Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Jeep Willys


Badyl

Rekomendowane odpowiedzi

eehh, chyba przerosl mnie ten charger. moze kiedys go skoncze, moze zrobie od nowa :/

 

sprobowalem w zamian cos hmm,,, latwiejszego? :D nie no, boje sie ten temat zakladac, bo jesli znowu nie dam rady, to bedzie kaszana ze hoho... '[

 

To jest, jak wiadomo, Ford/Willys MB. wzoruje sie na modelu firmy Italieri. Mialem kiedys monografie, ale moj stupido brat pozyczyl komus i nie pamieta komu... poki co nie mysle o mapowaniu i teksturach i modeluje w najlepsze :PP

willys1.jpg

willys2.jpg

willys3.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 158
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Lookas kiedy robil te samochodzik, tutaj - co prawda jeszcze autor go nie skonczyl ale moze Ci sie przydac (obrazy sa u mnie na 2 stronie dopiero, reszty juz chyba nie ma...) Jak sie uda to zalatwie Ci nowe rendery od tego autora;)

 

edit:

tutaj najnowszy render kolegi (za zgoda autora):

http://www.ukiok.cad.pl/wyllie01.jpg

http://www.ukiok.cad.pl/wyllie02.jpg

 

zycze powodzenia

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przegladalem zdjecia na goglach, mam pare wlasnych, no i czekam na ta cholerna monografie... :)

co do kół, to mimo iz sa wylacznie pogladowe to wymiarowo sa prawidlowe :)

tak. pare szczegolow zrobilem, z ostatecznym wygladem tablica rozdzielcza jeszcze poczeka... no wlasnie, teraz to kolejne szczegoly i kolejne itd :)

willys4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tiaaaaa!!!

 

No slicznie, ślicznie!!!

oby tak dalej. Co do referek, to w necie akurat na temat wyllisa jesty sporo fotek. Moja rada ( ponieważ sam przez to przechodziłem) zwracaj uwage czy nie jest to czasem Ford GPW. Róznice są drobne ale istotne:)) No i jesli zdecydowałes się robić model " z epoki" to tez staraj sie zwracac uwage na czas z jakiego pocheodzo auto na referce. Wyllisa używano od roku bodajrze 41 do końca lat 60 a nawet 70 ( choć to uz był zupełnie inny samochód)

 

Trzymam kciuki i zapowiadam, ze na bierzaco bede śledził postepy:)

a co do teksturowania ot tak:)) Myslałem, ze mnie krew zaleje, kiedy wówczas uczyłem sie Unwrap UVW:)) Ale opłaciło sie. Nigdzy nie wiadomo, kiedy co może sie przydać:))

 

Pozdrawiam

Lookas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm;) Ufol piekno jest pojeciem wzglednym. w moim odczuciu Willys na balonach albo innych traktorach bylby zupelnym swietokradztwem itd. cale piekno i czar tego autka polega na tym, ze taki maly niepozorny kruchy brzydal na WĄSKICH I BRZYDKICH oponach jest ojcem wszystkich pajero innych landroverow :).

 

dzieki Lookas !:)

w zalozeniahc jest to willys model MB czyli wersja najbardziej znana, II-wojenna :'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi sie felgi podobaja trzymaja jeepa w swoim stylu tylko jakies srubeczki do nich dorób beda wygladaly lepiej no i czekam na calosc z niecierpliwoscia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ogladam te zdjecia rozne i jeszcze raz robie fotele bo minelo sie to wszystko z prawda :) od nowa tablice zrobie :)

no

a felgi, opony sa tylko po to zeby jakies kola byly :' chyba je wywale calkiem zeby stresu nie wywolywac :)

pozdr wieczorkiem moze cos wrzuce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciesze sie ze przerwales zmowe milczenia ;D ciesze sie, ze sie podoba

no jeep tez symbol amerykanskiej army ;)

powoli koncze szczegoly. zostaly jeszcze lusterko boczne, stelaz plandeki, reflektor na lewym blotniku, drazki skrzyni biegow i redukcyjnej,pare nitow w srodku, te dwa pierdolka z przodu co to niby sa kierunkowskazy ale nie są (nie wiem dokladnie co to :) ) no wiatrochron, mocowanie poduszek na fotelach do stelazy, heh no i panie i panowie zawieszenie :D.

mapowanie mapowanie mapowanie mapowanie az strach sie bac :P

willys9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quuurczeeee:))

 

No piekna robota!!!

Ale, jesli mozna wsadze tu swoje 3 grosze:))

Po pierwsze rzuca sie w oczy grubośc burt. Jeep był lekką terenówką a u Ciebie te burty maja ze 2 cm grubości. Troche duuuzo:)). Z niecierpliwościa czekam na updatey, bo jestem baaardzo pod wrazeniem dokładnosci, jaka to pokazujesz!!! Oby tak dalej:))

 

AHA!!! I jeszcze jedna podpowiedz:)) Te boksy na których stoja fotele z przodu to: po lewej zbiornik paliwa ( dopiero powojenne jeepy miały wlewy w burtach. Wczesniej żeby zatankowac auto, trzeba było wstac z siedzenia:))

Po prawej ( zdaje sie, ze to było zalezne od wersji) tez zbiornik paliwa, albo skrzynka z róznymi klamotami. Płytsza, bo pod nia był spory tłumik.....

 

I to chyba tyle:))

 

Na tymczasem

Pozdr

 

Lookas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! ;)

a tu sie teraz nie zgodze :D

bo zbiornik byl z lewej strony, a wydech z prawej. na jednej fotce jest pod fotelem pasazera pokazana jakas skrzynka, moze z narzedziami i tak bedzie i tu.

a burty, no faktycznie moze i za grube sa, ale nieduzo. przygladajac sie zdjeciom stwierdzam, ze jest jako tako, a poprawiac nie bede, bo chyba za duzo roboty ;D

 

dzis jak sie uda (czyt. nie wyskoczy zaden blad itp.) to dam finalne wersje foteli i piekne blyszczace stalufelgi (lol)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

silnika nie bedzie, raz ze zjadlby tyle poly ze ho ho, a dwa, ze moja wizja przewiduje zamknieta maske, wiec i tak jest nie potrzebny :)

tnx Pionier, a staram staram :D

a zostaja jeszcze widoczne czesci zawieszenia i wiatrochron z plandeką.

tu sa rurki stelazu dachowego (?) w pozycji zlozonej.

willys16.jpg

 

no i pytanko do Wiedzacych:

na zdjeciu zwroccie uwage na zrolowana plandeke przed wiatrochronem. czy aby uzyskac taki efekt trzba modelowac recznie, czy jest moze jakis magiczny plugin ktroy wszystko mądrze wyliczy?

Skan.jpg

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności