Skocz do zawartości

Free modeling - NURBS


Loozack

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 468
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

kanta nie zniwelujesz, powierzchnie nie trzymaja ze soba continuity wiec nie ma jak tego teraz naprawic, jedyny ratunek zrobic od nowe te surfy na gorze ale juz na podstawie krzywych majacych continuity ;)

 

w rhino lepiej jest robic odrazu cala powierzcnie bo przy mirrorze czasami tak jest ze nie pasi ;)

 

p.s.. ale siw wymadrzam :D

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz zniwelować te kanty na 2- sposoby...:

 

1. Odetnij po każdej ze strony kawałek... a następnie pustą przestrzeń wypełnij... używając funkjci "Blend Surface"

 

2. Wyrzuć powerzchnie gdzie był kant - a na liniach po obu stronach stwórz nową powierchnie która wypełni tą luke (najlepszy sposób):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://flashuj.webpark.pl/puzon.gif

http://flashuj.webpark.pl/puzon.jpg

 

 

pierwsze moje nurbsy - maya. jakos mnie ta technika nie powalila w tym programie. dlatego mam pytanko - jak wyglada export ze studio tools do mayi?

(w sumie jedna firma.) jaki jest format plikow studio tools? (mayi to *.mb - jest taka opcja zapisu?)

 

UPDATE do postu ponizej:

 

dzieki za szybką i konkretna odpowiedz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MohSETH, dziób ? :>

Kome, postępy widzę, już cie chciałem chwalić za fillety a jednak na łączeniu ramion one wchodzą w drugą powierzchnie, jakbyś przyciął surfy w tych miejscach to bym się nie miał do czego przyczepić... prawie ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kome cos mi tu nie pasuje udalo cie sie to z joinowac ?? bo albo popelniles jakis blad techniczny ale edgesy nie są do polaczenia bo sie nie pokrywaja czy mi sie tylko wydaje ?? sprawdz przez "naked edges". mi sie tez cos takiego zdazylo pierwszy raz jak probowalem zrobic felge przez wymodelowanie jednego ramienia a reszta to kopie hymmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee tez nie wiem jakim cudem zjoinowal napewno zle pocialem najpierw chcialem zrobic cala ale potem sie okazalo ze to nie ma senu wiec na 1/10 pracowalem jakos wyszlo w sumie niewazne bo po exporcie nie widac musze teraz robic od nowa bo to jest przednia a tylnia sie od niej rozni troche ale przynajmniej bede mial okazje zrobienia bez paru bledow ;)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam ze bardzo przyjemnie modeluje sie w Rhino... to sa wypociny ostatniej nocy:P troszke problemow mi sprawil ten mp3 player....ale przynajmniej wiem albo tak mi sie wydaje ze jakiekolwiek fillety robi sie na koncu modelowania... niech ktos mnie poprawi jak sie myle:P

mp3player.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z filletami masz racje :D jak juz wiesz ze powierzchnia inie bedzie potrzebna to mozesz filetowac

 

a playerek fajny ale te plaskie elementy np jak pod przyciskami mogles zrobic _planarsrf mniej isocurv by wyszlo ale moze sie madrze :P

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik z dedykacją dla ludzi którym słowo Terminator nie kojaży sie ze Szwarcenegerem z wielką spluwą i wyprutym okiem, ale z małym metalowym gówienkiem które kocha sie odczepiać i gubić akurat wtedy kiedy sieć MUUUSI działać... i nawet ten łańcuszek (nie wymodelowany) nie pomaga...

 

Pozdrowiania ;]

P.S. Sieci na BNC wciąż istnieją :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności