Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Jeep Willys


Badyl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 158
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dzięki Pionier - przyda sie przy texturowaniu :)

tymczasem drodzy panstwo, chcialbym przedstawic podwozie. i tu od razu napisze ze nie ma calosci dla oszczednosci. jest to co bedzie widac. no i bez bicia sie przyznaje, ze miejscami poniosla mnie troche fantazja ;P

teraz jeszcze wiatrochron, rura wydechowa i plandeka (?) i modelowanie finished.

willys17.jpg

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to nie powstrzymój sie wogóle :) No poprostu świetna robota :D POczątkujący ?? Heh też chciałby mieć takie początki :) To lusterko jest na takim małym pręciku?? Niby samochodzik do poruszania się w ciężkim terenie a tu tak cienki drucik do lusterka?? Ech no ale jak oryginał to oryginał :). No i widze poprawione oponki :). Poiwiem jeszcze raz ŚWIETNA ROBOTA POWODZENIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh wszyscy mi tak mowia l.ol :P

wiatrochron, lub jak kto woli przednia szyba. jak zrozumiem na czym polega mechanizm uchylania szyby to go zrobie ;). i jeszcze klamry mocujace wiatrochron do dechy rozdzielczej w pozycji wertykalnej.

pozdr.

willys19.jpg

willys20.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda to! jako zywo! azali krzywy bydlak byl to, a i gumowa uszczelke da sie zauwazyc na zdjeciach, jednakze pojecia nijakiego nie posiadam, jak oną zrobic. :)

sprobuje jakos to podprostowac.

EDIT:

a tu widzimy, ze nawet bardziej niz nie przylega! :D

willys.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpadłem!!!!

 

Powalajaca dokładnośc!!! Powaga:)) jesteś niesamowity....ale nie byłbym soba, gdybym czegoś sie nie czepił:P Troche IHMO posypały ci sie proporcje. Mam tu na mysli zapinki maski silnika. Jakies takie cienkie są i długaśne....No i Twoje oponki sa jednak zbyt grzebieniaste. Za duzo tych żeberek. W praktyce zakleiły by sie błotkiem po pierwszych 100 metrach i później tylko slizgały......Zerknij na referki....w razie czego policz:)) Trzymam kciuki za dociagniece tego modelu do końca. Wart jest dobrego wykończenia:))

 

Lookas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki dzieki prosze panstwa :D

oponki i tak chyba od nowa mialem zrobic, bo przy redukowaniu poly zredukowaly sie przypadkowo takie dwa male garbiki z boku. a co do zapinek to oblukam fotosy :)

tutoriala nie omieszkam obejrzec! :)

a i sam wlasnie przed chwila znalazlem pomylke... tylna podporka palakow dachowych (?) powinna byc w pozycji pochylonej!!!

jeszcze raz dzieki i pozdr.1 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki :D

oponki... dziadostwo! grr,,, mam wielka ochote zostawic je takimi, jakie sa, ale bede to sobie wypominal :) ten garb to wynik niewprawnego chamferowania... a profil jest skopany bo chcialem zlagodzic ten caly cyrk :). chyba jeszcze raz do nich podejde :P

 

a co do scenografii ;' to mam pewien pomysl.

przewiduje jeepka zaprkowanego niedbale przy krawezniku, kolo wejscia frontowego jakiegos zdemolowanego budynku, tak jakby ktos podjechal pod sztab zeby zakomunikowac cos waznego. jakies gruzy na brukowanej ulicy, dymy w tle - sceneria wojenna. no i cegla - wepchnieta za tylne kolo, zeby sie nie stoczyl, bo ulica lekko pochylona. jakis moze jeszcze helm na ulicy.

 

ps. piszcie czy z plandeka czy nie. jeden glos na nie juz jest :)

tnx ewrybady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehehehe Drakul ty to sie masz z tym jeepkiem czepiaja sie ciebie krzywo wydanej srobki fabrycznej :) moze i tak byc :) , ja nie dopatrje sie zmian w atomach lakieru :) jeep bardzo mi sie podoba , jak zrobisz tak ladna scenografie to bedzie naprawde dobra pracka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek - popatrz na zdjecie

 

draakul - jak najbardziej popieram ;)

 

predator - poprostu praca jest tak dobra ze szukalem na sile jakiegos odstepstwa od oryginalu a ze >kant opony

 

jeszcze raz podziwiam na glos detale! wypas! jedyne co mnie gryzie to przednia szyba przy samej masce - albo zrob ta uszczelke albo popraw ksztalt

 

pozdro`;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. glowa boli juz troche mniej, takze przypomnialem sobie o jeepku. poki co nie bedzie updatu, bo utkwilem w martwym punkcie. pytanie, ktore teraz zadam moze bedzie smieszne ale cotam,,,

czy jest mozliwosc rozkladania tej siatki w unwrapie w jakiejs wersji uproszczonej? bo jak mam te kilkadziesiat tysiecy poly porozkladac... to ja juz wole sie pociac. hmm, tak to tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm

 

Rczej trzeba było najpierw pomyśleć:)), a poźniej zageszczać siatke. W Unwrap UVW jest taka opcja, która mniej wiecej sama rozkłada siatke. To jednak i tak wymaga poxniejszego jej poskładania do stanu umożliwiającego rysowanie tekstury....

Tu masz linka do fajnego tutsa:

http://67.15.36.49/ffa/tutorials/max/UVW_mapping_an_object/UVW_mapping_an_object1.asp

 

BTW ile faceów ma twója karoseria??

 

POzdro

Lookas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

sama wanienka z blotnikami ma jakies 52k... ale to glownie dlatego, ze sa wewnetrzna strona i zewnetrzna przez co ilosc praktycznie sie dubluje.

wlasnie jestem w trakcie skladania siatki w tym unwrapie i za jakis czas, przerywany tez roznymi kolokwiami i egzaminami, powinienem pokazac cos wreszcie.:)

aha, no i jeszcze moja rakieta miedzyplanetarna klasy duron mocno zwalnia juz w tym unwrapie...

tak btw. calosc to jest 864 obiekty i 555554 face. ;O

pozdr. all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz mogles dodac tego jednego face'a to by bylo dokladnie :))

bez plandeki oczywiscie, a do sceny jakos nie mam podejscia wiec zdaje sie na twoja Łaske, i chyba masz za gleboko szybe osadzona albo za wysoko wycieraczki pozniewaz przy pelnym wychyleniu szyby do przodu wylamal bys te biedne zaczepy wycieraczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kij, wycieraczki wiedzialy co robily, jak braly te robote, wiec niech teraz uwazaja. poza tym, i tak w mojej glowie, w scenie fialnej (?), auto stoi zwrocone do ogladajacego lew-o-tylna strona, wiec szczegoly przedniej strony szyby i tak nie beda zbyt widoczne.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po krciotkiej przerwie wracam do dzipka.;]

tu rendery jeszcze z etapu, jaki byl te prawie te dwa lata temu; aktualnie redukuje i optymalizuje siatke, takze docelowo bedzie 2x chudszy i wygladal tak samo :P

 

willis hop!

w1yl8.th.jpgw2sn0.th.jpgw3uy3.th.jpgw5ky8.th.jpg

w4ls1.th.jpgw6uu2.th.jpgw7ph7.th.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie Jeep Wiktor !

Nie wiem czemuż to dopiero trafiłem na ten watek ale ciesze się żem trafił.

Badyl, bardzo ładny modelik, mapy uśrednień cieni trzeba by wspomóc paroma samplami - czemu je głodzisz

I co może tak jeszcze finalną siatkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlasku mlasku mlask! dzieki :)

Freedom Fighter

damusTo

 

aha, taka zupelnie niewazna rzecz, przez ktora zupelnie nie moge pracowac ;] no wiec v-ray wyrzuca mi taki blad.

errortd9.jpg

i tylko w scence z jeepkiem. nie pomaga importowanie obiektow do innej sceny itd. nie wiem co robic, pomocy! aaa! :O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności