Skocz do zawartości

Smok Diplodok - film animowany Wojtka Wawszczyka już w kinach!


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Do polskich kin trafił właśnie film animowany „Smok Diplodok” w reżyserii Wojtka Wawszczyka, który przenosi na duży ekran świat stworzony przez Tadeusza Baranowskiego w jego legendarnych komiksach. Ta pełna wyobraźni i przygód opowieść skierowana jest do całych rodzin, a szczególnie do młodszych widzów (6+).

Główny bohater, Diplodok, wyrusza na niezwykłą podróż, by odnaleźć zaginioną rodzinę i przywrócić ład w swoim świecie. Towarzyszą mu nietuzinkowe postaci, takie jak czarodziej Hokus Pokus, profesorek Nerwosolek i pilotka Entomologia. W trakcie przygód odkrywają, że są częścią komiksu rysowanego przez artystę, który zmaga się z kryzysem twórczym.

Film, nad którym prace rozpoczęły się już w 2012 roku, łączy animację komputerową z elementami aktorskimi, tworząc pełną głębi, wielowątkową opowieść. Scenariusz, dopracowany we współpracy z międzynarodowymi specjalistami, łączy humor, emocje i niezwykłe wizualizacje, dzięki czemu „Smok Diplodok” to pozycja obowiązkowa dla miłośników animacji.

Jeśli lubisz magiczne historie i niebanalne postaci, „Smok Diplodok” zapewni Ci rozrywkę na najwyższym poziomie. Film dostępny jest już w kinach – to doskonały wybór na rodzinny seans!

image.png

image.png

image.png

image.png

Zachęcam również do zajrzenia na profil Wojka na którym zamieszcza naprawdę ciekawe materiały dotyczące produkcji filmu. Widać włożone serce w projekt: https://www.facebook.com/wojwaw/

image.png

image.png
(źródło: https://www.facebook.com/wojwaw/)

Strona filmu: https://bilety.mlodehoryzonty.pl/smok-diplodok

Reżyseria: Wojtek Wawszczyk
Czas trwania: 93 min
Premiera: jesień 2024
Kategoria wiekowa: 6+

 


Zobacz cały news

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda fajnie, miło, że coś takiego się udało zrobić.  Gratulacje dla zespołu za dowiezienie

Jak ktoś oglądał to dajcie znać czy będąc starym zrzędliwym dziadem da się obejrzeć czy będzie męczyło 🙂 bo jednak 6+ więc dla dzieciaczków i można się odbić

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, KLICEK napisał:

sztos, ten ziomek co ma zbrusha odpalonego to nasz kolega z forum kreska 🙂 

Miałem właśnie pochwalić - widzę zbrusza daje plusza!

Fajnie że wskrzeszają takie marki. Diplodoka pamiętam tylko z nazwy 😉 ale doceniam bardzo i wezmę dzieciaki bo trzeba wspierać takie projekty a na trailerze spoko to wygląda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superanckie 🙂 
Super, że film ma własny styl i nie kopiuje utartych wizualnych schematów z Holjudu 🙂👍
Z komiksu pamiętam tylko pilotkę Entomologię... ciekawe czemu? 😉 Parę zeszytów widziałem chyba jak miałem z 6 czy 7 lat  🙂 Bo moja ciocia pracowała w miejskiej bibliotece i przynosiła ciekawostki z wielkiego świata 🙂 
Trzymam kciuki za sukces. Oby się udało spopularyzować nico naszą niszową popkulturę z tamtych lat 🦕 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio dobrze to wygląda... Baranowski zawsze miał odjechane pomysły, ciekawe czy tutaj udało się to utrzymać. Z drugiej strony, mainstream może tego nie wytrzymać, bo to bardzo specyficzny materiał, absurd na poziomie niemal pythonowskim, tyle że dla dzieciaków... czy pokolenie wychowane na CN to wytrzyma? A może właśnie idealnie siądzie...🤔

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po seansie (rodzinie). Ale to jest zaskoczenie. Jaki ten film jest dobry. Kadry nie pokazują do końca jego uroku. 

Polecam szczerze. Bardzo się zaskoczyłem na plus bo sama ekranizacja Diplodoka nie wydawała się prostą rzeczą. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności