Skocz do zawartości

StarEngine - czy to przyszłość gier?


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Star Citizen to gra komputerowa, kosmiczny symulator autorstwa Chrisa Robertsa i ekipy deweloperskiej Cloud Imperium Games. Akcja Star Citizen osadzona została w XXX wieku. Na stworzenie tej gry zebrano (od 2012 roku) w crowdfundingu ponad 600 milionów dolarów.

StarEngine to technologia, w ramach której tworzone są gry Star Citizen i Squadron 42. Poniższy zwiastun został utworzony w silniku jako "jedno ciągłe ujęcie bez ekranów ładowania". Czy w czasie rzeczywistym? Nie jest to sprecyzowane, ale następnie pokazano wiele dynamicznych scen: od głębokiej przestrzeni kosmicznej po powierzchnie śnieżnych planet, wnętrza miast po wieloosobowe, interaktywne statki kosmiczne po unoszące się miasta ...

 


Zobacz cały news

  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda imponująca ale to jak zwykle przy prezentacjach 🙂

Ale taki świat to by się spodobał Zbigniewowi Rybczyńskiemu bo narzekał i się zastanawiał dlaczego w mayi jak się ją otworzy to jest pusta scena z gridem a powinien być cały świat od razu i tylko ustawiasz kamerę, robisz ujęcia i kręcisz film XD  

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, nie mogę się doczekać! Wyobraźcie to sobie - lecisz przez całą galaktykę bez loading screenów, mijasz planety pełne lasów i gór i w końcu, po godzinie docierasz na stację kosmiczną, tuptasz sobie przez jedne drzwi, drugie, trzecie, aż w końcu jest! Fetchquest ukończony i 100 kredytów do kieszeni! Jeszcze tylko dialog z AI i już można brać kolejny, żeby uzbierać 5 trylionów kredytów na nowy statek (albo 200USD) /s

A tak serio to na enginach się nie znam, mieli chyba grę jakąś robić, ale mając 600 baniek też by mi się już nie chciało 😛 

  • bogactwo 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowicie ciekawy projekt, zaglądam do niego raz na jakiś czas. Ostatnio mocniej zgłębiłem temat bo tylko pobieżnie coś o tej produkcji wiedziałem. Ciekawostką jest, że ten projekt to jeden z najlepiej udokumentowanych developmentów które powstają. Większość rzeczy które są planowane lub wdrażane, jak i dokumentacje z procesu powstawania gry, są ogólnie dostępne dla graczy, czy tam też zainteresowanych. Jeśli ktoś się naprawdę interesuje developmentem gier to ma tam kopalnię wiedzy i inspiracji. Sama prezentacja silnika robi niemałe wrażenie, nie jest to na pewno fake. Chociaż nie mam czasu na granie w gry i naprawdę sporadycznie zdarza mi się w coś zagrać, to jednak w tą grę chętnie bym zagrał. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności