Jump to content
Loozack

Free modeling - NURBS

Recommended Posts

albo niewidze albo niemasz tego oczka do mocowania :P 20040113_sandiskcruzermicro_01.jpg

ale i tak jest git - tak trzymaj.

Co prawda catia V5 jest dalej w ewolucji niz rhino, ale dopiero sie jej ucze ( nie mam wyjscia). Mam nadzieje rzucac wiecej wypocin.

Model jest parametryczny i w pelni definiowalny 35 min

nom niby tak Tomur to napewno widac po glupich filletach hehe ale to jest inna klasa softu :D to troche jak porownac malucha z Mercedesem. ale przy tego typu obiekcie to wolalbym solidworks :)

czy ja dobrze rozumiem ? fillety można w każdej chwili zmieniać bez przeróbek całego modelu ?

srubokret?

Tak powaznie to bede przerabial jakies cwiczenia calosc w sumie da lampke na biurko wraz z animowaniem wiezow.

Potem przyjdzie czas na podstawy powierzchni analitycznych :)

no wiedze ze duzo ludzi uzywa jednak rhino :) az milo popatrzec .

ale peter mam taką sugestie ale czy nie lepiej i nie latwiej by bylo zrobic nie najpierw rurki ale oparcie i siedzisko czy jak to sie zwie wtedy nie musial bys uzyc 2rail dla takich elementów i no poprostu bylo by to bardziej poprawne i duzo prostsze tak mi sie wydaje a narozniki bys uciol a na edgesach zrobil pipe czy 1 rali no tyle moich sugestii :).

teraz pewnie większość forumowiczów poszła się "bić", jednak ja jak skończe Jeepa myśle, że trochę tu powrzucam :)

no to ja jeszcze tu wrzuce bo to w końcu rhino :D

black2tv.jpg

nie wyszło tak jk miało być , spieprzyłem rozmiar kratki a juz mi sie niechce poprawiać także jest co jest ;)

no to wrzuce ta felge tutaj.. zeby uslyszec opinie ekspertow ;) nadmienie ze jest to pierwszy w miare sensowny model, wczesniej tylko wycinalem kulki z szescianow i filetowalem krawedzie ;)

felga1.JPG

felga3.JPG

gdzie sie ustawia jakosc wyswietlanego mesha w shaded vievport?

pozdrawiam

hej ;>

wrzucam niedokonczona bo wychodze do szkoly to raz, a dwa ze mam problem z filletami, jak uda mi sie skonczyc to wrzuce. nie jest tak jak byc powinno w paru miejscach ale jest to spowodowane nieznajomoscia programu ;)

rim2.JPG

rim1.JPG

pozdrawiam ;>