Skocz do zawartości

Nowy Wacom - Volito2


Loozack

Rekomendowane odpowiedzi

"18 marca swoją światową premierę miał nowy tablet graficzny WACOM Volito2. W Polsce premiera odbyła się w tym samym dniu podczas trwania targów FILM VIDEO FOTO w Łodzi. Jest to następca bardzo dobrze sprzedającego sie modelu Volito..."

 

cały news pod tym linkiem: http://www.sirius.pl/news.php?id=4764

 

wydaje mi się, że jak na tą firmę 253zł to dużo nie jest :) tyle że to w sumie małe jest... powiedzcie co o tym sądzicie bo może jak się dorobie to sobie takie sprawie, czas się w końcu zabrać za teksturki a nie tylko modeling ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Od dawna wiadomo, że Wacom'y to numer 1 wśród tabletów.

To pierwsze primo :)

Drugie primo jest takie, że właśnie miałem kupić sobie Volito, tyle, że to poprzednie. Teraz już wiem, że kupię to drugie :) Widziałem te tablety z bliska i miałem okazję pomacać sobie Volito 1 i byłem zachwycony.

 

Obecnie mam Pentagram'a O'Pen XXL USB, rozmiar A4+ i wiem, że jak na moje domowe potrzeby, tj. podkolorowanie concept'u, retusz, malowanie teksturki to zdecydowanie za duży rozmiar. Tym bardziej, że nie za często korzystam (hehe, ostatnio więcej kodu klepie na klawiaturze niż smaruję) i tablet służy mi przede wszystkim jako tacka na stertę naczyń jaką zawsze trzymam przy biurku, a piórkiem wygrzebuję sobie miód z ucha.

 

Takich wymiarów i tej jakości tablet, co Volito 2 spokojnie wystarczy. Łatwo go można odsunąć, albo przysunąć w razie potrzeby. Jak ktoś jest bałaganiarzem mojego pokroju to, może odruchowo odstawić tablet na przykład na monitor, tak jak się to robi z kubkami. Volito z pewnością pozwala na takie manewry.

 

Jeśli o mnie chodzi to, jeśli tylko uda mi się ukryć lewy dochód i nie zapłacić podatku, to wygenerowaną w ten sposób "wartość dodaną" napewno zamienię na Volito 2 :)

 

Wnioski: Polecam :)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, bym zapomniał.

 

Loozack, z czego ty się uczysz Rhino ? Nie chodzi mi o znajomość interface'u i guzików, bo te znam. Mam problem z optymalnym workflow'em. Z modelowaniem siatek w taki sposób by nie sprawiały problemów itd. Tobie to jakoś elegancko wychodzi i pewnie przy okazji szybko.

 

Będę wdzięczny za informacje. W zamian oferuję support w innych sprawach.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy Volitio wyglada jakos...ladniej :] w kazdym razie pisza ze poprawili powierzchnie a to dosc dobrze bo ta stara nie nalezy do zbyt wytrzymalych;/ ogolem ten nowy wyglada jakos przyzwoicie , nie tak jak ta stara plastikowa tandeta ktora lezy u mnie na biurku :P

gdzies jeszcze czytalem ze ten nowy ma poprawiona czulosc piorka (chodzi o minimalny nacisk jaki trzeba wlozyc zeby cos maznal, w moim potrafi tak jakby sie zawiesci;/)

Co do powierzchni roboczej to do teksturek chyba w sam raz, ale jak sobie cos chcesz pomalowac moze byc juz nie wygodnie...(chociaz to zalezy od osoby, niektorzy lubia skrobac a inni zamaszyste ruchy jak na plotno 90x60 lub wiecej:P)

Jak potrzebujeszczegos do teksturek to w tej cenie nic lepszego nie ma :] polecam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ta mała powierzchnia robocza mnie gnębi, ale z drugiej strony żaden ze mnie artysta czyli raczej nie będe machał piórkiem jak po ścianie... ogólnie mówicie, że to by był dobry zakup... no to może jak coś mi w ręce wpadnie na urodziny to sobie kupię :) dzięki za rady

 

Bukovsky, nie ma jednej recepty na dobre siatki, najlepiej żeby było jak najmniej łączeń, z reguły patrzę sobie na zdjęcie jakiegoś auta i staram sie zobaczyć co należy wyciąć z jednej powierzchni i tak staram się robić :) a o szybkości to nie mówmy bo ja nie wiem co to prędkość niestety ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie teraz pomierzyłem i wychodzi na to, że ten pizdryk jest wielkości portfela, to przecież nawet nie A5 :) może zanim uzbieram to wyjdzie troszkę większa wersja w, mam nadzieję, podobnej cenie... chociaż może taki obszar w zupełności wystarczy, hmm...

 

pozdrawiam

 

P.S. zrobię recke jak mi ktoś dostarczy sprzęt do testów :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam "stare" volito i jestem zadowolony...

obszar rysowania jest troszke wiekszy niż te wyrysowane rameczki na tablecie

w painterze biega super...w szopie troche gorzej...jakies to takie kanciaste krzywe wychodza czasem ...ale to może wina ustawien...

Przyzwyczaiłem sie do niego i bałbym sie teraz przesiąść na tą nowszą wersje :D

 

btw. albo mi sie wydaje albo technologia zatoczyła koło... :D i wracamy do

symulacji kartki i ołówka :D

http://www.wacom-europe.com/uk/products/case-studies/index.asp

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak to właśnie jest A6, pod TYM linkiem jest dokładniejsza specyfikacja i o całe 3zł lepsza cena ;)

 

a teraz takie skromne pytanie... jak w ogóle działa tablet? :D chodzi mi o to, że piórko nie ma chyba przycisków takich jak w myszce, więc skąd piórko "wie" kiedy chcę rysować (coś a'la przytrzymanie lewego przycisku myszy) a kiedy tylko przemieszczać się kursorem?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam 'stare' Volito i jestem z niego zadowolony, fakt że obrazów nie maluję tylko texturki czasami i jakiś biedny retusz, ale starcza mi i fakt że to A6 nie przeszkadza. Jedyne co by mi się przydało to dwa przyciski pod kciukiem, a nie jeden :( wówczas dałoby się sceną w maksie operować :( A tak się nie da :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz takie skromne pytanie... jak w ogóle działa tablet? :D chodzi mi o to, że piórko nie ma chyba przycisków takich jak w myszce, więc skąd piórko "wie" kiedy chcę rysować (coś a'la przytrzymanie lewego przycisku myszy) a kiedy tylko przemieszczać się kursorem?

pozdrawiam

 

Z moich obserwacji zachowania tabletu wynika że tablet wykrywa odległóść która dzieli piórko od powierzchni, kiedy piórko jest delikatnie nad powierzchnią (nie dotyka jej ale nie jest za daleko) wtedy poruszsz kursorkiem po ekranie, kiedy piórko dotknie tabletu, można bazgrać :) Potem to już kwestia wykrywania stopnia nacisku. Co do technicznych kwestii to może ktoś będzie lepiej wiedział

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejszy jest fakt że podczas największego natchnienia kiedy rysujesz obraz wszechczasów...który zmienić może bieg twojej artystycznej kariery nie skonczy sie wkład tego rodem z polskiej kreskówki "zaczarowanego ołówka"

Inne tablety mają baterie aaa w piórkach :)

 

btw. rozkręcał ktoś piórko z volito?

interesuje mnie czy można wymienić końcówke na nową?

jakby niebyło trochę się ściera...

 

bo mi to troche jednorazówką śmierdzi...moje piórko sie nie chce rozkręcić...

To znaczy...wiem ze dam rade ale zepsuć nie chce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejszy jest fakt że podczas największego natchnienia kiedy rysujesz obraz wszechczasów...który zmienić może bieg twojej artystycznej kariery nie skonczy sie wkład tego rodem z polskiej kreskówki "zaczarowanego ołówka"

Inne tablety mają baterie aaa w piórkach :)

 

btw. rozkręcał ktoś piórko z volito?

interesuje mnie czy można wymienić końcówke na nową?

jakby niebyło trochę się ściera...

 

bo mi to troche jednorazówką śmierdzi...moje piórko sie nie chce rozkręcić...

To znaczy...wiem ze dam rade ale zepsuć nie chce :D

 

Widziałem gdzieś do kupienia piórka do Volito. Jak znajdę to dam linka. Z tego co widzę, można rozebrać piórko na 2 części ale nie próbowalem bo nie stać mnie na takie eksperymenta :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do samego dzialania wacomow to nic lepszego nie ma bo cala reszta jest na AAA wiec beznadzieja :] a tu mamy mega wypas indukcje magnetyczna:D (dla Loozacka exclusive:P tablet to tak jakby siatka magnetyczna podzielona na duza ilosc malych pol tworzacych tz rozdzielczosc tabletu, na siatke nalozona jest warstwa ochrona plus szybka, cala elktronika tak na prawde jest w piorku, tam jest cewka indukcyjna polaczona z rezystorem , ktory z kolei wspoldziala z sensorem sily nacisku, rezystor reguluje rezystancje cewki ktora poruszajac sie w polu magnetycznym siatki tabletu indukuje prad w tej siatce, prad ten w zaleznosci od rezystancji cewki jest zmienny , przez odzwierciedla sile naciku + klikania przycisku na piorku, calosc odczytuja sensory tabletu i przez USB leci do PC:] mam nadzieje ze w miare jasno wytlumaczylem:P)

>dla reszty odnosnie koncowki :] volitio jest 2 czesciowe, gorna czesc mozna wyciagnac, jednak zalezy to od talentu danego osobnika:P w kazdym badz razie przy odrobinie wprawy i odwagi wyciagami gorna czesc - zatyczke:] pensetka wyciagamy caly wklad zplytka drukowana , cewka i platikowa koncowka, koncowki niestety nie wyciagniemy bez rozebrania cewki, ale to nie bedzie problem na szczescie:] odlutowywujemy cewke , rozbieramy obudowe plastikowa, wyciagamy koncowke , wsadzamy wlasna nowa wykonana z czegotam chcemy, lutujemy skladamy do kupy i juz :] ewentualnie mozna starta koncowke odbudowac substancjami epoxydowymi (np dorobic model z zywicy epoxydowej , ladnie oszlifowac, wypolerowac i powinno styknac :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kap00ch

nice one... to teraz juz wiemy wszystko :)

 

jeszcze nam wyośl jak działało "pióro świetlne"

taki stary wynalazek z czasów 8-bitowców

którym sie rysowało bez pośrednio na ekranie monitora ;)

 

@Azazello

a jak stanie na kant? dalej mycha :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie sadzilem ze tu bedzie az takie zapotrzebiwanie na wiedze elektronicza :P no ale ok :] lecimi dalej :P

 

>pioro swietlne bylo urzadzeniem wskazujacym i prekursorem tabletow za czasow 8-bitowcow i nieco pozniejszych. bylo to piorko z kabelkiem (o ile pamietam:P) dotykalo sie tym ekranu i w mijescu styku ustawial sie kursor, bylo w stanie odczytywac sile nacisku i ewentualnie obslugiwalo dodatkowe przyciski

teraz to co misie lubia najbardziej:P czyli jak dzialo, a wiec w koncowce ktora stykala sie z ekranem znajdowala sie fotocela ktora odbierala wiazki elektronow "wyszczeliwanych' przez CRT, w skrocie promien swiatla o okreslonej charakterystyce swietlnej (czestotliwosc, wartosc energetyczna itp.) dane te byly blyskawicznie przesylane przez niesamowicie szybki port serial :P do kompa gdzie ulegaly porownaniu z syganlem sterujacym uklady odpowiedzialnego za wyswietlanie grafiki, jesli charakterystyka wiazki zgadzala sie ze wzorcem pobranym z ekranu , komputer ustawial w miejscu wiazki kursor.

 

proste i przyjazne :P niestety okazalo sie niewygodne, ze wzgledu na niedoskonalosci fotoceli oraz brak ergonomiki rysowania po ekranie crt typu BANKA :P

 

pozdro :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tam jest cewka indukcyjna polaczona z rezystorem , ktory z kolei wspoldziala z sensorem sily nacisku, rezystor reguluje rezystancje cewki ktora poruszajac sie w polu magnetycznym siatki tabletu indukuje prad w tej siatce, prad ten w zaleznosci od rezystancji cewki jest zmienny , przez odzwierciedla sile naciku + klikania przycisku na piorku, calosc odczytuja sensory tabletu i przez USB leci do PC:] mam nadzieje ze w miare jasno wytlumaczylem:P).

 

 

ja tylko chciałem uzupełnić, że prąd indukowany jest w cewce piórka, dzięki niemu wytwarzane jest pole elektromagnetyczne, odpowiednio modyfikowane przez wlaśnie zmiane rezystancji cewki, które dociera do sensorów rozmieszczonych pod powierzchnią tabletu...W bardzo wielkim skrócie tablet działa podobnie do ekranu dotykowego z tym, że w ekranie sensory rejestruja zmiany pola elektromagnetycznego, a w tablecie sensory rejestruja pole pochodzące z piórka.

 

A tak wogóle to szkoda, że powierzchnia tego nowego Volito nie jest większa..:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GReat

Nie wiem czy go kupić mam dylemat Pentagram Open XL czy Volito 2 mniej więcej cenowo tak samo ale jakościowo to chyba inaczej. Ale jest problem w rozmiarze A6 to jednak mała przestrzeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście męczę się właśnie z aiptekiem (czyli dokładnie to co pentagram XXL) gdybym miał wybierać chyba bym się zdecydował jednak na wacoma :(

 

edit: odnośnie działania to wydaje mi się, że nie chodzi o rezystancję cewki (bo ta się nie zmienia) tylko o indukcyjność, która jest zależna od rdzenia (czyli rysika bo jest połączony z rdzeniem) który to wraz z rysikiem wysówa lub wsówa w cewkę zmieniając jej indukcyność. Dalej macie racje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są dwie metody z rdzeniem i ze zmianą rezystancji cewki, pozatym rezystancja jest zmieniana i w tym pierwszym przypadku, np. przez naciśnięcie przycisku...ja też polecam tablet wacoma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektóre piórka robione są tak, a przynajmniej były robione, że natężenie prądu płynącego przez cewke było regulowane przez zmiane rezystancji (obwodu, a nie samej cewki, bo jak słusznie zauważyłeś długość przewodu nie jest zmieniana co jest oczywiście fizyczną niemożliwością, nawet odległości pomiędzy zwojami nie mogą ulec zmianie bo to by doprowadziło do rozstrojenia ( w niektórych czułych urządzeniach wystarczy smyrnąć niezgrabnym paluchem taką cewke i już nam się układ rozsroi )) za pomocą rezystora suwakowego przyczepionego do rysika...napewno miały tak niegdysiejsze piórka przewodowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności