Skocz do zawartości

Free modeling - NURBS


Loozack

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 468
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wyjasnien czas. :>

Ten model powstal jako skutek uboczny ogolnych testow z Rhino. Nie mialem stycznosci z tym programem od paru miesiecy, a jako, ze mialem na dysku printy do Mitsubishi COLT, to sobie zrobilem felge. Powiedzmy, ze zrobilem. ;)

Praktycznie to jest moj 2 model w rhino.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm na poczatku byly dlugopisy, linijki i inne pierdoly ktore na dobra sprawe przy odrobinie wprawy mozna zrobic w minute bez wiekszego zaangarzowania ... gdyby trzeba sie tu bylo szczegolnie wysilac i dbac o detal to watek nie nazywalby sie "speed modeling" :P

 

jesli przypomniales sobie conieco z nosorozca za pomoca tej felgi ... to zalozenie zostalo spelnione ... a kolpak niczego sobie ... w wolnej chwili dorob zaczepy i bedzie gites ;)

 

PS. jak na 2gi model (zakladam ze bez tutka) ... to i tak jest rewelacyjnie ... moim drugim "modelem" ktory zagoscil w przestrzeni rhino byl sphere'k tuz za cube'm ktory go wyprzedzil :P

 

pozdrawiam i zycze zapalu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zaczepy raczej szans nie ma, bo teraz zabralem sie za telefon w rhino. ;)

Narazie robie sobie kreski i stwierdzilem, ze w maxie mialbym juz skonczony model.

Moim pierwszym modelem byl wlasnie tutek o modelowania kasku, wiec az ten jeden mam za soba. O tym co jest w samym rhino nie wspominam, ale i tak zadnego z nich nie zrobilem. Wlasne testowanie jednak jest najlepsze. Narazie w programie wkurza mnie jedna rzecz: gdy robie pipe'a ktory konczy sie na wartosci rownej 0 i chce nim pociac obiekt... to sie nie da. :/ I jeszcze jedno: czy jest w rhino jakis skuteczny substytut symmetry (rowniez przy tworzeniu lini)?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RA razcej nie znejdziesz w rhino nawet 4 pelnego symmetry :) chyba jedynie alias studiotools i ICEMstyle posiadaja symmetry i do tego history tree choc tu i tu dzialaja one tylki i wylacznie na surfach przy krzywych CV niema takiej mozliwosci samemu trzeba wszystko ustawiac matchowac itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto Free modeling w moim wykonaniu:) Nie rzuca na kolana to co wykonałem:) ale było najbliżej ręki:)
Nie pierwszy i nie ostatni dlugopis tutaj:) Tez robilem ;p

S.T.O.R.M., teraz czekamy na śrubokręt i felge ;)
A pozniej odtwarzacz mp3 usb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - zamieszczam swoj pierwszy zrobiony modelik - oczywiscie poza tymi ktore robilem z manuala podczas nauki rhino :) w sumie to juz staroc - bo to bylo 2 tyg temu. Jak widac to kolejna fela- akurat ta jest od F512 i szczerze mowiac chcialbym zrobic reszte :) ale jak na razie nie mam czasu (od zrobienia feli nie siadlem do Rhino :( )

 

 

aha i jeszcze mialbym prosbe do kome lub kogos kto moze mi pomoc :) - a mianowicie czy moglbys mi wytlumaczyc jaki wplyw ma skala na np. fillet edge itp ( nawiazuje do watku o filletach RA)- tak zebym w przyszlosci mial baczenie na tego typu kruczki i wiedzial jak sie zachowac -oczywiscie poszukam jakis materialow na ten temat ale skoro ktos moglby mi to teraz wytlumaczyc to byloby najs :) z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RA, fajne surfejsy

 

eco bardzo ladna :) no skala jak skala, ale chodzi ci o jednostki czy o tolerance? jezeli o jednostki to im masz mniejsza skale tylko mniejsze beda te filety powiedzmy przy takiej samj wartosci, no to logiczne np jezeli skale masz mm to w filecie wpiszesz 10 i bedziesz mial to samo jak przy skali cm ale po wpisaniu 1

 

a co do tolerancji to taka jakby dokladnosc :) w unitach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności