Skocz do zawartości

Poszukuję starej grafiki koparki na nogach


Shogun 3D

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Od lat mnie tu nie było, bo wycofałem się z branży, jestem obecnie spawaczem i problem użerania się z klientami (logo bardziej na środek i niech się ąbraca) zredukował mi się o 99%. Grafiki robię tylko do szuflady.
Mimo lat nieobecności na Forum wiem, że na Was zawsze można liczyć.
Otóż poszukuję pewnej staaarej grafiki, bodaj sprzed 25 lat. Przedstawia ona różową koparkę na nogach hydraulicznych, bawiącą się oponą od traktora. Sceneria: podwórko na blokowisku.
Nie mam pojęcia, kto był autorem.
Bedę bardzo wdzięczny za pomoc w poszukiwaniach. 🙂

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Shogun 3D napisał:

Cześć. Od lat mnie tu nie było, bo wycofałem się z branży, jestem obecnie spawaczem i problem użerania się z klientami (logo bardziej na środek i niech się ąbraca) zredukował mi się o 99%. Grafiki robię tylko do szuflady.
Mimo lat nieobecności na Forum wiem, że na Was zawsze można liczyć.
Otóż poszukuję pewnej staaarej grafiki, bodaj sprzed 25 lat. Przedstawia ona różową koparkę na nogach hydraulicznych, bawiącą się oponą od traktora. Sceneria: podwórko na blokowisku.
Nie mam pojęcia, kto był autorem.
Bedę bardzo wdzięczny za pomoc w poszukiwaniach. 🙂

Halo witam,
Z grafiką nie pomogę bo kompletnie nie kojarzę, ale szanuję w opór za to, że zamiast gadać o tym jak jest źle w branży i że lepiej zostać spawaczem to po prostu zostałeś spawaczem 😄 

  • Like 1
  • kekw 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jaką grafikę chodzi, ale koledzy z działu AI pewnie pomogą, jak im wyślesz wiadomość "różowa koparka na nogach hydraulicznych, bawiąca się oponą od traktora" to pewnie znajdą kilka, a nawet kilkaset takich obrazków...


[...może to spawanie to nie jest taki zły pomysł... cholerne AI...]

Edytowane przez Skyrush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @Shogun 3D! miło znowu widzieć na forum znajomą twarz 🙂 Nawet avatar ten sam 🙂 

 

11 minutes ago, KLICEK said:

Teraz jak to widzę to też pamiętam ale po opisie to wydawało mi się że to praca cartoonowa była 🙂 Masz zbiorowisko inspiracji na dysku od 15lat+? 🙂 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Destroyer napisał:

Cześć @Shogun 3D! miło znowu widzieć na forum znajomą twarz 🙂 Nawet avatar ten sam 🙂 

 

Teraz jak to widzę to też pamiętam ale po opisie to wydawało mi się że to praca cartoonowa była 🙂 Masz zbiorowisko inspiracji na dysku od 15lat+? 🙂 

tak xd

mam pracki uzytkownikow z forum stare jak swiat XD ale swoich oczywiscie nie mam xD

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, KLICEK said:

tak xd

mam pracki uzytkownikow z forum stare jak swiat XD ale swoich oczywiscie nie mam xD

Hah ja już od lat nie zbieram a kiedyś to zapisywałem wszystko jak leci 🙂 Po atrakcjach z padającymi dyskami mało co mi zostało ale nadal mam ze 20gb inspiracji gdzie duża część grafik ma zawrotne rozdzielczości od 300 do 600-800px zebranych w czasach gdy monitory z rozdziałkami 800x600 czy 1024x768 były standardem 🙂 good times

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klicek, bardzo dziękuję, o to chodziło. 🙂
Po tym, jak usmażył mi się komputer kilka lat temu, niewiele udało mi się odzyskać, nawet z własnych prac.
Taka rada na przyszłość: nie róbcie backupów podczas burzy...
Destroyer, kopę lat.
Czy nadal co jakiś czas są organizowane zloty? Chętnie bym Was zobaczył po latach... 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Shogun 3D napisał:

Klicek, bardzo dziękuję, o to chodziło. 🙂
Po tym, jak usmażył mi się komputer kilka lat temu, niewiele udało mi się odzyskać, nawet z własnych prac.
Taka rada na przyszłość: nie róbcie backupów podczas burzy...
Destroyer, kopę lat.
Czy nadal co jakiś czas są organizowane zloty? Chętnie bym Was zobaczył po latach... 🙂

nie, poki co nie ma zlotow za male komunity 😄 ale odbudowuje max3d i moze za jakis czas 😄 kto wie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2022 o 20:15, dm_ napisał(a):

@Shogun 3D nie chciałbyś się z nami podzielić swoimi wrażeniami po zmianie branży? Nie żałujesz, nie tęsknisz za CGI, co Cię do tego przekonało itd. Bo tutaj niedawno była serio dyskusja czy nie rzucić tego i zostać spawaczem.

Zrobiłem uprawnienia na spawanie Tig. Planuję rozszerzyć uprawnienia na nierdzewkę, oraz MIG/MAG i elektrodę.
Na razie jestem jeszcze bardzo zielonym spawaczem, więc zwykle szczepiam, lub robię drobiazgi, które trudno spaprać. Aby w miarę dobrze spawać, trzeba zrobić kilka kilometrów spawu. Trochę to trwa, zwykle dwa - trzy lata ciągłego spawania, jak mówią koledzy. 🙂 A zielonemu spawaczowi na rynku jest trudno.
Tam, gdzie do niedawna pracowałem (i dokąd - mam nadzieję - niedługo wrócę, jak zaczną nowy projekt), najlepsi spawacze potrafili wystawiać co miesiąc faktury na 50 - 70 tys zł. Generalnie stawka dla spawacza zwykle zaczyna się od 50 zł/h netto, ale też wiem, ze na rynku metr spawu konstrukcyjnego pachwiny to 700 zł. Dobry spawacz zrobi to w 1,5h. Jak ktoś dobrze spawa aluminium to w ogóle może liczyć na takie stawki, że mieszkanie kupi i wyposaży w rok. Będzie mógł w nim mieszkać z żoną, dziećmi i rakiem...
Oczywiście zdolności manualne zawsze się przydają. No i cierpliwość. Z drugiej strony trzeba się przyzwyczaić do wysokich temperatur i poparzeń (białko się ścina przy 42 st, a u spawacza przy 420 st.). Czasem człowieka prąd pokopie... Czasem się na człowieku ubranie zapali... Takie tam przyjemności...
Poza tym można też rysować elektrodą... Ja kiedyś eksperymentalnie wspawałem drzewko kwitnącej wiśni w kanonie malarstwa japońskiego. Da się. 🙂
Zważywszy, że ja nie zamieniłem jednej umiejętności na drugą i wciąż potrafię robić 3D, to rozwój zdecydowanie na plus.

Obecnie nie spawam, pracuję przejściowo w odlewni, na rdzeniarni, w oparach aminy (takie świństwo na bazie amoniaku) i robię z piasku i żywicy rdzenie odlewnicze, czyli formy negatywowe wnętrza odlewów. Nieraz żartuję, że to praca marzeń: płacą mi za robienie babek z piasku. Do tego robię rzeźbę i masę, wiec siłkę mam w robocie...

W dniu 29.11.2022 o 16:29, OldMan napisał(a):

jeden mem mi sie przypomniał 

meme_Y8LRjqA06YJuxyuFnYhCnnxmL.jpeg

Coś w tym jest: jeżdżę Meganką 2 cabrio... :)

  • Like 6
  • bogactwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem resarch w internetach bo nie mogę uwierzyć w takie stawki, bo przy takich pieniondzach to chętnych by było do oporu 😛

vNBDdEg.jpg

GyhocAf.jpg

7M8Upzt.jpg

kz3kkje.jpg

 

No to teraz  już sam nie wiem, anulować kurs na spawacza czy nie? 🙂 

Ale serio jak ktoś robi te 50-70 k miesięcznie to jakaś abstrakcja bo zarabiajać 14tys jest sie już w 5% najlepiej zarabiających ludzi w Polsce a przy 50tys to staje się na równi z prezesami dużych przedsiębiorstw, politykami z łapówkami i dietami, przemytnikami naroktyków i elitarnymi eskoratmi czy gwiazdami only fans. Jakbym nie wytężył swojej wyobraźni to nie widzę spawacza w tym gronie ale nie wiem jak jest to sienie będę wymądrzał 🙂 Może jest elita spawaczy co robią najtrudniejszą i najlepsza robotą i takie stawki mają reszta to pracuje 5-10k na miesiąc. 

 

 

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wiesz, że każda branża ma swoich arcymistrzów, którzy koszą kolosalną kasę.
Ja mam szczęście znać bardzo dobrych spawaczy i pracować z nimi, ucząc się przy okazji.
Pamiętaj, że znaczna większość prac spawalniczych nie wymaga kontroli spawu za pomocą roentgena, a u nas - tak. Jak spawa się rurę, która ma wytrzymać ciśnienie 450 barów, to znaczy, że spaw nie ma prawa mieć najmniejszej skazy, bo jak strzeli, to... dla porównania ciśnienie w lufie kałasza to circa 500 barów...
Tu nie spawa się parkanów, spawanie parkanów zostawia się takim świeżakom, jak ja.
A co do twojego researchu: nie wiem, skąd te dane wytrzasnąłeś, ale żaden szanujący się spawacz nie weźmie elektrody do ręki za mniej niż 35 pln netto/h.
Widać badania były robione na tych nie szanujących się, ale to już ich problem...

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Shogun 3D said:

Sam wiesz, że każda branża ma swoich arcymistrzów, którzy koszą kolosalną kasę.
Ja mam szczęście znać bardzo dobrych spawaczy i pracować z nimi, ucząc się przy okazji.
Pamiętaj, że znaczna większość prac spawalniczych nie wymaga kontroli spawu za pomocą roentgena, a u nas - tak. Jak spawa się rurę, która ma wytrzymać ciśnienie 450 barów, to znaczy, że spaw nie ma prawa mieć najmniejszej skazy, bo jak strzeli, to... dla porównania ciśnienie w lufie kałasza to circa 500 barów...
Tu nie spawa się parkanów, spawanie parkanów zostawia się takim świeżakom, jak ja.
A co do twojego researchu: nie wiem, skąd te dane wytrzasnąłeś, ale żaden szanujący się spawacz nie weźmie elektrody do ręki za mniej niż 35 pln netto/h.
Widać badania były robione na tych nie szanujących się, ale to już ich problem...

 

Jasne wiadomo, że tak jak w grafice można trzepać ulotki za minimalną albo pracować przy reklamach za 15-20k a średnia będzie też z 5 brutto bo tych dobrze zarabiających zawsze jest mniej a średnio Ty i Twój pies macie po 3 nogi 🙂 

A dane to w googlach, pierwsze z brzegu odpowiedzi co mi się nasunęły wpisując jakie są zarobi spawaczy. Z drugiej strony jak tam mi wyświetla nawet, że zarobki zaczynają się od 3600 brutto to śmiesznie mało mi się wydaje za taką pracę. 
Ale jak pisałem, nie wiem, nie znam się, tyle na szybko znalazłem. Koleżanka ma znajomego spawacza i on zarabia w okolicy średniej krajowej ale nie pytałem co spawa bo może i chodniki w parku 🙂 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update do wątku: dostałem awans na radiologa, bo - jak to powiedział kierownik - "za dużo myślę, a tam myślenie jest potrzebne". Innymi słowy zaczynam pracę o 19, kończę o 3 i zawsze znajdzie się godzinka czy dwie na własne wprawianie w spawaniu.
Na załączonych zdjęciach zdjęcia mojego własnego spawu na rurce. W osi A - ujdzie w tłoku, byle dużym, a w osi b widać strasznie kompromitujący klaster bąbli.
No, ale, jak pisałem wcześniej, ja jeszcze się uczę.
A tak na marginesie, zważywszy, że stałą fajną pracę już mam - i to w nocy, to w dzień mam czas na podłubanie czegoś w 3D. W dziale ogłoszeń, tu, na forum, poszukiwani są spece do pracy w studio, stacjonarnie. Ja z kolei wolałbym coś zdalnie, bez presji... Ktoś, coś?

335523458_740417070783038_9152558625820902980_n.jpg

336127873_167069296180338_9158310847699151408_n.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, mozna sporo znalezc na upworku. Tylko jak zaczynasz trzeba byc cierpliwym bo pierwszy miesiac a moze nawet dwa to musisz sie starac bardzo bo nie masz jeszcze opinii zadnych. Potem jak juz jestes dluzej to czesto sami wysylaja propozycje. Grunt to sie nie zniechecac kiedy pierwszych 30 jobow na ktore wyslesz propozycje nie dostaniesz 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności