Skocz do zawartości

Bitwa 3D - 09: Uwagi / Propozycje przyszłych tematów


Rekomendowane odpowiedzi

Leru, mam propozycję: przejrzyj wszystkie dotychczasowe tematy i zachowaj je w jednym pliku. Można dzięki temu w przyszłości od razu mieć gotową listę tematów i tylko ją uzupełniać.

BTW: tematów jest tyle, że już teraz można zrobić np. 10 - dniowe badanie, które wyłoni 10 najciekawszych tematów do ostatecznej sondy. Nam to da pożywkę na pewien czas, a Ty będziesz miał od nas spokój na ponad tydzień...

Co Ty na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 488
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Leru, jeszcze jedna uwaga: dotąd nie było bitwy dotyczacej animacji, poza mini - bitwami i wiem, że zorganizowanie jej jest znacznie trudniejsze. Natomiast jest coś pośredniego pomiędzy stillami i pełna animacją. Proponuję zorganizowanie osobnej kategorii w bitwie, o której zresztą była juz tutaj mowa. Mam na mysli walk through. Na dobrą sprawę cała animacja sprowadza sie tu do ruchu kamery, ale jak wiadomo to tylko pozornie jest łatwe. Jest tu sporo osób, które lubią wizki i chciałyby się sprawdzić.

Walk through można zastosować do tematów: fabryka, zaginiona cywilizacja, kolonia na Marsie, pole bitwy, piekło (temat: "przemarsz przez piekło" - czyz nie brzmi pieknie?), niebo, gotyk, nawiedzone zamczysko i wielu innych.

Ktoś tutaj na forum miał nawet w opisie, że grafika 3D bez animacji nie ma wielkiego sensu. Zgadzam się z tym o tyle, że niewykorzystanie grafiki 3D do animacji to często jest marnotrastwo mozliwości, jakie się ma w zasięgu ręki.

Leru, ostateczna decyzja należy do Ciebie, ale proszę: weź to pod uwagę.

Większośc czasu w ciągu dnia spędzamy przed monitorami, potrzebujemy więc trochę ruchu... eee... animacji, znaczy się. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shogun -> ta propozycja z tematami jest bardzo fajna :) zrobię tak w wolnej chwili.

Bitwa na animacje jedna już się odbyła, wygrał ją asblaze. Jeśli chodzi o kolejną edycję Bitwy to nie będę puszczał farby ale przygotowujemy małe urozmaicenie ;). Mamy nadzieję, że spodoba się Wam taki świeży powiew pomysłu.

 

Jeśli chodzi o walkthrough to myślę, żę jest to fajny pomysł, obawiam się tylko, że byłby trochę zbyt monotonny jeśli chodzi o wykonane prace. Z drugiej strony zaś to leży tylko w rękach uczestników :)

Weźmiemy to pod uwagę.

 

dzięki za propozycje Shogunie

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shogun 3D - dobry pomysł, no i browar za wymienienie mojego tematu jako pasującego do tej animacji.

należałoby jeszcze ustalić takie rzeczy jak np. czas animacji i pomyśleć o osobach ze słabszymi kompami i takimi, które nie mogą rezeygnować z kompa na rzecz tygodniowego renderingu animki :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojjj coś zdechło ostatnio

tak sobie dzisiaj leze i mysle i myśle i wymysliłem ze do mojej poprzedniej listy

1) Armia

2) Gotyk - tak, twardo przy tym obstaje

3) Kolebka cywilizacji

4) Świat przed apokalipsą

5) Ucieczka

6) Gra

7) Swiątynia

8) Renesans

9) Obiekt pożądania

10) Prawdziwe oblicze

11) Ocalenie

12) "Only The Good Die Young" - serio mówie

13) Mordercy

14) Potęga

 

dodam jeszcze

 

1) "Po drugiej stronie lustra"

2) "Przemysł"

3) "Teatr" - i tu nie chodzi tylko o arch. teatr to dosć ogólne słowo

4) "Kluczowa decyzja" - trudne do pokazania ale może być fajnie

5) "Miejsce zbrodni" - chyba było proponaowne kiedyś

6) "Samotnia"

7) "szczescie i radosc, ale rowniez płacz i smutek"

8) "Herezja"

9) "Męczennictwo"

10) "Fobia"

11) "Przełom"

12) "Człowiek i maszyna"

13) "Life After Death..."

 

 

te wyszczególnione to te ważniejsze:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to ja dzisiaj jeszcze wymyśliłem:

* Ellenai/Femme fatale

* Wylęgarnia

* W cieniu drzew

* Kataklizm

 

Leru, mam wrażenie, że przy takiej ilości tematów tylko przedsąda w której każdy bedzie miał do dyspozycji 5 głosów da jakiś efekt. Po prostu czuję, że jest ona juz niezbędna. Tak na moje oko to już teraz tematów jest z 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"szczescie i radosc, ale rowniez płacz i smutek" hy-hy... dobre dobre aczkolwiek troche melodramatyczne tak samo jak "po drugiej stronie lustra".

 

Ogólnie uważam że zbędne jest dawanie jakiś takich "głębokich" tematów. Takie coś kojarzy mi się nie wiem czemu ze snobizmem takim bufoństwem("przecież sztuka nie jest dla zwykłych śmiertelników","phi, to za bardzo przyziemne").

 

Gotyk, Renesans super, dorzuciłbym jeszcze tą "fabrykę".

 

Mógłby być jeszcze taki temat "Appolińskość kontra Dionizyjskość":P(klasyka, harmonia kontra jakaś taka połowiczna abstrakcja, taki może troche szkicowy barok emocjonalny, taki Marsjasz vs Apollo)

:);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak, wszystkiemu winna ta szkoła co zraża i gnębi biednych geniuszy co to Katylinarki na pamięć tłuką dla przyjemności a każe im się jakieś debilne podstawy powtarzać. Zamknąć szkoły ! Wolność dla mas !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności