Skocz do zawartości

Objekt 3D: Lego Technic Super Car


tomaa

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 108
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

RA: dziekuje ci, o tak cierpliwosci potrzeba...

 

RAF: so to calkiem normalne ustwienia stochastic, chyba 60% accuracy i jakies 300-400 samples, moge ci wieczorem powiedziec jak bede w domu, nie mam tego przy sobie teraz... ale naprawde nic dziwnego w settings nie mam (jeszcze ;))

 

Piterus_123: jak juz ci chyba mowilem, nie bede tego poprawial, jest to bardzo trudne, na to akurat nie mam cierpliwosci ;) i az tak tego nie widac ;)

 

Jim mee: nie rozumiem pytania dokladnie, przecierz chodzi tylko o przesowanie klockow, na 3 + 1 view side, top, front + perspektive, tak trudno to nie jest... nie wiem gdzie masz problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piterus_123: jak juz ci chyba mowilem, nie bede tego poprawial, jest to bardzo trudne, na to akurat nie mam cierpliwosci ;) i az tak tego nie widac ;)

tu widac minusy programow typu legocad, poser: uzytkownik ma zbyt latwe zycie i nie nauczy sie sam od siebie modelowac.

 

ale autko i tak sprawia dobre wrazenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o problem ... tylk zastanawia mnie ( bo sam kupiłem ostatnio kilka kompletów żeby wymodelować )... czy istnieje ustawienie jakiegoś "snap"a bo generalnie na oko to .. sam wiesz oko jest oko , może nie zrobić się tak super dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za komentarze, dotarlem do tego punktu, o ktorym wszyscy juz od dawna mowia, materials, i szena... skonczylem model, wiec teraz sie za to wezme, oto rendery, nic jeszcze nie robilem z materialami....

 

lego13.jpg

 

lego14.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprawilem materialy troche, ale jeszcze nic nie final, pare bledow tez poprawilem... zaczne teraz z scena, ma ktos moze idee jaka texture mam wziac? moze drewno? szene bedzie sie skladala z planu do robienia auta, i pare klockow ktore nie zostaly urzyte...

 

oto render od tylu

 

lego16.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do orginalności to możemy dyskutować, z tego co pamiętam to były już lego... Model robi naprawde niezłe wrażenie, bardzo mi sie podoba. Wydaje mi się, że materiał nie jest do końca dopracowany no ale to jescze nie koniec więc czekam na finalny rezultat :)

 

Ps: Masz instrukcje do tego samochodu czy modelujesz z referencji. Szukałem jakichś instrukcji w internecie ale nie znalazłem, jakoś mnie tak naszło na wymodelowanie czegoś z LEGO ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak dla mnie to genialnie !!! Bardzo mi sie podoba, tez miałem ochote cos "wybudowac" z lego tylko nie wiem jak sie do tego zabrać :(

P.S Mółbyś moze przyblizyc jak zaczołem modelowanie, jaką techniką ?

Byłbym wdzięczny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrze jak rozwija sie ten model, a jadnoczensie przegladam instrukcje najnowszych klockow. Stary nie jestem i jakies 9-10 lat temu bawilem sie klockami i zastanawiam sie gdzie podzialy sie te wszystkie elemnty z technica ktore sa chcociaz w tym modelu. To co teraz zrobili z klockami, jakies zaokraglone, kosmiczne czesci jest zalosne. Eh... to taka refleksja.

 

A model bardzo ladny, sam kiedys kombinowal cos z lego zainspirowany modelem ciezarowki z galerii brazila, ale mi nie wychodzilo... :(

 

Dla tych co nie widzieli => http://www.splutterfish.com/sf/spluttergallery/pics/230.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciągu jestem zdania że model będzie 1 klasa.

^johny i RA dzięki za linki przydały się, naprwde sie przydały ;) Zaczołem modelować swój model z klocków poprostu za****** zabawa :) Jak sie troche rozkęce to wrzuce wipa :) Legomania!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie ci to wychodzi, ale popracuj jeszcze nad materiałami. Według mnie wcale nie jest tak łatwo robic to wszystko w ledoCADzie albo MLCADzie, trzeba sie niezle napocić żeby taki model zrobić. Jak ktoś sam wszystkie klocki robi to chyba przez pół roku by tak skomplikowany model składał. Jak ktoś wymodeluje to:

 

my.php?image=0014kt.jpghttp://img23.echo.cx/my.php?image=0014kt.jpg

 

ma u mnie sześciopak:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje wam bardzo za komentarze, niezle ich sie nazbieralo tu, juz dawno tu nie bylem, przepraszam ale nie mam teraz czasu :( mam egzaminy po lecie, i musze sie do nich uczyc :( musze zrobic pauze z tym modelem, we wrzesniu bede miam wiecej czasu i zrobie scene do konca.. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak przy okazji zapytam-> Jak wyeksportować model z MLCAD'a do maxa??

PS. Siedze od dzisiaj:P w MLCADzie i nie wiem czy przypadkiem nie brakuje elementów. Nie mogę znaleźć np elementu zawieszenia(ten niebieski wachacz?). Czy są gdzieś w necie jakieś dodatkowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wirus15

a eksportowac do maxa mozna np. LeoCAD-em. Tylko nie znalazlem opcji tworzenia napisów LEGO na wypustkach :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności