Skocz do zawartości

Free modeling - NURBS


Loozack

Rekomendowane odpowiedzi

no to juz jest przeiwnik :) niezle kome ale to juz tobie mowilem a co do tego samplingu moim zdaniem nadaje tej feluni realistycznosci bo felgi nie są raczej gladkie i tak powinno byc :)

ps. z jakiego gellardo one sa bo jakos widzialem podobne ale nie takie ?

 

a skoro lecim z felgami to znowu ja :D

hondarimmwire1ck.jpg

hondarimm24zd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 468
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

zrobie zrobie ale troszke pozniej ozetka hydre :P to nie filety tylko sweepy :D bo jak by m tu zaczal filetowac rhinowym fillet edge to niezly bajzer by sie zrobil :), no ziarenko jest tez spore pewnie przez ward sm.3 :) musi byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, przeginacie panowie:D Modele pierwsza klasa. Fela hondy jakos mi mniej podchodzi od innych przez ten material (jakos blado wyszla) Ale potem felga od mazdy Bzyku wyprostowal sytuacje. Hehe czekam na wiecej bo to miod dla oczu.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja teraz wrzuce cos o troche innej tematyce...taka o to lampka...kolo 2 godz roboty...a polowa tego zeszla na dole...bo zbytnio nie wiedzialem jak zrobic ten element nad stopka...i odrazu mi sie nasuwa pytanie...jak mozna sfilletowac te krawedzie ktore zaznaczyłem w ostatnim screenie?...oczywiscie nie chodzi mi o filleta edge...bo on akurat tam nie dziala...ale wole w sumie recznie sie nauczyc takie rzeczy robic...gdy robilem pipe i trima...to wogole sie nei chcialo strimowac..jesli moje pytania wynikaja z mojej niewiedzy to nie bijcie:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki kome:)...no to dorzucam co zrobilem przed chwila..w sumie z 3,5 godziny....sie nameczylem...:)...fela brzydka jak nie wiem ...ale nei wydawala mi sie taka trudna do zrobienia...a ze testuje sobie metody modelowania to postanowilem zrobic:)...bez srob bo mi sie nie chcialo:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sliczny ozecik :) mi sie tam podoba podloze no i zej est biala ale dwie rzecyz mnie gryzą

1. to ze zrobiles wersje z 4ma srubami jakos wole piec bardziej sprtowo to wtedy wyglada no ale to malo wazne :)

2. to troszke bardziej czyli w kapslu ten gradient a powinien byc ladny kewlar czy jak to sie tam pisze ;)

ale ogolnie bardzo pozytywnie przydla by mi sie do kompletu oz sport :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już daję ;]. mam też parę pytań:

 

- czym mogę zrobić chamfery (tak jak w maxie - zaznaczam "edge'a" i chamferuje). rhinowym chamferem chyba nie potrafię się posługiwać :[.

- by wyeksportować model do maxa cały model musi być "join" (jeden obiekt), czy może w jakiś inny sposób ?

- ostatnie pytanie - dlaczego rhino czasami daje popalić i nie wykonuje tego co powinno :PPP

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie zbytnio nie znam...ale jesli np chcesz uzyskac zagiecie to na zgieciu 2 surfacow powinienes nadac filleta na poczatki najlepiej edga choc on tez czasem daje popalic...wiec najlepiej uczyc sie ich robic recznie...zeby uzyskac ladne zagiecie o chcianej przez siebie wielkosci...co do tych chamferow to widzialem tam cos takiego...ale nigdy nie korzystalem wiec musisz sie zapytac ludzi z wyzszej polki ze tak powiem niz ja:)

 

ps.a co do niewykonywania tego co powinno to naprawde czasem daje popalic...i przyzwycajaj sie pomalu:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mentaller champfer w rhino to co innego niz w maxie :) do tego jest fillet edge i wogole wszystko co ma fillet w nazwie :D

tak musi byc joinowany

co do ostatniego takei sa poczatki rhino sie buntuje bo mozesz wykonywac cos co jest niewykonalne itp. z czasem zaczyna sie sluchac :)

 

ale kontynuujac dobra passe felg to poleci kolena moja :) OZ hydra

 

ozhydra8qh.jpg

ozhydrawire4wi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

javor zgadzam sie logo i wentyl to porazka :D jak bylo male jako testy to ok moglem odrazu wentyl zrobic plastikowy czarny a displ loga to poprostu za mala mapa bo render to 1600 a tekstura 1100 moze jak bede mial chwile czasu to zrobie nową teksturke wieksza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób małą mix mapę czarne na całej feldze białe na ramieniu z logiem, wtedy będziesz same logo mógł zrobić hires, do tego lepiej obrócić gizmo uvw map niż mieć obrócony znaczek na bitmapie przez co schody się robią, no chyba że tak zrobiłeś to sry :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mapa jest na wszystkie 5 ramion a wlasnie tak jak mowisz najlepiej bylo by zrobic na jedno ramie a idealnie tylko samo logo bez tailingu i powinno byc idealnie :) chyba ;)

 

--Edit--

mapka tylko na kawalku ramienia bez tailingu odrazu chyba lepiej :)

 

ozhydra18rf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności