Skocz do zawartości

Newsy, ciekawostki i rozmowy sprzętowe


Destroyer

Rekomendowane odpowiedzi

AMD Ryzen Threadripper 7000 ‘Storm Peak’ CPU Featuring 96 Zen 4 Cores & 480 MB Cache

Ciekawe czy będzie w cenie poniżje 50tys zł 🙂 seria 5000 to teraz jakieś 35-40tys, co to się porobiło z cenami threadripperów gdy nie ma konkurencji ze strony intela 🙂 

https://wccftech.com/amd-ryzen-threadripper-7000-storm-peak-cpu-96-zen-4-cores-480-mb-cache-spotted/

AMD-EPYC-9004-Zen-4-Genoa-CPUs-Official-

 

Edytowane przez Destroyer
  • bogactwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, KLICEK said:

bardzo cieszy mnie to, oby nvdia siadla na butle od wanisha troszke🙂

 

myKC2vR.jpg

Od jakiegoś czasu sporo newsów o tych jak żałośni scalperzy "ynwestory" nie mogą sprzedać kart 4080 powyżej mspr więc chcą zwracać ale sprzedawcy często nie przyjmują kart nawet w nieotwieranych pudełkach 🙂 

https://wccftech.com/scalpers-left-holding-the-bag-and-are-struggling-to-return-nvidia-rtx-4080s-en-masse/

Podobno customowe karty amd maja kosztować też powyżej 1500$ a nie jak obiecują 899/ 999 dlaczego? bo jak zwykle chciwość 🙂 

Ale jak to wszystko pieprzenie to i nvidia i producenci customowych kart wrócą z niższymi cenam w zębach żeby tylko jako taką sprzedaż utrzymać. I oby dostali mocno po dupie to im się odwidzi taka chciwość i pompowanie cen a nic tak nie otrzeźwia jak wielomilionowe straty w sprzedaży i na giełdzie 🙂 

A nvidi to już w szczególności powinni do dupy porządnie nakopać 🙂 

 

Edytowane przez Destroyer
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, Mortom said:

@Destroyer NIE no! to jak 5% to idę wydawać pieniążki! 😄 I'M SOLD! 
image.gif.gif

5 trochę ponad miesiąc po premierze i tuż przed świętami, sprzedaż trochę im nie wypaliła i to będzie pierwszą obniżka i raczej nie ostatnia. Zresztą 5 procent z 10-12 tys to już jest kilka ładnych stówek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/5/2022 at 8:28 PM, Mortom said:

@Destroyer A właśnie, jak tam spokojny sen wrócił? Czy nadal okazyjne sprawdzasz czy grafa nie wypaliła dziury w podłodze? 

Tak już się trochę uspokoiłem, poza tym podobno to źle włożona wtyczka i zgięte kable są główną przyczyną a na dodatek można undevoltować kartę i prawdopodobieństwo spalenia jeszcze bardziej spada. Poza tym już się zmęczyłem tym siedzeniem na szpilkach, zaadaptowałem się  i przywykłem 🙂

https://www.techradar.com/news/nvidia-rtx-4090-hack-could-save-you-money-and-stop-your-cables-melting

https://www.techpowerup.com/301649/nvidia-geforce-rtx-4090-with-nearly-half-its-power-limit-and-undervolting-loses-just-8-performance

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny syndrom z moim starym kompem. Który okazyjnie szukał powodu aby nie zastartować. Po jakimś czasie obczailem że jak na zasilaczu z tylu kompa szybko włączę i wyłącze pstryczkiem to komp przejdzie dalej z rozruchem i wtedy odsapnolem. Ale chwile to trwało zanim do tego doszedłem. 🤪😂🤣

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minutes ago, Mortom said:

Miałem podobny syndrom z moim starym kompem. Który okazyjnie szukał powodu aby nie zastartować. Po jakimś czasie obczailem że jak na zasilaczu z tylu kompa szybko włączę i wyłącze pstryczkiem to komp przejdzie dalej z rozruchem i wtedy odsapnolem. Ale chwile to trwało zanim do tego doszedłem. 🤪😂🤣

No to jest ciekawa technika 🙂 Ile to już przez lata było tych problemów ze sprzętem czy programami i systemem to nie da się zliczyć, po pewnym czasie człowiekowi coraz bardziej wszystko jedno, byle tylko jakoś dożyć do śmierci 🙂 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Destroyer napisał:

No to jest ciekawa technika 🙂 Ile to już przez lata było tych problemów ze sprzętem czy programami i systemem to nie da się zliczyć, po pewnym czasie człowiekowi coraz bardziej wszystko jedno, byle tylko jakoś dożyć do śmierci 🙂 

Pamiętam jak jakieś 20 lat temu z hakiem reinstalowałem windowsa kilka razy dziennie 😄

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minutes ago, wujek_kane said:

Pamiętam jak jakieś 20 lat temu z hakiem reinstalowałem windowsa kilka razy dziennie 😄

No to ładnie, ja to tak co miesiąc 😛 teraz to ponad rok na jednej instalce siedzę i się jakoś żyje 🙂 Wtedy łatwo było coś popsuć a często najszybszą metodą było postawić system od nowa 😄 Ale to były dzikie czasy 🙂

 

  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah ja też miałem niezliczone przygody. Format był odpowiedzą na wiele problemów. 

Albo jak ktoś dawał płytkę z grami i trojanem 😉

Instalacja, wszystko w systemie zmienia nazwę.. jakieś krzaczki, chujemuje. format c.. 😉 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Destroyer said:

teraz to ponad rok na jednej instalce siedzę i się jakoś żyje

Ja instaluje winde raz na zmiane sprzetu od wielu lat. Totalnie nie wiem co ludzie robia z tym windowsem. By mnie szlag trafil jakbym mial reinstalowac system, wszystkie softy, ustawiac od nowa... Co 4-5 lat srednio to robie bo tak mniej wiecej upgade compa robie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Nezumi napisał(a):

Ja instaluje winde raz na zmiane sprzetu od wielu lat. Totalnie nie wiem co ludzie robia z tym windowsem. By mnie szlag trafil jakbym mial reinstalowac system, wszystkie softy, ustawiac od nowa... Co 4-5 lat srednio to robie bo tak mniej wiecej upgade compa robie.

Same here 🙂 Dzisiejsze Windowsy, było nie było, aż takie złe nie są i gdy nie instalujesz pierdyliard programów na tydzień, to są dość stabilne. No chyba że robią większy update - to w tedy bywa "ciekawie" 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z 10 zero problemów, zero formatów kilka lat.

Teraz 11, lece z każdym updatem i też brak problemów.

 

O formatach zapomniałem już dawno (no ostatnio robiłem ale to stawiałem nowy system).

To już nie te czasy gdzie wszędzie są wirusy, w instalkach programów poukrywane gówno itd.

Pamiętam jeszcze parę lat temu jak przy instalacji jakiegoś programu, wpieprzał się do przeglądarki jakis mannager, i za chu.. nie mogłem się go pozbyć.

Wcześniej to jedynie wirusy zmuszały mnie do formatu.

Od windowsa 7 nie mam chyba żadnych problemów. Chyba problemy skończyły się jak wyrosłem z piratów XD a to już było dawno temu. 

 

Teraz wystarczy uważać na podejrzane maile i nie wchodzić na dziwne strony 😉 

Ostatnio dostałem maila ze strony artstion, od jakiegoś kola z "rockstar fundation" co zapraszał mnie do pracy nad nową grą GTA w stylu obrazków , które podsyła mi w załączniku spakowane XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, Nezumi said:

Ja instaluje winde raz na zmiane sprzetu od wielu lat. Totalnie nie wiem co ludzie robia z tym windowsem. By mnie szlag trafil jakbym mial reinstalowac system, wszystkie softy, ustawiac od nowa... Co 4-5 lat srednio to robie bo tak mniej wiecej upgade compa robie.

No bo mi się mniej więcej co tyle coś pieprzy jak np procesor albo system, ostatnio dobre pól roku temu to grałem sobie w jakąś gierkę i chciałem sobie przycheatować żeby szybciej skończyć i zająć się czymś pożyteczniejszym  to ściągnąłem trainer i zainstalowałem sobie koparkę bitcoinów 😄 Kilka dni próbowałem to wywalić aż w końcu postawiłem system 😛 A taka sprytna byłą ta koparka, że jak odpalałem task managera to się chował i nic nie kopał ale jak tylko zamknąłem to nie dało się prawie nic robić a wentylatory chodziły jak silniki odrzutowe i zuzycie procesora na 100% 🙂 To sobie ustawiłem autostart task managera razem ze startem systemu i pokończyłem na spokojnie wszystkie projekty i w weekend postawiłem system na czysto 😄 

Teraz to się czasem boje ściąć nawet plików od klientów bo chrome czasem ostrzega, że ten plik do którego dostałem link był bardzo mało razy ściągany i jest przez to podejrzewany 😄 

 

Albo raz instalowałem jakieś czcionki i coś się spieprzyło tak że cześć czcionek w przeglądarkach mi się podmieniła i połowa strony była w mało czytelnej czcionce i do tego pogrubionej i bez polskich znaków 🙂 Próbowałem to naprawić, przywracać system, przywracać tylko standardowe czcionki systemowe, jakieś rozszerzenia do przeglądarki wymuszające używania tych czy innych czcionek ale tak na jakiś czas tylko trochę pomogło na tyle żeby jakoś funkcjonować a potem w wolnej chwili był format i świeży system i problem się naprawił 😛 

Edytowane przez Destroyer
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Destroyer napisał:

Albo raz instalowałem jakieś czcionki i coś się spieprzyło tak że cześć czcionek w przeglądarkach mi się podmieniła i połowa strony była w mało czytelnej czcionce i do tego pogrubionej i bez polskich znaków 🙂 Próbowałem to naprawić, przywracać system, przywracać tylko standardowe czcionki systemowe, jakieś rozszerzenia do przeglądarki wymuszające używania tych czy innych czcionek ale tak na jakiś czas tylko trochę pomogło na tyle żeby jakoś funkcjonować a potem w wolnej chwili był format i świeży system i problem się naprawił 😛 

Też tak miałem z chromem albo firefoxem raz. Jeden font, nie pamiętam który, tak niszczył system. Na szczęście stało się to na kompie w pracy więc olewka, jakoś się przemęczyłem.

Ale pół internety przejrzałem w poszukiwaniu solucji i chba nic konkrtetnego nie pomogło (nawet zmiana czcionki w ust, programu)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, michalo said:

Też tak miałem z chromem albo firefoxem raz. Jeden font, nie pamiętam który, tak niszczył system. Na szczęście stało się to na kompie w pracy więc olewka, jakoś się przemęczyłem.

Ale pół internety przejrzałem w poszukiwaniu solucji i chba nic konkrtetnego nie pomogło (nawet zmiana czcionki w ust, programu)

No sam widzisz, czasem taka mała pierdoła potrafi system rozwalić i nie ma rozwiązania a dawniej za czasów windowsa 98 to jeszcze łatwiej było coś popsuć a to w sterownikach a to w jakimś randowmoym problemem, często wtedy się sypały jakieś atrakcje zupełnie bez powodu a internet nie był tak powszechny to format i po problemie żeby długo nie myśleć 😛 No i komputer szybszy był na nowym systemie 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogole nie polecam doinstalowywania fontow do systemu. Managery typu Nexus Font albo FontBase. Odpalasz i robi tak jakbys mial ten font zainstalowany. Wylaczasz i font "znika". Mozna sobie fajne kolekcje robic, mega przydatne. A fonty leza sobie gdzies w katalogu i nie zasyfiaja systemu.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Nezumi said:

W ogole nie polecam doinstalowywania fontow do systemu. Managery typu Nexus Font albo FontBase. Odpalasz i robi tak jakbys mial ten font zainstalowany. Wylaczasz i font "znika". Mozna sobie fajne kolekcje robic, mega przydatne. A fonty leza sobie gdzies w katalogu i nie zasyfiaja systemu.

O! no teog nie wiedziałem trzeba będzie tka robić, teraz już mam zainstalowane do oporu różnych fontów i jeszce komp sienie rozwali 🙂 Adobe fonts działają jakoś podobnie tzn fonty się aktywuje a jak są nieużywane to znikają czy coś takiego 🙂 Cieawek czy dałoby się je zapisać żeby były na później np na maszynie bez creative clouda czy jak się śle do klienta czy gdzieś tam dalej w świat bez konwertowania fornów na krzywe żeby była możliwość zmiany. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie uzywam Nexus Font od wielu lat juz. Uwaga - niektore softy nie widza tych fontow czasowo zainstalowanych. To znaczy wszystko mi widzialo poza Blenderem i Inkscape'm... Affinity widzi bez problemu, Maya widzi bez problemu, Adobowe softy jak uzywalem jeszcze to tez widzialy. Tylko oupen sourZ cos nie teges..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Destroyer napisał:

Recenzja nowych kart AMD, całkiem przyzwoicie to wygląda choć bez CUDA cudów nie będzie dla grafików 🙂 

 

Szkoda, że nie porównał wyników do poprzedniej generacji bo tak to wciąż nie wiem czy jest dobrze czy...czy tak średnio bym powiedział 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria 5000 ma mieć największy skok w wydajności w historii prawdopodobnie kiedykolwiek! Już można odkładać te 15tys na nową kartę 🙂 

https://wccftech.com/rumor-nvidia-rtx-50-series-blackwell-gpus-will-bring-biggest-performance-leap-in-nvidias-history/

A gigabyte już teasuje kartę z serii 8000! 😄

https://hothardware.com/news/gigabyte-teases-rtx-8090-ti-meme

 

-----

Intel wprowadza opcje do dokupienia możliwości odblokowania dodatkowej wydajności, nic tylko czekać na pirackie unlokery i zataczamy kółeczko w historii i będzie można sobie ściągnąć z Internetu lepszy procesor czy więcej ramu 🙂 

https://www.tomshardware.com/news/intel-officially-introduces-pay-as-you-go-chip-licensing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung prezentuje 57calowy monitor 8k dla graczy 🙂 wygląda obiecująco tylko mogłyby być wyższy a nie taka ultrapanorama 

RevF42HnQdqf7AHgakeujA-1200-80.jpg.webp

https://www.tomshardware.com/news/samsung-odyssey-neo-g9-8k-ces2023

 

--

No i 240 Hz oled

https://www.theverge.com/2022/12/29/23531060/240hz-oled-gaming-displays-monitor-ces-2023-lg-asus-corsair

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie te wszystkie ultrapanoramy to jakiś ślepy zaułek IMO. Bo ani gry fajnie na krawędziach nie wyglądają (nie wspomnę o wsparciu szerokich rozdzielczości w grach) ani pracować na tym. Pewnie jak by mi kasa wypływała z portfela, to kupiłbym obaczyć... i prawdopodobnie zaraz odsprzedał albo dał jakiemuś biedakowi 😛 Już nie wspomnę o 8K - Po H... to komu? jeszcze żeby to miało z 75" to może jeszcze... ale na 57? WHY? No ale pewnie złowią paru "leszczy" zanęconych przez YOJTUBERÓW 😜 @Destroyer patrzę 👀 na cię! 😉 - Sława Cię goni mój destruktywno-aksamitno-głosy przyjacielu! Tuby z milionami łapek w górę łakną więcej twojego contentu!! 😜 Go get em! 😜 

Edytowane przez Mortom
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak technicznie to 2x4k a nie pełne 8k, 8k to masz tylko w poziomie 😛 Ale to już ma sens przy tak długim monitorze, ja od kilku lat mam 2x4k i daje to radę. Ultraponoramy też bym nie brał, jednak wole mieć fizycznie dwa monitory albo i 3 gdyby w proporcjach były takie jakie bym chciał, ale to jeszcze trzeba poczekać na dobre elastyczne monitory z metra cięte to będzie można zrobić dream setup i kupować monitor na metry jak dywan 🙂 

Teraz tylko czekać kto pierwszy wyda 60 calowy monitor dla graczy 🙂 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo każdy to by chciał wszystko za pół darmo! 😄 
Jedynie @Destroyer poszedł do głowy po rozum i został Jojtuberem i zaraz zaczno mu wysyłać promkowy sprzęt, nie dość że za darmo to jeszcze będą mu za to płacić! Brawo Destro! Bierzmy z niego przykład 🙂👍
Jak juz te 500k subów zdobędziesz, to nie zapomni, TO JA PIERWSZY to wieściłem - no i przy okazji może na jakąś posadkę przyjmiesz? Umiem bardzo ładnie podać herbatkę... albo poodkurzać pokoik! Siem dogadamy Panie kierowniku 😄 
giphy.gif?cid=6c09b952f15057093a7d2c36aa7464ca41f5646dba15039e&rid=giphy.gif&ct=g b26fb5261d6d7451666515f2b174504d.gif

Edytowane przez Mortom
  • kekw 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mortom haha 😄 No taki jest plan od samego początku, już czekam aż Republic of Games przyśle mi najmocniejszego laptopa bo nie mam i nie mam zamiaru kupować bo mi niepotrzebny ale jak wyjeżdżam do domu te 4 razy w roku to by się trochę przydał 😛 A w pozostałym czasie mógłby robić za deskę do krojenia bo mi się moja bambusowa już trochę rozłazi, ale w sumie dobrze bo więcej błonnika w diecie 😄 

Edytowane przez Destroyer
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Destroyer Abropos bambusa - parę lat temu bratowa zrobiła na obiad zupę bambusową i przyznam, że jest to smak do którego (chyba) trzeba podchodzić więcej niż jeden raz. Do dzisiaj wspominam (z przerażeniem w oczach) tę zupę... no nie ujmując nikomu 😉 ALE całe szczęście że nie urodziłem się misiem pandą 😄  Kung Kfu czy nie... 😄 Bambusy zostawiam misiom, biedne takie niech se jedzą 😛 
panda-noodles-slurping.gif.db96c45be02a756f2450181539540bdb.gif

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minutes ago, Skyrush said:

i kiedy puszczasz render wentylatory i prund robi brrrrr 

 

Też sobie tak to wyobrażam 😄 już 4090 brzęczą dość mocno a ta karata to pewnie jak turbina odrzutowca 😄  

Jak będą za 12k to biorę Day One 🙂 Tylko lato idzie to nie wiem jak z taką grzałką da się żyć  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po cholewę kupować kocioł do centralnego! Kupię sobie kartę Nvidii! Podłączę pod kaloryfery i zima już nie będzie straszna! A w lato będzie ciepła woda! No eldorado! Idę szukać kupca na moje płuco i nerkę, oby rynek narządów nie nasycił się za bardzo przez inflację 😄 

Edytowane przez Mortom
  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już jest szczyt kur*stwa, zamówiłem nowe części do pc ale zapomniałem dodać jednego produktu( zorientowałem się po opłaceniu). Napisałem do sklepu, czy mogą mi dodać produkt do zamówienia. Tu się zaczynają jaja, cena z ~480zł owego produktu nagle skoczyła do ~550zł xDDDD. Jak za tyle mi zaproponują to ja dziękuję kupię taniej od konkurencji... Chytry 2 razy traci.

Zauważyłem że dwa największe sklepy pc tak robią. Otwieram sobie jakiś produkt w osobnej karcie, bo np sprawdzam ceny/parametry itd. Po jakimś czasie ceny tych produktów magicznie rosną xD. Czy nie jest to przypadkiem sprawa dla jakiegoś UOKiK, i zastanawia mnie czy to jest globalnie na sklepie, czy jest to "spersonalizowane" i tak ruchają klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możliwe że sklepy zaczynają robić podobnie jak linei lotnicze. UOKIK już karze za liczniki czasu czy porduktów które psychologicznie zmuszają do kupna bo zraz nie będzie ale nie mają nic wspólnego z rzeczywistości a to tylko tanie chwyty ale mimo wszystko i tak działają na nasze gadzie mózgi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to kogoś zainteresuje ale logitech ma od jakiegoś czasu odświeżone myszki MX master 3 z dopiskiem S co oznacza silent click. Pamiętam jak przez chwilę miałem chyba MX2 to zarówno przyciski jak i rolka działały bardzo głośno, stawiały całkiem przyjemny opór szczególnie rolka ale głośność i w sumie wielkość tez były dla mnie nie do zaakceptowania. po nocach gając w gierkę to można było partnerkę obudzić śpiącą pokoju obok za zamkniętymi drzwiami 😛  Teraz kupię tego lifta na próbę czy będzie znośne choć jakość już mniej premium i podobno strasznie się brudzi to jednak ma być bardziej cicha.

 

I idąc dalej - klawiatury mój rozklekotany logitech k360 jest głośny i sprawia bardzo tanie wrażenie rozklekotanego dziadostwa wiec powoli się zbieram do wymiany na coś co nie będzie sprawiało wrażania najtańszego trzeszczącego plastiku zlepionego byle jak. Może nie planuję od razu wydać 2tys na klawiaturę ale ten filmik zrobił na mnie wrażenie. 🙂 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności