Jump to content
Marcin

Light Contest

Recommended Posts

O rany, mistrzu dzięki :)

teraz jest duuużo lepiej, tylko dlaczego to mi teraz takie zielone wyszło to pojęcia nie mam :/

test2.jpg

No i jeszcze widac jakies punkciki, pewnie jakies prubkowanie czeogs trzeba lepsze dać :)

a mój sprzęt to athlon 1,7 dlatego w małej rodzielczości licze takie rzeczy :)

laser masz coś źle ustawione bo nie masz cieni w scence !

ja tam w każdym razie nie widze ani jednego cienia, zobacz czy je włączyłeś w świetle !

co do koloru to sprawdź czy masz enviroment na biało, skylight na biało i kolor światła na biało jeżeli one są na biało to może dałeś mgłe :)

Wow, laser, ciekawie wyszlo :)

Chyba rzeczywiscie brakuje cieni.

Radze tez zaczac od dania wszystkiemu szarego materialu i bialy enviroment, wtedy najlepiej widac rozklad swiatla.

A skoro masz 1,7 GHz to powinno ci to ladnie smigac, tylko nie przesadzaj z probkowaniem, jak juz sie zadowolisz rozkladem swiatla to sobie probkowanie zwiekszysz :)

Cholera, tylko ktos mnie nazwal "mistrzu" i odrazu mi do glowy odbilo, zaczynam rzucac jakimis poradami i w ogule :D

hmmm, no właśnie bawię się z ustawieniami i albo coś jest nie tak z miim kompem albo neiwiem. Kolor rysunku u mnie zalezy od tego jaki dam parametr max search radius. Jak mały to wszystko jest niebieskie, jak troche większy to żółte, a jak jeszce większy to zielone.

dobra, jest lepiej, powiedzcei mi tylko co ustawić zeby było jasniej i żeby tych plam nie było :)

test3.jpg

Takiego motywu to ja jeszcze nie widzialem.....

Edit:

Z plamami to musisz pobawic sie probkowaniem swiatla troche.

A co do jasnosci, to z tego co widze to chyba oswietlasz scene jednym swiatlem. Powrzucaj Area Lights w okna tak zeby robily za rozproszone swiatlo wpadajace z zewnatrz.

Laser - jak dajesz oswietlenie dzienne to nie daje sie czarnego w evoirment bo to psuje caly efekt ...

to wyglada jak by ktos w nocy swiecil lampą 300W w okna ...

evoirment na błękit i wszystko zmieni ....

co do brazila to nie bede sie wypowiadal ... ale widac postępy ... przynajmmnij nie jest juz zielone ... ;]

witam,

bardzo ciekawy watek

moje rendery i ustawienia ponizej (sorki za aspect - jesli bardzo trzeba to poprawie)

daje rendery bez materialow i z bo jak widac przy tych samych ustawieniach render jest calkowicie inny

od razu mam pytania:

- co zrobic zeby czerwone kanapy nie "swiecily" po pomieszczeniu?

- co zrobic zeby mi nie swiecilo na dole po prawej stronie?

mial byc jeszcz plik ze zrzutem sceny ale okazalo sie ze jest za duzy :( w kazdym razie jest jedno swiatlo Direct za oknem multipler 4 kolor "zazolcony" cienie vray.

Cudo nie wyszło, ale chyba sie poprawiłem troszke. Są bugi ale za to dość szybki był render(nie wiem co z nimi zrobić). Może macie jakiś skuteczny pomysł na pozbycie sie sensacji tvn'u czyli ciemnych kątów.

Seo tu niechodzi o to by byl szybki render tylko jakosciowo dobry... przy jak najmniejszym mozliwym czasie, ale quality first. no ale lepiej tylko wlaczyles wogule second bounce ?? bo ciemno troche

Wiem że chodzi też o jakość ale nie każdy ma super mega komputer lub ma ochote czekać po 9 godzin. Może masz racje ciemno, second bounc jest ale dałem tylko 0,6. Oświetliłem to tak szybko na łapu capu (bo kablówka wysiadła), moze kiedy coś poprawie.

e dobry komp masz przeciez :) pamieci malo, wiem to boli bo mam tyle samo, ale przesadzasz z tymi 9h :) chcesz sie czegos nauczyc to nie mozesz na łapu capu troche trzeba posiedziec nad tym niestety.

musisz zwiekszyc troche jakosc irradiance mapy bo duzo bugow.

mozesz napisac co dokladnie podkrecic?

z gory dzieki...

min rate na -3

max rate na 0

hsph subdv. na 50

interp. subdv. na 20

clr thresh na 0,3

nrm thresh na 0,4

dist thresh na 0,1

w direct computation masz za duzo subdv ... zmniejsz do 1 lub 2

color maping NIGDY na linear ... zawsze ustaw sobie exponetial lub HSV ... i gdy za cimno bawisz sie dark multiplierem ...

Ja też dzięki Marcin. Jaka jest różnica miedzy Exponential,a HSV Exponential???

No dobra pozbyłem się ciemnych rogów, jasniej jest i troszke odbicia zmieniłem. Niestety porobiły się zacieki na suficie, a czas renderingu zwiększył się dwukrotnie poniewaz dałem GI na min -3 i max -1. Czekam na sugestie.

PS. Nie spać!!!

cos ustawienia marcina nie daly rady tej scenie ;) Seo zapisz mape irradience i porownaj HSV a exponential.... geenralnie expo oslabia saturacje.

Witam. Mój pierwszy post i od razu tutaj, to dla tego że właśnie modeluje swoje mieszkanie i uczę się oświetlać wnętrza. Widzę że niewiele osób współpracuje z brazilem, ale patrząc na efekty, v-ray jest do takich rzeczy chyba lepszy.

Co do renderu to chyba troszkę przesadziłem z pewnymi parametrami, myslałem że będzie super a wyszło strasznie średnio, hmm....

W scenie są 2 T.Directy o siłach 1 i 1,5, reszta parametrów poniżej

room2-settings.jpg

room2.jpg

co wy na to?

na jakiej planecie budujesz to mieszkanie? ptfu moze inaczej - w jakim ukladzie slonecznym? ;>

rada na przyszlosc - rob jedno sloneczko ;) nie badz taki chciwy ;>

aaa no i witamy na forum ;>

Dzieki za tipsy, usunąłem jedno światełko, teraz świeci tylko jeden disc area, efekt jak widać, ponad 11 godzinach renderu :>, fakt że ustawienia też są konkretne a no i render w P3.

room2xy-settings.jpg

room2xy.jpg