Skocz do zawartości

AI tests


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

Solówka dla @Nezumi:
Blender Tu, Blender tam!
Chyba sie porzygam! 
Jak mi źle, jak se pomyśle
Że to już tyle lat, a on nadal JE 😜 

For @Destroyer druga:
Wśród nocnej ciszy, wiatraczek od 4090 RYCZY!
Wstańmy i sprawdźmy wtyczki i piny!
Czym prędzej go wyłączajmy!
Na gwarancje wysyłajmy!
Bo się nam spalił, bo się nam spalił! 😉 
 

Edytowane przez Mortom
  • kekw 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, co się w AI dzieje, naprawdę nie istnieje,
więc nie warto promptować niczego
Nie kiwnąłem nawet palcem, by się znaleźć z AI w walce.
Wiem co za ile, mogę jeszce kupic na PKP bilet.
Wiem, że się mylę, choć wcale nie wiem o ile.
Bo z matmy zawsze byłem z tyle 
I nie olśniło mnie nawet na chwilę 
Ale w tym się nie mylę 
że z AI będzie thriller
Będzie bezpieczniej jeśli się nie pochylę 
Rzucę grafikę i zacznę hodować szynszyle

<< guitar solo>>

 

@KLICEK Możesz przenieść ostatnie posty do nowego wątku z pieśniami? 🙂 

  • Like 2
  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerkam znowu na max trzy de
odruchowo robie to
a tam Mortom z Destroyerem
wierszem dla mnie pisac CHCO 😉

Lezka w oku mi sie kreci
zamazany widze swiat
Ze chlopaki maja checi
Nezumiemu pisac tak

Znamy sie jak lyse konie
kto co lubi - znana rzecz
w dobrym zatem bywa tonie
o Blenderze slowko rzec

Zeby w zylach krew zawrzala
na sam tego slowa dzwiek
Blender, bracie, rzecz niemala
z gardla mego slychac jek

Dzien to jednak wyjatkowy
pojednania przyszedl czas
zatem wszystkie te rozmowy
ja wybaczam, prosze was

Naprawiajcie wy Blendera
chocby i po czasu kres
czas moj Maya mi zabiera
No i ZBrush - wiesz jak jest...

😉

 

  • Haha 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale osobiscie wrzucam te obrazki for shits and giggles 😄 Jak sobie wyobraze ze jakis executive manager czy inny "suit" sie wkurza i czeka az ludziom przejdzie to az sie robi cieplej na duszy 😄

Nie wiem dlaczego nie zrobili tego wlaczonego domyslnie - ale opcja juz jest i zamiast wrzucac te obrazki nie wiadomo jak dlugo mozna po prostu przez piec sekund wlaczyc opcje wiec w zasadzie sprawa jest zakonczona. Teraz to juz takie tylko robienie sobie na zlosc chyba tylko. "Ja nie odpuszcze! Ja tez nie!". Whatever.

Ale nie wszyscy sa malymi, nic nie znaczacymi plotkami jak ja. Zajebisty rzezbiarz Steve Lord na przyklad skasowal wszystkie swoje prace i wrzucil to:
https://www.artstation.com/artwork/eJY46w

Ogolnie jakby na to nie spojrzec AI poszlo w zla strone. Podobnie jak NFT. Technologie same w sobie zajebiste i moglyby zrobic duzo dobrego. Ale NFT zamienilo sie w pralke brudnych pieniedzy i zabawke dla bogatych a AI zamiast produkowac super narzedzia poszlo w idiotyczna strone wypluwania gotowych obrazkow. Eh...

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Nezumi napisał:

Nie wiem ale osobiscie wrzucam te obrazki for shits and giggles 😄 Jak sobie wyobraze ze jakis executive manager czy inny "suit" sie wkurza i czeka az ludziom przejdzie to az sie robi cieplej na duszy 😄

Nie wiem dlaczego nie zrobili tego wlaczonego domyslnie - ale opcja juz jest i zamiast wrzucac te obrazki nie wiadomo jak dlugo mozna po prostu przez piec sekund wlaczyc opcje wiec w zasadzie sprawa jest zakonczona. Teraz to juz takie tylko robienie sobie na zlosc chyba tylko. "Ja nie odpuszcze! Ja tez nie!". Whatever.

Ale nie wszyscy sa malymi, nic nie znaczacymi plotkami jak ja. Zajebisty rzezbiarz Steve Lord na przyklad skasowal wszystkie swoje prace i wrzucil to:
https://www.artstation.com/artwork/eJY46w

Ogolnie jakby na to nie spojrzec AI poszlo w zla strone. Podobnie jak NFT. Technologie same w sobie zajebiste i moglyby zrobic duzo dobrego. Ale NFT zamienilo sie w pralke brudnych pieniedzy i zabawke dla bogatych a AI zamiast produkowac super narzedzia poszlo w idiotyczna strone wypluwania gotowych obrazkow. Eh...

Czemu ma służyć usuwanie prac z artstation skoro ten sam człowiek ma wszystkie prace dostępne na instagramie? To jest walka z AI czy Artstation?
https://www.instagram.com/slordart/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RaVirr - z Artstation 😄  Z AI jako takim walczyc sie nie bardzo da (wciaz mnie wkurza nazywanie tego AI bo tam nie ma zadnej inteligencji, no ale ok..). I tez chyba nie bardzo jest po co. AI moze przyniesc nam swietne narzedzia - tylko te zasrane wyplujki gotowcow namieszaly. Sama technologia jest ok. Jak wielu fanow tej technologii mowi - it is here to stay.

Uzytkownicy chca ogolnie dwoch prostych rzeczy - zeby to cale tagowanie bylo domyslnie ustawione na "nie pozwalam!" a nie zebys musial opt-out i ewentualnie tego zeby byla osobna kategoria poswiecona jedynie "AI art". I tyle. A dlaczego Artstation tak sie temu opiera to juz pozostaje do interpretacji. Kto wie jakie deale tam odchodza za zamknietymi drzwiami i kto jaka sume lyknal za udostepnianie bazy danych... 

Mnie osobiscie satysfakcjonuje opcja juz dostepna - opt-out zabiera kilka sekund czasu i masz spokoj. Ale chcialbym, zeby istnial wyrazny podzial (osobne stronki moze nawet) do AI generated i reszty. Bo nie jestem zainteresowany wyplujkami maszyny chocby nie wiem jak zajebiscie wygladaly. Dla mnie to jak jaranie sie seks-lalkami zamiast fajnymi dziewczynami.

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Nezumi napisał:

@RaVirr - z Artstation 😄  AI jako takim walczyc sie nie bardzo da. I tez chyba nie bardzo jest po co. AI moze przyniesc nam swietne narzedzia - tylko te zasrane wyplujki gotowcow namieszaly. Sama technologia jest ok. Jak wielu fanow tej technologii mowi - it is here to stay.

Uzytkownicy chca ogolnie dwoch prostych rzeczy - zeby to cale tagowanie bylo domyslnie ustawione na "nie pozwalam!" a nie zebys musial opt-out i ewentualnie tego zeby byla osobna kategoria poswiecona jedynie "AI art". I tyle. A dlaczego Artstation tak sie temu opiera to juz pozostaje do interpretacji. Kto wie jakie deale tam odchodza za zamknietymi drzwiami i kto jaka sume lyknal za udostepnianie bazy danych... 

Z tego co widzę to każdy kolejny dzień to kolejne żądania (i rozumiem, każdy użytkownik ma do tego prawo)- obecnie uczestnicy protestu postulują o całkowite zbanowanie AI artu i usunięcie całego contentu związanego z AI na marketplace. 
Ta cała sytuacja jest dla mnie tak absurdalna i nielogiczna, że zastanawiam się czy przypadkiem zaraz nie powstanie nowe, wspaniałe, nie wiem, Artplatform.com, które OCZYWIŚCIE BĘDZIE WSPANIAŁYM MIEJSCEM SZANUJĄCYM ARTYSTÓW (jak było w przypadku Artstation stworzonego "od artystów dla artystów"), ktoś zarobi gruby hajs i po paru latach sprzeda cały portal jakiemuś molochowi.

Edytowane przez RaVirr
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, apropo bazy danych. Jeśli rzeczywiście były jakieś transakcje z tym związane to według mojego rozumu, kalendarza, subtelnej matematyki wyszło, że ci "artyści, którzy stworzyli portal dla artystów" sprzedali swoich kolegów, a nie Epic (bo Epic przejął artstation dopiero w kwietniu 2021 roku, AI uczyło się dużo dużo wcześniej).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widze tych kolejnych rzadan. One tak sie troche pokrywaja bo zbanowanie AI moze oznaczac po prostu rozdzielenie wyplujek maszyny od ludzkich tworow. I byloby spoko. Milosnicy AI mogliby sie plawic w w milionach wyplujek, reszta moglaby sie plawic w czyms stworzonym przez czlowieka i byloby git. No, ale przeciez nie moze byc tak, zeby firma zrobila cos czego chca uzytkownicy, prawda? Musza tez naprezyc muskuly!

Swoja droga akcja jest troche slaba pod tym wzgledem, ze jest przedstawiona wlasnie jako "RZADANIA!". Stawia to Artstation w takiej niewygodnej sytuacji bo nikt nie chce byc traktowany jak chlopiec do bicia. Gdyby to bylo przedstawione bardziej jako prosba - o, to juz by moglo Artstation sie ugiac. Ale jak sie RZADA to od razu jest takie wewnetrzne spiecie i niechec - "a kim ty jestes zeby rzadac? Moja firma sobie robie jak chce!".

Z drugiej strony  (czy tam trzeciej 😄 ) potrzebuja tych prawdziwych artystow, zeby istniec i tak jak mowisz - pojawi sie konkurencja, artysci przejda i bedzie koniec zabawy dla Artstation.

Tak czy siak zabawa jest przednia, jest ruch w interesie 🙂

PS

Co do bazy danych to tak sobie wymyslilem, nie mam pojecia. Mogli sobie te obrazki zasysac z netu po prostu tez za darmo.

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@brain

A da się wziąć któyś portret i zrobić z niego całą postać? 

W sensie "podoba mi się pierwszy Einstein, chciałbym, żeby postać była cała z tym samym tłem"

Zrobi to już jakiś mix generatoró AI?

 

Tutaj fajny przykład AI kontra Artysta 

(44) AI vs Pro Artist (Who Win?) #shorts #deamyart #digitalart #aivsartist #art #satisfyingvideo - YouTube

 

Ja czym dłużej na to patrzę tym mniej się tego obawiam. Wiadomo.. ai ma niezłego skilla ale jednak bez kogoś kto nie zna się na malowaniu, kompozycji itp.. nie przypomina to niczego inego od przeszukiwaniu neta za fajnymi obrazkami i zapisywaniu ich sobie na dysku.

Tym bardziej że ci bardziej fanatyczni prompciarze zjadają sami siebie, rzucając nienawiśćią dookoła i odgrażając się "artystom" jakby to miała być apokoalipsa. 

 

@Nezumi nawet Ton R. Blenderheadmasterchief wstawił się za urzytkownikami AS i poradził serwisowi wesprzeć żądania użytkowników. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, michalo napisał(a):

@brain

A da się wziąć któyś portret i zrobić z niego całą postać? 

W sensie "podoba mi się pierwszy Einstein, chciałbym, żeby postać była cała z tym samym tłem"

Zrobi to już jakiś mix generatoró AI?

 

Tutaj fajny przykład AI kontra Artysta 

(44) AI vs Pro Artist (Who Win?) #shorts #deamyart #digitalart #aivsartist #art #satisfyingvideo - YouTube

 

Ja czym dłużej na to patrzę tym mniej się tego obawiam. Wiadomo.. ai ma niezłego skilla ale jednak bez kogoś kto nie zna się na malowaniu, kompozycji itp.. nie przypomina to niczego inego od przeszukiwaniu neta za fajnymi obrazkami i zapisywaniu ich sobie na dysku.

Tym bardziej że ci bardziej fanatyczni prompciarze zjadają sami siebie, rzucając nienawiśćią dookoła i odgrażając się "artystom" jakby to miała być apokoalipsa. 

 

@Nezumi nawet Ton R. Blenderheadmasterchief wstawił się za urzytkownikami AS i poradził serwisowi wesprzeć żądania użytkowników. 

Oglądałem jakiś filmik na YT, gdzie gość pokazywał jak właśnie coś takiego robił. Tworzył coś w Stable Diffusion i tam sobie zmieniał np. 1 element obrazka, który mu nie pasował, robił podmalówkę w Photoshopie (wklejał ten nowy element do "bazowego" obrazka) i od nowa wrzucał do generatora. 

Sam generator to nie wiem, czy to ogarnie bez pomocy człowieka. 

Edytowane przez brain
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michalo Ja Tona jako czlowieka bardzo szanuje bo facet robi to co chce nawet jesli to oznacza ze potem w Blenderze sa przez 10 lat jednokolorowe wire frame'y czy right click po nic 😄 . Jak zaczely sie jego problemy ze zdrowiem to mi sie smutno zrobilo - dobrze ze wyszedl z tego bo swiat bylby biedniejszy bez takich ludzi jak on. Zawsze staje po stronie roznych ludzi co pod prad plyna - nie musze kochac Blendera zeby szanowac Tona. To tak na marginesie tylko 😉

Te generatory troche mi przypominaja zaawansowana wyszukiwarke obrazkow. I jako takie mozna by uzywac. Czasem sie przyda. Ale czuje ze wielu na sile troche staraja sie tego uzywac "bo nowe". Nie wiem nadal dlaczego ktos kto umie rysowac/malowac mialby chciec tego uzywac poza jakas sytuacja zarobkowa gdzie terminy itd. Ale dla siebie? To co - nie sprawia im przyjemnosci to rysowanie/malowanie? Tylko "prodakszyn"? Ech.

@brainPortreciki z postacia patrzaca "w kamere" to smiga bez problemu. Wez wygeneruj takie cos. Gud lak.
sign-language.jpg

🤣

Z ciekawostek. Wlasnie uslyszalem na streamie Stevena Zapata:

https://www.cbr.com/ai-comic-deemed-ineligible-copyright-protection/

A takze ze zawieszono kikstartera unstable diffusion, bo wspierana jest LUDZKA kreatywnosc 🙂

Ja tam sie ciesze. Maszynki tak ale nie w zastepstwie ludzi a jako niewolnicy na smyczy.

 

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem dzisiaj zabawy w mid-journey i...

Totalnie nieprzewidywalne rezultaty, nie umiem w prompty, nie osiągnąłem nic zbliżonego do tego co chciałem. Pomyślałem żeby sprawdzić jakieś warianty na bazie swojej pracy to też wypluło mi totalnie z dupy wersje 😉

Na koniec wrzuciłem chyba zbyt duży obrazek bo bot się zawiesił na 0% i nie doczekałem się renderu 😅

Oczywiście dałem reakcje X żeby usunęli moje rzeczy z serwera... bo niby tak to działa

Teraz jest hype, rozumiem bo to jest nowe i umożliwia przeciętnym ludziom zabawę w artystów, ale to dopiero się przeistoczy wg mnie w całkiem użyteczne narzędzie za jakiś czas.

Najgorzej z kwestią zagarniania przez te generatory twórczości i stylów artystów którzy to sobie wypracowywali latami, a teraz byle Najman może zrobić obraz ala Greg Rutkowski. Przepisy nie nadążają za postępem technologicznym, prawo autorskie nie istnieje 😉 przynajmniej w sztuce bo muzyka ponoć się jakoś zabezpieczyła, ale wg mnie to też kwestia czasu (tak jak było ze Spotify vs branża muzyczna).

Ciekawa walka z wiatrakami na ArtStation... też dołączyłem publikując obrazek no AI ale jakoś nie mam parcia żeby to robić nieustannie albo usuwać swoją galerię bo nie oszukujmy się jestem przeciętniakiem z bardzo małą ilością obserwujących... raczej prompty ala rotcore mi nie grożą 😜 ale się solidaryzuję z artystami

Jak ktoś wcześniej w tym wątku już mądre słowa na ten temat napisał... sam proces tworzenia, myślenia, mazania, przemalowywania, kombinowania itd jest w tym wszystkim najlepszy... droga jaką trzeba wykonać do osiągnięcia celu i ta droga jest dla nas rozwojem, pasją, doświadczeniem, przyjemnością (przynajmniej u mnie). Maluję bo lubię, nie zarabiam na tym. Choć trochę mnie demotywuje ta cała historia z AI to i tak nie przestanę tego robić 😉

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Rotcore napisał:

Ciekawa walka z wiatrakami na ArtStation... też dołączyłem publikując obrazek no AI ale jakoś nie mam parcia żeby to robić nieustannie albo usuwać swoją galerię bo nie oszukujmy się jestem przeciętniakiem z bardzo małą ilością obserwujących... raczej prompty ala rotcore mi nie grożą 😜 ale się solidaryzuję z artystami

Też dołączyłem ale nie chce mi się wrzucać co chwilę kolejną rundę.

Mam nadzieję, ze coś z tym gównem zrobią, 3d total jakoś stanęło po naszej stronie.

 

14 godzin temu, Rotcore napisał:

Jak ktoś wcześniej w tym wątku już mądre słowa na ten temat napisał... sam proces tworzenia, myślenia, mazania, przemalowywania, kombinowania itd jest w tym wszystkim najlepszy... droga jaką trzeba wykonać do osiągnięcia celu i ta droga jest dla nas rozwojem, pasją, doświadczeniem, przyjemnością (przynajmniej u mnie). Maluję bo lubię, nie zarabiam na tym. Choć trochę mnie demotywuje ta cała historia z AI to i tak nie przestanę tego robić

Dokładnie. Dla mnie każdy obrazek z AI lub jak się dowiem, ze to AI to takie mehhh. Co z tego że niby faijne jak to jet generowane. Jak zupa z proszku 🙂

Ja wolę podziwiać żywych (martwych) ludzi i ich stawiać jako autorytety.

A, imo, jak ktoś teraz porzuca malowania/rysowanie to popełnia duży błąd. Może poprzeczka stanie wyżej (zwłaszcza u takich patronowych artystów, lub tych co robią dziwne zlecenia dla osób prywatnych) ale skill zawszse będzie w cenie, nie ważne jakie wspomagacze są

 

Edytowane przez michalo
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO to ja teraz z innej RURY 😉 

Chyba dobrze zrobiłem, że nie pokusiłem się o żonę! Jadę do Japonii po coś lepszego! A) mało żre 😉 b) Nie mędzi człowiekowi aby pojechać do restauracji, C) Kasy na kosmetyki nie wyciąga! Cud, móD i cyber skóra 😛Jednym słowem IDEAŁ! No i też porozmawiać można! Jak kto chce! 😉 

  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Mortom napisał:

NO to ja teraz z innej RURY 😉 

Chyba dobrze zrobiłem, że nie pokusiłem się o żonę! Jadę do Japonii po coś lepszego! A) mało żre 😉 b) Nie mędzi człowiekowi aby pojechać do restauracji, C) Kasy na kosmetyki nie wyciąga! Cud, móD i cyber skóra 😛Jednym słowem IDEAŁ! No i też porozmawiać można! Jak kto chce! 😉 

Jak wezmiesz dwie to zaoszczedzimy na przesylce... moze skrzyknac forum..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michalo te 15k w $ brzmi całkiem rozsądnie nieprawdaż... Zresztą trzeba iść z duchem czasu... no i taka "żonka" domu ci nie zabierze po rozwodzie! Przyjacół (jak sie ich się ma 😄nie przekabaci i nie nastawi przeciw tobie! 
Nie ma się co zastanawiać, dawajta ludzie sprowadźmy se hurtem, to może coś zejdą z ceny 😄 
Mięczaki proszą o rękę a prawdziwi samce ALFA KUPUJĄ sobie żonę! 😄 
3743bdac1fc4db9584adbcfe24fea1b6.gif 91818722b07400d24401f73cc2493704.gif

Edytowane przez Mortom
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głębia obrazu (Depth-to-image) w Stable Diffusion 2

Wszystko, co musisz wiedzieć

Depth-to-image (Depth2img) to niedoceniany model w Stable Diffusion v2. Jest to rozszerzenie funkcji image-to-image (img2img), które wykorzystuje informacje o głębi podczas generowania nowych obrazów.

W tym samouczku zajrzymy pod maskę, aby zobaczyć, co to jest, jak go zainstalować i używać oraz co może dla Ciebie zrobić.

Co może zrobić głębia obrazu

Dzięki funkcji głębi obrazu masz lepszą kontrolę nad osobną syntezą obiektu i tła.

Powiedzmy, że chcę zamienić tę romantyczną scenę w La La Land w pojedynek zapaśniczy

lala-land.png?w=744&ssl=1

Później zajmiemy się bardziej szczegółami, ale na razie traktuj głębię do obrazu jako ulepszoną wersję obrazu do obrazu . Można ich używać dokładnie w ten sam sposób — biorąc pod uwagę obraz i monit tekstowy, wygeneruje nowy obraz.

Powiedzmy, że używam zachęty "zdjęcie dwóch walczących mężczyzn" zarówno dla obrazu do obrazu, jak i głębi do obrazu. Poniżej przedstawiono wyniki z siłą odszumiania w zakresie od 0,4 do 1,0. (Pamiętaj, że im wyższa siła odszumiania, tym bardziej zmieni się obraz.)

image-60.png?resize=1024,479&ssl=1

Przyjrzyjmy się generacjom obrazu do obrazu (górny rząd). Napotkaliśmy problem: przy niskiej sile odszumiania obraz nie zmieniał się wystarczająco. Przy dużej sile odszumiania widzimy dwóch zapaśników, ale oryginalna kompozycja zostaje utracona.

Głębia obrazu rozwiązuje ten problem . Możesz zwiększyć siłę odszumiania aż do 1 (maksimum) bez utraty oryginalnej kompozycji!

Skoro już wiesz, co potrafi technologia głębi do obrazu, zobaczmy, jak to działa.

Czym jest głębia obrazu?

Przypomnij sobie, że w przypadku obrazu do obrazu Stabilna dyfuzja pobiera obraz i monit jako dane wejściowe. Generowanie obrazu jest oparte ZARÓWNO na obrazie, jak i na monicie. Ostateczny obraz przypomina obraz wejściowy w kolorze i kształtach.

W przypadku głębi do obrazu Stabilna dyfuzja podobnie pobiera obraz i monit jako dane wejściowe. Model najpierw szacuje mapę głębi obrazu wejściowego za pomocą MIDaS , modelu AI opracowanego w 2019 r. do szacowania postrzegania głębi przez jednooczne (czyli szacowania głębokości z jednego widoku). Mapa głębi jest następnie używana przez Stable Diffusion jako dodatkowe uwarunkowanie generowania obrazu.

Innymi słowy, głębokość do obrazu wykorzystuje trzy warunki do wygenerowania nowego obrazu: (1) monit tekstowy, (2) oryginalny obraz i (3) mapa głębi.

Model wyposażony w mapę głębi ma pewną wiedzę na temat trójwymiarowej kompozycji sceny. Generacje obrazów obiektów pierwszego planu i tła można rozdzielić.

Mapa Głębi

Nie musisz dostarczać mapy głębi, aby korzystać z głębi do obrazu. Ta sekcja odtwarza mapę głębokości do celów edukacyjnych.

Mapa głębi to prosty obraz w skali szarości o tym samym rozmiarze co oryginalny obraz, kodujący informacje o głębi. Kompletna biel oznacza, że obiekt jest najbliżej Ciebie. Więcej czerni oznacza dalej.

Oto przykład obrazu i jego mapy głębi oszacowanej przez MIDaS.

00702-854471792-Amber-Heard_-Ana-de-Arma

depthmap-00702-854471792-Amber-Heard_-An

Zainstaluj model głębi do obrazu

Jak zainstalować

Aby zainstalować model głębi do obrazu w GUI AUTOMATIC1111:

Pobierz plik modelu ( 512-depth-ema.ckpt )

Pobierz  plik konfiguracyjny , zmień jego nazwę na 512-depth-ema.yaml

Umieść oba w katalogu modelu:

stable-diffusion-webui/models/Stable-diffusion

Jak używać

Aby użyć modelu, naciśnij przycisk odświeżania obok skrzynki kontrolnej w lewym górnym rogu. Wybierz 512-depth-ema.ckpt, aby załadować model.

image-61.png?resize=768,124&ssl=1

Zwróć uwagę, że model głębi może być używany do obrazka i malowania , ale nie do obrazka. Jeśli spróbujesz to zrobić, zobaczysz błąd.

Aby skorzystać z modelu, przejdź do zakładki img2img . Postępuj zgodnie z instrukcjami dla img2img i inpainting .

Jak wynika z nazwy modelu, jest to model 512. Oznacza to, że działa najlepiej, gdy co najmniej jedna strona nowego obrazu ma 512 pikseli.

Kilka pomysłów na wykorzystanie

Przejdźmy teraz przez kilka przypadków użycia.

Alternatywa dla img2img

Załóżmy, że masz takie zdjęcie portretowe.

joseph-gonzalez-iFgRcqHznqg-unsplash.jpg

Chcesz mieć trochę różnorodności, włączając azjatkę. Ale zaprojektowałeś już dodatkowe elementy otaczające go, więc nie chcesz, aby kształt osoby się zmienił.

Możesz to zrobić za pomocą img2img, ale nie możesz ustawić zbyt wysokiej siły odszumiania, ponieważ stracisz oryginalny kształt.

Dzięki img2img to najlepsze, co możesz zrobić:

2.1-img2img-denoise-0.58-00128-288246929

Obraz do obrazu. Podpowiedź: piękna, szczęśliwa Azjatka z idealnie szczegółowymi oczami, szczegółowymi rysami twarzy, szczegółową skórą, naturalnym oświetleniem, długimi włosami. Siła odszumiania: 0,58

Jest trochę zmian w kształcie, ale nie jest tak źle. Jednak siła odszumiania jest wciąż zbyt niska, aby odbiegać od koloru skóry pierwotnego mężczyzny. Nie zastosowano się również do zachęty dotyczącej długich włosów .

Teraz dylemat: Zwiększenie siły odszumiania do 1 dałoby to, czego chcemy, ale stracimy pierwotny kształt:

2.1-img2img-long-hair-00126-458374445-a-

Użycie modelu głębi do obrazu pozwoliłoby nam ustawić siłę odszumiania na 1 bez utraty oryginalnego kształtu:

long-hair-00124-2487370671-a-beautiful-h

Głębia obrazu z tym samym monitem i siłą odszumiania ustawioną na 1.

Zwróć uwagę, że kształt mężczyzny jest całkowicie zachowany, a Stable Diffusion jakoś wymyśla, jak oddać długie włosy.

Malowanie

W podobny sposób możesz użyć głębi do obrazu w malowaniu, albo do naprawy defektów , albo do stworzenia czegoś nowego.

Chcesz użyć głębi do obrazu, jeśli zależy ci na zachowaniu oryginalnej kompozycji.

W14ShotToHERO.jpg?w=800&ssl=1

00098-1555620215-two-lions-holding-each-

 

Transfer stylu

Zaletą funkcji głębi do obrazu jest to, że możesz ustawić siłę odszumiania aż do 1 bez utraty kompozycji. Ułatwia to przekształcenie sceny w inny styl.

Oto kilka przykładów:

00190-4163774329-cubism-painting_1.5-a-m

00183-694140991-unreal-engine-a-man-with

00182-362111397-Aype-Beven-scott-william

00178-124542128-in-art-nouveau-painting_

Ukraść pozę

Trudno jest wygenerować konkretną ludzką pozę za pomocą stabilnej dyfuzji. Dzięki funkcji głębi do obrazu możesz użyć zdjęcia z wybraną pozą jako obrazu podstawowego. Ustaw siłę odszumiania na 1 i gotowe! Poza zostanie całkowicie zachowana dzięki funkcji głębi do obrazu. Zdjęciem może być scena filmowa, obraz lub zdjęcie zrobione telefonem.

Koniec z dodatkowymi kończynami, dziwnymi dłońmi i niekończącym się malowaniem , aby naprawić pozy!

Streszczenie

Głębia do obrazu to świetna alternatywa dla obrazu do obrazu, zwłaszcza gdy chcesz zachować kompozycję sceny.

To potężne narzędzie nie zyskało zbytniej uwagi od czasu jego wydania. Mam nadzieję, że ten artykuł zainspiruje Cię do zastanowienia się nad włączeniem go do swojego przepływu pracy.

źródło

Edytowane przez OldMan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź od Artstation odnośnie AI. Myślałem, że odpiszą "Przecież już zareagowaliśmy na to, zobacz link....". A tu jednak nie, bo się "zastanawiają". 😛

image.png.5d709b707479c750bacfc6c1844d6cac.png

Ciekawe jaką podejmą decyzję (definite answers), bo chyba nie wiedzą co robić przez ten protest. I bardzo dobrze, może podejmą właściwą decyzję, bo to co do tej pory zrobili to słabiutko.

Edytowane przez brain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inni juz podjeli decyzje - w komentarzach twitterowych dowiedzialem sie ze cos takiego istnieje jak "artfol". Dotychczas mieli tylko apki na mobile ale zauwazyli co sie dzieje i webowa wersja jest juz w becie a poza tym PO PROSTU banuja od lutego AI "art". Mozna? Mozna. Proste? Proste. A Artstation niech sie zastanawia dalej. Za chwile sie bedzie zastanawiac skad wziac uzytkownikow.

https://www.artfol.me/a/jwJhfoj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Mortom napisał:

Wg mnie to wspaniały przykład jak zrobić sobie krzywdę jako artyście i jak zahamować swój rozwój. No ale co ja tam wiem.

Dokładnie. Ale wątpię że ktoś kto lubi rysować, chce się w tym rozwijać pójdzie w tą stronę.

To i tak zmienia całkiem koncept. Każdy rysownik by to trochę inaczej zrobił, podjął inne decyzje. A tu masz gotowca więc gdzie tu jakakolwiek satysfakcja?

Raczej to jest skierowanie dla ludzi co chcieli by ale im się nie chce. Zawsze mają tonę wymówek.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, michalo napisał:

Dokładnie. Ale wątpię że ktoś kto lubi rysować, chce się w tym rozwijać pójdzie w tą stronę.

To i tak zmienia całkiem koncept. Każdy rysownik by to trochę inaczej zrobił, podjął inne decyzje. A tu masz gotowca więc gdzie tu jakakolwiek satysfakcja?

Raczej to jest skierowanie dla ludzi co chcieli by ale im się nie chce. Zawsze mają tonę wymówek.

ja np.  jakbym mial mozliwosc zaprzegnac ai do robienia freelancu nie mialbym skrupulow. Wszystko zalezy od tego co robisz moim zdaniem, mowienie ze cos jest jednoznacznie zle to glupota.

a teraz płacz mode (xd)

CZesto mialem takich klientow ze na poczatku jaralem sie projektem w huj, no chcialem robic, dawalem z siebie wszystko zeby byl sztos 🙂 no i po 10 poprawkach juz nie bylo co wrzucac do portfolio. 

To wiecie elegnacko bym sobie to opedzlowal cyk cyk w ai i sie nie nameczyl a do folio i tak bym nie wrzucil 🙂 czy nie wyszlo by na jedno?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, KLICEK napisał:

To wiecie elegnacko bym sobie to opedzlowal cyk cyk w ai i sie nie nameczyl a do folio i tak bym nie wrzucil 🙂 czy nie wyszlo by na jedno?

No a ten płacz o psuciu rynku, zaniżaniu stawek itp.. Etyka zawodowa?

 

No ale rozumiem, że ty mówisz o przyszłości.. w sensie ai do modeli 3d bo myślę, że nie brał byś zleceń na ilustracje 2d? XD

Jeśli było by takie AI do 3d, to raczej 

po pierwsze było by legalne chyba ze zripuje całe gry i serwisy z modelami a to by był już gruby przekręt 

po drugie ja wiedząc, że mam wystarczającego skilla udokumentowanego już w czasach pre-ai (hehe) i mogę wszystko sobie zcustomizować też bym pewnie korzystał z tego do mniej ambitnych projektów.

Teraz też idę na skróty tam gdzie to ma sens, ale ambitniejsze rzeczy robię ręcznie. Np, ostatnio trzasnąłęm 2 anioły, całe zakryte szatą - wszystko na tablecie namazałem. Tak jak sobie to wyobrażałem i tak jak miałem ochotę no i tak jak umiałem najlepiej 😉 

Zajeło mi to parę godzin i co chwile coś tam jeszcze skrobnę, zanim skończę cały model. 

W MD pewnie taka szata to kilkadziesiąt minut. Nic skomplikowanego. 

Ale nigdy nie spojrzał bym na to jak na swoje dzieło. No i te anioły wylądują w portfolio więc tym bardziej chcę je zrobić sam.

Bardziej automatyczne sprawy to tekturki. Tutaj lecą alphy i cutom brushe. 

 

 

Chyba, że teraz robisz teraz ilustracje 2d no to wiesz, z całym szacunkiem ale łamiesz mi serce XD

Edytowane przez michalo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no mowie o przyszlosci juz za rok dwa jak ai bedzie opedzlowywac modeliki 3d 😄 

wydaje mi  sie ze modele 3d nie sa potrzebne zeby nauczyc maszyne jak ma robic modele 3d 🙂 wystarcza zdjecia a tych jest duzo 🙂 doslownie 2 posty wyzej masz info o tym jak AI wykorzystuje zdjecia i jest wstanie zrobic z niego Z DEPTH, modelowanie 3d rip za 2 lata tops xd

 

Graficy 3d w strachu LAAAAAAAAAAAAA

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Nezumi napisał:

Jak sobie ai bedzie opedzlowywac modeliki 3d, to Cie nikt nie bedzie potrzebywal zatrudniac do tego tylko sobie wpisza co za model chca. 🤷‍♂️

no wlasnie staram sie to wam uswiadomic, zebyscie nie wkladali wszystkich jajek do jednego koszyka. Tylko albo skilla podnosic na maxa, tak zeby ai nie moglo was dogonic jeszcze przez jakis czas, albo rozgladac sie powoli za czyms innym. 

W sensie nie mowie ze tak bedzie na 100% i kij!!!11111 tylko lepiej na wszelki wypadek pomyslec o tym, ze moze byc roznie. 

 

oczywiscie nikt wam nie zabroni robic sobie do szyflady 🙂 a moze jak digital umrze, to kasa przyjdzie do niego od kolekcjonerow jak do sztuki tradycyjnej? co w 90% wyglada jak gowno gowna a hajs top xD

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minutes ago, KLICEK said:

CZesto mialem takich klientow ze na poczatku jaralem sie projektem w huj, no chcialem robic, dawalem z siebie wszystko zeby byl sztos 🙂 no i po 10 poprawkach juz nie bylo co wrzucac do portfolio. 

Jak to często?! To nie jest tak ZAWSZE?! Czy te wyjątki to projekty które i tak masz w dupie już od samego początku? 😛 A jedyne co czujesz po zakończeniu to ulgę jak gdy zaparcie w końcu puści i ciężar golda za robotę 🙂 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Destroyer napisał:

Jak to często?! To nie jest tak ZAWSZE?! Czy te wyjątki to projekty które i tak masz w dupie już od samego początku? 😛 A jedyne co czujesz po zakończeniu to ulgę jak gdy zaparcie w końcu puści i ciężar golda za robotę 🙂 

 

stary ile razy tak mialem, ze psycha siadala na butle od vanisha, ja jebie. TAK SIE ciesze ze zdecydowalem ze juz nigdy wiecej nie robie freelancu 🙂 szkoda zdrowia

aczkolwiek nie zawsze tak bylo, mialem kilku fajnych klientow z ktorymi sie zawsze spoko pracowalo 😄

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej chyba iść w grafikę 3D + tworzenie całych scen w Unrealu/ Unity + tworzenie shaderów/prostych mechanik. Jak ktoś będzie potrafił samemu stworzyć całość, od prostego conceptu, po model 3d, po tekstury, aż do stworzenia całej sceny z prostymi mechanikami, to będzie łatwiej mu dostosować do nowych realiów (kiedyś).

AI na pewno to kiedyś będzie ogarniać, ale chyba w takim kierunku zachowamy jak najdłużej pracę i tak. 😉 Tak jak powiedział @KLICEK , nie robić tylko jednej rzeczy i w tej jednej rzeczy być najlepszym, tylko rozwijać się w różnych kierunkach, żeby łatwiej było dostosować to co umiemy, do tego co się będzie zmieniać przez AI.

 

Edytowane przez brain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, brain said:

Najlepiej chyba iść w grafikę 3D + tworzenie całych scen w Unrealu/ Unity + tworzenie shaderów/prostych mechanik.

Już gdzieś widziałem zaczątki technologii gdzie ludki wpisywały np biuro konferencyjne z krzesłami na środku ułożonymi dookoła w idealnym koel itd i ai już takie sceny generowało, pewnie z gotowych modeli tylko ale jak już coś taeigo jest ot za rok dwa będzie każdy sobie generował z palca takie rzeczy a nie jak teraz rozkładał z ręki te same megaskany 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Destroyer napisał:

Już gdzieś widziałem zaczątki technologii gdzie ludki wpisywały np biuro konferencyjne z krzesłami na środku ułożonymi dookoła w idealnym koel itd i ai już takie sceny generowało, pewnie z gotowych modeli tylko ale jak już coś taeigo jest ot za rok dwa będzie każdy sobie generował z palca takie rzeczy a nie jak teraz rozkładał z ręki te same megaskany 🙂 

tez widzialem, potwierdzam z gotowych baz modeli 🙂 ale ukladalo elegancko 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, KLICEK said:

stary ile razy tak mialem, ze psycha siadala na butle od vanisha, ja jebie. TAK SIE ciesze ze zdecydowalem ze juz nigdy wiecej nie robie freelancu 🙂 szkoda zdrowia

Tak freelance to w 90% zło, jeszcze jak kasa dobra to pół biedy ale najczęściej to i kasa nędzna więc psycha podwójnie siada 🙂 Więc jak już to wyceniać tak żeby chociaż dla pieniędzy się chciało robi, nie tak dawno wyceniłem jedną animację za 60-80tys, dla większego klienta ale oczekiwana jakość taka se wieć dałbym radę 😛 i do tego przez pośrednika, trzeba by było z 1-2 osobę do pomocy i byłem niemal pewny, że to nie siądzie ale jakby siadło to przynajmniej pinionżek byłby nie najgorszy 🙂 No ale nie po to się bierze freeelancera żeby mu płacić  jak dla studia tylko jak najmniej się da a różnicę za nic nie robienie i tylko przerzucanie meili bierze się dla siebie 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Destroyer napisał(a):

Już gdzieś widziałem zaczątki technologii gdzie ludki wpisywały np biuro konferencyjne z krzesłami na środku ułożonymi dookoła w idealnym koel itd i ai już takie sceny generowało, pewnie z gotowych modeli tylko ale jak już coś taeigo jest ot za rok dwa będzie każdy sobie generował z palca takie rzeczy a nie jak teraz rozkładał z ręki te same megaskany 🙂 

No wiadomo, że AI będzie też i to ogarniać, ale nie wyobrażam sobie na razie, że AI za 2 lata będzie ogarniać zoptymalizowane assety, pod gry. To jest jednak chyba za dużo zmiennych, za dużo rzeczy może pójść nie tak. Człowiek jednak nadal będzie potrzebny do tego wszystkiego, zwłaszcza ktoś kto ogarnia różne tematy (blueprinty/mechaniki w grze, tworzy levele, modeluje, ogarnie światło itd.). Myślę, że bardziej za 5 lat już będzie AI tak rozwinięte, że będziesz mógł dokładnie opisać co chcesz żeby AI zrobiło w unrealu i to zrobi (od modeli 3d po gotową scenę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, brain said:

nie wyobrażam sobie na razie, że AI za 2 lata będzie ogarniać zoptymalizowane assety, pod gry.

A na co to komu? 🙂 Masz nanity w unrealu to wystarczy decymację, jakaś zautomatyzowany sposób optymalizacji z InstaLOD czy Simlygon i po robocie. 

Znajomy studiuje programowane i ostatnio używał tego chata AI  żeby mu gotowe rozwiązania prostych algorytmów podawał bo co tam szukać po internetach 🙂 

Za chwilęcoraz więcej będzie takich rzeczy i dlatego w Googlu jest czerwony alarm bo jak takiego chatGPT podepną do sieci to google które z 80%+ żyje z reklam zacznie biedować bo nie będą ludzie nic szukały tylko czat im da odpowiedź. A twórcy tego czata planują zyski w nowym roku na poziomie miliarda dolarów rocznie 🙂 I sądząc po tym jakie to ma zainteresowanei i jak sobie radzi to wcale bym sienie zdziwił jak ten walec rozjedzie niejeden biznes i niejeden sposób w jaki ludzie teraz korzystają z komputerów i internetu. 

 

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Destroyer napisał(a):

A na co to komu? 🙂 Masz nanity w unrealu to wystarczy decymację, jakaś zautomatyzowany sposób optymalizacji z InstaLOD czy Simlygon i po robocie. 

Znajomy studiuje programowane i ostatnio używał tego chata AI  żeby mu gotowe rozwiązania prostych algorytmów podawał bo co tam szukać po internetach 🙂 

Za chwilęcoraz więcej będzie takich rzeczy i dlatego w Googlu jest czerwony alarm bo jak takiego chatGPT podepną do sieci to google które z 80%+ żyje z reklam zacznie biedować bo nie będą ludzie nic szukały tylko czat im da odpowiedź. A twórcy tego czata planują zyski w nowym roku na poziomie miliarda dolarów rocznie 🙂 I sądząc po tym jakie to ma zainteresowanei i jak sobie radzi to wcale bym sienie zdziwił jak ten walec rozjedzie nie jen biznes i nie jeden sposób w jaki ludzie teraz korzystają z komputerów i internetu. 

 

No niby tak, ale ciężko mi sobie wyobrazić jakiś otwarty świat, który AI tworzy, wraz z miastami, NPCtami, z dialogami itd. itd. itd.  Myślę, że i tak każdy będzie zmuszony do używania AI, żeby jakoś "przetrwać", czy komuś się to podoba, czy nie. Dlatego Artstation jako duża firma, raczej nie możesz sobie pozwolić na bana AI na swojej stronie, tak samo Epic. Nie ma już odwrotu.

Edytowane przez brain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, brain napisał:

No niby tak, ale ciężko mi sobie wyobrazić jakiś otwarty świat, który AI tworzy, wraz z miastami, NPCtami, z dialogami itd. itd. itd.  Myślę, że i tak każdy będzie zmuszony do używania AI, żeby jakoś "przetrwać", czy komuś się to podoba, czy nie. Dlatego Artstation jako duża firma, raczej nie możesz sobie pozwolić na bana AI na swojej stronie, tak samo Epic.

ja nie moglem sobie wyborazic ze AI bedzie robic lepiej Furia Tadeshiego niz Furio Tedeshi... no ale juz tu jestesmy XD

  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to wyglada tak, ze mamy AI co wypluwa obrazki i poteksturowane bloby w 3D a ludzie juz wieszcza ze za 10 lat bedzie mozna uploadnac swoja swiadomosc do netu 😄 Postep technologiczny jest ale nie dziala tak ze skoro teraz byl skok to ten skok bedzie co roku. Teraz byl, bedzie troche lepiej ale to tyle. Zobaczcie z samochodami na przyklad jak jest. Jak sie pojawily pierwsze samojezdzace samochody to wszyscy wrozyli ze za kilka lat beda juz tylko samojezdzace auta. Minelo wiele lat i technologia moze poszla do przodu ale nie na tyle zeby nawet co dziesiaty samochod byl bez kierowcy. Takich przykladow jest masa. Pojawia sie cos nowego i wszyscy zaraz mysla ze swiat sie zmieni zupelnie a potem sie okazuje ze moze i sie zmienil ale w duzo mniejszym stopniu niz wieszczono. Po pierwszym zachlysnieciu sie AI wyplujkami ktore "zabija koncepciarzy" glowna walka z tego co widze toczy sie na dwoch frontach - jeden taki zeby zbanowac to w ch...olere na Artstation a drugi zeby "uwolnic technologie" i zeby... porniole mozna generowac. I tyle. Po pierwszych zachwytach przychodzi czas na zwyczajowy hamulec, przypychanki na twitterze i myslenie jak to wykorzystac zeby mozna jedna reka generowac 😄 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, brain said:

No niby tak, ale ciężko mi sobie wyobrazić jakiś otwarty świat, który AI tworzy, wraz z miastami, NPCtami, z dialogami itd. itd. itd. 

Akurat takie otwarte światy będzie łatwiej niż coś dużo bardziej reżyserowane, tam jest masa rzeczy kopiuj wkelj🙂 Już teraz jest od groma generatorów od terenó, po biomy na maistach i ruchu ulicznym kończąc, póki co to jest nijakie i rozbite na małe częsci ale prędzej czy później ktoś to połączy  w jedną kupę a taki ChatGPT będzie robił za dialogi, syntetyczne głosy już działają całkiem nieźle, autamatyczny lipsync był już w wiedznimie 3 wieć coraz więcej rzeczy będie sie automatyzowało w ten sposób bo inaczej się nie da utrzymać jakości i mieć jakąś kontrolę nad zmianami w coraz szybciej rosnących grach i pod względem wielkości i jakości.  

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Nezumi said:

Na razie to wyglada tak, ze mamy AI co wypluwa obrazki i poteksturowane bloby w 3D a ludzie juz wieszcza ze za 10 lat bedzie mozna uploadnac swoja swiadomosc do netu

*max 2 😛

Elona musk mówiła, że jej chipy wszczepiane w mózg na świniach działają bardzo dobrze i tylko połowa zdechłą a druga płowa omszała czyli sukces i już mamy przyszłościową, cyberpunkową cyberpsychozę, przyszłość już jest, tu i teraz 😄 

Edytowane przez Destroyer
  • kekw 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no walsnie powiem ze do momentu jak nie wyszlo mid jurnej v4 to myslalem ze jestesmy SEJF na nastepne 10 lat 😄 teraz juz wiem, ze to raczej 2 lata niz 10 😄

Wiecie skad wiem? SLYCHAC WYCIE? to znaczy ze ludzie maja wlasnie obsrane dupy, bo niedowiarki sobie usiwadomily co sie swieci 😄

movie releted:

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już teraz używam syntetycznie genreowanych głosów do animacji gdy robię wczesne wersje i zanim finalne teksty i timing pójdą do profesjonalnego lektora. Szybciej i sprawnej niż nagrywanie samemu, Polski język jeszcze kuleje ale angielski jest bardzo w porządku dużo lepszy od mojego 😛 To samo gdy mam coś więcej napisać to dyktuję albo z autoamtu ściąga teksty z gotowego nagrania czy filmu i często nie ma nawet za bardzo co poprawiać 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Destroyer napisał(a):

Ja już teraz używam syntetycznie genreowanych głosów do animacji gdy robię wczesne wersje i zanim finalne teksty i timing pójdą do profesjonalnego lektora. Szybciej i sprawnej niż nagrywanie samemu, Polski język jeszcze kuleje ale angielski jest bardzo w porządku dużo lepszy od mojego 😛 To samo gdy mam coś więcej napisać to dyktuję albo z autoamtu ściąga teksty z gotowego nagrania czy filmu i często nie ma nawet za bardzo co poprawiać 🙂 

Co używasz do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności