowie do eweliny dzwon na pogotowie, mam zawal moje AIO przecieka 😄  ale patrze z kazdej strony kurde, nie ma leakow nie ma kropek, rozprysniec nic 😄

Kumpel mowi ze tak renderowalem w unrealu ze sie karta spocila 😄 no i wchodze w neta, pacze:

image.png.1622516fae7e625d31563e9cd9ad6943.png

 

no i rzeczywiscie sie spocila od renderowania w unrilu XDDD

 

Mowilem ze spalisz w koncu karte muzyczną na tym ai to beke ze mnie miales 

  • kekw 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mortom napisał:

@KLICEK Jako "dobry" kolega powiem: że gratuluje zakupu 🙂 Oby działało jak najdłużej.
gorilla-ok.gif 

Lecz jako istota ludzka i sk****n z wieloletnim stażem, w zazdrości chce pokazać ci To 😉 
angry-mad.gif 

czas przetestowac nawa grafike w grach, PA TERA 

image.png.673497f866e9849ed7d644c518feee1f.png

 

dobrze wydany hajs, mam nadzieje ze bedzie 60 fps

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pamietam jak odpalałem na stoim chyba Cyrixie Diablosa 1 - łoł no kopało jaja. Grafa fotoreal! Głosiki gry - jak w prawdziwości.... stresik na minibosach - ultra!
Looknij no to i zobacz ile fpsików dostaniesz... jak masz oczywiście Wstrzasik 1 w bibliotece 😛

A pamiętacie jak to było... przychodzi kumpel i mówi... wieśniaku dalej grasz w Dooma?! Gościu to od dawna (znaczy od wczoraj) to gra ze średniowiecza! Obyczaj ten foto realistyczny szajs! Pa i płacz! Mój P200 rozwala tą grę na strzępy! Poczym wracasz do domu, odpalasz kompa - czekasz 5 min aż się odpali, pchasz do CD-ROMa i po czym widzisz grozę w 320x240 w 10 fps-ach i siejesz grozę w wirtualnych sercach mobów! 
 

Edytowane przez Mortom
  • Like 1
  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah ale dokładnie tak było. Na dobicie dysk 2gb.. To też była wtedy masakra.

Ale nie miał akceleracji 3d i żeby fightigh force z cd-action działał musiałem wysępić od mamy vodoo 3dfx 😉 
Ramu to miałem ze 4mb.. MB 😉

 

Pamiętam dobrze, że chwile po tym jak już miałem P200mmx, który był wtedy najlepszy dla zjadaczy chleba.

już zaczęły wychodzić 233, i nagle zaczęli napieprzać tymi procesorami, że ten mój p200 szybko przestał robić wrażenie. 



Fajne też było wykręcanie dysku, przekładanie zworek, żeby od kumpla coś sobie przegrać.  Jak mi się łapy trzęsły jak wykręcałem pierwszy raz. A niosłem jak jajeczko 🙂
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej wtyczek się topi, nvidia zbiera karty i przeprowadza dochodzenie, w międzyczasie ceny kart spadają bo już nie takie złoto jak się wydawało, ludzie stali się ostrożniejsi i wolą się wstrzymać z zakupem.  Można już za lekko ponad 10k mieć kartę choć dostępność nadal mała to chyba będzie lepiej bo ludzie już się opanowali i jak widzę po alllegro lokalnie to ceny spadają dość szybko, przeliczyli się z tym że wszystko zejdzie na pniu z miejsca i 2-3 tys na czysto w kilka dni będzie 🙂 No i zaraz premiera kart amd bez wtyczki 16 pin  tj 3 listopada a potem 4080  16 listopada więc szaleństwo może minąć jeśli tylko będzie jako taka dostępność i dostawy. 

https://www.purepc.pl/nvidia-zbiera-wszystkie-uszkodzone-karty-geforce-rtx-4090-sprawa-wadliwych-adapterow-zasilania-16-pin-nabiera-rozpedu

https://www.techpowerup.com/300338/nvidia-tells-aics-to-collect-rtx-4090-cards-with-burnt-power-connectors-send-them-to-hq

 

0BS4xbj.jpg

 

Takich gotowych zestawów też chyba za dużo nie będzie schodziło hurtem 🙂 

vsRnD3R.jpg

Edytowane przez Destroyer
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiera kart AMD

https://videocardz.com/newz/amd-announces-radeon-rx-7900xtx-and-7900xt-with-navi-31-rdna3-gpu

Cena tylko 999$ czyli jak na dzisiejsze czasy w zasadzie darmo 🙂

AMD-RADEON-RX-7900XTX-3.jpg

Ciekawe jak będzie w z wydajnością ale cena 5tys a nie 10+ jak nvidia i mają też 24Gb vramu, w sprzedaży od 13 grudnia. 

Ff1Udo2.jpg

 

---

Kolejną nadzieją na dodatkową konkurencje jest chińczyk, wydajność coś w okolicy 3070 więc bez szału ale zawsze cos nawet jeśli w niższym segmencie 

https://videocardz.com/newz/chinese-moore-threads-mtt-s80-gpu-announced-with-4096-cores-16gb-vram-and-pcie-gen5-support

---

a poza tym po tym jak krypto się wywaliło uliczni handlarze sprzedają karty na wagę 😄

xVNZGoJq3R5t2aw3WvKe94-1200-80.jpg.webp

nTcJ828ETbxFghB6ZcJEE4-1200-80.jpg.webp

 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 2
  • kekw 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Destroyer 😄 
Rynek pod wiekszym miastem w Chinach:
Sprzedawca: Świeżuśkie Karty graficzne... u nas! Zapraszam! Prawie nie uzywane do GRANIA! Z nowiuśkimi termopadami... NA WAGAĘ! 
Klient: Poproszę te 2 Radeony i 1 Nvidię... 
Sprzedawca: Pokroić? Czy w całości?
K: 1 Radeona poproszę zmielić a resztę proszę do reklamówki
S: Już się robi! A może jakiś procesorek do tego? Kolega 2 stoiska dalej sprzedaje procesory na worki, proszę zerknąć bo widziałem że 2 tiry z dostawą właśnie do niego podjechały. 
K: A może zerknę, dziękuję. Dowiedzenia 🙂 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo, że do cg to w zasadzie nvidia bo ładnie sobie uzależniła developerów dzięki CUDA, ale też już sporo jest opcji na openCL i kod może działać na każdej karcie, ale nei zawsze i nie wszedize. Np redsift wspiera karty MAD ale na macku bo tam chyba nvida już wyleciała ale już nie pamiętam powodu. 

https://www.maxon.net/en/requirements/redshift-requirements

https://www.amd.com/en/technologies/software-maxon-redshift

"Maxon Redshift, the world's first fully GPU-accelerated biased renderer will be adding future support for select AMD  graphics cards.1 COMING Q2 2022"

🙂

Tak czy tak dla "zwykłych" ludzi amd z wydajności pewnie zbliżoną do 4080 ale 24gb vram i ceną o kilkaset $ mniejszą może być niezłą alternatywą a każda konkurencja jest lepiej niż dobra byleby tylko nie było zmowy cenowej czy innego doupolu 🙂 

Nvidai, amd, ten chińczyk, intel - jest już lepiej niż było i może coś się przez to zmieni na przestrzeni najbliższych lat. 

 

4090 pojedyncze sztuki pojawiają się nawet po 9900 ze sklepu ale realnie to około 10,500 od ręki. na rynku wtórnym nawet 9700 można znaleźć ale najczęściej już trochę używane lub kupione na handel ale handlarze się trochę przeliczyli 🙂 Na duże obniżki black friday bym tez nie liczył co najwyżej na szerszą dostępność. Ale też już nie widzę cen jak w pierwszych dniach tj powyżej 14 tys ale nadal można znaleźć poprzednią generacje 3090 za 14-15 tys to już widzę jak się będą sprzedawały te karty kupione na górce 🙂 

 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności