Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Nissan 350z


Konras

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegos czasu robie tego Nissana, efekty takie jak narazie widac. Troche to chyba spowodowane lenistwem, troche tez innymi zajeciami ^^' Narazie tak bardzo pobierznie jeszcze jest zrobiony, co prawda przod i tyl maja jakies tam detale, ale.. ^^ nio wlasnie

Daje tutaj 4 linki do jpg ^_^ bo niestety sa troszke za duze aby je dac na forum :)

 

01.jpg

 

02.jpg

 

03.jpg

 

04.jpg

 

Zycze milego ogladania nio i wszelakie uwagi mile widziane, w sumie im ich wiecej tym lepiej, zawsze cos moze mi pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Prosze bardzo, bez zadnego lakieru i z bazowym swiatlem ^_^

Umm nio i tak tylko powiem ze za slubki i zadaszenie sie nie bralem praktycznie jeszcze, a ze jest to tak tlyko aby mialo to jakis ksztalt. Niedlugo mysle przyjdzie na to pora, ale pierw musze poszukac jakis fajnych zdiec gdzie by bylo widac jak slupki wygladaja, bo przez te niemal lustrzane szyby na zdieciach co narazie mama to za wiele nie zobacze. A czemu nissan? Powiem krotko, po prostu z nim jakos sobie poradze moze, nie jest wymagajacy, a do tego ladny :)

 

05.jpg

 

06.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie ^_^ Nie moge sie od razu brac za cos skomblikowanego bo bym sie zalamal, ale mam nadzieje z czasem przyjdzie mi sie zmierzyc z czyms bardziej wymagajacym.

Ah nio i dodam rendera zrobionych drzwi. Cos mi w nich nie pasuje, nie wiem co dokladnie ^^'

07.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec popracowalem troszke jeszcze nad drzwiami, a raczej czescia karoseri tam gdzie drzwi beda. Ugh ale to juz bylo robione tak na oko patrzac an jakies zdiecie, wiec podejrzewam ze jakies niedorzecznosci tam sie znajda. mam nadzieje ze powiecie ^^' jak cos zauwazycie.

08.jpg

 

[/url]09.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja moze jeszcze cos dam :p Pomeczylem sie dzis nad przednim slubkiem, czego efekty mam nadzieje ze da sie zobaczec. nie wiem za bardzo czemu robie tak puzniem malo widoczne rzeczy, w koncu jak tam bedzie szyba to kto to zobaczy :p Pozatym ehh nio wlasnie, robiac to korzystalem tlyko z jednego foto jakie udalo mi sie z takim slupkiem znalezc, wiec ekhm ^^ nie wiem czy to takie super zgodne z oryginalem jest, ale na pewno lepsze niz plaskie :p

10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tutaj dam moze dobry przyklad jak latwo dostac po nosie od programu ^_^ Tak bardzo podobaly mi sie NURBS'y ze postanowilem sprubowac swoich sil w Rhino, popatrzylem na raptem kilka tutoriali z Rhino.tv jakies pare pierwszych miesiecy przerobilem, nastepnie troszke sam pomodelowalem ^^ i doszedlem do wniosku ze program jest bardzo fajny ^^' i pomyslalme ze wiekszosc ludzi samochody robi w Rhino wlasnie wiec moze i ja zrobie :p ale juz po paru godzinach chyba mi sie odwidzialo albo jeszcze cofne sie do tutkow a potem popatrze jak sa budowane siatki takich NURBS'owych modeli, bo ja chyba cos popapralem i to solidnie XDD

rhino.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki hindus za odpowiedz. Tylne nadkole juz lekko poprawilem dawno temu tlyko nie dawalem juz renderow tamtej strony. A teraz najgorsze ze sie bije z myslami czy warto to konczyc w poly, bo moze jednak lepiej zabrac sie za nauke NURBS :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci ze to robienie w nurbsach nie jest wcale takie proste jakby sie mogło wydawc ;) to tak pewnie patrzysz na bzyka, loozacka i kome'a pracki i sie zastanawiasz ze takie kosmosy i tak szybko uim idzie ale przemysl to jeszcze ;) jak tam cos skopiesz jak juz masz surfa to jedziesz od nowa - loknij na watek kome'a(którego z tego miejsca serdecznie pozdrawiam ;)) a potem sie zastanów czy to tak hop siup ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku rzeczywiscie pomyslalem sobie ze to jest takie piekne i proste, ale po paru diach z Rhino troszke zmienilem zdanie :p Jednak musze powiedziec ze mozna tam naprawde osiagnac niesamowite efekty, na pewno nie odrazu, ale z czasem da sie wszystkiego nauczyc, tlyko trzeba cwiczyc. A jak zaczne uczc sie NURBS, to pewnie owy nissan z tego watku bedzie juz drugim zaczetym przezemnie samochodem i drugim ktory tez nigdy nie zostal skonczony :) Jeszcze raz dziekuje hindus ze sie zainteresowales :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak nie bede sie jzu osmieszal z Rhino, pozatym, bardzo ale to bardzo nerwy mi siadaja przy tym programie. Conajwyzej tam sobie zrobie swiatla, kierownice i takie typowo nurbsowe elementy a tak to chyba jednak wole poly :) No i poprawilem w koncu te tylnie nadkole chyba juz calkiem, ale jakby costam gdziekolwiek cos jeszcze nie pasowalo, to prosze mowcie.

 

11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke czasu uplynelo od ostaniego update'a a jednak troszke prace posunely sie do przadu. Podejrzewam ze dosc aby pokazac rezultaty ^^'. Co prawda nie wszystko wyglada idealnie tak jak powinno, ale .... ciezko bylo poprawic cos co duzo wczesniej zostalo zepsute (z wstawieniem szyb myslalem ze nigdy sobie nie poradze). Dalem co prawda wersje z lakierem jako taki zreszta, ale jak by ktos chcial to dam puzniej takrze wersje badz/i ewentualnie siatke :)

17.jpg

 

24.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety musialem poprawic wszystkie okna, bo jk sie okazlo mialem chyba klapki na oczach gdy je modelowalem, nic nie patrzylem na zdiecia tylko opieralem sie jedynie na referencjach, a potem sie okazalo ze np tylnia szybka jest ponad uszczelka itd ^^'. Ogolnie to az wstyd pisac, ale ma nadzieje ze teraz jest doprze, postaralem sie tez poprawidz bledy o ktorych pisal Kedzior. Zresztą ocecie sami :)

30.jpg

 

31.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaje jeszczeklamke i logo. Uff myslalem ze to bedzie latwa robota i sie przy niej zrelaksuje ^^' ale ehh klamka jak klamka poszla dosc latwo i szybko, ale az wstyd sie przyznac ze te glupie logo robilem z 4h, bo z nic w swiecie nie wiedzialem jak zrobic by miec ladnie wyciete napisy (oczywiscie chcialem miec meshsmooth :, ale potem doszedlem ze to nienormalne i dalem zwykly model tlyko nalozylem smooth by nie bylo kanciato)

klamka.jpglogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh ciezko bylo mi sie abrac za modelowanie ^^' zaczely sie studia, pierwszy rok, wiec ehh ^^'. Jest jednak weeknd i wieczor spedzilem nad modelowaniem felgi, czego rezultaty mozna znalezc nizej (nie ukrywam ze chyba tylko i wylacznie dlatego chcialo mi sie to robic, bo mnie natchnal watek .qby.)

ps. aha, co do tej felgi to nie jest ona skonczona w 100%, narazie jest tylko zrobione od centru do koncow ramion, ta okragla rzecz to tylko poto aby to ludzko wygladalo:)

 

felga1.jpg

 

felga2.jpg

 

ps2:ah bylbym zapomnial, zrobilem lepsza wersje znaczka, nio ale niechce mi sie juz wlanczac maxa i tego renderowac, moze dam kiedys przy okazji :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porobilem jeszcze troche elementow w postaci tarcz hamulcowych, wycieraczek, antenek itd. Ja juz za dlugo patrze na ten model, sporadycznie co prawda ale zdecydowanie za dlugo, wiec prosze mowcie jak cos jest nietak w przypadku zarowno modelu ak i materialow.

1.jpg

2.jpg

ps. Szyby takie fe, bo chcialem ukryc brak wnetrza, ale za nie jeszcze postaram sie zabrac niedlugo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robie gorsze samochody, no ale pozwole sobie wskazac bledy-

przednie swiatla jakies takie wgniecone w karoserie, one powinny byc rowno z maska,

na spoilerze jest blad na rogu, najblizej tylnego swietla,

pod w/w swiatlem urywa sie nagle cien czy tam odblask,

i na zakonczeniu tego swiatla przed slupkiem jest blad. A jesli mam sie na maxa czepiac to znaczek za duzy. Ale jak mowilem ja lepszego bym nie zrobil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności