Skocz do zawartości

Newsy, ciekawostki i rozmowy sprzętowe


Destroyer

Rekomendowane odpowiedzi

5 minutes ago, mafidamafida said:

Keychron ma fajne klawiatury, też gasket mounted, full aluminium body i super do modowania we w miare normalnych cenach. Do wyboru do koloru.

No właśnie przymierzam się od jakiegoś czasu do keychrona ale jeszcze nie zdecydowałem 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra kupiłem tego keychrona 

g5o4ojZ.jpg

V77i8Yt.jpg

sgKiTRD.jpg

5sBd0jl.jpg
 

Na plus to czuć jakość wykonania, ciężka, solidna, jak się nią trzęsie to nic nie trzeszczy i telepie jak w k360. Podświetlanie w większości to wieś tańczy wieś śpiewa ale można ustalić jeden kolor albo wyłączyć. 

klikanie klawiszy też w maire przyjemne 

ale

ale są głośniejsze od moje starej padaki, wysoki skok co mi bardzo przeszkadza bo już za bardzo przywykłem do niskiego. Trochę inny układ klawiszy bo w m360 było wszystko ściśnięte a tutaj jest full size i pisze jak stara baba, tzn nigdy szybko nie pisałem ale teraz to już w ogóle jak dziecko we mgle 🙂 \

Pamięć mięśniowa mnie zawodzi bo np w k360 del był nad backspace a teraz mam tam f12 i muszę czasem szukać czegoś po klawiaturze 😕 Spróbuję jeszcze kupić jakieś oringi i zobaczę czy to pomoże czy działanie będzie nieznośne. Na pewno i tak ja zwrócę i spróbuję kupić k5 low profile albo jakąś inną, na razie jak na klawiaturę za 650zł to tak średnio, jest kilka plusów i kilka minusów ale ogólnie to nie na co dzień i jest zdecydowanie za głośna w takiej postaci. 

O no i przełączniki i wtyczkę na kabel ma po lewej stronie, chyba jednak bym wolał mieć to z tyłu. I cała obudowa jest bardzo wysoka, sama obudowa jest ze dwa razy wyższa niż moja cała stara klawiatura. 

p8G8bNn.jpg

Tak stara jest usyfiona ale to dlatego, że jem nad nią żeby nie kruszyć na podkładkę bo potem ciężko ją doczyścić :D 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Mam tego lifta, potestowałem i jest zdecydowanie cichszy ale też jest mniejszy od MX-a i chyba dłoń szybciej się męczy albo jeszcze nie przywykłem.

 

Już zacząłem się zastanawiać czy nie da się zrobić przeszczepu narządów z lifta do obudowy z mx-a 🙂 robił ktoś takie raczy, znalazłem trochę informacji o mx-ie jak go rozebrać i jakie ma switche ale o lifcie ciężej znaleźć takie informacje bo jest dużo krócej na rynku ale z tego co widać na filmiku ma zupełnie inne switche. 

MXVetrical ma OMRON D2FC-F-7N a Lift Kailh Silent Switch Mute Button

 

Chyba jednak można zrobić taką zamianę 

 

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michalo dokładnie to samo miałem napisać 😄 

Nie sądzę aby ich pierwszy model procka był hitem. To jak z Intelem i ich kartą graficzną. Ale czuję tez, że ich te procki naglę będą cudownie włączały pewne fuichery w kartach i na odwrót. 
To tak jak z tymi nowinkami z GDC - patrzcie mamy fajne zabaweczki... ALE tylko dla posiadaczy serii 4xxx 😄
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jasne, że będą budowali swój ekosystem co zresztą robią od lat i przez co tak ciężko się przesiąść na amd gdy prawie wszystko jest oparte na cuda 🙂 

No ale kolejny gracz na rynku to dobrze dla konsumenta, nawet jeśli tylko serwerowego na ten moment 🙂 Może amd przywróci threarippery dla ludu bo już odleciały z segmentu entuzjastów i dostępnością i ceną 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście za niedługo nie będę już potrzebował komputera... jak już mnie te korporacyjne dupki z AI pozatapiają, ja spokojnie będę sobie mieszkał pod mostem jak cywilizowany menel 😉 

A tak serio, to kto jak kto, ale z tego że nvidia wlezie na jeszcze jeden rynek raczej mnie nie cieszy... wystarczy że rozpierają rynek kart... I nie mówię że mają zły hardware... ale całe to korpo-G i ich polityka niezmiernie mnie wykurzają.  

  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mortom napisał:

A tak serio, to kto jak kto, ale z tego że nvidia wlezie na jeszcze jeden rynek raczej mnie nie cieszy... wystarczy że rozpierają rynek kart... I nie mówię że mają zły hardware... ale całe to korpo-G i ich polityka niezmiernie mnie wykurzają.  

Raczej nie będą konkurować z intelem czy amd jako producent gpu i cpu, tylko bardziej jak apple. Własny os, gotowe sprzęty bez możliwości rozbudowy itd. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Skyrush napisał:

Raczej nie będą konkurować z intelem czy amd jako producent gpu i cpu, tylko bardziej jak apple. Własny os, gotowe sprzęty bez możliwości rozbudowy itd. 

Ma to sens. Shield jakoś chyba dawał radę. Ich chmura też dobrze działa jak ma się szybki internet - na chromecascie korzystałem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, michalo said:

Kupię takie dla kazdego członka rodziny.

Ale jak tu sięgać po browara w czymś takim? 

Ja się spodziewam, że trailer kontra rzeczywistość to będzie coś takiego 🙂  

No ale to apple to wiadomo, że będzie amazing 🙂

  • kekw 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E to ja poczekam na wersje X albo S dla biedaków. Może zejdą z ceny do 1k $ xD
Np zamiast ekraników w okularach będą wymienialne wydrukowane obrazki - 50$ za jeden 😄 Albo zamiast "uchwytu" na głowę dadzą sznurek konopny a zamiast obudowy dodadzą reklamówkę ze znaczkiem appla za 30$. No i pewnie będą też na abonament 9,99 + VAT no inaczej nie połączą się z Internetem itd 😉 

P.S.
Apropos, czy tylko ja słysząc nazwę "Meta", dopisuje sobie w głowie "afetamina" do tej nazwy? Czy może ktoś jeszcze tak ma? 😄 

Edytowane przez Mortom
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Destroyer W punkt! 😄
Juz widzę wiele zastosowań dla tego sprzętu! Tutaj wigilia a Janusz odpala... no cośtam ciekawego 😛 
62011c26276da6b5d21e8f5bdacdd48c.jpg

Choć te dziwne "słuchawki" w tych okularach to ani słuchawki ani przewodzenie kostne... więc w sumie to troche kicha 😉 

Edytowane przez Mortom
  • Like 1
  • kekw 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, RaVirr said:

Zaznaczam, że jestem prostakiem- to mi wygląda jak sprzęt za 3500$ dla bananów, którzy chcą mieć tablet na głowie xD
 

Oryginalnie pierwszy tablet w głowie miał kolega Mojżesza który nie mógł zapamiętać przykazań, po tym reszta ludu zobaczyła tylko pierwsze 10 z 15 🙂

WRj2vNR.jpg

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Destroyer napisał:

Oryginalnie pierwszy tablet w głowie miał kolega Mojżesza który nie mógł zapamiętać przykazań, po tym reszta ludu zobaczyła tylko pierwsze 10 z 15 🙂

WRj2vNR.jpg

Jeszcze później był hotfix przecież bo jedno okazało się trefne i w ogóle niepotrzebne, a do tego uniemożliwiało mikrotransakcje 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, RaVirr said:

Jeszcze później był hotfix przecież bo jedno okazało się trefne i w ogóle niepotrzebne, a do tego uniemożliwiało mikrotransakcje 😄 

*Chyba jedno tylko zostało i to opcjonalnie, bardziej jako delikatna sugestia a nie reguła której trzeba się trzymać 🙂 
W ogóle jakoś tak się przyjęło, że ci co tworzą i propagują jakieś zasady sami nim nie podlegają - no nie wiem, zagadka jakaś 🙂 

A skoro już jesteśmy w temacie to warto wspomnieć że w tym miesiącu świętujemy jedne z grzechów głównych, pozostałych nie musimy bo świętujemy je cały rok na okrągło 🙂 Mnie osobiście urzeka tradycja tego święta na bliskim wschodzie, fascynujące 🙂 

vPp6imY.jpg

 

  • kekw_waldi 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę żeby w krótkim czasie ten hełm miał cokolwiek znaczącego zmienić, w Polsce to będzie z 18-20k więc o to że ludzie zaczną chodzić w tym po ulicy to byłbym spokojny 🙂 Co najwyżej influencerzy i inni youtuberzy dla zasięgów ale zwykły lud na pewno nie w najbliższych latach jeśli w ogóle 🙂 

Tutaj linus coś tam więcej podsumowuje, trzeba będzie poczekać na jakieś sensowne testy żeby móc ocenić czy to ma sens i czy zmieni nasze życie za kilka lat.  

 

 

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Nezumi napisał:

Wszystko mi sie w zyciu pierdoli teraz i jeszcze taki news. Jak ludzie zaczna chodzic w tym po ulicach to moze byc ta kropla, ktora przepelni czare goryczy i rzuce sie pod jakies elektryczne auto ratujace planete.

Ja ciebie widzę bardziej jak bohatera Falling Down.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michalo już za niedługo może się zaroić od takich bohaterów na ulicach naszych miast i wsi...(w sumie na całym świecie) jak nie będzie gdzie robić. 😄 

Taktycznie proponuję zaopatrzyć się w broń czarnoprochową albo niegwintowaną wiatrówkę... choć ta druga to bardziej jako straszak niż realne zagrożenie dla wariata. A i maczeta lub podróbka katany... w końcu wszyscy oglądaliśmy filmy post-apo.. i nauka z nich płynąca jest taka, że facet/kobieta z mieczem mają z reguły rację i moc SŁUSZNYCH argumentów 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Mortom said:

już za niedługo może się zaroić od takich bohaterów na ulicach naszych miast i wsi...(w sumie na całym świecie) jak nie będzie gdzie robić. 😄 

Póki co w ostatnich miesiącach bezrobocie w Polsce jest najniższe w całej Unii i najniższe jakie było w maju od ponad 30 lat.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Stopa-bezrobocia-maj-2023-Jakie-bezrobocie-mamy-w-Polsce-8555378.html

https://obserwatorgospodarczy.pl/2023/06/01/historyczna-chwila-bezrobocie-w-polsce-najnizsze-w-ue/

https://www.money.pl/gospodarka/bezrobocie-w-polsce-najnizsze-w-calej-unii-stoimy-na-rowni-z-naszym-sasiadem-6904381923875712a.html

Bardziej brakuje pracowników, teraz do prac sezonowych szuka się pracowników w nawet afryce czy azji 🙂

https://www.money.pl/gospodarka/brakuje-rak-do-pracy-sezonowej-w-polsce-szukaja-pracownikow-od-maroka-po-nepal-6906326917057024a.html

https://innpoland.pl/194852,nie-ma-ludzi-do-zbiorow-rolnicy-szukaja-pracownikow-w-azji-i-afryce

I to zupełnie nie jest tak, że to przez to, że polska się starzeje i wyludnia, to zasługa naszego kochanego nie-rządu 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, michalo said:

Ja ciebie widzę bardziej jak bohatera Falling Down.

Troche tak ale generalnie najblizej mi do Grendela z Beowulfa. Ja tylko chce zeby wszyscy mi dali swiety spokoj 😄

19 hours ago, Destroyer said:

czy zmieni nasze życie za kilka lat.

No na pewno. This will change everything forever! Po co zerkac na telefon jak mozesz poprzestawiac meble zeby miec pusty pokoj i w goglach na kanapie naprzeciwko sciany sprawdzac maila na latajacych w powietrzu ikonach. Nie widze jak moglo by sie to nie przyjac. A jeszcze jak dodac do tego cene to juz w ogole na pewno WSZYSCY beda tego uzywac. Przeciez Apple nie moze sie mylic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kengi Bo teraz to wiesz... No co to za pytanie w ogole?! Teraz to jest lepiej i zupelnie inaczej i nowoczesniej i... APPLE! Tak ze wiesz, zacznij juz zbierac na gogle bo zostaniesz w tyle a progres zabierze wszystkich w przyszlosc 😉 . Zaloze sie ze juz sie globia w Apple jak tu dodac do nazwy "AI" jakos za rok, zeby juz w ogole zdominowac wszechswiat.

  • bogactwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mortom napisał:

 już za niedługo może się zaroić od takich bohaterów na ulicach naszych miast i wsi...(w sumie na całym świecie) jak nie będzie gdzie robić.

no ja dzisiaj już nie wytrzymałęm i nerwy mi puściły.

Byłem z dzieciakami na spidermanie, oprócz nas ojciec z synen i 2 grupy małolatów, jakieś 15-16 lat, idk.

 

No i tak nadawali bez przerwy,  ze w końcu nawet taka oaza spokoju jak ja nie wytrzymała. Kazałem ich się zamknąć i wyzwałem od wieśniaków i o dziwo grzecznie siedzieli. Kulturalna młodzież 🙂

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że to ma szanse zmienić nasze życie. Tak jak wchodziło VR i to ostatnio a nie w latach 80tych to powstały tanie alternatywy dla biedoty jak kartonowy hełm gdzie można było wstawić telefon 🙂 Tutaj też pojawią się alternatywy 🙂 

1hN0XvR.jpg

Od jakiegoś czasu duże firmy cisną w metaverse i wielki reset żeby sprzedawać ludziom wirtualne dobra a nie fizyczne bo mozna je łatwo i w nieograniczony sposób kopiować a z fizycznymi rzeczami tak nie jest. Facebook trochę się pośpieszył ze swoim metavesem ale chciał być pierwszy i trochę wyskoczył przed konie i karetę i marek prawie z roboty przez to wyleciał. Tak samo ta szaleńcza gorączka złota na nft i krypto to wszystko się ze sobą łączy i idzie w kierunku cyfrowego drugiego życia. Nadal chyba jest jeszcze za wcześnie bo technologicznie jeszcze nie jesteśmy na to gotowi ale kto się wstrzeli w idelany czas żeby by pierwszym ale jednocześnie nie za wcześnie zanim zanim ludzie nie będą jeszcze gotowi to zaakceptować to zdominuję świat w tej dziedzinie i rzeka pieniędzy i władzy sama popłynie. 
Google glass było niezłą próbą ale było trochę prymitywne i jakby nie patrzeć brzydkie, wyglądało jak samoróbka z piwnicy, to wygląda już jako bardziej modowe akcesoria bo już są podobne wielgachne okulary na pół twarzy, zresztą były od lat 80 czy wcześniej, zrobisz z tego nową balencilagę i sprzeda się dobrze i jak kiedyś na ajfona ludzie braki kredyty żeby pokazać swój status to może być i podobnie z tym hełmem 🙂 

 

I tak będzie wyglądała przyszłość takich ludzi na kredycie 🙂 

dtWxYQR.jpg

 

Zresztą dla starych dziadów jak my to to nie jest ale młode ludki łatwiej to zaakcpetują. Np epic na fortnigh zarabia miliardy dlatego tak rozdaje giereczki czy assety bo to grosze dla nich, a sama gra jest za darmo, kupuje się tylko opcjonalne skiny 🙂 "Fortnite generated $5.8 billion revenue in 2021 for Epic Games"

Więc nie trudno uwierzyć, że młodzi tak wychowani nie będą mieli takich oporów żeby zgodnie z założeniami " you will have nothing and you will be happy" będą mieli tylko wersalkę w 15m pokoju i hełm vr i będą żyli pełnią życia nie stwarzając dużego obciążenia dla środowiska żeby możni tego świata mogli prywatnymi odrzutowcami zawieść swoje utuczone pryszczate dupy do davos co roku i pomyśleć wspólnie jak tu jeszcze bardziej przycisnąć biedotę pod swoim butem 🙂 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak jeszcze chciałem przypomnieć, że kółka do maka bez hamulców kosztują ponad 4 tys, a stand do monitora prawie 5, ludzie zegarki za prawie 5k też kupują więc ten hełm za 20k już nie wydaje się takim kosmosem cenowym 🙂 A co by nie mówić przynajmniej w teorii jest póki co najbardziej zaawansowanym hełmem do ar jaki powstał, tylko te 2 godziny pracy na baterii to trochę bieda ale pewnie będzie przystawka z akumulatorem do plecaka 🙂 

It0YMeX.jpg

JQdhfM8.jpg

ZKTQmPA.jpg

 

 

 

  • Haha 1
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Destroyer Szczerze to tylko można pozazdrościć fanbazy Applowi. Bo z takimi cenami to tylko fanboye kupują takie "gadżeciki".

@Nezumi nom raczej nie zobaczysz... za drogie to to... aby ktokolwiek zaryzykował pojawienie się z tym na głowie w miejscu publicznym. No chyba, że samobójca... lub osoba myśląca inaczej. 🙂 

Edytowane przez Mortom
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i apple obcina produkcję headsetu o ponad połowę, no i nie będzie rewolucji. Ciekawe czy to rzeczywiście przez wysokie skomplikowanie produkcji czy może małą ilość chętnych  

https://fortune.com/2023/07/03/apple-cut-vision-pro-headset-first-year-production-goals-manufacturers-complex-design-ft/

 

n9TVmcY.jpg

XnMgoCq.jpg

gIJwjBr.jpg

yg1L0CI.jpg

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się napędza popyt na dany produkt - kreuje się jego ekskluzywność i niedostępność po czym inkasuje ciemniaków myślących że mają coś wyjątkowego 🙂 

Ale nie zdziwiłbym się jaka by chodziło o słabe zainteresowanie, było nie było cena nie jest konsumencka a firmowe wydatki dzisiaj sie raczej obcina niż wydaje kasę na przenośny komputer aby pracować w boxie 😉 Microsoft i jego Hololens  🙂 miał ten sam problem.

Sam zakupiłbym jakieś AR okularki ale jeszcze nie upadłem na głowę aby tyle wydawać na gadżecik który na baterii wytrzyma 1h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym może i tyle wydał ale to musiałby być rzeczywiście game changer a nie odpalanie upośledzonych apek przed morą 🙂 Gdyby zastępowało monitory z możliwością skalowania, wyginania, obracania i duplikowania czy układania w dowolnej konfiguracji to już jest połowa wartości tego headestu. Jeśli do tego dodamy możliwość modelowania, rzeźbienia, teksturowania w AR widząc model na biurku a nie na płaskim ekranie, czy konfigurowanie sobie interfaców do programów zupełnie nie ograniczonych przez ramy monitora to mógłoby zadziałać nawet za te 20k no ale na to może przyjdzie pora za 10-15 lat a nie teraz, teraz to będzie proteza dla early adopterwów i jutubersów ale bez nich to nie będzie tej funkcjonalności dla ludu bo ktoś musi płacić i testować zanim będzie używalne 🙂 

Kolejna potencjalna technologia sci-fi do której nie dożyjemy, zakładając, że się nie rozkraczy po drodze i nie upadnie jak cywilizacja człowieka która już coraz bardziej się chyli ku upadkowi 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, Destroyer said:

Kolejna potencjalna technologia sci-fi do której nie dożyjemy, zakładając, że się nie rozkraczy po drodze i nie upadnie jak cywilizacja człowieka która już coraz bardziej się chyli ku upadkowi 🙂 

Coraz czesciej mam wrazenie ze sie teraz wymysla duperele bo sie skonczyly fajne pomysly a cos nowego trzeba przeciez wydac zeby kase doic z klientow. Te gogle sa tak ekstremalnie slabe ze na prawde bede w szoku jesli to sie przyjmie 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Nezumi said:

Coraz czesciej mam wrazenie ze sie teraz wymysla duperele bo sie skonczyly fajne pomysly a cos nowego trzeba przeciez wydac zeby kase doic z klientow. Te gogle sa tak ekstremalnie slabe ze na prawde bede w szoku jesli to sie przyjmie 😄

Często tak, zwłaszcza masa startupów które "to change the world for a better place" 😄 Ale to akurat nie jest taką pierdołą i mogłoby być bardzo przydatne ale wymaga ogromu pracy nad całym ekosystemem i tysiecy godzin testowania i dopieszczania. Hololens też jak najbardziej się sprawdza, nawet armia to testowała ale to nadal jest proteza w wieku dziecięcym i tylko duże firmy które mogę przepalić miliony dolarów mogą sobie na to pozwolić i mieć z tego jakieś realne korzyści albo i nie 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Destroyer said:

Ale to akurat nie jest taką pierdołą i mogłoby być bardzo przydatne

Jakby moglo to by nie bylo pierdola 😉  Na razie jak z wiekszoscia superpostepowych rzeczy - "zobaczymy za 5-20 lat".

Albo i nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, Nezumi said:

Jakby moglo to by nie bylo pierdola 😉  Na razie jak z wiekszoscia superpostepowych rzeczy - "zobaczymy za 5-20 lat".

Albo i nie.

Zanim powstał pierwszy samolot to ludzie też się rozbijali spadając ze zbocza ze szmatą w rękach 🙂 

Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz czy coś może kiedyś być dobre czy nie a czasem robiąc coś na odpierdol można zostać milionerem jak chłopek od flappy bird 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DestroyerNo jasne, trzeba probowac. Tylko tutaj to wyglada tak, jakby ten koles "ze szmata w rekach" po tym jak wykonal koslawy skok i o malo co sie nie zabil rozpoczal masowa produkcje tych "szmat" i reklamowal je jako samolot 😄 Probowac nalezy - od tego maja te zespoly zajmujace sie rozwojem. Tylko pytanie po co wprowadzac do masowej produkcji to... cos. Znaczy wiem po co - zeby doic tych co chca byc najnowoczesniejsi i najpostepowniejsi na tik toku 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minutes ago, Nezumi said:

No jasne, trzeba probowac. Tylko tutaj to wyglada tak, jakby ten koles "ze szmata w rekach" po tym jak wykonal koslawy skok i o malo co sie nie zabil rozpoczal masowa produkcje tych "szmat" i reklamowal je jako samolot 😄

Słusznie! bo

vCRXLBP.jpg

😄 

Hełmów vr i ar jest już dużo to apple weszło w rynek z produktem i ceną premium 🙂 

 

  • bogactwo 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Troche to mało graficzny temat... ale mam zakminkę:
Pewnie niejeden z was nie lubi wydawać chajsy na nowego iProne'a i ma w D flagowe propozycje producentów smartfonów. Mój Honor X11 właśnie "zgłasza propozycję" wymiany przez problemy z ładowaniem i śmiesznym czasem działania. A więc zacząłem szukać czegoś w miarę taniego.
Trochę fajnie jak by miał nagrywanie filmów w 4K i w miarę OK aparat. No lubię sobie pierdyknąć zdjęcie chmurki a potem łanie wyciąć sobie, zrobić alphe itd. Ewentualnie pyknąc ciekawą fakturkę która może sie kiedyś przydać... itd. Znacie temat...
lustrzanki nie mam i nie kupie... bo mam fona zawsze przy sobie, a te kolumbryny to tylko miejsce na półkach kurz zbierają.
Ale do rzeczy. W swoich poszukiwaniach (nie bardzo dogłębnych) bo straciłem kontakt z tym rynkiem, wyselekcjonowałem to: 🙂
Xiaomi Redmi Note 13 Pro 8 GB / 256 GB  ~1471,55 zł
lub
Samsung Galaxy A54 8 GB / 256 GB 5G ~1549,00
Jaki budżet to widzicie wyżej.... nie chciałem kupować czegoś poniżej 1000 zł bo wolałbym telefon z dłuższym wsparciem. A poniżej tej ceny nikt takich udogodnień nie oferuje... CHYBA!
Jednym zdaniem chce mieć fona na lata... aż zarżnie sie do spodu jak ten Honor X11. 

Ale może macie jakieś swoje pewniaki, co by tu za taki chajsik kupić? Doradźcie jak jesteście w temacie (jak nie jesteście to też doradźcie). Może używacie coś co by mnie nakierowało. 

A! Netflixa też sobie lubię na fonie doglądnąć w poczekalni do doktora czy coś 🙂 więc mały wyświetlacz to nie dla mnie 🙂 

Edytowane przez Mortom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności