Skocz do zawartości

Foundry Modo 17


Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Modo%2017.0%20Generic%20social%20share%20-%201200x630.jpg

Foundry wydało Modo w wersji 17

https://www.foundry.com/products/modo

Prezentacja wygląda ok ale chłop to chyba za karę tam to nagrywał na koniec dnia albo już jest całkiem martwy w środku i tak po prostu ma 😛 No i duży featrure Octane renderer i pokazali przykład jakby sprzed 15 lat na scanlinie 🙂 

Ktoś jeszcze aktualnie używa modo? 

@operonxyz oryginalnie wrzuciłeś newsa o modo do wątku zbiorczego, działasz coś w nim na co dzień? 

 

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

HA! Wszystkie firmy wg. Foundry mają używać licencji Biusness? Porypało ich czy co?! A potem sie dziwią że soft jest mało popularny lub sie nie sprzedaje. Praktyka rodem z Adobe... tylko Adobe sobie tak może bo branża na nich siedzi.
Prezentacja ujdzie ale fakt... ja przewijałem bo nie zdzierżyłem tego pitolenia. Nawet pare fajnych patentów w modelowaniu dodali... ale jak paterze to od 10 wiele się nie zmieniło - a przynajmniej na moje oko laika i dawnego użytkownika. No może po za tym że podobno Viewport szybszy i proceduralne modelowanie też przyspieszyło. AND that's it xD 

Może to moja dusza cebularza teraz mówi ale w czasach gdy mam do wyboru darmowego Blender a płatne MODO wybieram Blendera - bo MODO nie ma (jak dla mnie) już żadnego seller pointa. 

Edytowane przez Mortom
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
1 hour ago, Mortom said:

Może to moja dusza cebularza teraz mówi ale w czasach gdy mam do wyboru darmowego Blender a płatne MODO wybieram Blendera - bo MODO nie ma (jak dla mnie) już żadnego seller pointa. 

No ja ponad dekadę temu przeskoczyłem ze śp. silo na modo gdy było tylko albo potem głównie tylko do modelowania i bardzo sobie chwailiłem, do teraj majka nie ma niektórych poręcznych narzędzi czy rozwiązań z modo sprzed dekady ale wtedy maja też było dziadostwem nie do opisania do modelowania, teraz zresztą też  🙂 ale już trochę mniej a nie ma nic na horyzoncie do kupienia i wklejenia do majki więc na poprawę bym nie liczył, choć kto wie nowa wersja powinna wychodzić na dniach 🙂 

 

1 hour ago, Mortom said:

HA! Wszystkie firmy wg. Foundry mają używać licencji Biusness? Porypało ich czy co?! A potem sie dziwią że soft jest mało popularny lub sie nie sprzedaje.

Założyłem JDG bo tak w polszy się robi ale jestem biedny 

The Foundry 

GSEJThU.jpg

Ale fakt modo kiedyś było tanie, potem zaczęło robić wszystko i chcieli 3500$ czy coś koło tego tyle co za majkę czy 3dsmaxa, no to kto się będzie w to pchał, teraz subskrybcja z vatem to coś w okolicy 3500zł a maya indie 1500  a bledner za darmość no to z czym do ludzi 🙂

u40xHzl.png

qcE9e9f.png

 

U1uWCAV.png

 

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Destroyer napisał(a):

Założyłem JDG bo tak w polszy się robi ale jestem biedny 

No! ja tez! I również sie dorobiłem... xD wyższych składek, większych kosztów prowadzenia działalności itd... i samych k..a udogodnień xD
I Właśnie dlatemu rzuciło mi sie to na oczy 😄

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, kengi said:

Dekadę po porzuceniu softu zaczęli znowu nad nim pracować kilka lat temu tylko nie wiadomo po co i dla kogo bo czasy się zmieniły, nawet z sentymentu nie ma co wracać bo i nie ma do czego i kto wie kiedy znowu porzucą jak grant z epcica się przepali. Nie o takie silo nic nie robiłem 😛  Lepiej zostawić sobie miłe wspomnienie niż przypomnieć sobie co wkurzało i czego brakowało 🙂  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności